صفحه 14 از 43 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 425

موضوع: مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

نقل قول نوشته اصلی توسط herozad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان دارم برای کارشناسی اقتصاد میخونم و دوست دارم که برای ارشد در خارج درس بخونم اما فکر کنم از پس هزینه زندگی در خارج فعلا برنیام.
    اگر که من اینجا ارشد بگیرم وبرای دکترا در خارج اقدام کنم شانس پذیرفته شدنم کمتر میشه؟چون مدرک ارشدم از اینجا گرفته شده
    شما ها کدام کشور را پیشنهاد میدید که هم سطح دانشگاهی خوبی داره و هم خیلی هم برای زندگی گران نباشه؟

با سپاس از دوستان
    تا حدودی بستگی به دانشگاهی هم دارد که تصمیم دارید در ان ارشد را بخوانید.دانشگاه های تهران و شریف شانس شما رو افزایش خواهد داد ولی دانشگاه های دیگر زیاد تاثیری ندارد.اگر از پس هزینه های مستر تا حدودی بر می ایید به شما فنلاند و المان را توصیه می کنم.هم نسبتا ارزان است هم از ایران قوی تر هستند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط starblue7750 نمایش پست ها
    سلام
    من نتونستم جای مناسبی برای سوالم پیدا کنم واسه همین اینجا مطرح می کنم

آیا دانشگاههای خارج (در حالت کلی) مدرک مهندسی تکنولوژی قبول می کنند؟
    ممکنه اطلاعات بیشتری بدید در مورد این رشته و این که کدوم دانشگاه این رشته رو داره؟ چه درسهائی داره؟

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

سلام

من الان مهندسی تکنولوژی الکترونیک(ک.ن) می خونم
    ما بعضی از درس ها رو مثل الکترومغناطیس یا ماشین های االکتریکی یا تجزیه تحلیل سیستم یا ریاضی مهندسی نمی خونیم(البته چون من کاردانی ناپیوسته بوده نمی خونم!!!)
    حالا میگم کشور هایی مثل ترکیه یا سوئد یا کشورهای دیگه این مدرک رو قبول دارند؟
    من با دانشگاههای ترکیه چت کردم ولی جواب مشخصی ندادند!

سلام .. یه سوال داشتم این آنلاین اپلیکیشن چیه؟؟؟؟؟ اول باید اینو پرش کرد؟ من واقعا گیج شدم!!!!!!!!!!!!!

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninjaan نمایش پست ها
    سلام .. یه سوال داشتم این آنلاین اپلیکیشن چیه؟؟؟؟؟ اول باید اینو پرش کرد؟ من واقعا گیج شدم!!!!!!!!!!!!!
    اکثر دانشگاه‌ها اپلیکیشن به صورت online دارند! در واقع وقتی‌ می‌خواهید که اپلای بکنید اول باید online application رو پر کنید، که شامل وارد کردن مشخصات خودتون، نمرات هست و بسته به دانشگاه شاید SoP رو همونجا باید بنویسید و reference‌هاتون رو وارد کنید. در مرحله آخر هم application fee رو پرداخت می‌کنید. سپس باید مدارک رسمی‌ رو برای دانشگاه بفرستید.
    بسته به کشور و دانشگاه، شاید بهتر باشه قبل از اپلای کردن با اساتید مکتبه کنید و ازشون در مورد position‌های موجود سوال کنید.
    لطفا نتایج پذیرش خود را در اینجا وارد کنید.
    با عرض پوزش از پاسخ دادن سوالات در پیام خصوصی معذورم.

Junior Member

سلام
    یک سئوالی برای من پیش اومده: تو سایت اکثر دانشگاه‌ها به این اشاره شده که متقاضی باید مدرک لیسانس یا معادلش رو داشته باشه. پس دانشجوهای در حال تحصیل چجوری می‌تونن پذیرش بگیرن؟ راه حل اینه که با دانشگاه تماس گرفت و باهاشون قضیه رو مطرح کرد و یا اینکه سلسله مراتب ثبت نام رو انجام داد و به جای مدرک، ریزنمرات ۶ ترم رو فرستاد؟‌

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sci86 نمایش پست ها
    سلام
    یک سئوالی برای من پیش اومده: تو سایت اکثر دانشگاه‌ها به این اشاره شده که متقاضی باید مدرک لیسانس یا معادلش رو داشته باشه. پس دانشجوهای در حال تحصیل چجوری می‌تونن پذیرش بگیرن؟ راه حل اینه که با دانشگاه تماس گرفت و باهاشون قضیه رو مطرح کرد و یا اینکه سلسله مراتب ثبت نام رو انجام داد و به جای مدرک، ریزنمرات ۶ ترم رو فرستاد؟‌
    شما باید تا هنگامیکه میخواهید تحصیل فوق لیسانس رو شروع کنید مدرک لیسانستون رو گرفته باشید. اگر ترم آخر باشید بیشتر دانشگاهها کارنامه رسمی فعلی تون رو قبول میکنند و پذیرشتون رو مشروط میدن (مشروط به ارائه مدرک در زمان ثبت نام).

Member

سلام دوستان محترم
    اول بگم واسه PhD دوره پزشکی
    علاوه بر اروپا (اتریش) یک پذیرش مشروط از آمریکا برام جور شده که فقط از من میخواد بتونم هزینه های اقامت(درایالت شیکاگو) بپردازم همین.....بعد میتونم برا ادامه تحصیل اقدام کنم....
    اما
    اتریش= احتمال بورسیه شدنم هست تا 3-4 ماه دیگه مشخص میشه .......
    بنظر شما کدامش را انتخاب کنم؟
    واسه سفارت امریکا بهتره به کدوم سفارت(قبرس-امارت و ترکیه) مراجعه کنم که هزینه زیادی نخوام بدم؟؟؟لطفا لینک سفارت بدین تا بتونم بیشتر اطلاع بگیرم
    با اینکه توی ویکی پدیا مدارک نوشته شده اما فکر کنم لسیت جامعتر و باید از سفارت بگیرم

Member

کسی نیست جواب منو بده لطفا......
    دانشگاه مد نظر من NORTH WESTERN هستش

هزینه خانه و زندگی چقدر هست ایا مثل اروژا واسه PhD حقوق ماهیانه نمیدن????

سلام
    من کارشناسی ارشد ابیاری وکشاورزی گرایش زهکشی هستم از دانشگاه ارومیه با معدل 16 وخورده ای کارنامه ام ترجمه شده است برا دکترا میخواستم برم یکی از کشور های امریکا کانادا یا انگلیس ایلس هم4.5 ،5 هستم البته می تونم خودم رو بکشم بالا در ضمن ازمونgre ندادم.برنامه نویسی اتوکد بلدم میتونید جزئیات برنامه هام رو توی سایتم ببینید.
    می خواستم بدونم از کجا باید شروع کنم؟
    ایا به من بورسیه میدن؟
    ایا بعد از تحصیل اقامت میدن؟
    ویرایش توسط shamim65 : July 5th, 2011 در ساعت 03:22 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)