صفحه 9 از 43 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 425

موضوع: مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیدش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

سلام دوستان عزیز
    من فوق لیسانس کامپیوتر از دانشگاه آزاد قزوین دارم ، 2تا مقاله و سخنرانی داخلی داشتم ودر حال آماده کردن 2 مقاله ISI و IEEE هستم که تا 2-3 ماه دیگه اماده میشه،معدل فوقم 17 است و IELTS هم 7.
    من چون وضع ملیم خیلی خوب نیست میخواستم FULLFUND بگیرم اما نمیدونم دقیقا از کجا شروع کنم و چطوری دانشگاه های خوب و اساتیدی که می تونن این کار رو بکنن رو پیدا کنم ؟ ضمنا میخواستم بدونم بین استرالیا و کانادا و اروپا کدوم از نظر شما ارجح ترند و چرا؟
    من می خوام جایی که برای گرفتن دکترا میرم محل زندگی و کار آیندم هم باشه !
    ممنون میشم اگه نظر و پیشنهادتون رو بدین.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط irishi328 نمایش پست ها
    دوستان یک سوال
    می خواستم سوال کنم که من فوق لیسانس مهندسی دارم ولی معدلم خیلی بالا نبوده ، فکر کنم حدود 15 از دانشگاه تهران. حالا می خواستم برا یPhd اقدام کنم . منتها کمی نگرانم. آخه من اصلا هیچ مقاله یا کار تحقیقاتی خواصی را انجام ندادم و تنها کار تحقیقاتیم در زمینه تزم بوده. ول یدر عوض اقامت دارم و مشکل ویزا ندام. به نظر شما اصلا بدون مقاله احتمال پذبرش برا یدکترا در دانشگاههای کانادا هست ؟ در ضمن آیا منطقی است که اگر نشد برای فوق اپلای کنم ؟

در ضمن تاریخ شروع دانشگاههای کانادا بجز پاییز برای زمستان یا بهار هم دارند؟

در کل من قصدم طی این مراحل است آیا درست هستند؟

1- پیدا کردن اساتید مورد نظرم در دانشگاههای کانادا
    2-ارسال email و SOP برای استاد مورد نظر و در خواست قبول من
    3-درصورتی که استاد قبول کرد، ارسال مدارک لازم برای دانشگاه مورد نظر و بخش admission

نظر شما در خصوص مورد 3 چی است؟ آیا درست است ؟

با سپاس
    در قسمت دوم، شما لازم نیست sop رو برای بفرستید.... باید Resume خودتان رو با ایمیل attach کنید که اگر استاد خواست بخونه...
    (sop رو برای دانشگاهها در زمان اپلای می فرستن)
    نکته: در بعضی از دانشگاههای تاپ، ممکنه شما هیچ جوابی از هیچ استادی نگیرین (معمولا در چنین دانشگاههای اساتید خیلی کم پیش میاد که جواب کسی رو بدن) ولی شما در صورت داشتن استاد با زمینه ی کاری مشابه می توانید باز هم برای آن دانشگاه اپلای کنید، پس همیشه لازم اپلای کردن به یک دانشگاه ، حتما جواب گرفتن از یک استاد نیست....

موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط M.jorfi نمایش پست ها
    در قسمت دوم، شما لازم نیست sop رو برای بفرستید.... باید Resume خودتان رو با ایمیل attach کنید که اگر استاد خواست بخونه...
    (sop رو برای دانشگاهها در زمان اپلای می فرستن)
    نکته: در بعضی از دانشگاههای تاپ، ممکنه شما هیچ جوابی از هیچ استادی نگیرین (معمولا در چنین دانشگاههای اساتید خیلی کم پیش میاد که جواب کسی رو بدن) ولی شما در صورت داشتن استاد با زمینه ی کاری مشابه می توانید باز هم برای آن دانشگاه اپلای کنید، پس همیشه لازم اپلای کردن به یک دانشگاه ، حتما جواب گرفتن از یک استاد نیست....

موفق باشید.
    با سپاس از پاسخ شما،

راستش من هنوز این سوال برایم باقی مانده که زمینه کاری مشابه با استاد داشتن یعنی چی؟ آخه من با اینکه فوق لیسانس مهندسی ا زتهران دارم ولی بجز تزم کار تحقیقاتی خاصی انجام ندادم تازه مقاله هم ندارم. بنظر شما این ایجاد مشکل می کنه؟ در ضمن آیا اطلاع دارید که دانشگاههای کانادا ترم زمستان هم دارند؟ و در آخر اگر برای Phd موفق به اخذ پذیرش نشدم برم برای فوق لیسانس اقدام کنم؟

با تشکر

سلام. من چندتا سوال داشتم ممنون ميشم جوابمو بديد. من آخر تابستان امسال يعني شهريور 89 در رشته عمران مقطع ليسانس فارغ التحصيل ميشم. ميخوام براي ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد به كانادا برم. ميخواستم بدونم اگر به طور مثال DeadLine‌ دانشگاهي 1 سپتامبر باشه و من تا 1 سپتامبر همين امسال (2010) براي ترم winter مداركم رو ارسال كنم جواب پذيرش چند وقت بعد مياد ؟‌ و اينكه چه زماني براي ادامه تحصيل بايد برم كانادا ؟ همين jan 2011 بايد برم (كه امسال ميشه) يا اين پذيرش براي سال بعده؟ (يعني jan 2012) ؟؟؟ و سوال بعديم اينه كه ميشه مثلا فوق ليسانس رو تو ايران يك يا دو ترم خوند و بعد انصراف داد و از كشور خارج شد؟‌(منظورم اينه كه از اين يك يا دو ترم براي معافيت سربازي استفاده كنم تا زمان رفتنم به كانادا برسه). ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    ...

