صفحه 34 از 43 نخستنخست ... 2425262728293031323334353637383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 425

موضوع: مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

سلام آقا ميلاد، ممنون بابت كامنت مخصوصاً بابت جمله اول كه با وجود تمام خوب بودن رزومم يكم احساس خنگ بودن تو اين پروسه مي كردم!!

در مورد فروم بايد بگم كه به نظرم خيليي شلوغه! اگه آدم ندونه دنبال چي بگرده به هيچي نميرسه! مثلاً من يه تاپيكي رو ديدم نزديك 200 صفحه بود! خيلي ها هم مدام مطالب غير مرتبط بيان ميكنن و .... من خيلي گشتم تا اين تاپيك رو پيدا كردم كه مرتبط با سوالم باشه، نميخواستم وسط تايكهايي مثل گرفتن رواديد همچين سوال مبتديانه اي بيان كنم.
    نميدونم خودتون يا شايد دوستان ديگه بتونن از ادامه راه هم يك ديد كلي بهم بدن برام مفيد باشه، ولي مسلماً فعلاً تمركزم بر روي همين بخشهايي كه شما گفتيد خواهد بود.
    مرحله دوم) فرض كنيد نمرات زبان و مدارك اكي شدن، بعد از پيدا كردن يك استاد مناسب با كارم، چه فرايندي طي ميشه؟
    به طور مثال كي واس ويزا اقدام ميشه؟ بعد از اينكه كاملاً مكان و دانشگاه مشخص شد؟ ايا تو فرايند گرفتن ويزا، سفارت كشور مقصد با دانشگاه مقصد مكاتبه ميكنه تا مطمئن بشه و بعد ويزاي دانشجويي صادر ميكنه و ....؟ اين كه ميگن فلان دانشجو از طريق كشور 1 كلير شد و فلاني از طريق كشور 2 و... آيا فرقي هم داره؟

مرحله سوم) همه چي اكي شده، ويزا اومده، ميخايم پرواز كنيم بريم كشور مقصد، روز اول كجا ميريم؟!! آيا دانشگاه مقصد اين چيزا رو هماهنگ ميكنه؟ به عبارتي خوابگاه موقتي چيزي در اختيارمون قرار ميدن تا خونه بگيريم؟

از دوستاني هم كه اين فرايند رو طي كردن تقاضا دارم تجربيتشون رو مختصراً بگن، چون براي افرادي مثل من خيلي مفيده...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع علوم و فنون مازندران

سلام من دانشجوی ارشد مهندسی صنایع- سیستم دانشگاه علوم و فنونم معدل ارشدم دور و بر 16 کارشناسی هم صنایع-سیستم سراسری خوندم با معدل(13.61) 2 تا مقاله isi هم دارم
    با توجه به معدل های پایینم به نظرتون اگه نمره toefl و gre رو بالا بگیرم میتونم واسه دکتری پذیرش بگیرم؟ یا نه باید دوباره ارشد بگیرم؟ یا اینکه کلا بیخیالش بشم؟
    راستی اگه بخوام دکتری سیستم بخونم باید gmath هم امتحان بدم؟

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط starttoapply نمایش پست ها
    سلام آقا ميلاد، ممنون بابت كامنت مخصوصاً بابت جمله اول كه با وجود تمام خوب بودن رزومم يكم احساس خنگ بودن تو اين پروسه مي كردم!!

در مورد فروم بايد بگم كه به نظرم خيليي شلوغه! اگه آدم ندونه دنبال چي بگرده به هيچي نميرسه! مثلاً من يه تاپيكي رو ديدم نزديك 200 صفحه بود! خيلي ها هم مدام مطالب غير مرتبط بيان ميكنن و .... من خيلي گشتم تا اين تاپيك رو پيدا كردم كه مرتبط با سوالم باشه، نميخواستم وسط تايكهايي مثل گرفتن رواديد همچين سوال مبتديانه اي بيان كنم.
    نميدونم خودتون يا شايد دوستان ديگه بتونن از ادامه راه هم يك ديد كلي بهم بدن برام مفيد باشه، ولي مسلماً فعلاً تمركزم بر روي همين بخشهايي كه شما گفتيد خواهد بود.
    مرحله دوم) فرض كنيد نمرات زبان و مدارك اكي شدن، بعد از پيدا كردن يك استاد مناسب با كارم، چه فرايندي طي ميشه؟
    به طور مثال كي واس ويزا اقدام ميشه؟ بعد از اينكه كاملاً مكان و دانشگاه مشخص شد؟ ايا تو فرايند گرفتن ويزا، سفارت كشور مقصد با دانشگاه مقصد مكاتبه ميكنه تا مطمئن بشه و بعد ويزاي دانشجويي صادر ميكنه و ....؟ اين كه ميگن فلان دانشجو از طريق كشور 1 كلير شد و فلاني از طريق كشور 2 و... آيا فرقي هم داره؟

