صفحه 95 از 111 نخستنخست ... 45858687888990919293949596979899100101102103104105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 941 تا 950 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

سلام
    دوستان کسی میدونه هزینه زندگی Chicago و Akron در مقایسه با هم چطوره؟ کدوم شهر گرونتره یا در حد هم هستن؟
    میخام ببینم با ماهی ۷۰۰ دلار میشه زندگی کرد یا نه!
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط marya7 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان کسی میدونه هزینه زندگی Chicago و Akron در مقایسه با هم چطوره؟ کدوم شهر گرونتره یا در حد هم هستن؟
    ممنون
    Chicago is one of the most expensive city in USA, however, it had a lot of public transpiration.

I don't know about Akron, I know Cleveland in Ohio is big, and Ohio consider an expensive state, not as expensive as Illinois.

If you have money to buy car small city is better, if you don't have, go to a city with better transportation, or you suffer,.

That's the price you pay
    Leave behind your heartache, cast away
    Just another product of today
    Rather be the hunter than the prey

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط marya7 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون
    با ماهی ۷۰۰ دلار در شیکاگو غیرممکنه بتونید زندگی کنید، مگه اینکه همخونه داشته باشید ولی باز هم مشکله. برای زندگی کردن در یک آپارتمان در محل قابل سکونت (و نه لزوما لوکس) باید حداقل ۷۰۰-۸۰۰ دلار کرایه بدید به اضافه بقیه هزینه های زندگی.

اهایو ایالت گرونی نیست. ولی هرجای آمریکا باشید، کرایه آپارتمان در شهرهای دانشگاهی (مثل اکرون) خیلی ارزون نیست و معمولا ماهی ۵۰۰ دلار کمتر پیدا نمیشه. با صرفه جویی در هزینه های زندگی شاید بتونید در اکرون با ماهی ۷۰۰ دلار زندگی کنید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    با ماهی ۷۰۰ دلار در شیکاگو غیرممکنه بتونید زندگی کنید، مگه اینکه همخونه داشته باشید ولی باز هم مشکله. برای زندگی کردن در یک آپارتمان در محل قابل سکونت (و نه لزوما لوکس) باید حداقل ۷۰۰-۸۰۰ دلار کرایه بدید به اضافه بقیه هزینه های زندگی.

اهایو ایالت گرونی نیست. ولی هرجای آمریکا باشید، کرایه آپارتمان در شهرهای دانشگاهی (مثل اکرون) خیلی ارزون نیست و معمولا ماهی ۵۰۰ دلار کمتر پیدا نمیشه. با صرفه جویی در هزینه های زندگی شاید بتونید در اکرون با ماهی ۷۰۰ دلار زندگی کنید.
    man englisi minevisam chun keyboard farsi nadaram

If you went to Chicago, you saw they have a really good transportation.

So I agree that if you want to stay in the city you have to pay a lot for rent, utilities, and etc, however, if you live in the border of the city, you can pay much less, and everywhere is connected with subways, buses, or taxi (don't go with taxi too many times, so expensive).

So there are some small city close to Chicago (Maybe 45 minutes away if you travel with subway ), but the houses are much cheaper.

I lived in a city near Grand Rapids in MI, which is second biggest city in Michigan and I rent a house close to Grand Rapids but in small city 20 minutes away with bus ride, and I paid around $475 for my rent with all utilities.

There were cheaper houses there as well that I didn't rent.

That's the price you pay
    Leave behind your heartache, cast away
    Just another product of today
    Rather be the hunter than the prey

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

من تجربه زندگی در منطقه شیکاگو دارم. مناطق حاشیه شیکاگو همه شون مناسب زندگی نیستن. اگه در منطقه شیکاگو یا اطرافش خونه خیلی ارزون پیدا کنید معمولا در محلات نامناسبه. اونهایی هم که قابل سکونت هستن، خیلی ارزون نیستن. بعضیهاشون ازخود شیکاگو گرونترن. تا جایی که من مناطق اطراف شیکاگو رو می شناسم، در محله قابل سکونت نمیشه آپارتمان پایینتر از ۷۰۰ پیدا کرد مگه اینکه خیلی با شهر فاصله داشته باشه. حتی با زندگی در suburb های شیکاگو هم اگه همخونه نداشته باشید، نمیشه با ماهی ۷۰۰ دلار زندگی کرد.

