صفحه 17 از 73 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 727

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجارب مفید درباره زندگی در فنلاند

دوستانی که فنلاند تشریف دارن یک سوال دارم ازشون.
    با توجه به این که فنلاند و یک سری کشورهای دیگه جزو اتحادیه اروپا محشوب میشن.آیا می شه بدون گمرک و پرداخت عوارض مربوط به اون به طور مثال از آلمان ماشین خربد و وارد فنلاند کرد و پلاکش کنیم؟یا اونجا هم مثل ایران گذرموقت می شه و نمیشه پلاک فنلاند کرد؟

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پیدا کردن کار دانشجویی

دوستانی که اطلاع دارن، خیلی ممنون میشم که نظر بدن
    من میخوام به طور جدی نروژ و فنلاند رو مقایسه کنیم. از اونجاییکه برای هر کدوم که تصمیم بگیرم برم، زبونشونو میخام یاد بگیرم و به کار دانشجویی هم خیلی جدی فکر میکنم (البته با پشتیبانی مالی میرم، ولی به کار و استقلال خیلی فکر میکنم (از لحاظ شرایط زندگی و تبع و این چیزا با هر دوتاشون خوب راه میام)
    الان مثلاً اینجا اون عزیزی که راجع به روزنامه پخش کردن گفته بود خیلی جالب بود...
    من حتی به دوباره خوندن لیسانس هم فکر میکنم (کلی رشته ی IT داره من 10 تایی پیدا کردم و 2 تاش هم حتی پاره وقته و روزا میتونی کار کنی)، که خب البته در این حالت به طور جدی برای گرفتن اقامت و ... حرکت میکنم. اصلاً کلاً نظرتون برای من 26 ساله اگه بخوام دوباره از لیسانس بخونم چیه؟ از نظر روحی و روانی و این چیزا با این موضوع مشکلی ندارم(اصلاً حال میده من بعضی زمینه ها رو خیلی خوب میدونم و اونوقت میشم استاد بقیه :دی) و تازه حتی بیشتر هم دوست دارم یکی از اون شبانه هاشو پذیرفته بشم و روزها میتونم کار کنم...

حالا چیزی که هست اینه که زبون فنلاندی، از سختیش که بگذریم (ملالی نیست) فقط در فنلاند کاربرد داره، حالیکه نروژی به هر حال به یوئدی هم نزدیکه.

یه چیزی هم هست تصور میکنم که حقوق و مزایا در نروژ از فنلاند بیشتره ولی شاید کار دانشجویی پیدا کردن در فنلاند راحتتر باشه!
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

سلام.من یک دوره سه ماهه زبان در فنلاند قبول شدم.نروع ویزای من شنگن است . ولی من قصد دارم بعد از تمام شدن مهلت این ویزا برای گرفتن ویزای کار اقدام کنم و می خواهم شغلی را در آنجا قبل از تمام شدن مهلت ویزای خود پیدا کنم.آیا این ممکن هست؟ می توانم بعد از ویزای شنگن ویزای کار بگیرم؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط silence scream نمایش پست ها
    دوستانی که اطلاع دارن، خیلی ممنون میشم که نظر بدن
    من میخوام به طور جدی نروژ و فنلاند رو مقایسه کنیم. از اونجاییکه برای هر کدوم که تصمیم بگیرم برم، زبونشونو میخام یاد بگیرم و به کار دانشجویی هم خیلی جدی فکر میکنم (البته با پشتیبانی مالی میرم، ولی به کار و استقلال خیلی فکر میکنم (از لحاظ شرایط زندگی و تبع و این چیزا با هر دوتاشون خوب راه میام)
    الان مثلاً اینجا اون عزیزی که راجع به روزنامه پخش کردن گفته بود خیلی جالب بود...
    من حتی به دوباره خوندن لیسانس هم فکر میکنم (کلی رشته ی IT داره من 10 تایی پیدا کردم و 2 تاش هم حتی پاره وقته و روزا میتونی کار کنی)، که خب البته در این حالت به طور جدی برای گرفتن اقامت و ... حرکت میکنم. اصلاً کلاً نظرتون برای من 26 ساله اگه بخوام دوباره از لیسانس بخونم چیه؟ از نظر روحی و روانی و این چیزا با این موضوع مشکلی ندارم(اصلاً حال میده من بعضی زمینه ها رو خیلی خوب میدونم و اونوقت میشم استاد بقیه :دی) و تازه حتی بیشتر هم دوست دارم یکی از اون شبانه هاشو پذیرفته بشم و روزها میتونم کار کنم...

حالا چیزی که هست اینه که زبون فنلاندی، از سختیش که بگذریم (ملالی نیست) فقط در فنلاند کاربرد داره، حالیکه نروژی به هر حال به یوئدی هم نزدیکه.

