صفحه 28 از 73 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 727

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار دانشجویی در فنلاند

سلام دوستان
    من این امکان رو دارم که ویزای کار 2 ساله(قابل تمدید) از هر یک از کشور های اسکاندیناوی بگیرم اما شرکتی که دعوتنامه کاری رو برام ارسال میکنه هیچ تضمینی نمیده که وقتی آمدم مثلا فنلاند برام کاری فراهم کنه!در حقیقت خودم باید کار پیدا کنم.
    من زبان انگلیسی رو بلدم و در ایران و دبی تجارت کردم.اما سوئدی یا فنلاندی بلد نیستم.میخواستم از دوستانی که تجربه زندگی در فنلاند رو دارند بپرسم که آیا به نظرشون این نحوه آمدن به اونجا عاقلانه است؟من میتونم هزینه 6 ماه زندگیم رو تامین کنم و از لحاظ روحیه کاری هم هر نوع کاری رو حاظر به انجامش هستم.آیا میشه به این شکل و بعد از یه مدت سختی کشیدن اونجا زابن یاد گرفت و جا افتاد یا کلا اشتباهه؟
    مرسی از پاسختون

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

پیش فرض پاسخ : کار دانشجویی در فنلاند

قضیه پیچیدس یکم آخه. طبق قوانین اینجا تا اونجایی که من می دونم شما تا قرارداد نداشته باشی برات ویزای کارتو تمدید نمی کنن ! حالا اون شرکت اگه بگه ما دعوتنامه کاری برات می فرستیم وقتی اومدی اینجا باید قراردادتو نشون دولت بدی ! کارت مالیات بگیری و کد ملی تا بتونی از خدمات اینجا استفاده کنی ! حالا چطوری می خوان ویزای ۲ ساله بهت بدن اونو من نمی دونم ! فرض کنیم این کارو بکنن. زبون فنلاندی بسیار مزخرفه و یادگرفتنش بیشتر از یکسال طول می کشه ! اگه بتونی کار پیدا کنی که چون نمی دونم دقیقا چه مهارت هایی داری تا بتونم بگم سخته برات کار پیدا کردن یا نه ! بقیه چیزا مشکلی نداره . جای خوبیه ! اما خوب سوئد هم جای خوبیه! یاد گرفتن زبونشم آسونتره !

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ در فنلاند

دوستان چند تا سوال از همه، شما با چند یورو وارد فنلاند شدید و باهاش چند وقت زندگی کردید و دفعه دوم پول از چه طریقی به دست آوردید (از طریق صرافی، کار، مسافر...).
    ترجیحا فقط به چیزایی اعتماد کنید که با سند و مدرک بهتون گفتم.

رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ommmmid نمایش پست ها
    دوستان چند تا سوال از همه، شما با چند یورو وارد فنلاند شدید و باهاش چند وقت زندگی کردید و دفعه دوم پول از چه طریقی به دست آوردید (از طریق صرافی، کار، مسافر...).
    هرچقدر می تونی با خودت بیار. ماهی 400 تا 600 یورو خرجته اما اگه خونه مناسب گیرت بیاد خرجت بیشتر از 500 نمیشه. در حال حاضر هم از طریق مسافر پول میاد اینجا. البته مسافر آَشنا !

نقل قول نوشته اصلی توسط OSX نمایش پست ها
    هرچقدر می تونی با خودت بیار. ماهی 400 تا 600 یورو خرجته اما اگه خونه مناسب گیرت بیاد خرجت بیشتر از 500 نمیشه. در حال حاضر هم از طریق مسافر پول میاد اینجا. البته مسافر آَشنا !
    مرسی از جوابت دوست عزیز. البته من بیشتر دنبال تجربه های شخصی بودم، این که بدونم ایکس نفر آدم با ایکس یورو رفتن فنلاند و اون مقدار رو در فلان مدت خرج کردن برام جذابه و دیدم که تا حالا کسی به این شکل نپرسیده سوال رو.

