صفحه 48 از 73 نخستنخست ... 383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 727

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

I have just mailed some papers to Iran and it cost me around 11 euros.
    It took it around 12 days to reach to the the destination.

good luck

نقل قول نوشته اصلی توسط BroSis نمایش پست ها
    دوستان عزیز

هزینه پست یک نامه از فنلاند به ایران چقدر میشه؟
    عادی و سفارشی
    راهنمایی بفرمایید.
    ** Don't Surrender, because you can win...I did **

Member

دوستانی که تازه اومدن، کسی اداره پلیس رفته؟
    منم سوال دارم. اخه ادم وقتی Maistrati میره دیگه چرا باید بره پلیس رجیستر کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Hexor نمایش پست ها
    منم سوال دارم. اخه ادم وقتی Maistrati میره دیگه چرا باید بره پلیس رجیستر کنه؟
    Who has told you to go to the police office and what for? Usually only the EU citizens are asked to go to the police to register not non-EU. Unless you wanna apply for the Finnish ID card which is done at the police station. Maybe if you say why you are asked to go there I can help you more.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aydaaa نمایش پست ها

Who has told you to go to the police office and what for? Usually only the EU citizens are asked to go to the police to register not non-EU. Unless you wanna apply for the Finnish ID card which is done at the police station. Maybe if you say why you are asked to go there I can help you more.
    بله حق با شماست. امروز تو گروه فیسبوک بچه های اینترنشنال پرسیدم و عین حرف شمارو زدن. تشکر.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hexor نمایش پست ها
    بله حق با شماست. امروز تو گروه فیسبوک بچه های اینترنشنال پرسیدم و عین حرف شمارو زدن. تشکر.
    دوستان یعنی نریم مشکلی پیش نمی اد؟
    این Finnish ID card چیه و آیا گرفتنش مهمه ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

دوستان یعنی نریم مشکلی پیش نمی اد؟
    این Finnish ID card چیه و آیا گرفتنش مهمه ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    مهم ترین جایی که یه درد می خوره برای حساب بانکی و پرداخت ها آن لاین هست. اکثر بانک ها بدون فینیش ای.دی براتون حساب باز می کنه و کارت ویزا الکترون هم صادر میشه ولی برای اکثر پرداخت های آن لاین با کارت ویزا( نه از طریق نت بانک) به مشکل می خورید و پرداخت صورت نمیگیرد. به طور مشخص چون بانک نمی تونه بدون این ای.دی هویت شما رو تایید کنه و سایت هایی که علامت "verified by visa" رو دارند باید هویت شما را با بانک چک کنند شما نمی تونید از کارتتون در این سایت ها استفاده کنید. البته معمولا راه های جایگزین پیدا میشه( پرداخت با نت بانک اگه سایتی که ازش دارید خرید انجام میدهید فنلاندی هست، یا استفاده از کارت دوستان و آشنایان و بعد پرداخت نقدی به اونها) ولی خوب محدود تر خواهید بود. کلا اگه هزینه اش براتون مشکی نیست خوبه داشته باشید این کارت رو. هزینه 53 یورو موارد لازم هم پاسپورت و یک قطعه عکس.

Member

مهم ترین جایی که یه درد می خوره برای حساب بانکی و پرداخت ها آن لاین هست. اکثر بانک ها بدون فینیش ای.دی براتون حساب باز می کنه و کارت ویزا الکترون هم صادر میشه ولی برای اکثر پرداخت های آن لاین با کارت ویزا( نه از طریق نت بانک) به مشکل می خورید و پرداخت صورت نمیگیرد. به طور مشخص چون بانک نمی تونه بدون این ای.دی هویت شما رو تایید کنه و سایت هایی که علامت "verified by visa" رو دارند باید هویت شما را با بانک چک کنند شما نمی تونید از کارتتون در این سایت ها استفاده کنید. البته معمولا راه های جایگزین پیدا میشه( پرداخت با نت بانک اگه سایتی که ازش دارید خرید انجام میدهید فنلاندی هست، یا استفاده از کارت دوستان و آشنایان و بعد پرداخت نقدی به اونها) ولی خوب محدود تر خواهید بود. کلا اگه هزینه اش براتون مشکی نیست خوبه داشته باشید این کارت رو. هزینه 53 یورو موارد لازم هم پاسپورت و یک قطعه عکس.
    در تکمیل فرمایش شما باید بگم که اصلا گرون نیست دوستان, 5 سال 53 یورو! سالی 11 یورو تقریبا! ماهی 1 یورو! بعد دیگه اصلا لازم نیست پاسپورت با خودتون به بانک یا هرجا ببرید! هرجایی که شما تو فنلاند برید بگن ID باید پاسپورت نشون بدید اگه Finnish ID نداشته باشید. ضمن اینکه خیلی مزیت های دیگه داره که من حوصلم دیگه نمیاد توضیح بدم. یک کلام: It's not a must, but highly recoomended!