در ضمن برای فارسی نوشتن می تونید از سایت behnevis.com استفاده کنید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام عزیزان من به تازگی ویزا لاتاری رو گرفتم ولی گیچ شدم که به کدوم ایالت و شهر برم راستی فوق لیسانس مکانیک دارم وتافل هم دارم دوستان کجا رو پیش نهاد می کنند مرسی از وقت شما.

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vatan85 نمایش پست ها
    سلام عزیزان من به تازگی ویزا لاتاری رو گرفتم ولی گیچ شدم که به کدوم ایالت و شهر برم راستی فوق لیسانس مکانیک دارم وتافل هم دارم دوستان کجا رو پیش نهاد می کنند مرسی از وقت شما.
    برای کار یا تحصیل؟

Junior Member Ehsan4288 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

با درود خدمت همه هموطنان عزیز،

در ابتدا باید عذرخواهی کنم و علتش رو هم احساس وظیفه ی انتشار اطلاعات برای شما زودتر از این زمان بدانم. مشکل کمبود وقت بود و این تبصره ایست برای تبرئه شدن. امیدوارم اطلاعاتی که بواسطه زندگی یکساله در این کشور کسب کردم و در ادامه براتون بیان می کنم واسه شما مفید واقع شود.

چون هدف من بیشتر انتقال تجربه زندگی در این کشور هستش پس از قسمت های قبل از ورود به این کشور فاکتور میگیرم و سعی می کنم در ادامه بصورت جداگانه همه تجربیاتم رو واستون ذکر کنم. دوستان عزیز هرچه عرض میکنم برپایه تجربیات شخصی خودم هست؛ هیچ منظور و تصمیمی واسه القاء نظراتم رو ندارم.

تهیه بلیط:
    راستش به نظر من بهترین مرجع www.kayak.com خواهد بود. شما براحتی ارزان ترین مسیر رو میتونین در تاریخ مناسب پیدا کنین. اون زمان بهترین خرید برای من Qatar Airways بود. پرداختش به ریال بود، و حتی آفرهای خیلی خوب به ما ایرانیان میداد. سعی کنین مرتب سایتشون رو چک کنین. من از طریق آفر اون زمانشون تونستم بلیط خوبی بگیرم.

هر بخش رو جداگانه براتون پست میکنم تا مشکلی برای حالت محدودیت کاراکتر پیش نیاد.

اگه تمایل داشته باشین میتونین همه تجربیات رو به اضافه اتفاقات پیش از ورود از طریق فایل پیوست شده بصورت یکجا دریافت کنین.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    وقتی دستهایت در خوابو بیداری گرم است، وقتی بوی تنت در خواب و بیداری هوش از سرم می برد، تو بگو؛ من از کجا بدانم کی خوابم و کی بیدار؟

رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

Accommodation:

ترم اول با توجه به اینکه بسیار تنها بودم و هیچ آشنایی نداشتم بهترین حالت رو خوابگاه درنظر گرفتم. فکر میکردم اونجا بیشتر با آمریکایی ها در ارتباط خواهم بود و این مسئله منو با فرهنگشون بیشتر آشنا خواهد کرد. متاسفانه این دانشگاه (و شاید دانشگاه های دیگر) خوابگاه های اینترنشنال ها و آمریکایی ها رو تقریبا از قبل تعریف میکنن. منظورم اینه که بصورت پیشفرض سعی بر اینه که با هم تداخلی نداشته باشن مگه اینکه خودتون تمام لیست خوابگاه هارو چک کنین و متناسب با قیمت و شرایطتتون انتخاب کنین. به من یکی از خوابگاه های اینترنشنال رو دادن اما ما اونجا آمریکایی خارج از state هم خیلی داشتیم. برای دانشجویانgraduate degree بود و این مسئله باعث شد ما هم جزو اونا باشیم. اگه بخوام خلاصه بگم محیط خوبی داشت. اتاقم سینگل بود و داخل اتاق روشوئی هم داشت. یه تخت، میز مطالعه، کمد بزرگ ایستاده، دروور، مایکرو فریج و مایکرویو هم داخل اتاق بود. داخل اتاق Air Conditioner هم داشت به اضافه Heater واسه زمستون. دوتا Wing داشت که هر کدوم دو طبقه بودن. حیاط بسیار بزرگ و تمامی امکانات رفاهی رو هم داشت. مثل میز بیلیارد، تلویزیون، Community Kitchen و Community Lounge هم محیط های خوبی بودن. تنها مسئله اشتراکی بودن سرویس های بهداشتی و دوش ها بود. بعضی ها هم که فکر میکنن از دماغ فیل افتادن و هرکار دوس دارن میتونن بکنن. ایشونها کثیف بودن، بسیااااار. به این مسئله هزینه های زیاد خوابگاه رو هم میشه اضافه کرد. در حقیقت این شهر یکی از شهرهای ارزون ایالت پنسیلوانیاست پس خونه گرفتن بسیار به صرفه تر از خوابگاهه. برای ترم اول من ارزون ترین خوابگاه دانشگاه بودم و بابت یک ترم سه هزار دلار پرداخت کردم در صورتی که برای ترم دوم اتاق گرفتم و هزینه ی کل ترمم هزار دلار شد، یعنی یک سوم. برای ما که ارزمون تفاوت زیادی با این کشور داره یک سوم یعنی خیلی!!!

خوابگاه امن تر بود، نزدیک تر بود، خیالت از بابت قبض و این داستانا راحت بود. میتونستی راحت آشپزی کنی و حتی اگه خواستی با بچه ها بیلیارد بازی کنی یا فیلم ببینی و زمان رو راحت تر بگذرونی. الان که یکسال از زندگی من اینجا میگذره بواسطه دوستایی که پیدا کردم بقیه خوابگاه ها رو هم رفتم و دیدم و میتونم بگم زندگی توی خوابگاه اونم با آمریکایی ها واقعا فان و لذته. اینا همش در حال خوش گذرونین و ممکنه شما هم دوست داشته باشین توی جمعشون از زمان خودتون لذت ببرین. طبعاً درس خوندن تو محیط خوابگاه سخت تر خواهد بود اما این رو هم با رفتن به کتابخونه مرکزی که انصافا تفاوت های بسیاری با کتابخونه های اونجا دارن (!) میتونین جبران کنین.

