صفحه 38 از 43 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 425

موضوع: مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

سلام دوستان

راستش قبلاً یه جایی از ApplyAbroad خوندم که مهلت اعلام نتیجه قبول کردن یا رد کردن admission offer ه دانشگاه ها اول آوریل هستش. یعنی کسایی که offer دارند، حداکثر تا اول آوریل فرصت دارند که به دانشگاه ها اعلام کنن که قبول میکنند یا نه؟ این حرف من درسته؟ اشتباه نمیکنم؟!!؟
    حالا، نکته اینجاست که وقتی من چند دانشگاه زنگ زدم و در مورد وضعیتم پرسیدم (آیا قبول شدم یا نه)، تقریباً همه میگفتن که تا اول آوریل نتایج رو اعلام میکنند!!! اول آوریل مگه زمان اعلام نتیجه توسط ما به دانشگاه نیست؟
    ویرایش توسط millad_mg : March 6th, 2013 در ساعت 02:49 AM

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط millad_mg نمایش پست ها
    سلام دوستان

راستش قبلاً یه جایی از ApplyAbroad خوندم که مهلت اعلام نتیجه قبول کردن یا رد کردن admission offer ه دانشگاه ها اول آوریل هستش. یعنی کسایی که offer دارند، حداکثر تا اول آوریل فرصت دارند که به دانشگاه ها اعلام کنن که قبول میکنند یا نه؟ این حرف من درسته؟ اشتباه نمیکنم؟!!؟
    حالا، نکته اینجاست که وقتی من چند دانشگاه زنگ زدم و در مورد وضعیتم پرسیدم (آیا قبول شدم یا نه)، تقریباً همه میگفتن که تا اول آوریل نتایج رو اعلام میکنند!!! اول آوریل مگه زمان اعلام نتیجه توسط ما به دانشگاه نیست؟
    سلام دوست عزیز
    وقتی دانشگاهی به شما آفر میده ، معمولا یک بازه زمانی به شما مهلت میده تا تصمیم بگیرید ؛ مثلا دو سه هفته یا یک ماه. این کاملا بستگی داره به اون دانشگاه و دپارتمان.
    در ضمن خیلی از دانشگاه ها آفر اولیه را برای ترم Fall حوالی ماه فوریه میدن و شما باید تا یکی دو ماه یعنی تا مارس یا آوریل تصمیم بگیرید. ولی ممکنه دانشگاهی هم آفر را آوریل بده و شما تا May فرصت داشته باشید.
    بهتره این را از سایت دانشگاه مورد نظرتان چک کنید.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pesarebaba2006 نمایش پست ها
    سلام

چند تا سوال مهم:

1- از شماها شنیدم که در بخش رزومه به مقاله اشاره میکنید. مقاله هایی که واسه کنگره ها و همایش های داخلی ارسال میشه هم معتبره یا حتما باید isi باشه ؟!

2- در مورد مدرک زبان، این موسسات آموزش زبان هم مدرک تافل و آیلس معتبر میدن یا حتما باید واسه گرفتن مدرک زبان جای خاصی رفت؟

3- آیا میشه الان که من کارشناسی دارم، مستقیما وارد دوره ای بشم که به دکترا ختم بشه؟ (یا حتما باید اول ارشد و بعد دکترا بگیرم؟)

مرسی
    سلام دوست عزیز

1. با اینکه مقاله ISI از اهمیت زیادی برخورداره ، ولی خوب کنفرانس ها و یا حتی همایش ها و کنگره های داخلی هم از هیچچی بهتره ؛ هر چند بعضی از دوستان هم بر این باورند که اگه مقاله یا کنفرانس ضعیف باشه ، ننوشتن آن خیلی بهتره !!
    2. خیر مدرک موسسات و آموزشگاه ها معتبر نیست. شما باید در آزمون بین المللی TOEFL یا GRE یا IELTS شرکت کنید و در ضمن جواب امتحان تان را بصورت رسمی و توسط متولی آزمون ( مثلا ETS ) به دانشگاه مربوطه بفرستید.
    3. بله چرا نمیشه ؛ یک سری به نتایج پذیرش اگه بزنید خیلی ها را میبینید که اینکار را کردند. البته اینکار بیشتر در دانشگاه های آمریکا و کانادا مرسومه ؛ در اروپا و استرالیا ارشد و سپس دکترا متداول تره.

موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

دوستان گرامی درود بر شما
    من این سوال رو دو جا پرسیدم، امیدوارم گناه کبیره نکرده باشم!
    آقا این قبول پذیرش دانشگاهها برای پاییز 2013 رو تا کی میشه کش داد؟
    من الان دوجا (آمریکا) پذیرش گرفته م، ولی منتظر بقیه ی دانشگاههایی (آمریکا و کانادا) که اپلای کرده م هستم. میخوام ببینم تا کی میتونم صبر کنم؟ آخه تو نامه های پذیرش صحبتی از اینکه تا فلان تاریخ وقت داری اکسپ کنی نشده.
    البته اون دو جا فعلا بدون فاند هستش و میدونم که اگه با فاند بود باید تا 15 آوریل تصمیممو اعلام میکردم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sabzdarsabz نمایش پست ها
    دوستان گرامی درود بر شما
    من این سوال رو دو جا پرسیدم، امیدوارم گناه کبیره نکرده باشم!
    آقا این قبول پذیرش دانشگاهها برای پاییز 2013 رو تا کی میشه کش داد؟
    من الان دوجا (آمریکا) پذیرش گرفته م، ولی منتظر بقیه ی دانشگاههایی (آمریکا و کانادا) که اپلای کرده م هستم. میخوام ببینم تا کی میتونم صبر کنم؟ آخه تو نامه های پذیرش صحبتی از اینکه تا فلان تاریخ وقت داری اکسپ کنی نشده.
    البته اون دو جا فعلا بدون فاند هستش و میدونم که اگه با فاند بود باید تا 15 آوریل تصمیممو اعلام میکردم.
    معمولا از دو سه هفته تا یک ماه وقت دارین (بعضی جاها کمتر یا بیشتر) ولی برای اینکه دقیقا بفهمید باید به منشی دپارتمانتون ایمیل بزنید و ازش بپرسید

Junior Member

سلام میخواستم بدونم اگه مدرک زبان آلمانی B1 رو هنوز نگرفته باشیم . آیا می تونیم برای پذیرش در مقطع ارشد اقدام کنیم و بعد مدرک زبان رو به سفارت ارائه بدیم ؟؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Samples of Recommendation Letter

با سلام به همه
    یکی میشه لطف کنه بگه بغیر از Recommendation و sop چه چیز دیگه ای هم لازم داریم؟
    ممنون میشم اگه نمونه هم برام بفرستین.

Member
    رشته و دانشگاه
    جامعه شناسی دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : Samples of Recommendation Letter

نقل قول نوشته اصلی توسط abozar85 نمایش پست ها
    با سلام به همه
    یکی میشه لطف کنه بگه بغیر از Recommendation و sop چه چیز دیگه ای هم لازم داریم؟
    ممنون میشم اگه نمونه هم برام بفرستین.
    خب بستگی به دانشگاهتون داره خب! دانشگاه تعیین میکنه چی لازم دارین نه ما!!!
    ولی معمولا برای ارشد همیناست و ریزنمرات و گاهی رزومه، برای دکتری sample of writing اه یا research proposal.
    و همینطور طبیعتا مدرک زبان!

Senior Member

سلام دوستان
    استاده تو ایمیلش گفته
    Sir, please fill out the attached application form and send it to me together with a copy of your School Leaving Exam and Bachelor Diploma, as soon as you can forward these certificates.
    منظورش از
    School Leaving Exam and Bachelor Diploma دقیقا چیه و من دقیقا چیا رو باید واسش بفرسم
    هنوز که من مدرکمو آزاد نکردم چی باید واسش بفرستم
    مرسی.

Junior Member Result آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی کامپیوتر > توس مشهد

سلام ، وقت بخیر و ایام بکام , نوروز 92 مبارک
    نمیدونم سوالمو کجا باید میپرسیدم ؛ لطف کنین جواب بدید ........
    من دانشجوی کارشناسی کامپیوتر نرم افزار هستم مشهد میخونم میخاستم ببینم
    میتونم ارشد روخارج از ایران بخونم ؟ بعضی تاپیکا رو که خوندم دیدم نوشته شده بود نمیشه .....
    حالا توضیحات بیشتر رو بدین ممنون میشم
    البته سوالات زیادیم هم دارم که ایشالله مرحله ب مرحله میپرسم

در پناه حق

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)