صفحه 96 از 111 نخستنخست ... 468687888990919293949596979899100101102103104105106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 951 تا 960 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

Junior Member Ehsan4288 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

خرید:

به جرات میگم که ارزونترین راه خرید اینجا چیزی نیست جز Online Shopping. شما هرچیو که توی فروشگاه پیدا کردین مطمئن باشین روی eBay یا سایت های مشابه با ارسال رایگان بسیااااار ارزونتر از فروشگاه پیدا میکنین. واسه پوشاک معقولانه تره که رفت فروشگاه اما گاهی اوقات شما میتونین توی فروشگاه محصولتون با تمام جزئیات رو پیدا کنین و بعد از طریق آنلاین خرید کنین. برای نمونه همین الان eBay رو چک کنین واسه هر محصولی که مد نظرتونه. من از چین جنس خریدم 99 سنت با ارسال رایگان . یعنی پول بنزینی که ماشین خانوم پست چی حین تحویل کالا میسوزونه بیشترتر از این میشه! (همطو الکیو.
    واسه فست فود بنظرم ارزونترین حالت در عین کیفیت Sub-Way خواهد بود. برخی از شعبه هاش اگه کارت دانشجوئیتونو نشون بدین میشه Buy one get one free. از این داستان استفاده کنین که واقعا مزه میده. در حالت عادی میشه گفت 6-Inch Sub هر نوعش حدودا 5 دلار و Footlong هم که تقریبا دوبرابره حدودا 8 دلار.
    واسه غذاها اگه سلامت غذا و قیمت مورد نظرتون باشه باید بگم که مواد اولیه رو تهیه کنین و خودتون آشپزی کنین بسیااار ارزون تر از رستوران خواهد بود. در کنارش once in a while میتونین برین رستوران یا بوفه های مختلف غذاهای مختلف رو تجربه کنین. توی این زمینه من جاهای زیادی رو رفتم و بهتون صبحونه Tim Hortons رو پیشنهاد میکنم. مک دونالد Big Mac رو حتما تجربه کنین. بی ادبیه اما لِنگ مرغِ KFC رو هم از دست ندین که خوب چیزیه آقا خوووب. یه سری رفتم Applebee’s اونجا فرایز با Bourbon Street Steak واقعا چسبید. واسه Crunchy Onion Rings بهترین انتخاب بنظرم Sara’s میتونه باشه، اینجا نزدیک ساحل یکی از شعبه هاشه و من چند سری که رفتم واقعا لذت بخشه غذاشون. یه سری هم Green Garden رستوران ایتالیایی رفتم و یه غذای مخصوص داشتن با بادمجون درست میشد، واقعا خوشمزه بود اما متاسفانه اسمشو یادم نمیاد، توی منو تنها غذایی بود که بادمجون داشت (اصلنم قبول نیس، بادمجون خیلیم خوشمزست گفته باشم!!!). واسه دوستانی که غذای مکزیکی دوس دارم من پیشنهاد میکنم در صورتی کهTorero رو دارین، امتحان کنین. محیطش فوق العاده بود و غذاهاش هم بسیار متنوع. رنج قیمتی از 9 دلار به بالا. اینجا یه کافه کوچیک و دنج دیگه هم به اسم Tap House داریم چند مدل پیتزای مخصوص سرو میکنن که واقعا خوشمزه بود. راستی یه رستوران چینی هم رفتم که همه نوع غذایی رو با طبخ خودشون آماده میکنن، اسمش S&S Super Buffet بود و شانص آوردیم که لنگِ قورباغه رو با مرغ اشتباهی برنداشتیم!!! واسه اونایی که آبپز و دریایی دوسمیدارن اینجا پیشنهاد شدنی است. اینا جاهاییست که من رفتم و قیمتاش معقول بودن، واسه بقیه محل ها ایشالا تجربه هارو شما انتقال میدین.