یه چیزی هم هست تصور میکنم که حقوق و مزایا در نروژ از فنلاند بیشتره ولی شاید کار دانشجویی پیدا کردن در فنلاند راحتتر باشه!
    ببین اسکریم جان
    من همیشه به همه گفتم به شما هم میگم...
    الان اصلا به این چیزا فک نکن!!!!
    اصلا مهم نیست و اصلا وقت مقایسه ی این دو کشور نیست....
    شما اپلای کن برای هر دو تا... اگه از هر دو تا پذیرش گرفتی رشته رو نگاه کن که خوبه یا دوس داری یا بدردت میخوره ... بعدش دانشگاه رو نگاه کن که کدوم بهتره... بعدش شهر رو نگاه کن ببین شرایطش چطوریه کوچیه بزرگه، خارجی داره نداره...
    از نظر حقوق و کار و مزایا و حتی زبان فرق نروژ و فنلاند در حد 10 درصد هست.... شما اگه کاری باشی هر دو جا برات کار هست....
    راجع به لیسانس هم به نظر من اشتباه میکنی دوباره بخونی اما خودت میدونی
    فعلا اپلای کن تا میتونی.... روی کار الانت تمرکز کن و قورباغت رو با لذت و جدیت تمام (شرمنده D نوش جان کن....

موفق باشی ؛)
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط student1987 نمایش پست ها
    سلام.من یک دوره سه ماهه زبان در فنلاند قبول شدم.نروع ویزای من شنگن است . ولی من قصد دارم بعد از تمام شدن مهلت این ویزا برای گرفتن ویزای کار اقدام کنم و می خواهم شغلی را در آنجا قبل از تمام شدن مهلت ویزای خود پیدا کنم.آیا این ممکن هست؟ می توانم بعد از ویزای شنگن ویزای کار بگیرم؟
    فک میکنم بتونی... اما باید همون اول اقدام کنی چون طول میکشه ویزات بیاد (اگه بدن) و باید بتونی اونجا بمونی....
    اینم میدونم که ویزای کار رو موقعی بهت میدن که استخدام دائم شده باشی ....

میشه بیشتر توضیح بدین که چطور می تونم استحدام دائم بشم؟یا اگه کسی اطلا عاتی و تجربه ای در این زمینه داره به من بگه؟ممنون میشم

Senior Member

ببین استخدام دائم شدن بستگی به کسی داره که استخدامت کنه...
    دو نوع شغل داریم سیاه و سفید (تا ونجا که من فهمیدم) شغل سیاه شما مالیات نمیدی و استخدام دائم نیستی... و شغل سفید استخدام دائم میشی و مالیات میدی....
    حالا مثلا گارسونی هم میتونه سیاه باشه هم میتونه سفید باشه.... (فک کنم کاملا مشخص شد دیگه)
    اگه شغل سفید داشته باشی و استخدام رسمی داشته باشی.... همزمان که به دولت مالیات میدی میری تقاضای اقامت کاری میکنی و ویزات که نوع B هست (مال همه ی دانشجو ها نوع B میدن) رو میکنن نوع A و دیگه میتونی کار کنی با اون....
    حالا فرق این دو ویزا اینه که اگه A داشته باشی و یه مدتی از استخدامت گذشته باشه و مالیات داده باشی (نمیدونم چقد باید گذشته باشه) دولت هم بهت پول بیکاری میده و کلا ساپورتت میکنه....
    اما کلا همه ی اینا با اقامت فرق داره هاااااا، قاطی نکنین....

من خودم هنوز کاملا دقی نمیدونم چطوریه... دعا کنین یه کار پیدا کنم دستم بیاد بیام به همه بگم...

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

ببین من یه سایت پیدا کرده بودم مال خود دولت فنلاند بود، یه چیزی تو مایه های همین مثلاً وزارت امور خارجه که انواع ویزاها و اینا رو نوشته بود توش. جالب این بود که زبان فارسی رو هم برای کاربرا قرار داده بود و توش سرنخهای خیلی خوبی میتونستین بدست بیارین راجع به کار و کلاً چیزای دیگه
    متاسفانه امروز هر کار کردم یادم نیومد و یه کمی هم گشتم پیداش نکردم
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط silence scream نمایش پست ها
    ببین من یه سایت پیدا کرده بودم مال خود دولت فنلاند بود، یه چیزی تو مایه های همین مثلاً وزارت امور خارجه که انواع ویزاها و اینا رو نوشته بود توش. جالب این بود که زبان فارسی رو هم برای کاربرا قرار داده بود و توش سرنخهای خیلی خوبی میتونستین بدست بیارین راجع به کار و کلاً چیزای دیگه
    متاسفانه امروز هر کار کردم یادم نیومد و یه کمی هم گشتم پیداش نکردم
    اون سایت www.infopankki.fi هست.... (pankki همون بانک میشه به فنلاندی)
    که اطلاعات فارسی هم داره....
    اما مهمترین چیز توی این اطلاعات تجربه هست ، اون سایت خیلی کمک نمیکنه.... به هر حال دست دولت فنلاند درد نکنه بابت اون سایتش که به زبان ایرانی هم هست... (به 15 زبان هست که یکیش ایرانیه)

اما بازم بهت میگم دوست من.... فعلا به این چیزا فک نکن... اول باید بیای اینجا بعد فکر کار و اقامت و غیره باشی...

یه سؤال دیگه.من 2 سال سابقه (مربی مهدکودک)دارم.این مدرک سابقه به دردم می خوره اگه ببرم.؟؟و اونو ترجمش کنم.....؟مثلا کارت بهداشت و بیمه ام رو ترجمه کنم........؟

لطفا هرررر کی میدونه پاسخ سریع بده چون زودتر به فکر ترجمش بیفتم!
    ویرایش توسط فراز : September 12th, 2010 در ساعت 11:24 AM دلیل: ادغام:از ارسال پست های مسلسلی خودداری فرمایید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)