خونه ارزونتر بود، من اتاقم خیلی خوب بود، کاملا مستقل بودم. تختم خیلی بزرگ بود و همه چی داخل اتاق داشتم. اما فاصلش از دانشگاه بیشتر از خوابگاه بود. هزینه هاتونو بهتر میتونین کنترل کنین و اگه هم خونه ای خوب داشته باشین این مسئله دوچندان مفید خواهد شد. من هم با سعودی ها زندگی کردم (توخوابگاه!!!) و هم هندی ها (خونه). با ویتنامی ها رفت و آمد زیاد داشتم و خونه آمریکایی ها هم زیاد رفتم. شخصیت آدما خیلی دخیله در حس آرامشی که قراره کنار هم خونه هاتون تجربه کنین، به نظر من این از مهمترین فاکتورهاست. نکته دیگه اینکه همه ملیت ها انسان های خوب و بد رو دارن؛ فرهنگ های خوب و بد هم شاملشون میشه. پس دور از انصافه که بر اساس یه اقلیت واسه کل جامعشون اظهار نظر کرد. چیزی که در ادامه میگم مختص این اقلیت هاست نه ملیت هاشون. سعودی ها: بیرون که میرن به خودشون میرسن اما وقتی خونه ان، نووچ. بعد از چندماه نتونستم جلوی خودمو بگیرم و خصوصا بعد از اون فاجعه منا دیگه واقعا ازشون متنفرم. خودشونم میدونن که نباس به من نزدیک بشن و الا پانچ دوپس دوپس ویتنامی ها فکر میکنم خیلی با معرفت تر از بقیه ان، منتها باس باهاشون گرم باشی و الا در حد سلام علیک باهات میمونن. دوتا دوست صمیمی دارم که انصافا کمکم کردن بارها. متاسفانه من با هندی ها هم خونه ای شدم توی این مدت. حدودا چهار ماه یه خونه دیگه بودم. فرهنگشون با ما کمی فرق داره. غذاهاشون بسیار تنده و خوردنش برای ما بسیار سخته. از ادویه ها خیلی استفاده میکنن، یه نوع خاص دارن که بعضی وقتا تو غذاهای خودشون میریزن و دم میدن. اینقد بوش تنده که تا یک ساعت عطسه می کنم و گاهی باید از خونه برم بیرون تا نفس آروم بکشم. اینجوری که متوجه شدم جنوب هند بیشتر ادویه مصرف میکنن و غذاهاشون بسیار تندتره. اکثرشون کثیفن، حتی اونایی که ادای تمیز بودنو در میارن. مخصوصا سرویس بهداشتی. گلاب بروتون همش ایستاده کارشونو میکنن و دستشونم نمیشورن. غذاهاشون 99.99% فلفل قرمزه حالا اون بینش یه چیزایی به عنوان طمع دهنده میریزن. ما هم نادون، ازینا خوردیم دفعه اولمونم بود؛ خدا بد نده، دو مرتبه برای نیم ساعت گریه میکردم و دفعه دوم با چند ساعت تاخیر بسیار بدتر و طولانی تر از اول بود(!!!). پیشنهاد میکنم اگه مجبور شدین باهاشون هم خونه بشین. خونه قبلیم Flash Disk منو با کلی تمرین و اطلاعات از تو اتاقم دزدیدن. هیچکدومشونم قبول نکردن و ما هم گفتیم چه میشه کرد دیگه. بعضیاشون نیس که ازین فیلما تخیلی بازی میبینن همش تو تخیلن، خونه قبلیم یکیشون بسیار ترسناک بود چرا که مثل موجیا یهو شتاب میگرفت سمت یه چیزی، این خونه جدید هم که یارو وقتی در اتاقش باز میکنه انگاری میخواد مچ یکیو تو راهرو بگیره، با شتاب اژدر در اتاقشو باز میکنه. 95 درصدشون سیگار میکشن و خدا نکنه خونه ای باشین که اینا بخوان داخل خونه سیگار بکشن. خونه ی قبلیم اینا توی اتاق نشیمن مینشستن و ویسکی میخوردنو سیگار میکشیدن، ده تایی میلولیدن تو هم حالت بهم میخورد. من همش تو اتاق خودم بودم اما خواسته یا ناخواسته بوی سیگار قدرتش از درز درو دیوار بیشتره . خلاصه به سبب اجبار و کاهش هزینه ها همچنان با هندی ها زندگی میکنم اما در محلی آرومترتر.
    خلاصه بخوام بهتون بگم؛ خونه بسیار بصرفه تره بلحاظ اقتصادی و اگه هم خونه ای خوب داشته باشین از همه لحاظ بهتره!

اگه میخواین یه قیمت دستتون بیاد من خونه ی قبلیم هزینه ماهانه + همه ی قبض ها میشد 200 دلار در ماه. این خونه جدید هزینه اتاق 197.5 دلار و قبض ها هم میانگین 50 دلار میشه. اما خونه های مستقل و کامل اینجا از 440 دلار به بالا براحتی میشه پیدا کرد دیگه هم اتاقی هم نخواهین داشت.