خرید مواد غذایی رو من تقریبا از همه فروشگاه ها تجربه کردم. به لحاظ کیفیت به نظرم بهترین فروشگاه Wegmans خواهد بود. محصولات Organic دارن و همه چیو تقریبا خود شرکت تولید و تامین میکنه. یکمی قیمتش از بقیه جاها بالاتره اما کیفیتشون قابل تحسینه. ارزان ترین محل خرید بی شک Dollar General خواهد بود. من پینشهاد میکنم از این فروشگاه هیچگاه کنسرو جات تهیه نکنین. مزشون فوق العاده بده و من هرچه خریدم کامل انداختم دور. اما بقیه مواردش خوبن، شما راحت میتونین با کمترین هزینه حتی ارزان تر از ایران هر چی دوسدارین از این فروشگاه تهیه کنین. حد وسط بنظرم Walmart خواهد بود، یک ذنجیره ی عظیم در سراسر آمریکا داره و داخل این فروشگاه شما میتونین حتی اسلحه هم تهیه کنین! دیگه بعید میدونم چیزی روی این کره خاکی باشه و اینجا پیدا نشه. قیمتا حد وسط هستن و در مواردی ارزانترین!. فروشگاه Giant Eagle در برخی موارد معقولانست که خرید کنین. مثلا گوشت رو اگه اینجا تهیه کنین واسه خیلی از مواردش buy one get one for free دارن. در عمل شما دوبرابر خرید میکنین با همان قیمت. یه فروشگاه دیگه هم هست که برای اونایی که خرید زیاد میکنن شدیدا توصیه میکنم، اسمش هست Sam’s Club. داستان از این قراره که شما یه Membership ID میگیرین و از اون لحظه به بعد اینجا میتونین خرید کنین. قیمتا بصورت عمده ای محاسبه میشه و تقریبا ارزون ترین حالت ممکن برای خرید زیاد اتفاق میفته. هر چه هم در فکرتون بگنجه اینجا پیدا میشه!!!. اگه شهری هستین که فروشگاه ایرانی نداره نزدیک ترین ذائقه عرب های عراقی خواهد بود. من اینجا یه فروشگاه عربی به اسم Palm Store پیدا کردم که حتی Bakery داخل فروشگاه نون های بسیااااار شبیه به نون های ما میپزن. واقعا یه مزیت خوب برای این فروشگاه همین نانوایی کوچولوشه. شاید این یه ایده خوب باشه واسه بقیه دوستانی که تمایل دارن خریدهایی مشابه ذائقه ایران داشته باشن. حتی من حلوا رو هم از اونجا تهیه میکنم که بسیار مزش شبیه حلوای ایرانه. سبیزیجات رو بنظرم از Wegmans بگیرین چون همش Organic هستن. اما اگه براتون مقدور نبود Walmart یا Giant Eagle همه نوعی سبزیجات دارن. تنها یک نکته ی عظیم میمونه واسه مباحث خرید غذایی اونم شیر و ماست است خواهد بود (اووو بابوووک)
    اینشون تصویر نزدیک ترین شیر با مزه طبیعیست. برندهای دیگه هم هستن اما این شیر دو درصد چربی داره و قیمت یک گالنی حدودا 3.86 دلار خواهد بود. من خودم این شیر رو میگیرم، اکثرشو ماست میکنم و یه مقدارشم واسه نوشیدن استفاده میکنم. واسه ماست بهترین حالت همینه، اینجا ماست رو دوسدارن شیرین کنن و از این افزودنیا بهش بزنن که مزش عجیب غریب میشه. ماست های معمولی هم یکمی عجیبن. خوبهاش یکمی قیمتش بالاست و باید 7 دلار به بالا هزینه کنین. یه ماست که مزه آدمی زادی بده این خواهد بود برای 6.99 دلار.
    یه سری فروشگاه دیگه هم هست مثل Lowe’s, Home Depot که شما میتونین هر نوع ابزاری و وسایلی که فکر میکنین رو پیدا کنین. از چسب چوب گرفته تا واشر سر سیلندر مرسدس بنز .
    نکته: واسه همه فروشگاه هایی که عنوان کردم هرچه بیشتر خرید کنین قیمت ارزونتر میشه، مثلا اگه سیب زمینی رو دونه ای بخرین گرونتر از حالت Bag خواهد بود. این aمثالو واسه همه موارد تعمیم بدین.

