صفحه 8 از 43 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 425

موضوع: مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیدش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-composite نمایش پست ها
    سلام

مسئولیت قانونی ندارید.ضمنا در هیج جا دیگه هم براتون در هیچ صورتی مشکل ساز نمیشه.بلکه یه نکته مثبته که پذیرش با یه فاند
    موفق باشید.(سرعت جواب مناسب بود؟)
    oops، بسيار ممنون، خواستم بنويسم منظورم از سريع 2-3 روزه است نه ديگه اينقدر!

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    به شما اگر فاند کامل ندادند می تونی نری. چون شما به امید گرفتن فاند کامل اکسپت کردی و اگر ندن و شما نری مشکل اخلاقی نداره. وقتی کسی پول نداره یا اصلا داره اما نمی خواد برای تحصیل بده، موضوع به اخلاق
    در مجموع این که ویزای استفاده نشده در پاسپورت باشه امتیاز و نکته مثبت نیست اما از طرف دیگه برای ما ایرانیها نشون میده که من قبلا یه بار ویزا گرفتم که شاید یه جورایی مثبت باشه ... اما باز اینکه نهایتا برداشت از این قضیه مثبت باشه یا منفی بسیار سابجکتیو هست و بستگی به سفارت و آدمهایی داره که در آینده پرونده درخواست ویزای شما رو بررسی خواهند کرد.
    طبق معمول حرفهاي شما ابعاد مختلف و گاه ناديده رو مطرح ميكنه؛ خب مثلا اگر از دانشگاهي ديگه هم فاند كامل بگيرم و بخوام به فرض به جاي هلند برم كانادا يا اسپانيا شايد اين تغيير كشور خودش بتونه منطقي باشه؛

پس اصولا تا آخرين زماني كه براي ويزا دير نيست صبر كنم و بعد ببينم ميخوام برم يا نه بر اساس فاند و در اون صورت ويزا بگيرم يا نگيرم يعني نكته مثبت رو نخواستيم همين كه منفي نشه كافيه!
    ممنون بسيار
    inactive account

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط pegah57 نمایش پست ها
    در مورد اینکه اگر accept نميكردین fullfund ميشدین نظری ندارم . ولی به نظرم کار درستی کردین accept کردین همینو فعلاً.
    نهایتش این هست که ویزا میگیرین و نمیاین که فکر نمی کنم هیچ مشکلی داشته باشه. من دو نفر رو می شناسم که ویزای اروپا رو گرفتن و نیومدن بعدش.
    ممنونم. اطلاعي داريد از كدوم كشو ها ويزا گرفته بودند و آيا دوباره براي كشور ديگه يا همون كشور تو اروپا اقدام كردن؟
    سپاس
    inactive account

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    سلام
    من يه مشكلي دارم كه واقعا نميدونم بايد چي كار كنم.
    از يكي از دانشگاه‌هاي هلند پذيرش گرفتم در دوره Master. مقدار كمك مالي رو تو نامه رسمي كه ايميل زدند تخفيف چهار پنجم شهريه ذكر كردند ولي گفتند كه براي Scholarship و فاند اضافي تو waiting list هستم.
    حالا از طرفي مدام مسؤول پذيرش مي خواست تصميم من رو در مورد accept كردن يا نكرن offer پذيرش بدونه، ولي در عين حال خودش deadline مشخصي ذكر نميكرد گر چه تو سايتشون يه deadline 2 هفته‌اي رو براي accept كردن قرار دادن.
    من هر چي پيگيري كردم كه بدونم چقدر محتمله كه فاند اضافي به من تعلق بگيره هيچ جواب روشني ندادند و حتي گفتن waiting list مربوطه ranking هم نداره كه بفهمي نفر چندمي.
    از طرفي من فقط در صورتي كه فاند كامل بهم بدهند حاضرم برم؛ اين رو هم بگم كه من بهشون گفتم accept كردم اما در صورت گرفتن فاند اضافي و باز مسؤول پذيرش گفت وضعيت فاند اضافي روشن نيست و الان همينه كه هست!

حالا من موندم سر يه دو راهي اگر accept نميكردم چه بسا fullfund ميشدم و فرصت از دست مي‌رفت؛ الان كه accept كردم شايد اصلا فاند اضافي تعلق نگيره به من يا مقدارش كافي نباشه.
    من كه راه دوم رو انتخاب كردم و accept كردم حالا مسؤوليت اخلاقي يا قانوني در قبال اون دانشگاه دارم؟ يعني اگه به فرض فاند مورد نيازم رو ندادند و نروم مشكل قانوني يا اخلاقي داره و براي به فرض سال بعد يا اقدام براي جاهاي ديگه اثري داره؟
    و اگر حتي فاند كامل هم دادند و من يه جاي ديگه رو انتخاب كنم هم باز سوال مشابهي دارم؟
    كلا من بايد چي مي كردم؟

و آبا حالا برم دنبال ويزا چون قراره admission + Tuition fee reduction letter رو هفته بعد براي من بفرستند؟ اگر برم دنبال ويزا ولي بعدا نروم هلند كلا مشكلي پيش مياد؟ يا فقط يه خرج اضافي كردم؟

