صفحه 7 از 43 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 425

موضوع: مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیدش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

سلام
    من میخواستم راجع به رشته زبان و امکان گرفتن پذیرش تو دانشگاه های اروپا با داشتن مدرک فوق زبان در گرایش teaching چقدر احتمال موفقیت دارم

ممنون از راهنمایی همه

Junior Member

با سلام برای پذیرش دکترای عمران گرایش سازه در دانشگاه های کانادا وآمریکا لطفا نظر بدید که چطوری واز کجا شروع کنم شرایط مدارکم وآنهایی که ترجمه کردم را نیز آوردم
    . کارشناسی مهندسی عمران -عمران وکارشناسی ارشد مهندسی عمران - سازه را به همراه ریز نمرات ترجمه کردم .
    پاسپورتم را عوض کردم تا اعتبارش 5 سال باشه.
    موارد زیر را ترجمه نکردم :
    1- یک مقاله در کنفرانس بین المللی دانشگاه ناگویای ژاپن ارایه کردم .
    2- سه مقاله در کنفرانس بین المللی وملی در دانشگاههای تهران -شیراز - سمنان ارایه کردم
    3- در سومین جشنواره دانشجویان عمران سراسر کشور رتبه دوم مسابقات طرح اختلاط بتن را کسب کرده ام.
    4- پنج ترم سابقه تدریس در دانشگاههای آزاد ودولتی دارم .
    مدرک زبان هنوز ندارم .
    چقدر وقت لازمه برای پذیرش و از کجا شروع کنم
    با تشکر

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط omid414 نمایش پست ها
    با سلام برای پذیرش دکترای عمران گرایش سازه در دانشگاه های کانادا وآمریکا لطفا نظر بدید که چطوری واز کجا شروع کنم شرایط مدارکم وآنهایی که ترجمه کردم را نیز آوردم
    . کارشناسی مهندسی عمران -عمران وکارشناسی ارشد مهندسی عمران - سازه را به همراه ریز نمرات ترجمه کردم .
    پاسپورتم را عوض کردم تا اعتبارش 5 سال باشه.
    موارد زیر را ترجمه نکردم :
    1- یک مقاله در کنفرانس بین المللی دانشگاه ناگویای ژاپن ارایه کردم .
    2- سه مقاله در کنفرانس بین المللی وملی در دانشگاههای تهران -شیراز - سمنان ارایه کردم
    3- در سومین جشنواره دانشجویان عمران سراسر کشور رتبه دوم مسابقات طرح اختلاط بتن را کسب کرده ام.
    4- پنج ترم سابقه تدریس در دانشگاههای آزاد ودولتی دارم .
    مدرک زبان هنوز ندارم .
    چقدر وقت لازمه برای پذیرش و از کجا شروع کنم
    با تشکر
    اول باید یک رزومه و SOP بنویسی و به دنبال استادایی بگردی که به زمینه گرایش شما علاقه دارن و در اون زمینه کار می کنن. معدلت رو نگفتی که بشه گفت برا کجاها شانس داری ولی باید توی سایت دانشگاهها بگردی دنبال گرایش مورد علاقت. نمره زبان هم لازم داری و برای امریکا GRE می خوای حتما و به ددلاینها هم توجه کن
    موفق باشی
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

Junior Member Kaveh792004 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bachelor in Industrial Engineer,Master in Music

درود به همگي

قصد دارم براي PH.D رشته موسيقي از دانشگاههاي آمريكا اقدام كنم
    معدل ارشد حدود 17 است
    سربازي رفته ام
    دارم براي آيلتس آماده ميشم ( بعضي از دانشگاههايي كه ميشناسم آيلتس را قبول دارند ) و حتما آيلتس امتحان ميدم چون بتونم ازش براي كار مهاجرت نيز استفاده كنم ( اگه پذيرش نشد )

اما ، كاملا مبتدي هستم و اصلا نميدونم از كجا و چطوري براي اين رشته بايد شروع كرد :
    * مراحل گرفتن پذيرش براي رشته موسيقي
    ** زمانبندي ( بهترين زمانبندي ! ) انجام مراحل
    *** موارد ديگري كه من نميدانم ......