دانلود همه تجربیات بصورت یکجا در فایل PDF از طریق این پست فراهم خواهد بود.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    وقتی دستهایت در خوابو بیداری گرم است، وقتی بوی تنت در خواب و بیداری هوش از سرم می برد، تو بگو؛ من از کجا بدانم کی خوابم و کی بیدار؟

رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

Refund:

یکی از شیرین ترین داستان های خرید اینجا رخ میده. شما هرچه که خرید کنین و به هر دلیلی ازش راضی نباشین میتونین برگردونین و تمام پولتونو پس بگیرین. من اولش یکمی خجالت میکشیدم از انجام اینکار اما بعد از یه مدت دیدم ای بابا اینا کلا این مسئله براشون یه اتفاق عادیه. شما براحتی میتونین محصول رو برگردونین و بقول خودشون No question. من خودم چند سری انواع اقسام خریدهامو برگردوندم و با نشون دادن رسید تمام پولمو بهم برگردوندن. سعی کنین از این خاصیت بصورت صحیحش استفاده کنین.

وقتی دستهایت در خوابو بیداری گرم است، وقتی بوی تنت در خواب و بیداری هوش از سرم می برد، تو بگو؛ من از کجا بدانم کی خوابم و کی بیدار؟

رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

حمل و نقل:

واسه این شهر و دانشگاه حمل و نقل با اتوبوس برای همه دانشجویان رایگانه. تنها کافیه کارت دانشجویی رو به راننده نشون داد و سوار اتوبوس شد. بنابراین براحتی میشه از هر جایی به مقصدتون برسید. حتی اتوبوس ها مشخصات و مسیرهای خاص خودشون رو دارن، یه اپلیکیشن رسمی هم هست که با نصبش میتونین تما مسیرها رو ببینین. موقعیت اتوبوس ها و زمان رسیدن اتوبوس بعدی به ایستگاهتون. حتی در حین مسیر زمان احتمالی رسیدن به مقصدتون. در کل برای جابجایی یکی از انتخاب های صحیح خواهد بود. توی این شهر تاکسی های Yellow Cab هم میتونن انتخاب خوبی برای جابجایی باشن و قیمتشون متناسب با مسافتتون فرق خواهد داشت. شما میتونین خیلی راحت شماره تماسشون رو برای شهر مورد نظر از گوگل پیدا کنین و تنها با یک تماس سرویس در اختیارتون قرار خواهد گرفت. یکی دیگه از راه های جابجایی استفاده از اپلیکیشن بسیار کارآمد Uber هستش. شما اگه یکی دعوتتون کنه به اپلیکیشن، یه Ride رایگان میگیرین. معمولا 15 دلاره. و طرفی که دعوتتون کرده هم یه Ride با قیمت 15 دلار دریافت میکنه. سیستمش به این شکله که وقتی به اینترنت وصل باشین نزدیک ترین راننده ای که با این شرکت کار میکنه رو بهتون نشون میده (روی Map) با درخواست اون راننده اپلیکیشن هم شما و هم راننده رو برای مقصدتون تعریف میکنه. بنابراین حتی ممکنه در کسری از ثانیه تاکسی خودتون رو بگیرین. هیچ پول نقدی رد و بدل نمیشه. در حقیقت شما پول رو میدین به اپلیکشن (از طریق برنامه به شرکت اوبر) و شرکت هزینه راننده رو پرداخت خواهد کرد. حین نصب برنامه اطلاعات کارت بانکی رو ازتون میگیره و از این طریق همه فرآیند بصورت اتوماتیک انجام خواهد شد. قیمتشم از بقیه حالت های تاکسی پایین تره. اینجا توی آمریکا واقعا یه مسئله رایجه.