دانلود همه تجربیات بصورت یکجا در فایل PDF از طریق این پست فراهم خواهد بود.
    وقتی دستهایت در خوابو بیداری گرم است، وقتی بوی تنت در خواب و بیداری هوش از سرم می برد، تو بگو؛ من از کجا بدانم کی خوابم و کی بیدار؟

رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

تلفن:

یکی از مزخرف ترین هزینه ها که همه درگیرشیم مربوط به تلفن همراه و سیم کارته. من با توجه به اطلاعاتم اولین سوریسی که گرفتم مال شرکت MetroPCS بود که بهم Unlimited Talk, Text, Data بصورت 2GB Fast LTE 4G میداد و بقیش 3G میشد. اگه تلفن همراه رو از خود شرکت تهیه کنین هزینه ی ماهیانش میشه 30 دلار اما اگه تلفن رو خودتون از قبل تهیه کردین و میخوایین همین سرویسی که گفتم رو راه بندازین براتون میشه 40 دلار ماهیانه. اولش من یه آیفون گرفتم که بواسطه مشکلات مالی در زمان مناسب تونستم ریفاندش کنم (واسه این ریفاند بعدا کلی واستون مینویسم!!!). اما بعد از اون توی آفری که گذاشته بودن LG Leon LTE رو تونستم با قیمت 5 دلار ازشون بگیرم . ماهیانه هم میشد 30 دلار. اوایل چون ما نه آشنایی داریم و نه تماس زیاد من فکر میکنم شما میتونین براحتی هزینه های تلفن همراه رو بسیار بیارید پایین. سعی کنین از شرکت های معتبر یعنی یکی از این این چهار اپراتور AT&T, T-Mobile, Verizon, Sprint خطتون رو تهیه کنین چرا که پشتیبانیشون قوی تره و بقیه شرکت ها در عمل زیر مجموعه ای از این چهار تا هستن با این تفاوت که قِر و وِرشون بیشترتر. اگه بخوام خلاصه کنم براتون ارزون ترین و در عین حال با کیفیت ترین سرویس T-Moblie با پلن Pay-As-You-Go تشریف دارن. ایشون در ماه تنها 3 دلار بیشتر جیبتونو خالی نمیکنن و در ازای اون 30 دقیقه مکالمه یا 30 پیامک و یا ترکیبی از این دو بهتون میده. در حقیقت چه مکالمه و چه پیامک به ازای هر واحدش 10 سنت پیاده میشین . اگه مصرفتون بیشتر از این مقدار باشه خود بخود از موجودی حسابتون کم میکنه. بابت شارژ باید مالیات هم پرداخت کنین اما باز هم خیلی کمتر از 30 دلار نامحدود خواهد بود. اگه وضع مالیتون پاسخگوست من پیشنهاد میکنم حالت 30 دلاری MetroPCS رو راه بندازین. راستی، من از MetroPCS سوئیچ کردم به T-Mobile و این کار یک روزه انجام شد. هیچ هزینه ای نداره و شما میتونین شماره قبلیتون رو حفظ کنین، در حقیقت با حفظ کردن شماره سوئیچ کردن معنا پیدا میکنه والا میشه رفت یه خط دیگه بدون دردسر همون لحظه از هرجا که مایل باشین خرید کنین، بوخودا .

نکته ی یک: اگه بتونین به هر سرویسی که از MetroPCS میگیرین یکی از دوستاتون رو اضافه کنین بهتون تحفیف میدن. مثلا پلن 30 دلاری میشه 25 دلار و یا 40 دلاری میشه 35 دلار برای هر نفر در ماه.
    نکته ی دو: حداقل هزینه شارژ اکانت T-Mobile میشه 10 دلار برای 90 روز استفاده. من توی این ایالت 2.5 دلار هم مالیات میدم بابتش شارژش که احتمالا همه جا یکیه و فرقی نداره؛ فکنم نامردا وزنه سنگین رو گذاشتن اونطرف کفه مالیات!
    نکته ی سه: اگه قبض پلنتون رو آنلاین پرداخت کنین کمتر از مراجعه به شعبه خواهد بود. معمولا شعبه ها بابت وقتی که ازشون صرف میشه از شما پول میگیرن!!!

دانلود همه تجربیات بصورت یکجا در فایل PDF از طریق این پست فراهم خواهد بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)