صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 50

موضوع: دانشنامه های جدید شریف و مشکلات آنها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics /sharif

پیش فرض پاسخ : دانشنامه های جدید شریف و مشکلات آنها

نقل قول نوشته اصلی توسط msaber2 نمایش پست ها
    سلام

من دانشنامه خود را از دانشگاه شریف دریافت کردم. سه سوال در این رابطه داشتم. ممنون میشم راهنمایی کنید:

1. متن دانشنامه دو زبانه (فارسی و انگلیسی) است. آیا این ترجمه برای دانشگاه ها و سفارتخانه قابل قبول است یا باید از دارالترجمه، ترجمه رسمی بگیرم؟

2. برای دریافت مهر وزارت علوم به کدام بخش وزارتخانه (کدام طبقه) باید مراجعه کنم؟

3. اگر بخواهم مهر وزارت امور خارجه و دادگستری را بگیرم، خودم شخصا میتوانم اقدام کنم یا باید از طریق دارالترجمه اقدام کنم؟

ممنون
    سلام
    منم دقیقا همین سوالات رو داشتم/دارم.
    1. جواب! جواب!
    2. طبقه 4 و مدرک چگونگی تصویه حساب از دانشگاه فراموش نشه.
    3 دارالترجمه میگه وزارت خارجه و دادگستری باید مهر مترجم رسمی رو ببینن بعد مهر میزنن!

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

با سلام،
    من به تازگی مدرکمو از شریف گرفتم و همونو دادم دارالترجمه چند نسخه برابر اصل، با مهر امور خارجه برام اماده کنه. حالا که میخوام برای دانشگاه های کانادا اقدام کنند می گند که باید تو پاکت خود دانشگاه باشه. شریف هم که همچین پاکتی نمیده. حالا باید چی کار کرد؟

Junior Member

سلام!
    من هم مشکل مشابه zini_zinparast

دارم و شریف پاکت مهر شده نمیده!
    با دانشگاه کلگری که مکاتبه کردم، گفته اگر نمدین یک نوشته بگیر که این کار رو نمی کنن!
    اگر من را راهنمایی کنین ممنون میشم!
    خصوصا شریفی هایی که تو چند سال اخیر رفتن چی کار کردن؟

سلام ramin18،
    مشکل من حل شده. تنها کاری که باید انجام بدی اینه که مدرکتو ببر دارالترجمه رسمی (البته بعد از مهر وزارت علوم) ترجمه کنه و بعد از مهر دادگستری و وزارت امور خارجه، بهشون بگو که تو پاکت همون دارلترجمه بزارند و مهر و امضا کنند سپس به DHL بگو که فرستنده رو همون دارالترجمه ذکر کنه.
    من این کارو کردم و تمامی دانشگاه های کانادا قبول کردند. واقعا متاسفم که کسی از شریف راهنمایی نمیکنه حتی مسولاشم جواب آدمو درستو حسابی نمیدند. دانشگاه های ایران وظیفشون رو نمی دونند. این همه بابت ریزنمره پول بدی، بعد هم یک مدرک بین المللی ندند. واقعا که ....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

سلام
    من مدرکم کارشناسی از دانشگاه شریف هست. همونطور که گفته شده مدرکم دو زبانه هست. آیا باید تایید وزارت علوم بشه و ترجمه رسمی بکنمش؟
    من هرچی گشتم توی انجمن نفهمیدم باید چه کار کنم بالاخره... خیلی از دوستام که پذیرش گرفتن بدون ترجمه و تایید وزارت علوم بوده. میشه لطفا راهنمایی کنید.
    خیلی استرس گرفتم امروز. رفتم دارالترجمه که دیپلم و پیش دانشگاهی رو ترجمه کنم گفت دانشنامه شریفم ترجمه میخواد. اعصابم خورد شد واقعا.
    ممنون میشم اگه کسی جواب منو بده

نقل قول نوشته اصلی توسط Mozil نمایش پست ها
    سلام
    من مدرکم کارشناسی از دانشگاه شریف هست. همونطور که گفته شده مدرکم دو زبانه هست. آیا باید تایید وزارت علوم بشه و ترجمه رسمی بکنمش؟
    من هرچی گشتم توی انجمن نفهمیدم باید چه کار کنم بالاخره... خیلی از دوستام که پذیرش گرفتن بدون ترجمه و تایید وزارت علوم بوده. میشه لطفا راهنمایی کنید.
    خیلی استرس گرفتم امروز. رفتم دارالترجمه که دیپلم و پیش دانشگاهی رو ترجمه کنم گفت دانشنامه شریفم ترجمه میخواد. اعصابم خورد شد واقعا.
    ممنون میشم اگه کسی جواب منو بده
    تازگیها شنیدم که شما پول میدهید و اونا خودشون براتون نسخه انگلیسی رو در پاکت میگذارند و ارسال میکنند. اگر اینکار رو نکردند همان کاری رو انجام بدهید که قبلا گفتم
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

تو دانشنامه ارشدي كه شريف ميده معدل هم مي خوره؟! چون من ليسانسمو از علم و صنعت گرفتم معدل نداشت
    با تشكر

Junior Member

با سلام.
    من الآن شریف ارشد میخونم از یکی شنیدم شریف همون اول پول ترخیص مدرکو نمیگیره از دوستانی که شریف میخونن خواهشمندم جواب بدن،این حرف درسته یا نه؟

Junior Member

سلام دوستان. من پول مدرک ارشدم از شریف رو دادم. برای پست داک، دانشگاه از من مدرک ارشد و ریزنمراتش رو میخواد. خیلی هم گیر نیست که مهر وزارت خارجه روش باشه. ولی مشکلم اینه که چون دانشجوی دکترا هستم، دانشگاه مدرک ارشدم رو بهم نمیده. کسی تجربه‌ای داره بهترین راه حل برای من چی هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rezass11 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من پول مدرک ارشدم از شریف رو دادم. برای پست داک، دانشگاه از من مدرک ارشد و ریزنمراتش رو میخواد. خیلی هم گیر نیست که مهر وزارت خارجه روش باشه. ولی مشکلم اینه که چون دانشجوی دکترا هستم، دانشگاه مدرک ارشدم رو بهم نمیده. کسی تجربه‌ای داره بهترین راه حل برای من چی هست؟
    تنها راهش اینه که برید با معاون آموزشی صحبت کنید قبلا دکتر میرعمادی بودند. الان نمیدونم کیه. کلا در این دانشگاه رو باید گل بگیرند یه سری قانونهای مزخرف خودش رو داره. یک دانشگاه درجه ۳ کانادا از این دانشگاه بهتره
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)