مرحله سوم) همه چي اكي شده، ويزا اومده، ميخايم پرواز كنيم بريم كشور مقصد، روز اول كجا ميريم؟!! آيا دانشگاه مقصد اين چيزا رو هماهنگ ميكنه؟ به عبارتي خوابگاه موقتي چيزي در اختيارمون قرار ميدن تا خونه بگيريم؟

از دوستاني هم كه اين فرايند رو طي كردن تقاضا دارم تجربيتشون رو مختصراً بگن، چون براي افرادي مثل من خيلي مفيده...
    این احساس خنگی زیاد به آدم دست میده. مثلا وقتی می خواد موضوع پایان نامه ارشد انتخاب کنه (یه عالم منابع که همه درهم و برهم هستن). اما آخرسر مجبوری از پس اون همه حجم اطلاعات بر بیای. حالا که می خوای اپلای کنی "باید از پس همه اطلاعات این تالار بر بیای" حالا می خواد 20 صفحه باشه یا 200 صفحه.
    درضمن اطلاعات منظم و مختصر و مفید همه در قسمت ویکی وجود داره: www.applyabroad.org/wiki

اما موضوع های شما که امیدوارم بیانشون استرستون رو کم کنه:
    شما با توجه به رشته و موضوعت دانشگاه ها رو کنکاش می کنی، بعد اساتیدی که به موضوع مورد علاقه مطالعاتیت ربط دارن مکاتبه می کنی. بعضی هاشون رد می کنن، بعضی هاشون جواب نمی دن، بعضی هاشون استقبال می کنن. اینکار رو کم کم ادامه می دی تا آخرسر مثلا 4 تا استاد به کار کردن با شما تمایل پیدا می کنند (این پروسه بیشتر مختص دکتری است، برای ارشد مستقیما اپلای می شه (بیشتر اوقات) ). پس در نهایت 4 دانشگاه انتخاب می شن. شما میری بصورت آنلاین براشون اپلای می کنی. حالا تو پروسه اپلای هرچی خواستن رو می دی. که همه اش در قسمت ویکی مختصر و منظم آمده.
    پس از اینکه اپلا کردید (یعنی مدارکتون رو بصورت آنلاین و گاهان hardcopy برایشون ارسال کردید و وجه مربوطه رو پرداخت کردید) کار شما انتظار می شه. (این وسط ریزه کاری زیاده که اگر بخواهم براتون بگم باید دوباره ارجاعتون بدم به فروم).
    دنشگاه به شما پذیرش میده. بعد برای ویزا باید اقدام کنید. مدارکتون به همراه برگه پذیرش (که از طرف دانشگاه برای معرفی به سفارت براتون پست شده) ارسال می کنید به سفارت آن کشور. بعد انتظار. بعد اگر اوکی شد، پاسپورت می فرستید، ویزا میگیرید. از بدو ورودتون هم دانشگاه براتون دوره های متفاوتی میگذاره برای آشنایی به شهر و دانشگاه و فرهنگ و الخ.
    خونه گرفتن و خوابگاه و غیره هم بحث دیگری است که برای شما میشه تازه وقتی که شما اقدام می کنید برای ویزا. بنابراین شما اصلا ذهنتون رو درگیر این مسائل نکنید. این ها برای 5-6 ماه پس از شروع اپلای هست. یعنی وقتی که جواب ها می آید. تمرکز کنید برای اینکه رزومه قوی داشته باشید برای اپلای.

تمام اینهایی که گفتم با یک هفته گشتن در داخل انجمن ها دستگیرتون میشه. شما کافیه فقط عنوان موضوع ها رو بخونید. فوقش هم 2 صفحه اول هر موضوع رو.
    هر پست اضافی و بی ربطی هم که دیدید، گزارش کنید تا پاک بشه. تا فروم کارآمدتر بشه.

موفق و خونسرد و بردبار باشید
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanghgh نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی ارشد مهندسی صنایع- سیستم دانشگاه علوم و فنونم معدل ارشدم دور و بر 16 کارشناسی هم صنایع-سیستم سراسری خوندم با معدل(13.61) 2 تا مقاله isi هم دارم
    با توجه به معدل های پایینم به نظرتون اگه نمره toefl و gre رو بالا بگیرم میتونم واسه دکتری پذیرش بگیرم؟ یا نه باید دوباره ارشد بگیرم؟ یا اینکه کلا بیخیالش بشم؟
    راستی اگه بخوام دکتری سیستم بخونم باید gmath هم امتحان بدم؟
    آقا احسان گل، اگر واقعا می خوای بری، هرگز بیخیال نشو! چون کسایی رفتن که بی خیال نشدن.
    با توجه به معدلت، اگر زبان ها رو قوی بیاری می تونی پذیرش بگیری. البته نه از دانشگاه ها تاپ. اما میگیری. بورس هم دور از ذهن نیست. هرچند اوضاع اقتصادی زیاد روبه راه نیست.
    سوال های تخصصیت رو نمی دونم.
    اما این رو می دونم اگر اراده کنی حتما پاییز 2014 از دانشگاه جدیدت تو خارجه داری جواب بچه های این تالار رو می دی که چجور اقدام کنن.
    موفق باشی.
    ویرایش توسط s_milad_kh : January 4th, 2013 در ساعت 08:37 PM
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع علوم و فنون مازندران