لطفا راهنمايي بفرماييد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    اول باید یک رزومه و SOP بنویسی و به دنبال استادایی بگردی که به زمینه گرایش شما علاقه دارن و در اون زمینه کار می کنن. معدلت رو نگفتی که بشه گفت برا کجاها شانس داری ولی باید توی سایت دانشگاهها بگردی دنبال گرایش مورد علاقت. نمره زبان هم لازم داری و برای امریکا GRE می خوای حتما و به ددلاینها هم توجه کن
    موفق باشی
    با تشکر از شما ممنون می شوم بیشتر توضیح بدید
    معدل کارشناسی 17/4 ومعدل کارشناسی ارشد 16.37 است .
    منتظرم

Junior Member

سلام
    من کارشناسی مامایی خوندم.
    ظاهرا تو امریکا رشته منو نداره و من میخوام پرستاری ای تغذیه بخونم.
    حالا میخوام بدونم میتونم تو این دوتا رشته مستقیم برای phd اقدام کنم.
    اصلا همچین چیزی میشه.اگه میشه fundهم تعلق میگیره یا نه؟

ApplyAbroad Hero

سلام
    من يه مشكلي دارم كه واقعا نميدونم بايد چي كار كنم.
    از يكي از دانشگاه‌هاي هلند پذيرش گرفتم در دوره Master. مقدار كمك مالي رو تو نامه رسمي كه ايميل زدند تخفيف چهار پنجم شهريه ذكر كردند ولي گفتند كه براي Scholarship و فاند اضافي تو waiting list هستم.
    حالا از طرفي مدام مسؤول پذيرش مي خواست تصميم من رو در مورد accept كردن يا نكرن offer پذيرش بدونه، ولي در عين حال خودش deadline مشخصي ذكر نميكرد گر چه تو سايتشون يه deadline 2 هفته‌اي رو براي accept كردن قرار دادن.
    من هر چي پيگيري كردم كه بدونم چقدر محتمله كه فاند اضافي به من تعلق بگيره هيچ جواب روشني ندادند و حتي گفتن waiting list مربوطه ranking هم نداره كه بفهمي نفر چندمي.
    از طرفي من فقط در صورتي كه فاند كامل بهم بدهند حاضرم برم؛ اين رو هم بگم كه من بهشون گفتم accept كردم اما در صورت گرفتن فاند اضافي و باز مسؤول پذيرش گفت وضعيت فاند اضافي روشن نيست و الان همينه كه هست!

حالا من موندم سر يه دو راهي اگر accept نميكردم چه بسا fullfund ميشدم و فرصت از دست مي‌رفت؛ الان كه accept كردم شايد اصلا فاند اضافي تعلق نگيره به من يا مقدارش كافي نباشه.
    من كه راه دوم رو انتخاب كردم و accept كردم حالا مسؤوليت اخلاقي يا قانوني در قبال اون دانشگاه دارم؟ يعني اگه به فرض فاند مورد نيازم رو ندادند و نروم مشكل قانوني يا اخلاقي داره و براي به فرض سال بعد يا اقدام براي جاهاي ديگه اثري داره؟
    و اگر حتي فاند كامل هم دادند و من يه جاي ديگه رو انتخاب كنم هم باز سوال مشابهي دارم؟
    كلا من بايد چي مي كردم؟

و آبا حالا برم دنبال ويزا چون قراره admission + Tuition fee reduction letter رو هفته بعد براي من بفرستند؟ اگر برم دنبال ويزا ولي بعدا نروم هلند كلا مشكلي پيش مياد؟ يا فقط يه خرج اضافي كردم؟

فقط خواهشمندم سريع جواب بديد تا اگه كاري لازمه هر چه زودتر انجام بدم.
    سپاس
    ویرایش توسط sysco : April 2nd, 2010 در ساعت 03:31 PM
    inactive account

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    سلام
    از يكي از دانشگاه‌هاي هلند پذيرش گرفتم در دوره Master. مقدار كمك مالي رو تو نامه رسمي كه ايميل زدند تخفيف چهار پنجم شهريه ذكر كردند ولي گفتند كه براي Scholarship و فاند اضافي تو waiting list هستم.
    حالا از طرفي مدام مسؤول پذيرش مي خواست تصميم من رو در مورد accept كردن يا نكرن offer پذيرش بدونه، ولي در عين حال خودش deadline مشخصي ذكر نميكرد گر چه تو سايتشون يه deadline 2 هفته‌اي رو براي accept كردن قرار دادن.
    من هر چي پيگيري كردم كه بدونم چقدر محتمله كه فاند اضافي به من تعلق بگيره هيچ جواب روشني ندادند و حتي گفتن waiting list مربوطه ranking هم نداره كه بفهمي نفر چندمي.
    از طرفي من فقط در صورتي كه فاند كامل بهم بدهند حاضرم برم؛ اين رو هم بگم كه من بهشون گفتم accept كردم اما در صورت گرفتن فاند اضافي و باز مسؤول پذيرش گفت وضعيت فاند اضافي روشن نيست و الان همينه كه هست!

