صفحه 15 از 43 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 425

موضوع: مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

با سلام
    آیا برای ارسال مدارکی که ما آماده کرده ایم و می خواهیم ببینیم شرایط پذیرش را در آن دانشگاه داریم هزینه ای در بر دارد (به جز application fee) یا تمام مراحل به صورت اینترنتی می باشد؟
    از مرحله ی اولیه پذیرش تا مرحله نهایی یعنی تا مرحله ای که دانشگاه به طور کامل پذیرش می کند چقدر هزینه دربردارد؟این هزینه با احتساب تمامی مراحل یعنی اخذ ویزا و تمامی موارد چقدر می شود؟

سلام. من هرچی گشتم جای مناسبی برای سوالم پیدا نکردم.
    من لیسانس علوم کامپیوتر از شهید بهشتی دارم با معدل 14.5. الانم دارم مهندسی سیستم(صنایع) علوم و تحقیقات میخونم. ترم 2 تموم شده و معدل این دو ترمم تقریبا 17 میشه(ترم پیش 18 شدم. اما نمره های این ترم رو ندارم هنوز) من میخوام برای ترم زمستان(یا همون بهار) برای آمریکا و شهر نیویورک ( یا نشد بوستون یا مریلند) برای علوم کامپیوتر ارشد اپلای کنم.بقیه ارشد اینجا هم تا اون موقع فقط پایان نامه میمونه که میتونم غیرحضوری انجام بدم. تافل و جی ار ای هنوز ندادم اما از سایت که چک کردم اولین امتحان جی ار ای 30 مهره و اون رو میخوام بدم. دانشگاه هم سرچ کردم و به deadline های اون ها میرسم اما بیشتر مشکلم اینه که من اگه مدارکم رو تا آخر آبان بفرستم آیا میرسم اگه پذیرش گرفتم ، کارای ویزام رو انجام بدم یا نه؟ چون بیشتر دانشگاه هایی که دیدم نوشته بود تقریبا 6 هفته طول میکشه جواب بدن. و من میرسم که وقت سفارت بگیرمو و خلاصه همه کارامو انجام بدم یا نه؟
    سوال دیگه اینکه چقدر احتمال داره که بتونم برای ترم زمستان کمک هزینه بگیرم؟ اکثرا مثل اینکه فقط پاییز فاند میدن.
    در واقع من از ایران خسته شدم و طاقت ندارم تا پاییز سال دیگه صبر کنم که برم. واسه همین اصرار دارم که ژانویه برم. میخوام ببینم اگه نمیرسم به ژانویه، برنامه هام رو جور دیگه تنظیم کنم. مرسی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Newcastle Master of IT

سلام دوستان
    من ليسانس IT از دانشگاه علم و صنعت دارم با معدل 14 همين ترم فارغ التحصيل شدم.
    ميخواستم از الان شروع کنم برای کار ادامه تحصيل تو آمريکا. 1 ماهی هست که دارم اين فروم رو ميخونم و به توصيه دوستان برای امتحان های GRE و Toefl عمل ميکنم ، ولی گفتم يه سؤال بپرسم که راهی که دارم ميرم به نا کجا آباد ختم نشه.
    با توجه به اينکه من زبانم خوب هست و Toefl گرفتن برام مشکلی نيست ولی برای GRE بايد بخونم ، ميخواستم ببينم آيا برای ترم بهار ميرسم ثبت نام کنم يا نه اگر نميرسم به نظر شما ارتباط با اساتيد رو از کی بايد شروع کنم برای ترم پاييز 2012 ؟
    آيا اصلاً شانسی برای بهار 2012 دارم يا نه ؟
    در مورد امتحان Toefl و GRE : چطوری هنوز معلوم نيست کدوم دانشگاه بهم پذيرش ميده زمان برگزاری امتحان اسمش رو به ETS بدم.
    شرمنده اگر سؤال هم خيلی ابتدايی و کلی هست
    اگر ممکنه لطفاً راهنمايی بفرماييد،
    با تشکر

Junior Member

سلام میشه بگید زمان شروع اپلای برای سال 2012/2013 تو کشورهای مختلف کی شروع میشه؟ اولین کار چیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc mechanical engineering

من سر یه دو راهی قرار گرفتم و واقعا نمی دونم چی کار کنم .
    من ارشد مکانیک ترم دوم تموم کردم و سربازی هم دارم و می خواستم از تابستون امسال فرایند اپلای رو شروع کنم که متوجه شدم هزینه خرید مدرکم 7.5 ملیون شده که اگر 15 ملیون وثیقه سربازی رو هم در نظر بگریم شروعش 22.5 باید بزارم که این منو به این سمت برد که سر بازیمو برم که این جوری 2 سال عقب میفتم .
    حالا از کسایی که تجربه درس خوندن در اون ورو دارن سوالم اینکه آیا ارزششو نداره و یه جوری پولو جور کنم بدم که این 2 سو عقب نیفتم یا برم سربازی و اینجوری 15 تومن پول بی زبونو از دست اینا نجات بدم .؟

