صفحه 1 از 67 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 727

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

tornado: در اين قسمت سوالات خود را در زمينه شرايط زندگي، هزينه ها، امكانات و ساير موراد مربوط مي توانيد مطرح كنيد

اين خبر نه چندان جالب را بخوانيد!
    http://afp.google.com/article/ALeqM5...Sj2Nvhp_56Px7Q

پیش فرض FAQ

tornado:سوال هاي خود را در قسمت هاي مربوطه مطرح سازيد.
    جواب هايي كه دوستان ساكن فنلاند به سوالات مكرر دوستان مي دهند به اين قسمت منتقل مي شود.

اقلام دیگه رو نمیدونم ولی اگه میخواین از قیمت گوشت(حلال) سردر بیارین یک سری به این سایت بزنید.
    دیکشنری آنلاین فنلاندی هم فراموش نشه.(ترجیحا ً www.wikitionary.org)
    این مغازه توی اسپو (Espoo) هست که 25 دقیقه تا هلسینکی فاصله داره ولی فکر کنم توی هلسینکی هم شعبه داشته باشه.

http://www.halalliha.fi

اگه میتونید با جاهای دیگه مقایسه کنید. یا اگه لینکی از فروشگاه های آنلاین فنلاند پیدا کردید، ندا بدین.

پیش فرض پاسخ : FAQ

سلام
    آيا شانسي براي ما تحصيل كرده هاي دانشگاهي در ايران هست براي كار يا كار آموزي به فنلاند يا جاي ديگه اي تو اروپا بريم؟
    سلام. خوبه که شانستونو امتحان کنید. البته اگه در کنار و یا مضاف بر سابقه تحصیلی، سابقه کاری نداشته باشید احتمال یافتن شغل در فنلاند و بسیاری از کشورهای اروپایی خیلی کمه. البته زبان هم محدودیتهایی ایجاد میکنه و اگه زبان اول کشور مورد نظرتون رو بلد نیستید دامنه انتخابتون محدود میشه. (مثلا ً دانستن زبان فنلاندی، یا لاأقل سوئدی و در برخی موارد هم روسی از پیشنیازهای بسیاری از موقعیتهای شغلی موجود در کشور فنلاند هست.)

بحث كار آموزي چي؟
    هست ولی خیلی کمه. محدودیت زبان درباره بسیاری از اونها هم صدق میکنه و فرقی نداره!

ببین، علاوه بر این که خیلی از شغلها شرط دونستن زبان فنلاندی دارند، شغل اول، اغلب با سفارش (یا بهتر بگم Recommend شدن توسط) یک کارمند و یا یک کاره ای از شرکت یا ارگان به دست میاد (نه اینکه به صورت مستقل نتونید اقدام کنید؛ شانستون طبیعتا ً کمتره) که اغلب آن کارمندهابومی اونجا هستند و برای اینکه بتونید دامنه ارتباطاتتون با بومیهای اونجا زیاد بشه هم باید زبان بدونید. درسته که انگلیسی صحبت میکنند ولی اگه به زبان مادریشون صحبت کنید سریعتر و بهتر صمیمی میشن.(این درباره خیلی از کشورها صدق میکنه) پس دونستن زبان فنلاندی و یا سوئدی میتونه خیلی تأثیر داشته باشه و اگه Requirement شغل موردنظر هم نباشه، حتما ً توی رقابت به نفع شما خواهد بود و ارجح با اونهاییه که زبان بلدند.

مثلاً کاریابی دراونجا اینجوریه که شما با یک شایط نسبتا ً خوب، اگه به 15 شرکت ایمیل بزنید 5 تاشون جواب میدن و 2، 3 احتمالا ً به مصاحبه میانجامه و از توی همون حدود تعداد شما کار انتخاب میکنی. متقاضی کار به خصوص International به شدت زیاده.

Junior Member

زبان سوئدی هم به اندازه فنلاندی کارایی داره اونجا؟

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط finn نمایش پست ها
    زبان سوئدی هم به اندازه فنلاندی کارایی داره اونجا؟
    به اندازه ی فنلاندی؟‌ هیچ وقت!

بعداز گذشته ۸ماه من الان در turku هستم، و می‌تونم بهتون بگم که بسیار راضی‌ هستم، و اینجا هم برا خانومم position گرفتم فاند و هم برای دوستم. کلا خوب ساپورت می‌کنن... هیچ مشکلی‌ بابت خون و.... نیس، همه چی‌ اینجا مهیاس.... حتا اونیی که با هزینه خودشون میخوان بیان به نظر من خیلی‌ اینجا جای خوبیه... جدیدا اینجا دانشجو از ایران زیاد داره میاد، به خصوص برا master و phd در رشتهی شیمی‌ و پتروشیمی و یات..... من اینجا ۲۰۰۰ه میگیرم ولی‌ پذیرش اسلو هم داشتم که ۳۴۰۰ه میداد، ولی‌ ترجیح دادم اینجا بمونم، چون آیندش برا من خیلی‌ بهتره ، هرچن که جبران کمیشیش نسبت با اسلو با فوند خانومم جبران می‌شه؛) ولی‌ کلا من اینجا رو recommend می‌کنم ، ۱۰۰%

ببخشید من دیر به دیر جواب میدم چون یادم میره، البته بعضیا مستقیم میل میزنن. من هدفم اینکه شمارو از فنلاند آگاه کنم چون خیلی‌‌ها آشنایی ندارن. در مورد خرج که سوال شده بود باید بهتون بگم که من اینجا با خانومم در ماه ۷۰۰ يورو خرج می‌کنیم ، ۱ خونهٔ ۱ خوابهٔ ۵۰ متری هم کرایه کردیم، یعنی‌ ۷۰۰ يورو هزینه مسکنم توش هست

در مورد دانشگاه TUTسوال شده بود.... باید بگم که TUT يكی از دانشگاه خیلی‌ مطرح در اروپاست... بیشتره پروژه های نوکیا تو این دانشگاه هست و از غنی‌ترین دانشگاه اورپا حساب میشه و من که در کنفرانس داته امسال شرکت کردم می‌تونم بگم ۸۰% این دانشگاهو میشناسن، پس کسایی که از اين دانشگاه پذیرش دارن شک نکنن که دانشگاه خیلی‌ خوبیه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ashymashy
    شما از کجا می دونید ماه های عادی رو می شه با ماهی 400 یورو زندگی کرد؟
    از منبع خاصی این رو نقل می کنید ؟یا الان خودتون اوونجا هستین؟صحت این حرف برام خیلی مهمه.می شه جوابم رو بدین.
    ممنون
    ماه های عادی رو می شه با ماهی 400 یورو زندگی کرد.(برای دانشجوی لیسانس و فوق لیسانس صدق میکنه)
    من هلسینکی هستم و تأیید میکنم.

صفحه 1 از 67 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)