صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23

موضوع: مشکلات مربوط به کمیته ی انضباطی دانشگاه ها

Member afshinG آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کشتی سازی امیر کبیر

پیش فرض مشکلات مربوط به کمیته ی انضباطی دانشگاه ها

سلام دوستان یک سوال مهم داشتم:
    اگه کسی توی کمیته ی انضباطی دانشگاه پرونده داشته باشه و از نظر انضباطی( حالا چه سیاسی چه اخلاقی و ...) توی پزوندش چیزی ثبت شده باشه ، برای پذیرش واسش مشکلی پیش میاد؟؟ اگه آره توی چه مرحله ای؟
    فرسایشـــــــــــــــــی ترین قسمت خارج رفتن، انتــــــــــــــظار برای صدور ویزاست، خــــیـــــــــــــــــــ ـــــلی صــــــــــبر و اســــــــــــتــــــــقا مت می خواد.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

پیش فرض پاسخ : مشکلات مربوط به کمیته ی انضباطی دانشگاه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinG نمایش پست ها
    سلام دوستان یک سوال مهم داشتم:
    اگه کسی توی کمیته ی انضباطی دانشگاه پرونده داشته باشه و از نظر انضباطی( حالا چه سیاسی چه اخلاقی و ...) توی پزوندش چیزی ثبت شده باشه ، برای پذیرش واسش مشکلی پیش میاد؟؟ اگه آره توی چه مرحله ای؟
    خیر. کسی برای دادن پذیرش از پرونده انضباطی شما توی دانشگاه سوال نمیکنه!

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

Question پاسخ : مشکلات مربوط به کمیته ی انضباطی دانشگاه ها

سلام
    من یک ترم تعلیق بدون احتساب سنوات دارم. الان ترم ششم هستم. دو تا سوال دارم:
    1- اگر این حکم امروز تایید بشه (تو جلسه تجدید نظر) برای ترم بعد اعمال می شه؟ اگر آره، من می تونم بدون هیچ مشکلی دفاع کنم؟
    2- اگر این حکم برای ترم بعد من (ترم 7) بخوره، تکلیف سربازی چی میشه؟ حالا که سنواتم تمام شده و یک ترم هم به خاطر همین موضوع طول می کشه من کی باید دفترچه ام رو بفرستم که غیبت نخورم؟ آیا ملاک تاریخ فارغ التحصیلیه یا اتمام سنوات؟!
    ویرایش توسط homo : May 21st, 2011 در ساعت 03:03 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط homo نمایش پست ها
    سلام
    من یک ترم تعلیق بدون احتساب سنوات دارم. الان ترم ششم هستم. دو تا سوال دارم:
    1- اگر این حکم امروز تایید بشه (تو جلسه تجدید نظر) برای ترم بعد اعمال می شه؟ اگر آره، من می تونم بدون هیچ مشکلی دفاع کنم؟
    2- اگر این حکم برای ترم بعد من (ترم 7) بخوره، تکلیف سربازی چی میشه؟ حالا که سنواتم تمام شده و یک ترم هم به خاطر همین موضوع طول می کشه من کی باید دفترچه ام رو بفرستم که غیبت نخورم؟ آیا ملاک تاریخ فارغ التحصیلیه یا اتمام سنوات؟!
    ملاک برای سربازی تاریخ فارغالتحصیلیه مثلا در دانشگاه ازاد شما 15روز بعد از تاریخ آخرین امتحان فارغالتحصیل شناخته میشید و 6ماه وقت دارید تا برید سربازی و غیبت نخورید.
    ممکنه این تعلیق باعث بشه نتونید دفاع کنید منتها معمولا دانشگاه در کمیسیون مواردخاص مساعدت می کنه و مدت زمان مجاز تحصیل را افزایش میده.
    در ضمن شما با این استدلال که رای کمیته انضباطی صرفا یک ترم تعلیقه نه اخراج اموزشی و این تعلیق می تونه به افزایش سنوات بیانجامه و عملا شما رو اخراج کنه به این رای اعتراض کنید و یا با رییس دانشگاه حضوری صحبت کنید.امیدوارم مشکلتون سریعا رفع بشه.

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

@ mo_eini
    فکر کنم وقتی می گن که بدون احتساب سنوات یعنی اینکه این یک ترم در طول مدت تحصیل به حساب نمی یاد. فرضا دانشجوی کارشناسی که ترم 7 تعلیق بدون سنوات بخوره، واسه ترم نهم که بره سر کلاس و درسش تموم کنه لازم نیست هزینه های سنوات و اینارو بده. و موقع فارغ التحصیلی مدت تحصیلش رو هشت ترم می زنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. in Computer Engineering

با سلام

من دانشجوی ارشد یکی از دانشگاه های دولتی تهران هستم که هنگام ورود به مقطع ارشد با اخذ تعهد(سیاسی) ثبت نام شدم و برای من در کمیته انضباطی وزارت علوم پرونده ثبت شد . می خواستم بپرسم آیا هنگام درخواست سوء پیشینه با مشکل مواجه می شوم یا نه؟

ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط majid3612 نمایش پست ها
    با سلام

من دانشجوی ارشد یکی از دانشگاه های دولتی تهران هستم که هنگام ورود به مقطع ارشد با اخذ تعهد(سیاسی) ثبت نام شدم و برای من در کمیته انضباطی وزارت علوم پرونده ثبت شد . می خواستم بپرسم آیا هنگام درخواست سوء پیشینه با مشکل مواجه می شوم یا نه؟