الان این اطلاعات رو چطوری پیدا کردین؟! من و ۹۰٪ دوستان مشغول به تحصیل این کارت رو نداریم و هم حساب بانکی باز کردیم و هم verified by visa داریم و به راحتی از اینترنت خرید می کنیم. قانون جدید هست؟ خودتون پرسیدین؟ اگه منبعی دارین بگین چون تا امروز من این حرفا رو نشنیدم.
    دوستان عزیز تا اونجایی که من اطلاع دارم این کارت برای تعیین هویت شما هست و فقط برای فنلاند و دیگه نیازی به حمل پاسپورت ندارین. شما در هر صورت social number فنلاندی میگیرین و می تونین از مزیت های اینجا استفاده کنین ولی اگه این کارت رو داشته باشین خیلی راحت تر شناسایی میشین هرچند که من خودم و بین دوستام تا حالا ندیدم کسی رفته باشه این کارت رو گرفته باشه ولی اگه دوست دارین بگیرین خیلی هم خوبه.
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    الان این اطلاعات رو چطوری پیدا کردین؟! من و ۹۰٪ دوستان مشغول به تحصیل این کارت رو نداریم و هم حساب بانکی باز کردیم و هم verified by visa داریم و به راحتی از اینترنت خرید می کنیم. قانون جدید هست؟ خودتون پرسیدین؟ اگه منبعی دارین بگین چون تا امروز من این حرفا رو نشنیدم.
    دوستان عزیز تا اونجایی که من اطلاع دارم این کارت برای تعیین هویت شما هست و فقط برای فنلاند و دیگه نیازی به حمل پاسپورت ندارین. شما در هر صورت social number فنلاندی میگیرین و می تونین از مزیت های اینجا استفاده کنین ولی اگه این کارت رو داشته باشین خیلی راحت تر شناسایی میشین هرچند که من خودم و بین دوستام تا حالا ندیدم کسی رفته باشه این کارت رو گرفته باشه ولی اگه دوست دارین بگیرین خیلی هم خوبه.
    دوست عزیز

فکر نمی کنم قانون جدیدی باشه. من امسال چهارمین سالی هست که اینجا زندگی می کنم و این قانون رو از اواخر سال اول متوجهش شده بودم ولی خودم هم به دلیل پشت گوش اندازی تا همین امسال تابستون سراغش نرفته بودم. اینکه شما و یا دوستان شما به مشکلی نخوردید دلیل نمیشه که این قانون وجود نداشته باشه. من نگفتم حساب نمی تونید باز کنید!!همون طور که گفتم بدون این کارت حساب می تونید باز کنید ولی برای بعضی پرداخت های آن لاین با کارت( دقت کنید نت بانک مشکلی نداره هیچ وقت) به مشکل می خورید و می گه باید با بانک تماس بگیرید و وقتی تماس می گیری همین مطلبی رو که من گفتم بهتون توضیح می دند. احتمالا شانس شما تا حالا به این صورت بوده که ار سایت هایی که استفاده کردید به این مشکل نخوردید. خود من هم 10 ماه اول متوجه این موضوع نبودم و از کارتم خیلی هم آن لاین استفاده کرده بودم. به هر حال من خیلی دنبال این قانون بودم . چنیدین بار بانک رفتم و پرسیده ام. خود بانک به من گفت سایت هایی که verified by visa هستند شما رد رد می کنند ولی خوب اگه شما تجربه دیگری دارید شاید به تنظیمات دیگه ای بستگی داره. من در طول چند سال گذشته شاید بیش از 10 باری یا بیشتر به این مشکل خوردم و هر بار چون دقیقه 90 بوده از کسی که این مشکل رو نداشته کمک گرفتم و پرداخت کردم. برای مثال می گم شما اگه از سایت رایان ایر بلیت بگیرید مشکلی نداره و کارت رو قبول می کنه ولی اگه مثلا از قطری بخواهید بگیرید یا این مورد آخر که چند روز پیش برای دوستم پیش اومده بود هواپیمایی پگاسوس بود که احتیاج به e-identification داره و بدون کارت حساب شما رد میشه. به هر حال تجربه افراد منفاوته ولی من راجع به این قانون مطمئنم و خیلی دنبالش بودم. و بر خلاف شما اطرافیان من خیلی ها این نکته رو می دونند. از بین دوستان من تقریبا 50% کارت رو گرفتند و بقیه هم دنبالش هستند چون خیلی جاها شما رو گیر می اندازه. فکر می کنم اگه قصد اقامت طولانی تر اینجا دارید خوب باشه بگیریدش.

* البته باید توضیح بدم که من راجع به بانک نوردیا صحبت می کنم. بعضی بانک ها مثل اس-بانکی که اگه کارت رو نداشته باشید حساب هم باز نمی کنند طبق گفته خود کارمند این بانک.از بانک های دیگه خبری ندارم.
    ویرایش توسط aydaaa : October 4th, 2013 در ساعت 12:58 PM

Member hazy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - University of Helsinki

من امروز رفتم از نوردیا verified by visa code بگیرم اما بم گفتن برو دوماه بعد بیا ما transaction هاتو بتونیم ببینیم که چجوری پول خرج میکنی... حالا نمیدونم قضیه جدیده یا از قدیم اینطور بوده... من آگست حسابمو باز کردم...
    - You can't quit until you try -

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)