من میخوام سال اول با هفت - هشت هزار یورو بیام که امیدوارم برای سال اولم بس باشه...
    ترجیحا فقط به چیزایی اعتماد کنید که با سند و مدرک بهتون گفتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ommmmid نمایش پست ها
    مرسی از جوابت دوست عزیز. البته من بیشتر دنبال تجربه های شخصی بودم، این که بدونم ایکس نفر آدم با ایکس یورو رفتن فنلاند و اون مقدار رو در فلان مدت خرج کردن برام جذابه و دیدم که تا حالا کسی به این شکل نپرسیده سوال رو.

من میخوام سال اول با هفت - هشت هزار یورو بیام که امیدوارم برای سال اولم بس باشه...
    اون مقداری که گفتم رو ضربدر تعدا ماه های سال کنی میشه همون 6000 تا 7000 یورو. پس 7000 تا 8000 یورو واسه یکسال کافیه !

Member ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    SFU

میشه یکم واضح تر توضیح بدید؟ معمولا میگن بین 500 تا 800 یورو در ماه کافیه. مثلا با این 500 یورو با زجر باید زندگی کنیم؟ همش باید صرفه جویی کنیم و هیچ تفریحی نمیتونیم داشته باشیم؟ ما این همه داریم خودمونو اذیت میکنیم که پاشیم بیایم یه جایی که وضعیت بهتری داشته باشیم. اگه قراره همش اذیت شیم که همین ایرانه خودمون هست! آقای OSX (شرمنده اسمتونو نمیدونم) مثلا شما خودتون خرجتون چقده؟ با اونقدر خرج چقدر رفاه دارید؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ciel نمایش پست ها
    میشه یکم واضح تر توضیح بدید؟ معمولا میگن بین 500 تا 800 یورو در ماه کافیه. مثلا با این 500 یورو با زجر باید زندگی کنیم؟ همش باید صرفه جویی کنیم و هیچ تفریحی نمیتونیم داشته باشیم؟ ما این همه داریم خودمونو اذیت میکنیم که پاشیم بیایم یه جایی که وضعیت بهتری داشته باشیم. اگه قراره همش اذیت شیم که همین ایرانه خودمون هست! آقای OSX (شرمنده اسمتونو نمیدونم) مثلا شما خودتون خرجتون چقده؟ با اونقدر خرج چقدر رفاه دارید؟
    ماهی 150 تا 300 یورو اجاره یه اتاقه تو آپارتمان چند خوابه. اختلاف قیمت بستگی به مکانش و سال ساختش داره . هزینه یه زندگی کاملا نرمال بدون زجر و مقداری تفریحات میشه ماهی 250-300 یورو ( بدون احتساب اجاره خونه) . حالا اگه بیشتر تفریحات می خوای باید تا ماهی 400 یورو بزاری کنار( بدون احتساب اجاره خونه). اگه تفریحات برات خیلی مهمه و زیاد می خوای براش خرج کنی با ماهی 500-600 یورو ( بدون احتساب اجاره خونه) راحت می تونی زندگی کنی . اما خوب موضوع اینجاست که اگه دانشگاهی مثل هلسینکی یا آلتو باشی وقت تفریحات تقریبا نداری ! اما در کل اینجا مطمئن باش وضعت بهتره ! اکثر بچه هاب اینجا با ماهی 400-500 یورو دارن زندگی می کنن !

اسم منم همون OSX هست !

Junior Member

از بچه‌های اینجا از چه اپراتوری سیم‌کارت دارید؟! برای data plan چه می‌کنید؟!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط caligola نمایش پست ها
    از بچه‌های اینجا از چه اپراتوری سیم‌کارت دارید؟! برای data plan چه می‌کنید؟!
    برای دیتا پلن میریelisa یا dna یا sonera میگی دیتا پلن می خوام. لیست قیمت و میزاره جلوت برای سرعتای مختلف . حالا اگه مدت اقامتت تو فنلاند کمتر از 2 سال باشه . باید 300 یورو یا بیشتر ودیعه هم بدی. بعد یکسال ودیعتو بهت بر می گردونن. اگه 3G بخوای تا 15Mbps بهت میدن اما اگه گوشیت LTE ساپورت کنه میتونی 4G بگیری تا 50Mbps هم بهت می دن. البته هرچی سرعت بالاتر بگیری پول بیشتریم باید بدی

elisa ( که همون saunalahti هم هست ) از همه بهتره !

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)