سلام من معدلم 15/87 است میخوام GPA محاسبه کنم چطور باید این کار رو بکنم ؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط saram نمایش پست ها
    سلام من معدلم 15/87 است میخوام GPA محاسبه کنم چطور باید این کار رو بکنم ؟
    بستگی داره. که کجا بخوای بری. مثلا بعضی کشور ها معدل رو از 20 حساب میکنن. بعضی ها از 4 و غیره...باید ببینی کشوری که میخوای بری چطوری هست.
    مثلا تو این قسمت میتونی در مورد مقیاس 20 به 4 اطلاعات کسب کنی.
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?24-

سلام دوستان.
    ببینید من واقعا گیج شدم و شدیدا به کمکتون نیاز دارم.خیلی ممنون میشم کمکم کنید.
    راستش من دانشجوی ترم 6 لیسانس.هستم و خوب تیر آینده فارغ التحصیل میشم.راستش همزمان دارم برای ارشد میخونم.رشته ام عمران و معدلم هم بالای 17 هست تا الان.علوم تحقیقات فارس میخونم و مقاله ای هم ندارم.
    و اما سوالم: من بخوام برای دانشگاههای کانادا یا استرالیا اقدام کنم,کی باید اقدام کنم؟؟کی شروع کنم؟؟(با توجه به اینکه تازه سال آینده فارغ التحصیل میشم)از چی باید شروع کنم؟؟(من فعلا ریز نمره ای ندارم که ارایه بدم و فعلا هم آیلتسم نمره ای ازش ندارم)
    راستش نمیخوام چیزیو از دست بدم و واسه همین هم کنکور ارشد هم دارم براش میخونم.
    میخوام برای دانشگاه waterloo کانادا اقدام کنم.

باید برای چه ترمی اقدام کنم؟؟(با توجه به اینکه تازه july 2012 فارغ التحصیل محسوب میشم.

واقعا این سوالم خیلی حیاتی و مهمه برام.خیلی ممنون میشم دوستان.

میخوام به زودی کار روی آیلتسمم شروع کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط medal نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    ببینید من واقعا گیج شدم و شدیدا به کمکتون نیاز دارم.خیلی ممنون میشم کمکم کنید.
    راستش من دانشجوی ترم 6 لیسانس.هستم و خوب تیر آینده فارغ التحصیل میشم.راستش همزمان دارم برای ارشد میخونم.رشته ام عمران و معدلم هم بالای 17 هست تا الان.علوم تحقیقات فارس میخونم و مقاله ای هم ندارم.
    و اما سوالم: من بخوام برای دانشگاههای کانادا یا استرالیا اقدام کنم,کی باید اقدام کنم؟؟کی شروع کنم؟؟(با توجه به اینکه تازه سال آینده فارغ التحصیل میشم)از چی باید شروع کنم؟؟(من فعلا ریز نمره ای ندارم که ارایه بدم و فعلا هم آیلتسم نمره ای ازش ندارم)
    راستش نمیخوام چیزیو از دست بدم و واسه همین هم کنکور ارشد هم دارم براش میخونم.
    میخوام برای دانشگاه waterloo کانادا اقدام کنم.

باید برای چه ترمی اقدام کنم؟؟(با توجه به اینکه تازه july 2012 فارغ التحصیل محسوب میشم.

واقعا این سوالم خیلی حیاتی و مهمه برام.خیلی ممنون میشم دوستان.

میخوام به زودی کار روی آیلتسمم شروع کنم
    در مورد زمانی‌ که سوال کردین، هر دانشگاه یه deadline واسه submit کردن application داره. شما تا ساعت ۱۲ شب اون روز وقت دارید application رو submit کنید. هر دانشگاه deadline خودشو داره و میتونید check کنید در وب سایت اون دانشگاه. برای مثال دانشگاه واترلو رو میتونید اینجا پیدا کنید:
    here

ضمناً توصیه می‌کنم واسه یک دانشگاه اقدام نکنید، چند دانشگاه با رنک‌های مختلف رو انتخاب کنید تا شانس بیشتری برای پذیرش داشته باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad8816 نمایش پست ها
    در مورد زمانی‌ که سوال کردین، هر دانشگاه یه deadline واسه submit کردن application داره. شما تا ساعت ۱۲ شب اون روز وقت دارید application رو submit کنید. هر دانشگاه deadline خودشو داره و میتونید check کنید در وب سایت اون دانشگاه. برای مثال دانشگاه واترلو رو میتونید اینجا پیدا کنید:
    here

ضمناً توصیه می‌کنم واسه یک دانشگاه اقدام نکنید، چند دانشگاه با رنک‌های مختلف رو انتخاب کنید تا شانس بیشتری برای پذیرش داشته باشید.
    ممنونم.خوب ببینید الانه با شرایط من و مثلا برای همین دانشگاه که برای سال دیگه اش نزده من باید برای fall آینده اقدام کنم دیگه.درسته؟؟fall 2012

خوب,از کی باید شروع به کار کنم و چجوری؟؟مثلا برای همین دانشگاه.مکاتبه رو باید از کی شروع کنم و با کی ؟؟

این سوال آخری خیلی برام مهمه.ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)