یه حالت دیگه Rent کردن ماشین خواهد بود. اینجا خیلی راحت میتونین برای یک روز ماشین خوب رو از 30 دلار به بالا اجاره کنین و هر جای این کشور که تمایل داشتین حتی توی شهر و ایالتی دیگر به دفتر شرکتی که ازش ماشین رو اجاره کردین تحویل بدین. تا جایی که من متوجه شدم یکی از بهترین شرکت ها Enterprise هستش. حتی شما میتونین ماشین های خیلی لوکس و اسپرت رو هم اجاره کنین و بقول بعضیا دور دور بازی کنین(!!!). برای این حالت اگه کارت اعتباری Credit Card(نه کارت نقدی Debit Card) ارائه بدین بهتون تخفیف میدن. برای گرفتن کارت اعتباری معمولا بانک ها نیاز به Social Security Number دارن (برای این مطلب توی قسمت بانک ها براتون توضیح خواهم داد).

جابجایی بین شهری با اتوبوس اگه به موقع بلیط بگیرین مناسب تر از هواپیما خواهد بود اما در برخی شرایط حتی هواپیما ارزونتر از اتوبوس براتون تمام خواهد شد. خیلی از موارد هم با رنت کردن ماشین بهترین حالت براتون رقم میخوره. قطار هم وسیله ی خوبیست اما با توجه به قیمت ها زیاد تفاوتی با اتوبوس نمیکنه. یکی از سایت های خوب برای قیمت های مناسب میتونه wanderu باشه. تا الن تجربه ای بیشتر از این نداشتم که در اختیارتون بذارم. امیدوارم که شما یا سایر دوستان بتونین با انتشار اطلاعات کمکی باشین برای Freshman های این کشور.

رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

بیمه:

معمولا بیمه رو از سمت دانشگاه براتون انجام میدن که نوعش با توجه به اتفاقات و تازه ورود بودن دانشجوها بهترین انتخابه اما اگه واقعا میخواین محتاط باشین و هزینه ها رو بشدت بیارین پایین یکی از بهترین انتخاب ها بیمه ISO خواهد بود. آدرس سایتش www.isoa.org هستش و شما میتونین با انتخاب پلن های مختلف (فکر میکنم Silver مناسب باشه) بیمه دانشگاه رو ویو کنین. به عنوان مثال دانشگاه ما بیمش UPMCست و قیمتش برای یک ترم میشه 829 دلار اما پلنی که از ISO بهتون معرفی کردم برای یک ترم میشه 171 دلار. اگه دانشگاه بیمه رو براتون انجام میده به نظر من مطمئن ترین راهه.

رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

بانک:

من در مورد دو تا بانک بیشتر نظر نمیدم چرا که تنها با این دو بانک آشنا هستم. بانکی که من خودم داخلش حساب باز کردم PNC هستش. امکانات خیلی خوبی در اختیار دانشجویان میذارن و یه حساب خاص برای دانشجویان دارن که از اسمش مشخصه Student Account. بنابراین شامل حالتی که بابتش از حسابتون کسر هزینه میشه نیست. اینجا بانک ها میتونن با خریدی که میکنین حسابتون رو حتی منفی کنن. مثلا شما داخل حسابتون 100 دلار بیشتر ندارین و اما خریدتون شده 150 دلار. با پرداخت هزینه توسط کارتتون این مبلغ به منفی 50 دلار میرسه اما بابتش شما رو Charge میکنن. این بانک هم این امکانو داره اما برای دانشجویان پیشفرض غیر فعاله. براتون امکان انتقال وجه از طریق Wire در هر ماه یکبار بصورت رایگان فراهم میکنه و دیگه هزینه مازاد نمیدین. حسابتون رو تقریبا توی نیم ساعت افتتاح میکنن و کارت نقدی یا Debit Card شما هم بعد از 5 تا 7 روز ارسال میشه به آدرسی که بهشون میدین. من خودم بعد از اینکه SSN گرفتم برای Credit Card اقدام کردم. اولش ازم یه مبلغ برای دریافت یه Secure Card گرفتن اما بعد از 8 ماه تونستم کارت جدید با اعتبار 1000 دلار دریافت کنم در صورتی که نیازی به Secure Deposit نداره.
    بانک دوم Bank of America خواهد بود که بدلیل قدمت و داشتن شعبه های زیاد یکی از بهترین مرجع ها برای باز کردن حساب خواهد بود. این بانک حتی خارج از آمریکا هم شعبه داره و اگه از عابر بانک های شعبه های خارج از اینجا هم برداشت کنین هیچ مبلغی charge نخواهین شد. به نظرم برای انتقال وجه از ایران هم یکی از بانک های شناخته شدست و شما دچار مسائل جنبی نخواهین شد.

نکته: در اولین فرصت سعی کنین کارت اعتباریتون رو بگیرین. اینجا تو آمریکا اعتباری که با کارت Credit میسازین از داشتن پول نقد با ارزش تره. همه چی بصورت یک بگراند بنام شما ثبت میشه. پس میتونین برای آینده بسیار ازش استفاده کنین. مثلا هنگام خرید ماشین، خونه یا هر کالایی که قیمتی بالا داره بانک با توجه به خوش حساب بودن شما به عنوان یک Support پا پیش میذاره. پس شدیدا بهتون توصیه میکنم در اولین فرصتی که براتون مقدور بود برای Credit Card اقدام کنین. ممکنه بانک ازتون Social Security Number بخواد که شما این رو میتونین از طریق Work-Study داخل محیط دانشگاه یا On Campus دریافت کنین. این یکی از مهمترین گام ها در مسیر زندگیتون خواهد بود. من خودم بعد از ورود به آمریکا و پیدا کردن کار تو محیط دانشگاه تونستم خیلی سریع این ID رو بگیرم و کارت رسمیشم برام پست شد. شدیدا توصیه میکنم بعد از مستقر شدن داخل دانشگاه دنبال کار باشین تا از طریق اون SSN رو دریافت کنین.
    نکته: برای انتقال وجه از ایران به حساب آمریکاتون شما نیاز به اطلاعات زیر دارین:

Routing Number, Account Number, Swift Code

حساب رو که باز کنین این اطلاعات در اختیارتون قرار خواهد گرفت.

رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

مسافرت:

به نظر من داشتن یه دوست خوب واسه تفریح و لذت بردن از هر محیطی الزامیست. اول براتون آرزو میکنم یه دوست خوب قسمتتون بشه که بتونین با تمام وجود از کنار هم بودن آرامش بگیرین. توی سختیا پشت هم باشین و ازین فیس و اِفاده ها در کار نباشه. حتماً همینطور خواهد بود و براتون لحظاتی خوش آرزومندم. اگه این شکلی سفر برین مطمئنا هزینه ها کمتر میشه، خاطره ها عمیقتر و دوستی ها ماندگارتر. به نظر من برای سفر اگه قصد جابجایی های طولانی دارین و نیاز به پرواز دارین، خیلی زودتر از انتظار بلیط رو تهیه کنین. من برای کریسمس میخواستم بلیط تهیه کنم و شما نمیدونین تا چه اندازه افزایش قیمت دادن. بلیط 100 دلاری میشه 700 دلار!!!