حالا من موندم سر يه دو راهي اگر accept نميكردم چه بسا fullfund ميشدم و فرصت از دست مي‌رفت؛ الان كه accept كردم شايد اصلا فاند اضافي تعلق نگيره به من يا مقدارش كافي نباشه.
    من كه راه دوم رو انتخاب كردم و accept كردم حالا مسؤوليت اخلاقي يا قانوني در قبال اون دانشگاه دارم؟ يعني اگه به فرض فاند مورد نيازم رو ندادند و نروم مشكل قانوني يا اخلاقي داره و براي به فرض سال بعد يا اقدام براي جاهاي ديگه اثري داره؟
    و اگر حتي فاند كامل هم دادند و من يه جاي ديگه رو انتخاب كنم هم باز سوال مشابهي دارم؟
    كلا من بايد چي مي كردم؟

و آبا حالا برم دنبال ويزا چون قراره admission + Tuition fee reduction letter رو هفته بعد براي من بفرستند؟ اگر برم دنبال ويزا ولي بعدا نروم هلند كلا مشكلي پيش مياد؟ يا فقط يه خرج اضافي كردم؟

سپاس
    سلام

مسئولیت قانونی ندارید.ضمنا در هیج جا دیگه هم براتون در هیچ صورتی مشکل ساز نمیشه.بلکه یه نکته مثبته که پذیرش با یه فاند داشتید ولی بنا به دلایل شخصی نرفتید.

اما بحث اخلاقی جداست.شما اگه به هر دلیلی نخواستید برید در اولین فرصت بهشون بگید تا شاید این فرصت هدر نره و به یه دانشجوی شاید ایرانی برسه.ضمنا شما راه درست رو انتخاب کردید.امیدوارم که فاندتون کاملترم بشه که اصلا به فکر جای دیگه لازم نباشه بیافتید.

موفق باشید.(سرعت جواب مناسب بود؟)
    I am not in this site anymore.Alireza

Senior Member

سلام
    از يكي از دانشگاه‌هاي هلند پذيرش گرفتم در دوره Master. مقدار كمك مالي رو تو نامه رسمي كه ايميل زدند تخفيف چهر پنجم شهريه ذكر كردند ولي گفتند كه براي Scholarship و فاند اضافي تو waiting list هستم.
    .
    .
    .
    به شما اگر فاند کامل ندادند می تونی نری. چون شما به امید گرفتن فاند کامل اکسپت کردی و اگر ندن و شما نری مشکل اخلاقی نداره. وقتی کسی پول نداره یا اصلا داره اما نمی خواد برای تحصیل بده، موضوع به اخلاق ربطی نداره. دانشگاهها هم وقتی موضوع رو در ابهام نگه می دارند براشون عجیب نخواهد بود که بعد از روشن شدن موضوع تصمیم دانشجو عوض بشه. بنابراین اگر تصمیم دانشجو عوض شد ناراحت هم نباید بشن، اگر هم احیانا ناراحت بشن نشون دهنده مشکل اخلاقی اونها خواهد بود.

اما اگر فاند کامل دادند و شما جای دیگه رو انتخاب کردی یه کم قضیه فرق می کنه. اون دیگه بر میگرده به شما و حل و فصل این محذورات اخلاقی با خودتون. در مجموع چنین کاری نکنید بهتره.

اکسپت کردن offer با این شرایط برای شما تعهد قانونی ایجاد نمی کنه. اگر برید ویزا بگیرید و نرید ممکنه اگر بخواهید در آینده از کشورهای اروپایی ویزا بگیرید ازتون بپرسن چرا این ویزا رو گرفتید و نرفتید. این که با این موضوع چطور برخورد کنن به هزار و یک عامل بستگی داره. از جمله اینکه کدوم کشور اروپایی باشه، آفیسری که پرونده شما رو بررسی میکنه چطور آدمی باشه، کنسول در اون زمان چطور آدمی باشه، حال هر کدوم از این آدما در اون برهه زمانی خوب باشه یا نباشه، روابط ایران با اروپا و بقیه دنیا در اون روزها چطور باشه و ...
    در مجموع این که ویزای استفاده نشده در پاسپورت باشه امتیاز و نکته مثبت نیست اما از طرف دیگه برای ما ایرانیها نشون میده که من قبلا یه بار ویزا گرفتم که شاید یه جورایی مثبت باشه ... اما باز اینکه نهایتا برداشت از این قضیه مثبت باشه یا منفی بسیار سابجکتیو هست و بستگی به سفارت و آدمهایی داره که در آینده پرونده درخواست ویزای شما رو بررسی خواهند کرد.

سلام

كلا من بايد چي مي كردم؟

سپاس
    در مورد اینکه اگر accept نميكردین fullfund ميشدین نظری ندارم . ولی به نظرم کار درستی کردین accept کردین همینو فعلاً.
    نهایتش این هست که ویزا میگیرین و نمیاین که فکر نمی کنم هیچ مشکلی داشته باشه. من دو نفر رو می شناسم که ویزای اروپا رو گرفتن و نیومدن بعدش.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)