نقل قول نوشته اصلی توسط ehssannikoukar نمایش پست ها
با سلام

در مورد کار به طور کلی باید عرض کنم بسیار بسیار سخت و تا حدودی شانسی گیر میاد اما اگه یه کفش اهنی بپوشی و به دنبال کار بگردی میتونی کار مثل همونایی که مثال زدی پیدا کنی. البته کار سیاه بیشتر پیدا میشه مثلا تو رستوران یا پیتزایی ها اما نه حقوق درست و حسابی میدن و نه واسه اینده بکار میاد. اگه هم بگیرن به معنای واقع کلمه دهن طرف رو سرویس میکنن. پس این اپشن رو اصلا توصیه نمیکنم.
البته چون شما ظاهر واسه لیسانس میخوای بری حتما زبان فنلاندی بلدی (اخه تا جایی که من میدونم لیسانس به زبان فنلاندی ارائه میشه البته بعضا استثنا هم وجود داره) اگه زبان بلدی که کلا قضیه حل میشه و شانس کار پیدا کردن واقعا میره بالا.
البته حتما الان با خودت میگی میرم زبان یاد میگیرم. اگه قصدت فرا گیری زبان هستش باز هم باید عرض کنم که این یکی واقعا از کار پیدا کردن سخت تره و مستلزم حداقل دو سال تلاش مستمر هستش ( من تا حالا کسی رو ندیدم که دانشجو باشه و فنلاندی رو هم یاد گرفته باشه چون واقعا زبان سختی هستش)
همه چیز به خودت بستگی داره اما خلاصه کلام اگه بفکر درس خوندن و کار کردن اینجوری هستی باید بگم اخرش نه درس میخونی و نه درست حسابی کار میکین. خیلی عذر میخوام اما کلا میشه حمالی و من اگه بخوام حمالی کنم ترجیح میدم تو کشور خودم حمالی کنم.

موفق باشی
با سلام. من با بخشی از حرفهای شما موافقم با بخشیش نیستم.
- بسیاری از رشته ها در مقطع لیسانس به انگلیسی برگزار میشن.
- من خودم دانشجو ام و تقریبا فنلاندیم خوبه، البته که وقت زیاد گذاشتم روش ولی مثل هر زبون دیگه ای باید وقت بذاری روش و راه دیگه ای نیست برای یاد گرفتنش.
- کار ساده توی ایران حقوقش ماهی چقدره؟ پونصد هزار تومن؟ اینجا روزی پونصد هزار تومن میشه گرفت.

نهایتا به رشته بستگی داره. اگه رشته فنی باشه مثل کامپیوتر و مخصوصا برنامه نویسی، میتونی اینجا کار پیدا کنی و ماهی سه هزار یورو حقوق بگیری و زندگیت بچرخه. اگه رشتت غیر فنی باشه و کار براش کم باشه، زندگی خیلی سخت میشه.