صفحه 97 از 111 نخستنخست ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 961 تا 970 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

مهراد عزیز ، یه بار در مورد ماهی از شما خونده بودم که در ایام لنت مسیحیان ، مک دونالد تخفیف های خوبی داره ، می خواستم بدونم جای دیگه هم در مورد ماهی، توضیحی دادین یا می تونید توضیح بدین ، چه نوع ماهی ، از کجا و ... که با این سیاست صرفه جویی بسازه

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein2 نمایش پست ها
    مهراد عزیز ، یه بار در مورد ماهی از شما خونده بودم که در ایام لنت مسیحیان ، مک دونالد تخفیف های خوبی داره ، می خواستم بدونم جای دیگه هم در مورد ماهی، توضیحی دادین یا می تونید توضیح بدین ، چه نوع ماهی ، از کجا و ... که با این سیاست صرفه جویی بسازه
    فقط مکدونالد نیست. همه فروشگاهها در ایام lent برای ماهی تخفیف ویژه دارن. شبیه همین قضیه در ایام Thanksgiving برای بوقلمون و بقیه مخلفات مربوطه هست. یا حتی برخی فروشگاههای آمریکایی ممکنه در ماه رمضان خرما (یا چیزهای دیگه ای که در ماه رمضان مصرف داره) رو تخفیف بدن. من این رو هم در شیکاگو دیدم و هم در تولیدو. قبلا در این مورد مفصل تر نوشته بودم. فکر کنم تابستون پارسال بود اون پستها. البته تخفیف برای خرید ماهی منحصر به ایام lent نیست ولی تخفیف خوراکیهای مربوط به مناسبتهای ویژه در اون ایام خیلی اساسی تره.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    برخی فروشگاههای آمریکایی ممکنه در ماه رمضان خرما (یا چیزهای دیگه ای که در ماه رمضان مصرف داره) رو تخفیف بدن
    مشاهدات من که بر عکس بوده! ماه رمضان می کشیدند روش!
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    مشاهدات من که بر عکس بوده! ماه رمضان می کشیدند روش!
    کدوم فروشگاه‌ها و در کدوم شهر در ماه رمضان قیمت رو بالا میبردن؟
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    کدوم فروشگاه‌ها و در کدوم شهر در ماه رمضان قیمت رو بالا میبردن؟
    اسم بردن از نام فروشگاه خلاف قوانین فروم است
    تمام موارد افرایشی که دیدم مربوط به شهر دالاس است. در جنوب کالیفرنیا نه قیمت را افزایش می دانند و نه کاهش. انگار نه انگار که رمضان است!
    فروشگاه های ایرانی در دالاس قیمت ها را بردند بالا ، هم خرما هم نان سنگک هم پنیر هم گوشت حلال و ...
    فروشگاه های عربی منصف تر بودند و فقط موارد محدودی را بردند بالا مثلا پنیر
    بعد ماه رمضان بهضی چیز ها دوباره کاهش یافت و مثل قبل شد مانند خرما ، پنیر قیمتش کمتر شد اما به قیمت قبلی بر نگشت و چیزی مثل گوشت کلا قیمتش برنگشت
    همچنین اکثر (نه همه) رستوران های حلال (ایرانی و غیر ایرانی) هم به مصادف ماه رمضان کشیدن روی قیمت
    در فروشگاه ایرانی پنیر قبل رمضان ۶ دلار بود ماه رمضان شد ۱۲ دلار اکنون ۱۰ دلار است
    قیمت گوشت حلال پوندی شش دلار بود در رمضان شد نه دلار و اکنون همین نه دلار است
    رستوران ایرانی حلال غذایی که قبل رمضان ۱۱ دلار بود شد ۱۷ دلار و بعد رمضان شد ۱۵ دلار
    رستوران مدیترانه ای حلال قبل رمضان ۱۱ دلار بود ماه رمضان کرد ۱۳ دلار بعدش دوباره برگشت به ۱۱ دلار
    ظاهرا سالی یک بار افزایش قیمت می دهند و آن هم روز اول ماه رمضان است
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

