صفحه 2 از 257 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 2563

موضوع: آرشیو شده : Final Visa ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : final visa

سلام
    من حدود 20 روز پیش pva ام اومد. وقتی coe امد، تاریخ شروع رو زده اول ترم بعد (1 Aug). اگه به اين تاريخ نرسم ،آيا بايد defer کنم؟ چه جوری؟؟ کی؟؟
    در ضمن با توجه به اينکه ظاهرا کسای مثل ممن که معطل ويزان، زياد. به نظر تون نمی تونيم يه اقدام هماهنگی چيزی بکنيم و ضعيت برای خودمون یا بعدی ها بهتر بشه؟؟ نظر بديد لطفا...
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir2008me
    نظر تون چیه که همگی با هم میل بزنیم به دانشگاه ها و از اونا بخوایم پیگیری کنن
    من چند وقت پيش يه بار اينکار رو کردم و اين جوابش:

With regard to your visa enquiry, we suggest you contact the Australian
    Embassy in your country who can contact DIAC in Australia to check the
    progress of your visa, as the University cannot give you any guidelines
    or help in this matter.

قسمتی که Bold کردم فکر کنم هرگز صورت نميگيره!!

Junior Member

من چند وقت پيش يه بار اينکار رو کردم و اين جوابش:

With regard to your visa enquiry, we suggest you contact the Australian
    Embassy in your country who can contact DIAC in Australia to check the
    progress of your visa, as the University cannot give you any guidelines
    or help in this matter.

قسمتی که Bold کردم فکر کنم هرگز صورت نميگيره!!

[/quote]

Could I ask you what is the meaning of DIAC and COE?
    thanks

Junior Member

DIAC=Department of Immigration and Citizenship
    eCOE=Electronic Confirmation of Enrolment وقتی که صادر ميشه که بعد از PVA ثبت نام (پول) انجام شود!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nice_Guy
    احسان يعني الان 7 ماهه منتظر ويزاي دانشجويي هستي؟ نرفتي سفارت سئوال كني؟ چي گفتن؟ اين كه خيلي مسخره ميشه. شايد مي خوان بذارن نزديك ترم بهت بدن كه زودتر نري؟ ممكنه اين سياستشون باشه؟

براي منم سئوال شده: اصلا آيا كسي تونسته اخيرا ويزاي دانشجويي استراليا رو بگيره؟
    شما که در جریان هستی الان حدود 6 ماه و یک هفته شده!!! سفارت رفتم، ايميل زدم، اعتراض کردم، .... !!! میگن که یه سری چک امنيتي و سو پيشينه و ... این چیزاست که هر کیس با هم فرق میکنه زمانش!!! حالا نمیدونم ما چه خبطی کردیم که این عذاب به ما اومده!!؟
    در مورد نزدیکی ترم هم فکر نکنم! چون ویزای دوست من 3 ماه پیش اومد!! حالا نمیدونم چه کلکی تو کار هست!! به هرحال شرایط فعلی خیلی وخیفه!!
    حیف...

جالبه که من ديروز سفارت بودم يه آقايي ميگفت که دخترش براي ترم اول 2008 در عرض 5 هفته ويزا دانشجويي گرفته. براي من خيلي عجيب بود مي گفت به اونم گفته بودند ويزا از 6 هفته تا 6 ماه. کلا کارشون حساب کتاب نداره به هيچيشون نميشه اعتماد کرد خيلي ديميه.

Junior Member

سلام به همه
    من فکر می کنم آقا احسان که 6 ماه بيشتر که ويزاشون نيومده، یه حالت خاص هستند. احسان جان میشه رشته و گرایش و مقطعت بگی؟
    اما به هر شکل ما هممون تو وضعيت بد و سختی هستيم. مثلا من خودم اين روزا دقيقا 3 ماه از تشکيل پرونده ام گذشته.... من می گم برای اينکه سختی اين روزهای نفس گير کم بشه و خودمون بيشتر به واقعیت نزديک کنيم، شرايط دوستامون که اخيرا ويزا گرفتن بنويسيم....
    مثلا دوست خود من 1 سال پيش درسش شروع کرد و ويزاش 2 ماه و سه هفته طول کشيد. PHD ملبورن، Scholarship داره، رشته Computer Science
    ممنون میشم بقيه هم اگه اطلاعاتی دارند، بگذارند...

والا من امروز از وكيل پرسيدم گفت Case هاي اينطوري كه انقدر زياد طول بكشه بازم هست و ديگه داري عادي ميشه. دليلشم اينه كه استراليا هم مي خواد شرايط رو سخت كنه. تا چند وقت ديگه هم ويزا دادن يه خط در ميون و بي حساب كتاب ميشه مثل آمريكا و كانادا. به هر حال كسي كه مثل من دو سه ماه قبل يا يه كم زودتر/ديرتر اقدام كرده باشه بايد به فكر ترم فوريه باشه و اميدوار باشه كه براي اون موقع جور بشه. شايد اگه من از اول اينو ميدونستم Offer يه كشور ديگه رو قبول ميكردم.

ضمنا دوست خود من هم دو سال قبل پذيرش PhD از دانشگاه Griffith گرفت تو رشته عمران بدون فاند، و سه ماهه ويزاش اومد. ولي ظاهرا فقط بايد رو اطلاعات چند ماه اخير اكتفا كرد چون شرايط خيلي عوض شده.

موفق باشيد

Junior Member

خودت که جواب خودتو دادی هیچ جا به غیر از اینجا 45 روز پرونده‌ها دست نخورده نمیمونه یه مشکلی بوده که این اتفاق افتاده در رابط با کارمنداشونم فکر نکنم اینطور چیزی صادق باشه ما هنوز نمیتونیم پروند‌های خودمونو پیگیری کنیم چه برسه به تعدد کارمنداشون که آیا زیاد شده یا نه؟ منم تاکیدم رو همینه که این دیر اومدن ویزا FAGHAT بخاطر شلوغی نیست
    در رابط باDefer کردنم حق با تو هستش باید همین کارو کنیم شاید برای ترم بعد بهمون ویزا دادن

آخه اين که منطقي نيست شما هر ترم که پذيرش گرفتيد بخوان براي ترم بعد ويزا بدند. الان من با هزار بدبختي بورس گرفتم و ميدونيدم که بورسها حداکثر 2 ماه قبل شروع ترم داده ميشه و قابل defer هم نيست. خوب حداقل درخواست اونايي که بورس بردند رو جلو ميتونند بندازند ولي اين کار رو هم نميکنند. در مورد topic قبليم هم بگم که من قصد پشيمون کردن کسي رو ندارم ولي تو اين مدت اينقدر از لحاظ مالي به خودم و خانوادم فشار اومده که اين حرفا رو زدم. هنوزم ميگم که کوفتشون بشه اين 400 هزار تومن. من نميدونم اينا اين پولو براي چي ميگيرن تمام سفارتا زير 200 تومن ميگيرند. واقعا براي من زور داره که 400 هزار تومن بريزم تو جيب يه سري آدمايي که حتي حاضر نيستند به درخواستهاي ما گوش بدند.