صفحه 4 از 73 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 727

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

پیش فرض مسكن اجاره اي در فنلاند

“اگر همسايه تان هر روز صبح زود از خواب برخيزد, شما هم سحرخيز مي شويد.”
    (ضرب المثل آلباني)

اجاره دهندگان مسكن از جمله شهرستان ها, كمون ها, سازندگان مسكن, موسسه ها, شركت هاي بيمه, بانك ها و مالكين شخصي مسكن مي باشند. معمولاً خانه اجاره اي را نمي توان خريد.

خانه هايي ويژه دانشجويان و جوانان نيز وجود دارد. براي گروه هاي ويژه از قبيل معلولين و سالمندان خانه هاي مخصوصي وجود دارد.

مي توان همچنين به عنوان مستأجر جزء در خانه اي كه در اجاره مستأجر ديگري مي باشد زندگي كرد.

مي توان از صاحب كار نيز امكان برخورداري از مساكن ويژه كارمندان را سؤال نمود. عيب خانه هاي ويژه كارمندان اين است كه هنگامي كه محل كارتان را عوض مي كنيد معمولاً مجبور به ترك مسكن تان نيز هستيد.

هميشه از مؤجر خود قرارداد اجاره مسكن كتبي بخواهيد!

پیش فرض پاسخ : اداره ثبت احوال فنلاند

آقا دمت ولرم
    حالا یه چیزی
    ببین وقت "خیلی ها" گرفته نمیشه. کسانی وقت میذارند که میخوان برای فنلاند اپلای کنند و اونها هم همه اطلاعات فنلاند رو میتونند در یک یا دو تاپیک راحت پیدا کنند.
    الان شما ببین اکثر بچه ها آمریکا و کانادا دارن میرن. ولی ما همچین تاپیکای جزئی براشون نداریم. اینها یک سری اطلاع رسانی هست در مورد زندگی در فنلاند که همش میتونه تحت تاپیک "زندگی در فنلاند" آورده بشه. موضوع اداره مالیات فنلاند چیزی نیست که مورد بحث در یک تاپیک جداگانه قرار بگیره. انصافا خیلی شلوغ کردی !!
    در ضمن یه کلمه قصار هم از خودم. میگن فنلاند جای خوبیه به امتحانش میرزه
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Junior Member

پیش فرض تامین اجتماعی در فنلاند

فایل ضمیمه حاوی اطلاعات کاملی از نظام تامین اجتماعی فنلاند می باشد.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید درباره فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Mohajer
    سلام جناب.
    فکرتون زیادی خرابه.چون اصلا بد و بیراهی به شما نگفتم.قصد من هم این بود بعد از کامل کردن محتوا بگیرم لینک این سایتی که شما گذاشتی رو در امضام بزارم و اونجا بزنم که اطلاعات فنلاند من مربوط به اونجا هست.
    اول سر هم تو چندتا از پست هام لینک گذاشم اما دیدم خیلی وقت می بره اگه بخوام برای هر پست لینک بزارم.
    به همین خاطر اگه یکم دیگه صبر می کردید می دید که همون لینکی که گذاشتید به امضای من اضافه می شد.
    در ضمن چرا نون منو آجر کردید؟ مگه من منفعت خاصی از این کار بردم که الان شده ضرر؟؟!!
    سعی کنید عجول نباشید.
    بدرود
    درود بر دوست عزیزم آقای مهاجر؛
    ای بابا : ماشالا چه چقدر شما عجولید واقعا
    اصلا فکر نمی کردم یه جمله کوچیک به شوخی می تونه این قدر ناراحت کننده باشه برای شما
    البته دوستانی که منو می شناسن مطمئنا می فهمیدن که من از این حرفی که زدم اصلا منظوری نداشتم و فقط برای خالی نبودن عریضه گفتم، اما شاید شما حق داشته باشید چرا که منو نمی شناختید و فکر دیگه ای در مورد من کردید.
    < "در ضمن چرا نون منو آجر کردید؟ مگه من منفعت خاصی از این کار بردم که الان شده ضرر؟؟!!" > شما که جواب خودتونو دادید باید فکر می کردی که یه شوخی کوچولو بوده ;D
    به هر حال من باز هم می گم اصلا قصد و غرضی نبوده که شما بخواهید ناراحت بشید.

از زحمات و اطلاعات مفیدتون از طرف خودم و بقیه دوستان ازتون تشکر می کنم و امیدوارم با پشتکار خوبتون به این کار ادامه بدید.

موفق باشید.

دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

کابر محترم Spiro این نکته رو اضافه کردند که منبع مطالب مهم درباره فنلاند از جمله مطالب ارسال شده توسط کاربر محترم Ali-Mohajer سایت زیر است:
    http://www.infopankki.fi/fa-IR/home/
    متاسفانه بدلیل اشتباه بنده پست Spiro حذف شده!
    از دوستان میخوام اگر از منبعی استفاده می کنند حداقل نام اون رو ذکر کنند و بعلاوه اگر منبع رو ذکر کنند از شلوغی بیش از حد پست ها و نیاز به چندین و چند پست هم جلوگیری میشه.

