صفحه 33 از 43 نخستنخست ... 2324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 425

موضوع: مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

Junior Member marmariii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

من لیسانس معماری هستم .
    برای مستر میخوام به یکی از این کشور ها برم : آمریکا / کانادا / سوئیس / سوئد .
    جنبه ی مالی قضیه هم برام مهمه . میشه لدفن اگر تجربه یا اطلاعاتی دارید من رو راهنمایی کنید ؟
    کشوری رو باید انتخاب کنم که بتونم کار کنم و از پس هزینه هام بر بیام .

thanks in advance

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط marmariii نمایش پست ها
    من لیسانس معماری هستم .
    برای مستر میخوام به یکی از این کشور ها برم : آمریکا / کانادا / سوئیس / سوئد .
    جنبه ی مالی قضیه هم برام مهمه . میشه لدفن اگر تجربه یا اطلاعاتی دارید من رو راهنمایی کنید ؟
    کشوری رو باید انتخاب کنم که بتونم کار کنم و از پس هزینه هام بر بیام .

thanks in advance
    در تاپيك هاي ديگه هم بهتون پيشنهاد كردم كه روي ايتاليا و اتريش متمركز شويد.
    کربلایم آرزوست...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط buttinho نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان
    من کارشناسی کامپیوتر میخونم دانشگاه آزاد خوراسگان
    حدود نیمی از درسم رفته و چون از قبل دنبال پذیرش برای ارشد بودم الان یکم استرس گرفتم چون معدلم پایینه ( حدود 13)
    الان از دوستان یه سوالی دارم اگه درسم را به همین روند تمام کنم با این شرایط میتونم برای ارشد اقدام کنم؟ و آیا امکان داره الان برای کارشناسی اقدام کنم و واحد هام را معادل سازی کنم؟
    خودم نظرم چین هست و بیشتر شهر های پکن و شانگهای و هنگ کنک. چون هم کشور مدرنی هست هم ریت دانشگاهاش خوبه و هم نسبت به کشور های اروپایی و کانادا و آمریکا خیلی ارزون تره اما اگه شما هم کشوری با این مشخصات میشناسید ممنون میشم راهنماییم کنید
    الان ديگه چين هم ارزون نيست!!!!!
    ببني سعي كن معدلتو رو بياري روي 14 و نمره زبان خوب بگيري(آيلتس6) اونوقت ميتوني براي موارد زير اقدام كني:
    فنلاند
    استوني
    سوئد
    ايتاليا
    بلژيك
    نروژ
    اگه دنبال تحصيل كم هزينه ولي با كيفيت هستي(باتوجه به رشته ات) دانشگاه تالين در استوني رو بهت پيشنهاد ميدم.
    کربلایم آرزوست...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Elnaz_ITM نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید . بچه ها یکی بگه من چطوری سرچ کنم ؟؟ با رنک ؟ با عنوان رشته ؟؟ با رنک که سرچ میکنم خیلی باید برم بگردم تو برنامه ها ببینیم اصلا اون چیزی که من میخوامو دارن یا نه ؟؟ خیلی زمان بره و من اصلن فرصتشو ندارم. میشه یکی راهنمایی کنه که چطوری باید سرچ کنم تا زود به جواب برسم ؟؟؟ مرسی عزیزان
    به من پيغام خصوصي بزن رشته ات مقطع و حيطه تحقيقات ات تا كمكت كنم.
    کربلایم آرزوست...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mona11262 نمایش پست ها
    سلام . من دو تا سوال در مورد پذیرش برای مقطع ارشد دارم .
    اول اینکه میشه توی یک دانشگاه برای دو تا رشته اپلای کرد ؟ مثلاً مستر معماری و مستر طراحی فرنیچر .
    دوم اینکه اگر مینیموم نمره ی زبان رو برای دانشگاهی نیاریم و فقط در حد 2 یا 3 نمره کم داشته باشیم نباید اپلای کنیم یا شانسمون کمتر میشه ؟
    نمی دونم این سوالات اینجا جواب داده میشن یا نه اما من جای بهتری برای پرسیدنشون پیدا نکردم . مرسی
    ببين هر دانشگاه قانون خاصي براي خودش داره...اينو بايد از كورديناتور پذيرش اون دانشگاه حتما بپرسي كه يه وقت بعدا دردسر نشه.
    ميشه اپلاي كرد...اما شانس خيلي مياد پايين...و يه جايي مثل بريتانيا هم بهتون پيش ترم با زبان تخصصي پيشنهاد ميكنه و بعضي جاها هم شايد كنديشينال قبول كنند(به نظرم تو اپلاي اتو بكن)
    کربلایم آرزوست...

Junior Member f11691 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUT-computer engineer

سلام دوستان. من لیسانس کامپیوتر میخونم و دی ماه سال 92 درسم تموم میشه. میخوام طوری برنامه ریزی کنم که بعد از اتمام درسم در اینجا بلافاصله در دانشگاهی که میخوام شروع به تحصیل کنم. اما شنیدم برای ترم بهار فاند خیلی کم میدن استاد ها و البته فاند در مقطع مستر هم کمتر هست حالا چند تا سوال ازتون داشتم. من دقیقا چه زمانی اپلای رو باید انجام بدم؟چه ماهی؟ میشه راهنماییم کنید؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط f11691 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من لیسانس کامپیوتر میخونم و دی ماه سال 92 درسم تموم میشه. میخوام طوری برنامه ریزی کنم که بعد از اتمام درسم در اینجا بلافاصله در دانشگاهی که میخوام شروع به تحصیل کنم. اما شنیدم برای ترم بهار فاند خیلی کم میدن استاد ها و البته فاند در مقطع مستر هم کمتر هست حالا چند تا سوال ازتون داشتم. من دقیقا چه زمانی اپلای رو باید انجام بدم؟چه ماهی؟ میشه راهنماییم کنید؟
    اصلا روي فاند در مقطع مستر حساب باز نكن.....مگه اينكه شاگرد اول داشنگاه با چند تا مقاله ISI و آيلتس بالاي 7 و كارهاي تحقيقاتي به روز باشي...كه اون هم باز هم درصدش پايينه.
    پيشنهاد مي كنم
    از الان بشين آلماني بخون و براي آلمان و اتريش كه رايگان هستند(تقريبا) اپلاي كن...
    کربلایم آرزوست...