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein51 نمایش پست ها
    سلام. من چندتا سوال داشتم ممنون ميشم جوابمو بديد. من آخر تابستان امسال يعني شهريور 89 در رشته عمران مقطع ليسانس فارغ التحصيل ميشم. ميخوام براي ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد به كانادا برم. ميخواستم بدونم اگر به طور مثال DeadLine‌ دانشگاهي 1 سپتامبر باشه و من تا 1 سپتامبر همين امسال (2010) براي ترم winter مداركم رو ارسال كنم جواب پذيرش چند وقت بعد مياد ؟‌ و اينكه چه زماني براي ادامه تحصيل بايد برم كانادا ؟ همين jan 2011 بايد برم (كه امسال ميشه) يا اين پذيرش براي سال بعده؟ (يعني jan 2012) ؟؟؟ و سوال بعديم اينه كه ميشه مثلا فوق ليسانس رو تو ايران يك يا دو ترم خوند و بعد انصراف داد و از كشور خارج شد؟‌(منظورم اينه كه از اين يك يا دو ترم براي معافيت سربازي استفاده كنم تا زمان رفتنم به كانادا برسه). ممنون
    if you apply for spring 2011 semester until September 2010, you have to start your study since spring 2011 but if you start a MS in Iran and give it up later, if you won't be exempted until that time, you have to go to military service and you cannot get another studying exemption for studying abroad in same level or even PhD!
    لطفا لینک سوال خود در فروم را با پیغام خصوصی برایم فرستاده تا در فروم به ان پاسخ دهم. ضمنا من از کسی که متن مفیدی در فروم نوشته یا پست هایش به دیگران کمک میکند، با زدن "اضافه کردن به امتیاز کاربر" تشکر میکنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری Accounting

من دانشجوی ترم 6 هستم که میتوانم 7 ترمه لیسانس را با معدل 18 تموم کنم. سربازی معاف نــیــســتــم

- دارم بررسی میکنم که اگه برای FALL 2011 بخوام وارد دانشگاه های امریکا بشم باید هشت ترمه تموم کنم ... درسته؟

- طبق بررسی هایی که کردم اغلب deadline ها برای FALL در Jan. و March هست.

از دوستانی که 8ترمه لیسانس را تمام کردن / یا FALL وارد دانشگاه شدن ; میپرسم که :

زمان خروج از کشور شما به قصد امریکا حدودا چه تاریخی بود؟

در واقع با این سوال میخوام بدونم از تاریخ deadline تا زمانی که از کشور خارج میشیم چقدر طول میشکه.
    اگه آمار های من درست باشه، March=اسفند و دوستای خودمو دیدم که اواخر تابستان(=شهریور و مهر) به قصد دانشگاهی در امریکا میروند.

یعنی از زمان Deadline تا رفتن = حدود6 ماه

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

hey there
    it's really up to many things such as getting the best time to be interviewed, the time interval of clearance and so on
    no one can give you a definite period of time
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری Accounting

i have Green Card so i don't need interview & stay behind of Clearance wall

according to this information, could you tell me the above questions?l

Junior Member amir_meisami2002 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering/ K. N. Toosi University of Technology

سلام
    من الان ترم 6 رشته صنایع با معدل 15.6 هستم از دانشگاه خواجه نصیر 2 تا مقاله کنفرانس خارجی و یکی هم داخلی و یه مقاله در proceeding هست برا ISI نمره IELTS هم 7.5 می خواستم بدونم ایا این امکان برا من وجود داره که با اینکه تابستون سال بعد لیسانس می گیرم برا زمستون همون سال یعنی fall 2011 اقدام کنم برا دانشگاه های امریکا و به موقع وارد دانشگاه بشم یا باید یک سال بین فاصله بیفته ؟

Junior Member behzad276 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_meisami2002 نمایش پست ها
    سلام
    من الان ترم 6 رشته صنایع با معدل 15.6 هستم از دانشگاه خواجه نصیر 2 تا مقاله کنفرانس خارجی و یکی هم داخلی و یه مقاله در proceeding هست برا ISI نمره IELTS هم 7.5 می خواستم بدونم ایا این امکان برا من وجود داره که با اینکه تابستون سال بعد لیسانس می گیرم برا زمستون همون سال یعنی fall 2011 اقدام کنم برا دانشگاه های امریکا و به موقع وارد دانشگاه بشم یا باید یک سال بین فاصله بیفته ؟
    سلام هم دانشگاهی عزیز D:

تلاشتو بکن که خرداد فارغ التحصیل بشی..ترم آخر معمولا راه می آن می شه یه جوری درستش کرد.. ..در این صورت مشکلی نیست می تونی برای fall 2011 اقدام کنی.....ضمنا حتما GRE بده آبان که بتونی برای امریکا هم اقدام کنی... وضعیت research ت خوبه ...از اواخر تابستون حتما ایمیل زدن به استادا رو شروع کن

با آرزوی موفقیت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)