نقل قول نوشته اصلی توسط s_milad_kh نمایش پست ها
    آقا احسان گل، اگر واقعا می خوای بری، هرگز بیخیال نشو! چون کسایی رفتن که بی خیال نشدن.
    با توجه به معدلت، اگر زبان ها رو قوی بیاری می تونی پذیرش بگیری. البته نه از دانشگاه ها تاپ. اما میگیری. بورس هم دور از ذهن نیست. هرچند اوضاع اقتصادی زیاد روبه راه نیست.
    سوال های تخصصیت رو نمی دونم.
    اما این رو می دونم اگر اراده کنی حتما پاییز 2014 از دانشگاه جدیدت تو خارجه داری جواب بچه های این تالار رو می دی که چجور اقدام کنن.
    موفق باشی.
    سپاس
    حالمو عوض کردی
    ما که دو تا سد رو رد کردیم( کنکور و ارشد) سومی رو هم رد میکنیم ببینیم چی میشه؟؟؟؟؟ به امید اینکه هر کس بتونه به اونجایگاهی که حقشه برسه
    باز هم سپاس
    دمت گرم و سرت خوش باد

ممنون آقا ميلاد از توجه شما.

فقط يك مسئله اي براي من وجود داره! اينطور كه من متوجه شدم بايد دانشنامه ها و ريز نمرات رو قبل از اپلاي در دست داشته باشيم! با برنامه ريزي من و زمان لازم براي آزاد كردن مدارك كلي زمان از دست ميدم، با اين اوصاف بايد براي سال بعد از زماني كه دانشنامه هام آزاد ميشه اقدام كنم؟!!
    منظورم اينه كه به فرض اگه دانشنامه هام 2014 آزاد بشه، من بايد براي 2015 اقدام كنم؟؟!! با توجه به اينكه دانشگاهها حتي ريز نمرات غير رسمي هم نميدن!
    امكانش نيست همزمان اقدام كنم؟

خيلي از دوستاني هم كه درحال حاضر در خارج از كشور مشغول به تحصيل هستند ممنون ميشم حداقل درمورد تجربشون در روز اول ورود به كشور مقصد توضيح بدن.

تشكر

Junior Member

سلام دوستان
    من فارغ التحصیل ارشدم که برای دکترا اپلای کردم.

توی نامه پذیرش مشروطم گفته که باید دوتا چیز رو براشون ارایه بدم : یکی نمره زبان بود، اون یکی دیگه رو نوشته:

Official notification of the Honours results you have received. Please note, you are required to
    achieve a minimum of Honours IIA (PhD) or Honours IIB (MPhil).

کسی می تونه بگه منظورشون چی بوده؟ مدارک اصلی رو که الان نمی تونم پیشاپیش واسشون بفرستم...

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidzzz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من فارغ التحصیل ارشدم که برای دکترا اپلای کردم.

توی نامه پذیرش مشروطم گفته که باید دوتا چیز رو براشون ارایه بدم : یکی نمره زبان بود، اون یکی دیگه رو نوشته:

Official notification of the Honours results you have received. Please note, you are required to
    achieve a minimum of Honours IIA (PhD) or Honours IIB (MPhil).

کسی می تونه بگه منظورشون چی بوده؟ مدارک اصلی رو که الان نمی تونم پیشاپیش واسشون بفرستم...

من تجربه اي در اپلاي ندارم ولي واضح نوشته شده كه اسناد افتخاراتتون رو ارائه بديد، مثلاً تو cv تون شايد نوشتيد رتبه 10 كنكور از بين 30000 نفر، حالا بهتون داره ميگه سندشو بده...

با سلام.
    من کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه تهران دارم با معدل 18 ، نمره تافل 92، میخوام برای گرفتن فاند دکتری Marketing یا Business اقدام کنم، در اروپا یا کانادا و امریکا!!! آیا با شرایط من، میشه فاند گرفت؟ دنبال دانشگاه های تاپ هم نیستم... دنبال فاندم فقط ... چجوری میشه فهمید فاند میدن یا نه؟!!

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر هستم.
    می خوام بدونم برای فاند گرفتن در دانشگاه های آمریکا در مقطع فوق لیسانس چیکار باید کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)