فقط خواهشمندم سريع جواب بديد تا اگه كاري لازمه هر چه زودتر انجام بدم.
    سپاس
    اگر بری ویزا بگیری و بعد نری، مشکلی پیش نخواهد اومد. هزاران دلیل خواهی داشت برای اینکه نرفتی.
    برای دانشگاه هم نگران نباش. این یه مساله عادی است که قبول کنی و لی بعد به دلیلی نتونی بری! خیلی خودت رو نگران نکن
    ضمن اینکه اونها هم جواب درست و حسابی به تو ندادند. پس بهتره خیلی مقید نباشی به این اصول!
    فکر نمیکنم full fund به این که تو الان accept کرده باشی مرتبط باشه. اینا اگر پول داشته باشند، بر اساس شایستگی علمی میدند نه بر اساس اینکه آیا واقعاً شما نیاز داری یا نه.
    نهایتاً پیشنهاد من اینه که تا حد ممکن پروسه گرفتن ویزا رو به تعلیق بنداز. حتی اگر خیلی مایل نیستی بری، میتونی Deffer کنی و یه ترم عقب بندازی، البته اگر امکانش باشه. ولی دیگه تیر آخرت رو در آخرین لحظات بنداز و اگه راه به هیچ جایی نبردی، برو ویزاتو بگیر. خیالت راحت که هیج مشکلی پیش نمی آد!

Banned

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

سلام دوستان من واسه پاییز 2010 اپلای کردم و دو هفته پیش که با پذیرش تماس گرفتم گفتن هفته آینده نتیجه پذیرش به شما اعلام میشه ولی الان دو هفته گذشته ولی جواب ندادن. وقتی صفحه Application رو چک می کنم Review و Decision هیچ کدوم تیک نخورده. به نظر شما این به چه معنیه؟ احتمال این که ریجکت بشم یا ادمیت چقدره؟

ممنون میشم اگه جواب بدین . . .

Unhappy پاسخ : مراحل گرفتن پذیدش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

سلام بچه ها یک سوال دارم که ممنون میشم اگر جواب بدید.می خواستم ببینم که در حین تحصیل فوق لیسانس میشه برای دکترا اپلای کرد؟!! اگر اره چجوری؟!! مگه ریز نمرات و مدرک نمی خواد؟!! در حین تحصیل که هیچکدوم اینارو نداریم!!

Banned

سلام دوستان من واسه پاییز 2010 اپلای کردم و دو هفته پیش که با پذیرش تماس گرفتم گفتن هفته آینده نتیجه پذیرش به شما اعلام میشه ولی الان دو هفته گذشته ولی جواب ندادن. وقتی صفحه Application رو چک می کنم Review و Decision هیچ کدوم تیک نخورده. به نظر شما این به چه معنیه؟ احتمال این که ریجکت بشم یا ادمیت چقدره؟

ممنون میشم اگه جواب بدین . . .

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط djandaqi نمایش پست ها
    البته روی صفحه وب به نتایج نمیشه اعتماد کرد. کمتر دانشگاهی هست که خیلی منظم صفحه رو آپدیت می کنن. شما با منشی تماس بگیرید تا از آخرین وضعیت باخبر بشید

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Armik نمایش پست ها
    سلام بچه ها یک سوال دارم که ممنون میشم اگر جواب بدید.می خواستم ببینم که در حین تحصیل فوق لیسانس میشه برای دکترا اپلای کرد؟!! اگر اره چجوری؟!! مگه ریز نمرات و مدرک نمی خواد؟!! در حین تحصیل که هیچکدوم اینارو نداریم!!
    ما برای این قضیه یه تاپیک مجزا داریم لطفا جستجو کنید. معمولا دانشجویان فقط با فرستادن ریزنمرات دروس پاس کرده اقدام می کنن. توجه کنید که هر دانشگاهی این سرایط رو قبول نداره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    ما برای این قضیه یه تاپیک مجزا داریم لطفا جستجو کنید. معمولا دانشجویان فقط با فرستادن ریزنمرات دروس پاس کرده اقدام می کنن. توجه کنید که هر دانشگاهی این سرایط رو قبول نداره
    میشه لینک این تاپیک رو لطف کنید . متاسفانه من نتونستم پیدا کنم . دقیقا نمیدونستم چه عبارتی سرچ کنم

Junior Member

دوستان یک سوال
    می خواستم سوال کنم که من فوق لیسانس مهندسی دارم ولی معدلم خیلی بالا نبوده ، فکر کنم حدود 15 از دانشگاه تهران. حالا می خواستم برا یPhd اقدام کنم . منتها کمی نگرانم. آخه من اصلا هیچ مقاله یا کار تحقیقاتی خواصی را انجام ندادم و تنها کار تحقیقاتیم در زمینه تزم بوده. ول یدر عوض اقامت دارم و مشکل ویزا ندام. به نظر شما اصلا بدون مقاله احتمال پذبرش برا یدکترا در دانشگاههای کانادا هست ؟ در ضمن آیا منطقی است که اگر نشد برای فوق اپلای کنم ؟

در ضمن تاریخ شروع دانشگاههای کانادا بجز پاییز برای زمستان یا بهار هم دارند؟

در کل من قصدم طی این مراحل است آیا درست هستند؟

1- پیدا کردن اساتید مورد نظرم در دانشگاههای کانادا
    2-ارسال email و SOP برای استاد مورد نظر و در خواست قبول من
    3-درصورتی که استاد قبول کرد، ارسال مدارک لازم برای دانشگاه مورد نظر و بخش admission

نظر شما در خصوص مورد 3 چی است؟ آیا درست است ؟

با سپاس
    ویرایش توسط irishi328 : May 23rd, 2010 در ساعت 02:35 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)