ممنونم
    خیر هیچ اثری ندارد.فقط محکومیت موثر کیفری باعث ثبت سوءپیشینه می شود مانند دزدی کلاهبرداری سرقت و ....
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط homo نمایش پست ها
    @ mo_eini
    فکر کنم وقتی می گن که بدون احتساب سنوات یعنی اینکه این یک ترم در طول مدت تحصیل به حساب نمی یاد. فرضا دانشجوی کارشناسی که ترم 7 تعلیق بدون سنوات بخوره، واسه ترم نهم که بره سر کلاس و درسش تموم کنه لازم نیست هزینه های سنوات و اینارو بده. و موقع فارغ التحصیلی مدت تحصیلش رو هشت ترم می زنن.
    کاملا حق با شماست و من به بدون احتساب سنوات بودن جریمه شما دقت نکردم .معمولا در مرخصیهای بدون احتساب سنوات حتی از من شهریه ثابت هم نگرفتند و جزء مدت مجاز تحصیل هم به شمار نیامد.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

Junior Member

دوستان من در موقعیتی قرار دارم که باید بین بد و بدتر انتخاب کنم ! لطفا راهنمایی کنید :

من ترم 7 کارشناسی هستم و برای مستر 2012 اقدام کردم که ان شاالله پذیرش میگیرم! کارناممو تا ترم 6 فرستادم با معدل 18.20
    این ترم اشتباه کردم و سر جلسه امتحان میان ترم خواستم به جای کسی امتحان بدم که استاد فهمید و به گوش آموزش رسید. با همون استاد درسی و داشتم که گفت امتحان هرجورم بدی صفر میدم بهت. منم نرفتم امتحانشو خواستم حذف کنم که شورای آموزشی مخالفت کرد و تازه با ارفاق گفت بین این 2 مورد انتخاب کن :

1. نمره صفر غیبت برای اون درس و در عوض اونا هم بی خیال کمیته انضباطی میشن ( معدلم از 18.2 میرسه به 17.6)
    2. حذف اون درس و در عوض احضار به کمیته انضباطی به خاطر تقلب ( که حکمش معلوم نیست چیه )

حالا با فرض اینکه من برای پاییز 2012 پذیرش دارم کدوم از این 2 مورد میتونه در آینده دردساز تر بشه ؟ اصلا موارد انضباطی توی پرونده کارشناسی و هم باید تو آمریکا یا کانادا ارائه کرد ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط l3ekhi نمایش پست ها
    دوستان من در موقعیتی قرار دارم که باید بین بد و بدتر انتخاب کنم ! لطفا راهنمایی کنید :

من ترم 7 کارشناسی هستم و برای مستر 2012 اقدام کردم که ان شاالله پذیرش میگیرم! کارناممو تا ترم 6 فرستادم با معدل 18.20
    این ترم اشتباه کردم و سر جلسه امتحان میان ترم خواستم به جای کسی امتحان بدم که استاد فهمید و به گوش آموزش رسید. با همون استاد درسی و داشتم که گفت امتحان هرجورم بدی صفر میدم بهت. منم نرفتم امتحانشو خواستم حذف کنم که شورای آموزشی مخالفت کرد و تازه با ارفاق گفت بین این 2 مورد انتخاب کن :

1. نمره صفر غیبت برای اون درس و در عوض اونا هم بی خیال کمیته انضباطی میشن ( معدلم از 18.2 میرسه به 17.6)
    2. حذف اون درس و در عوض احضار به کمیته انضباطی به خاطر تقلب ( که حکمش معلوم نیست چیه )

حالا با فرض اینکه من برای پاییز 2012 پذیرش دارم کدوم از این 2 مورد میتونه در آینده دردساز تر بشه ؟ اصلا موارد انضباطی توی پرونده کارشناسی و هم باید تو آمریکا یا کانادا ارائه کرد ؟
    البته پاسخ شما را بايد در درجه اول کساني بدهند که براي مشکلاتي مشابه به محل مورد نظر رفته باشند، اگر چه لزوما افراد تصميم گير ممکن است به يکسان برخورد نکنند و حتي در خود قوانين هم ما حداکثر و حداقل مجازات داريم. اما در کل شما اشاره نکرده ايد که دانشگاه پذيرنده شما چقدر برايش بين اين دو معدل تفاوت وجود دارد؟ از اين گذشته مجازات کميته هم مشخص نيست، ممکن است شما درس را حذف و به کميته انضباطي برويد و آنها توبيخي را در نظر بگيرند که مثلا اثر بيشتري روي معدل شما داشته باشد، يا يک ترم شما معلق شويد و شايد هم به تذکر خلاصه شود (شما بهتر بود امتحان را مي داديد، چون چيزي براي از دست دادن نداشتيد و بعدا شايد مي شد همان استاد را با واسطه يا بي واسطه راضي کرد).
    به نظر بنده شما بايد يکي از اعضاي کميته انضباطي در دانشگاه خود را شناسايي کرده و پيش از هر تصميمي با وي مشورت کنيد و ضمن شرح علت اين که چرا به جاي ديگري امتحان خواسته ايد بدهيد (که حتما دلايل انسان دوستانه داشته) تا آنجا که ممکن است مشکل خود را هم بگوييد و مشورت بخواهيد. قاعدتا کميته انظباطي از اعضاي خود دانشگاه هستند و مي توانيد آنها را پيدا کنيد. در اين حالت با دانستن متغيرهاي موجود تصميم گيري آسان تر مي شود.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)