اگه دوست خوب دارین، گروه خوبی هم تشکیل دادین، یه ماشین خوب هم رنت کنین تا جمعتون از یه سفر جاده ای بیشترین نهایت لذت رو ببره. تو آسمونا ویژیییییی میرسین اما زمین خدا مخصوصا اینجا واقعا خوشکلتره!!! هر قسمتیش زیبایی هایی پیدا میکنین که کمتر جایی یافت میشه. از هر شهر تا شهر بعدی مطمئنم توقف خواهین داشت و مسیر مسافرتتون خودش بنوعی مسافرت هایی کوچک شده تعریف خواهند کرد. به لحاظ هزینه ها هم که مطمئن باشین بسیار کمتر خواهد شد هرچند گاهی کمی هزینه بیشتر در قبال دریافت خدمات لذت بخشتر، ارزش داره. شما با این اتفاق دو هدف رو با یه تیر میزنین. حالا که سفر تشریف میبرین عکسای خوشکل هم یادتون نره بگیرین واسه نی نی هاتون بعدنا نشون بدین

یه دوست دارم که ایشون با یه تور یک هفته رفت فلوریدا و همه هزینه هاش حدودا 800 دلار شد. اینم راه دیگریست که اگه تمایل داشته باشین براحتی از گوگل مراجع مختلف پیدا میکنین.

گاهی اوقات دانشگاه هم از این تور های میذاره که قیمتش منصفانست. برای ما آبشار نیاگارا، نیویورک، پیتسبرگ و چندتا از مکان های دیدنی برنامه گذاشتن و روی هم رفته راضی کننده بود. منتها شما با داشتن اون دوست خوب لذتتون چندین برابر میشه. اطلاعات این تورهارو بنظرم از طریق International Student Office میتونین پیدا کنین.

رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

کتاب:

برای منابع آموزشی مهترین مرجع کتاب هاییست که اساتید معرفی میکنن. اینجا واقعا کتاب گرونه، معمولا قیمت ها برای یک کتاب نو بالاتر از 70 دلار خواهند بود. من خودم یه کتاب لازم داشتم که قیمتش 250 دلار بود!!!

برای اینکار، قانونی ترین و ارزون ترین راه پیدا کردن کتاب های دست دومه. بهترین مرجع هم گوگل خواهد بود. اگه کتاب رو با قیمت مناسب پیدا کردین سریع بخرین. مطمئن باشین توی چند دقیقه فروش خواهد رفت.

شاید شما هم بتونین با پیدا کردن PDF مشکلاتتون رو به حداقل برسونین اما مراقب باشین که اینجا این کار غیرقانونی محسوب میشه و پیدا کردن شما براشون چندان کار سختی نخواهد بود. اما گاهی اوقات اگه پیدا کردن قانونی و یا به هرشکلی دیگر براتون مقدوره، در نظر بگیرین که شما میتونین از پرینترهای دانشگاه استفاده کنین و هر ترم بابت این استفاده از شما پول میگیرن. ممکنه فاند داشته باشین و نیاز به پرداخت این هزینه نباشه اما اگه هزینه هارو خودتون پرداخت میکنین داخل Bill پرداختیتون مقدار این هزینه درج خواهد شد.

میتونین Kindle رو از Amazon در نظر داشته باشین که گاهی اوقات صرفه اقتصادیش بیشتره. همونطور که توی بخش خرید گفتم، آنلاین ارزانترین راه خرید توی این کشور خواهد بود.

رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

آیفن:

دوستان ممکنه بعضی از شما تمایل داشته باشین از محصولات اپل خرید کنین. معمولاً شرکت اپل هرساله اواسط سپتامبر نسخه های جدید محصولات پیشین رو به بازار ارائه میکنه و این مسئله تاثیر زیادی روی قیمت ورژن های قبلی میذاره. من آیفن رو روز دوم ورودم تهیه کردم و بعد از 10 روز متوجه شدم نسخه ی جدید در راهه. شما هر محصولی رو از Apple Store بخرین تا 13 روز میتونین Refund کنین. من برگردوندم چون همون گوشی بعد از نسخه ی جدید 100 دلار کاهش قیمت داشت. اپل برای اینکه اپراتورهای موبایل رو راضی نگه داره و در عین حال فروش بیشتری داشته باشه برای چند ماه اول امکان Sim Free رو بر میداره. پس شما قاعدتا باید انتظار بیشتری واسه دریافت اون گوشی بکشید.

