صفحه 16 از 73 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 727

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد زندگی در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط zizi84 نمایش پست ها
    من 10 کیلو اضافه بار دارم . به نظرتون پرواز داخلی فنلاند چقدر اضافه بار می گیرن؟
    البته ترکیش ایر لاین تا 30 کیلو بار مجازید. علاوه بر اون کوله پشتی و یا یه کیف دستی هم با خودتون می تونید ببرید داخل که بیشتر اندازش مهمه که زیاد جا نگیره.
    ویرایش توسط izak : July 28th, 2010 در ساعت 03:51 PM

Member
    رشته و دانشگاه

بهداشت1- بنابراعلام سازمان بهداشت جهانی امکان ابتلا به بیماریهای زیر در این کشور وجود دارد
    هپاتیت A
    انسفالیت (تورم مغزی)
    2- امکانات بهداشتی، تجهیزات بیمارستانی، دارو و درمان در کشور فنلاند مناسب و در همه بخش ها و شهرستان ها در دسترس میباشد. مشکل اساسی در این زمینه هزینه بالای دارو و مراحل مختلف درمان است که در این خصوص توصیه می گردد در صورت سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده نمائید. البته باید گفت بیمه های موجود تنها برای موارد پیش بینی نشده بوده و نمی توان از تسهیلات آن برای درمان بیماری های خاص بهره برد.
    3- لازم است قبل از سفر به این کشور کنترل نمائید واکسن های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) خصوصا اطفال را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع A و B واکسینه نمائید.
    4- با توجه به وجود بیماری های مسری نظیر هپاتیت B و ایدز، لازم است ضمن رعایت نکات بهداشتی، از هرگونه ارتباطات غیر مطمئن پرهیز نمائید.
    5- سعی نمائید در تهیه خوراک و آب مناسب (ترجیحا آب بسته بندی) دقت نمائید.
    6- جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از جدول مربوط به بیماری های موجود در این کشور می توانید به سایت بهداشت جهانی: www.who.int/countries/en/ مراجعه نمائید.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    منبع خبر

سلام.
    اینها گاز ندارند .گاز اینجا خیلی خیلی گرونه.
    کلا سیستم گزمایشیشون با برق هسته ای هست.و اجاق برای گرم کردن غذا هم به صورت برقی هست یعنی با برق کار می کنه.
    اینها اگر کشورهای خاور میانه بهشون گاز و نقت ندن همه صنایعشون می خوابه.

نقل قول نوشته اصلی توسط aydaaa نمایش پست ها
    الان داشتم یک بار دیگه قرارداد خوابگاه دانشگاه رو نگاه می کردم. دیدم که توی اجاره ای که میدم هزینه برق، آب و اینترنت هم حساب شده ولی حرفی از گاز نیست. برام سوال پیش اومد که اصلا خوابگاه ها هزینه گاز ندارند یا اینکه جداگانه حساب میشه و خودمون باید جدا بپردازیم؟ سیستم گرمایشی و اجاق گاز اونجا برقی هستش؟
    سلام.
    اینها گاز ندارند .گاز اینجا خیلی خیلی گرونه.
    کلا سیستم گزمایشیشون با برق هسته ای هست.و اجاق برای گرم کردن غذا هم به صورت برقی هست یعنی با برق کار می کنه.
    اینها اگر کشورهای خاور میانه بهشون گاز و نقت ندن همه صنایعشون می خوابه.

Junior Member

سلام دوستان من قصد دارم برای ارشد معماری از tkk یا tut پذیرش بگیرم.. بنظرتون با ماهی 600 یورو میتونم زندگی کتم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Guilan University-Fluid Mechanics

sorry,today I don have persian font

yes dude,you can have a normal life in finland with this amount but u should remember that helsinki is a bigger city and as all around the world, bigger cities are more expensive

I am planning to live in lappeenranata with 450-500 euro
    good luck

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجارب مفید درباره زندگی در فنلاند

درود بر شما
    ممنونم izak و ayda

اما دوستان ما 3 تا دوست هستيم كه داريم باهم اقدام به ادامه تحصيل در فنلاند را مي كنيم اما ترس از اين داريم كه 1 نكنه يكيمون نتونه پذيرش بگيره 2 تا انوجايي كه ميشه با توجه به اينكه يكيمون رشتش معماري هست و واسه فوق ليسانس و يكيمون مكانيك واسه ليسانس و من هم موسيقي واسه ليسانس، بتونيم اگر نشد كه تو يك دانشگاه پذيرش بگيريم حداقل تو يك شهر باشيم تا بتونيم يكجا با هم زندگي كنيم نمي دونم اونجا دانشجوي ايراني چقدر هستند آيا مثل مالزي از هر 5 خارجي يك ايراني هستش؟
    سوال ديگه كه ميمونه دوستان عزيز پس انداز من با توجه به دخل و خرجي كه شما دوستان گفتيد و تعدادي ديگه از دوستان هم به هم گفتن مي تونه 2 سال جوابگو باشه آيا تو اين دو سال مي تونم درآمدي داشته باشم كه كمك خرجم باشه تا كم نيارم از نظر مالي؟
    و درآخر در فروم آزمون ورودي رفتم اما چيزي بدست نياوردم اگر دوستان اطلاعاتي دارن ممنون ميشم يه سرهم به اون فروم بزنند
    متشكرم
    ------------------------
    كمك كردن به ديگران از سنت هاي پسنديده تمامي اديان است . پس بدون در نظر گرفتن جنبه مالي به همديگر كمك كنيد

Member
    رشته و دانشگاه

دوستان کسی از دادن انعام (tip) در رستوران و غذاخوری خبری داره. شنیده بودم یه درصدی از پول غذا رو معمولا کنار می گذارن و مرسوم هم هست.

Junior Member fafa1361 آواتار ها

تا اونجا که من خوندم و توی خاطرم هست دقیقا راجع به انعام دادن نوشته بودن که مرسوم نیست کسی در رستوران انعام بده ولی اگر بده کار خوبی کرده!! همین.
    ما همان چیزی هستیم که می اندیشیم
    هستی ما با افکارمان شکل میگیرد
    و دنیامان را با اندیشه هامان می سازیم.

Member
    رشته و دانشگاه

Thumbs up پاسخ : تجارب مفید درباره زندگی در فنلاند

من اون مطلب رو مدت ها پیش توی یه وبلاگ خونده بودم، البته نویسنده ساکن آلمان بود
    پا گذاشتیم رو تنبلی و اینم پیدا کردیم:
    In Finland tipping isn't expected - all prices for services that you receive already include the tip, and it is no needed to give further tips in Finland. While rare, it can happen that some service staff gets even a little offended by tips.
    Of course, most Finns won't decline a tip for good service, if they've gone out of their way to help you, or when you know you've caused an inconvenience. The best way for visitors in Finland to show their appreciation in form of a tip is to leave the tip by rounding up the amount of the bill's total.

سایت منبع

گویا از قبل حساب شده

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)