رشته و دانشگاه

نوشته من رو با دقت نخوندید. من گفتم برخی فروشگاههای آمریکایی ممکنه در ماه رمضان تخفیف بدن. در مورد فروشگاههای ایرانی و عرب و مدیترانه ای صحبت نمی کردم. گرون کردن اجناس در مناسبتهای ویژه رویه هموطنان عزیز و همسایه های عزیز عرب هست که ممکنه با خودشون به آمریکا هم بیارن این اخلاق رو. ولی رویه کلی فروشگاهها در آمریکا اینه که برای اقلام مصرفی در مناسبتهای خاص آمریکا تخفیف ویژه دارن و بعضیهاشون ممکنه در ماه رمضان هم این کار رو بکنن. حالا ممکنه تخفیف ندن برای ماه رمضان ولی قطعا گرون نمی کنن. در پستهای قبلیم مثال زده بودم در مورد فروشگاههای آمریکایی که در تولیدو و شیکاگو تجربه کرده بودم و در ماه رمضان برای خرما و اجناس مشابه در ماه رمضان تخفیف میدن. البته موارد تخفیف در ماه رمضان در برخی فروشگاههای عرب هم دیدم. در ضمن اینجا تاپیک روشهای صرفه جویی در آمریکا هست و بیان تجربیات در مورد فروشگاههای آمریکایی (چه مثبت و چه منفی) مغایرتی با مقررات فروم نداره.
    ویرایش توسط Mehrad : September 19th, 2016 در ساعت 08:48 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    اصولا تو این مملکت باید هم روش بکشند در رمضان چون مسلمونی که مجبوره غذای حلال بخره میخره چه 5 تا اب بخوره چه 50 تا
    اونجا هر مناسبتی میشه قیمت هارو میکشن روش ؟
    مثلا ماه رمضان میشه قیمتا رو میکشن روش ؟
    بعد دوباره کریس مس میشه بعد کریس مس مجدد برای سال جدید بازم میکشن روش ؟
    بعد یه مناسبت دیگه هم باشه مثل روز استقلال آمریکا یا اینجور چیزا میکشن روش دوباره ؟
    انجوری که مثلا امسال گوشت باشه 6 دلار 2 سال دیگه که میشه 12 دلار ؟
    این متنی که دوستمون نوشت :
    در فروشگاه ایرانی پنیر قبل رمضان ۶ دلار بود ماه رمضان شد ۱۲ دلار اکنون ۱۰ دلار است

یعنی یه ماه رمضون اومد و رفت پنیر 4 دلار گرون شد ؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    بعد یه مناسبت دیگه هم باشه مثل روز استقلال آمریکا یا اینجور چیزا میکشن روش دوباره ؟
    این متنی که دوستمون نوشت :

دوست من البته اینرو بگم اینجا بحث مغازه های عرب و ایرانی و به اصطلاح مسلمون بازی بود. معلومه کسی که غذای حلال مثلا میخره مجبوره بخره و به قیمت بالا هم میخره. البته اونطوری مثل ایران بی قاعده نیس
    خیر اصلا این مساله که گفتید درست نیست. در این دو سال و اندی من تغییر قیمت محسوسی ندیدم البته بعضا مثلا شده شما ذرت مکه رو دانه ای به جای یک دلار دانه ای 200 سنت خریدین یا اینطور موارد تو فروشگاههای امریکا زیاد هست که ادمو وسوسه میکنه چیز زیاد یخرین
    بعضیا میگن تو ایرانم فروشگاه زنجیره ای اونطوری بود ولی من میگم اینجا فرق داره. میزان وسوسش بیشتره!
    جز اقلام فصلی مثل ماهی که صیدی هست یا میگو که من دیدم چند باری گرون شده به جرات میگم اقلامی که من استفاده کردم خیلی کم بوده میزان تغییرش حساب کنید تورم نه دهم درصد رو در این چند سال اخیر

رشته و دانشگاه
    مهندسی

خیر

در جنوب کالیفرنیا قیمت ها ثابت می ماند
    در دالاس (تگزاس) فقط مسلمانان کشیدن روش

کریسمس و روز استقلال به مسلمان ربطی ندارد بنابراین روش نمی کشند

بازار (همه محصولات) به سه دسته ی زیر تقسیم می شود
    monopoly
    oligopoly
    perfect competition

گوشت حرام در دسته ی perfect competition قرار می گیرد و قیمتش تغییر نمی کند. یعنی تورم نزدیک صفر
    گوشت حلال در دسته ی oligopoly قرار می گیرد بنابراین قیمتش به حدی افزایش می یابد که ... (توضیحش مفصل است و حال تایپ کردن ندارم)

حتما در اینترنت عبارت oligopoly را جستجو کن و حداقل یک هفته در موردش مطالعه کن

نان لواش و نان عربی (خبز) هم oligopoly بود وقتی قیمتش از یک حدی بیشتر شد فروشگاه ها زنجیره ای (غیر خاورمیانه ای غیر مسلمان) این محصولات را هم آورند

چون پنیر در دسته ی perfect competition قرار می گیرد هیچ نگرانی ندارد این جا پر از substitutes است لازم نیست که پنیر را از مسلمان بخری
    من اکنون فقط گوشت حلال را از مسلمانان می خرم و تمام محصولات دیگر را از غیر مسلمانان

در دالاس نان سنگک monopoly است وقتی گران کردند قیدش را زدم و نان حجمی می خرم
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Banned
    رشته و دانشگاه
    UMass Amherst

سلام.
    به نظرتون اینکه از آمازون خرید بکنیم به صرفه هست یا نه؟ هم از نظر کیفیت و هم قیمت (البته نه بهترین حالت)...
    از بست سلر بودن جنس، ریویوها و امتیازهای جنس میشه انتخاب کرد یا نه؟
    الان من شهری هستم که والمارت، تارگت، استاپ اند شاپ، بیگ وای، تردیر جوز، دالر تری و ... داره ولی بیشترشون نزدیک دانشگاه نیستند و من وسیله نقلیه ندارم و سخته با اتوبوس رفتن! ترم اول هم هستم و مشکلات بزرگتر از خرید دارم متأسفانه...
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)