اما با توجه به اینکه اپراتورها گوشی هارو با سفارش پهنای باند و سیستم های خودش از اپل تهیه میکنن شما این امکان رو واسه استفاده در سایر اپراتورها نخواهین داشت. برای آنلاک کردن گوشی هم اکثرشون مبلغی مازاد درخواست میکنن.

به عنوان مثال، شرکت Sprint داخل باند CDMA کار میکنه و گوشی هایی هم که آفر میده واسه این باند خواهند بود. اگه شما یه روزی قصد استفاده از T-Mobile رو داشته باشین کار نمیکنه، چون این یکی داخل باند GSM تشریف دارن.

پس حواستونو جمع کنین و سعی کنین از حول حلیم تو دیگ نیفتین. گوشی Sim Free با هر سیم کارتی کار خواهد کرد. حتی اگه روزی ایران تشریف داشتین.

رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

سایرموارد:
    - اگه امکانش هست چندتا تبدیل برقی EU به US با خودتون بیارین. اینجا پریزها کاملا سیستمشون فرق داره و اگه باخودتون وسیله ای میارین که نیاز به شارژ مداوم داره به مشکل میخورین. روزهای اول تا حساب بازکنین و بتونین خرید کنین این مسئله خودشو خوب نشون میده!!!
    - به نظر من تمام پولتون رو بصورت نقد با خودتون بیارین. توی فرودگاه راحت میتونین لیستش کنین و مشکلی براتون پیش نمیاد. ارسال از طریق صرافی ها و زمان دریافت وجود این مسئله رو پر رنگ میکنه.
    - همه نوعی ادویه و خوراکی جات اینجا پیدا میشه، آوردن از ایران براتون هیچ فایده ای نداره جز سنگینی بار و مشکلات custom تا ورود.
    - همیشه به این فکر کنین که شما نماینده کشور و مردم ایران هستین. رفتار و کارهای شما تاثیر بسیار زیادی اول بر زندگی خودتون و بعد واسه دوستایی که در آینده قراره بیان میذاره. شما لایق بهترین ها هستین و سعی کنین حس خوب ایرانی رو جلوه بدین نه رفتارهایی که باعث بشه نگرش منفی به ما پیدا کنن.
    - از هر دستی بدین، مطمئن باشن دریافت میکنین؛ بیاین بیشتر به هم کمک کنیم.

تمام وقت های تو لحظات عمر توست، وقتی را برای خود سپری مکن مگر در آنچه تو را نجات دهد.

با آرزوی موفقیت،

دانلود همه تجربیات بصورت یکجا در فایل PDF از طریق
    این پست
    فراهم خواهد بود.
    ویرایش توسط Simon : November 21st, 2016 در ساعت 07:56 AM دلیل: قرار دادن لینک سایت خلاف مقررات فروم می باشد

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

برخی‌ رستورانها ممکنه برای روز تولد تخفیف داشته باشن

http://mainstreetventuresinc.com/restaurant-guide/

مثلا رستورانهای این شرکت برای غذای ۲ نفر در روز تولد ۵۰ درصد تخفیف میده. من اولش فکر می‌کردم فقط در منطقه ما رستوران دارن ولی‌ ظاهراً ایالت‌های خیلی‌ دورتر از ما هم رستوران زدن. Real Seafood رو که در تولیدو امتحان کردیم، کیفیت غذاشون خیلی‌ خوب بود و با تخفیف ۵۰ درصد واقعا عالیه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)