Junior Member marmariii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    در تاپيك هاي ديگه هم بهتون پيشنهاد كردم كه روي ايتاليا و اتريش متمركز شويد.
    البته فک میکنم برای ایتالیا رفتن یه مقدار با زبان مشکل پیدا کنم !
    خنـــــک آن دم کــه نشیــــنیم در ایــــــــوان مـن و تــــو
    به دو نــــقش و به دو صـــورت به یکی جـــــان من و تو

سلام
    اميدوارم اين تاپيك هنوز فعال باشه و يكي از دوستاني كه اين پروسه رو طي كرده منو راهنمايي كنه.

ببينيد پروسه اپلاي به نظر من 2 بخشه، يكي اينكه دانشت خوب باشه و چيزي واس گفتن داشته باشي و دوم اينكه بتوني يه جاي خوب پيدا كني و مراحل رو درست طي كني.
    من از بخش اول كامل اكي هستم چه از لحاظ معدل، مقاله و .....
    ولي متاسفانه بعد از كلي تحقيق در مورد بخش دوم احساس ميكنم دارم دور خودم ميچرخم! چون فرايند رو درست نميشاسم.
    در فروم تاپيك هاي مختلفي واس جزئيات امتحان تافل، گرفتن رواديد، كشورهاي مختلف و ... هست، ولي من نميدونم الان كه نقطه صفرم دونه به دونه چجوري برم جلو تا وقتم رو الكي هدر ندم.
    كلاً هيچ ديدي نسبت به پروسه تا رفتن و شروع به درس خوندن ندارم. يكم حس ميكنم تو حوا معلقم چون نه تابه حال كارم به سفارت افتاده و نه تجربه اي تو اين زمينه ها دارم.

خب مسلماً اولين مرحله دادن امتحان زبان و گرفتن ريز نمرات و مدارك دانشگاهي هست ولي ترتيب مراحل بعد رو نميدونم.
    يعني اگه يكي از دوستان خبره لطف كنه و درحد 1 صفحه اين فرايند رو توضيح بده ممنون ميشم تا من جزئيات هر مرحله رو مطالعه كنم.
    (ايمل به اساتيد- به فرض استاد اكي رو داد، مرحله بعد چيه؟- ويزا رو كي بايد اقدام كرد؟- روز اولي كه وارد كشور مقصد ميشيم چكارهايي انجام ميشه؟ - بيمه و ... و .....)

اميدوارم منظورم رو متوجه شده باشيد و پيشاپيش عذر ميخام اگه خيلي پيش پا افتادست سوالم.

راستي من واس phd برق ميخام اپلاي كنم.

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط starttoapply نمایش پست ها
    سلام
    اميدوارم اين تاپيك هنوز فعال باشه و يكي از دوستاني كه اين پروسه رو طي كرده منو راهنمايي كنه.

....

راستي من واس phd برق ميخام اپلاي كنم.
    ببینید این حس رو در ابتدا همه افراد چه در این موضوع و چه هر موضوعی که باهاش آشنایی ندارند پیدا می کنند. بخاطر همین اصلا فکر نکنید تنهایید و یا اشکال از شماست.
    فقط چند نکته رو بطور کلی بگم که:
    1) کار اپلای کردن برای دانشگاه به نظر من یه کار کاملا تمام وقت هست و از شما انرژی می گیره؛
    2) پس اگر تصمیمتون قاطع نیست بیخودی وارد کار نشید. نابرده رنج گنج....
    3) حالا که قراره رنج رو برای گنج به جان بخرید، یکی از رنج هاتون خوندن کل این تالار ها و موضوعات هست. همه این ها به خوبی منظم شده اند و مدیرها با زحمت فراوان اون ها رو ساماندهی کردند، می کنند و خواهند کرد.

پس پیشنهاد می کنم که:
    1) راحت یک هفته بر روی مطالعه این فروم وقت بگذارید. همه مطالب در این تالار موجود هست.
    2) برای پیشرفت سریع باید کارهاتون رو همزمان جلو ببرید.
    3) هدف گذاری کنید.

برای شروع اینکار ها رو پیشنهاد می کنم که انجام بدید تا کمی تو خط بیوفتید، بقیه اش رو خودت به کار می گیری:
    برای زبان (آیلتس/تافل/GRE) شروع به خوندن کن از همین الان - همزمان کلیه پرونده ات رو از دانشگاه بگیر بده برای ترجمه - همزمان شروع کن به نوشتن رزومه و توصیه نامه - همزمان دانشگاه های موردنظرت رو انتخاب کن.

هرکدوم از کارهای فوق راحت 1 ماه وقت می بره. یعنی چهار ماه، اگر باهم انجام بدی میشه 2ماه. یعنی 2ماه جلو می افتی. مدارک بالا مدارک عمومی هستن که هرجای دنیا بخواهی بری نیازه.
    بیشتر از این بگم فکر کنم گیج کننده باشه.

باز می گم بهترین منابع رو در این تالار و به ویژه در ویکی پیدا خواهی کرد.
    اگر فقط پشتکار داشته باشی، مطمئن باش موفق میشی.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)