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط haniehmoshki
    کابر محترم Spiro این نکته رو اضافه کردند که منبع مطالب مهم درباره فنلاند از جمله مطالب ارسال شده توسط کاربر محترم Ali-Mohajer سایت زیر است:
    http://www.infopankki.fi/fa-IR/home/
    متاسفانه بدلیل اشتباه بنده پست Spiro حذف شده!
    از دوستان میخوام اگر از منبعی استفاده می کنند حداقل نام اون رو ذکر کنند و بعلاوه اگر منبع رو ذکر کنند از شلوغی بیش از حد پست ها و نیاز به چندین و چند پست هم جلوگیری میشه.
    من یه پیشنهاد دارم ؛
    با اینکه دوستمون جناب علی مهاجر داره این همه زحمت می کشه و این مطالب رو اینجا میاره اما این همه دوستان دست اندر کارمون تذکر میدن و میگن شلوغ شده.. شلوغ کردی و ... یه راه حل بسیار خوب داره که نه سیخ بسوزه نه کباب یعنی همون کاری که من اون اوایل وقت داشتم و انجام می دادم:

آقای مهاجر شما لطف کن و بیا همه این مطالب رو جمع و جور و تر تمیز تو ویکی قسمت کشورها / فنلاند/ وارد کن تا هم از دست این تذکر ها خلاص بشی هم یه کار اساسی شده باشه.
    به نظر من این بهترین کار ممکن هست.
    پیروز باشید.

دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

پیش فرض معرفی چند سایت جهت آشنایی با فنلاند

... Enough of this

جهت تعویض حال و هوای این بخش،چند تا سایت پیشنهاد میکنم: واقعیت اینه که اون مطالبی که توی سایت Infopankki با آدرس http://www.infopankki.fi/fa-IR/home دیدم کمی زیباتر و رله تر از واقعیات فنلانده.
    نه اینکه فنلاند بد جایی باشه ولی باید شرایط اونجا رو اعم از خوبی و بدی از دید محصلین و خارجیها بنگرید. در این باره این چند سایت رو که خودم خیلی ازشون استفاده کرده ام به دوستان پیشنهاد میکنم:

• Pakistan Students Association:دیدن FAQ و مطالب مختلف در رابطه با فنلاند رو به دوستان توصیه میکنم http://www.psafinland.com/
    • Finland Forum:اگه سؤالی چیزی داشتید شاید بد نباشه از ساکنین و یا شهروندان فنلاند بپرسید. البته همه اونها رفتار دوستانه ای ندارند ولی مطالبشون واقعا ً قابل استفاده است. ID من اونجا Persia هست http://www.finlandforum.org/
    • سایت Shark Finn: با آدرس http://www.shark-finn.com/finland.htmlسایتی که چندی پیش یکی ازبچه ها معرفی کرده بود

منتظر معرفی سایتهای دوستان هستم
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : FAQ

سلام
    آيا شانسي براي ما تحصيل كرده هاي دانشگاهي در ايران هست براي كار يا كار آموزي به فنلاند يا جاي ديگه اي تو اروپا بريم؟
    سلام. خوبه که شانستونو امتحان کنید. البته اگه در کنار و یا مضاف بر سابقه تحصیلی، سابقه کاری نداشته باشید احتمال یافتن شغل در فنلاند و بسیاری از کشورهای اروپایی خیلی کمه. البته زبان هم محدودیتهایی ایجاد میکنه و اگه زبان اول کشور مورد نظرتون رو بلد نیستید دامنه انتخابتون محدود میشه. (مثلا ً دانستن زبان فنلاندی، یا لاأقل سوئدی و در برخی موارد هم روسی از پیشنیازهای بسیاری از موقعیتهای شغلی موجود در کشور فنلاند هست.)

پیش فرض پاسخ : FAQ

بحث كار آموزي چي؟
    هست ولی خیلی کمه. محدودیت زبان درباره بسیاری از اونها هم صدق میکنه و فرقی نداره!

ببین، علاوه بر این که خیلی از شغلها شرط دونستن زبان فنلاندی دارند، شغل اول، اغلب با سفارش (یا بهتر بگم Recommend شدن توسط) یک کارمند و یا یک کاره ای از شرکت یا ارگان به دست میاد (نه اینکه به صورت مستقل نتونید اقدام کنید؛ شانستون طبیعتا ً کمتره) که اغلب آن کارمندهابومی اونجا هستند و برای اینکه بتونید دامنه ارتباطاتتون با بومیهای اونجا زیاد بشه هم باید زبان بدونید. درسته که انگلیسی صحبت میکنند ولی اگه به زبان مادریشون صحبت کنید سریعتر و بهتر صمیمی میشن.(این درباره خیلی از کشورها صدق میکنه) پس دونستن زبان فنلاندی و یا سوئدی میتونه خیلی تأثیر داشته باشه و اگه Requirement شغل موردنظر هم نباشه، حتما ً توی رقابت به نفع شما خواهد بود و ارجح با اونهاییه که زبان بلدند.

مثلاً کاریابی دراونجا اینجوریه که شما با یک شایط نسبتا ً خوب، اگه به 15 شرکت ایمیل بزنید 5 تاشون جواب میدن و 2، 3 احتمالا ً به مصاحبه میانجامه و از توی همون حدود تعداد شما کار انتخاب میکنی. متقاضی کار به خصوص International به شدت زیاده.

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

پیش فرض پیدا کردن کار دانشجویی

با سلام

از همه دوستان چه اونهایی که تو فنلاند هستن و چه اونهایی اطلاعات کافی در مورد شرایط زندگیه اونجا دارن

می خواستم بپرسم که آیا امکان پیدا کردن کار نیمه وقت دانشجویی وجود داره یا نه ؟

و چقدر حقوق بهم میدن

من احتمالآ دانشگاه Hamk که 105 کیلو متریه هلسینکی هست می رم

با تشکر
    هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)