صفحه 51 از 73 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 727

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

Member latino آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic Eng

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

نه دوست عزیز هیچ مشکلی نیست. اگه دوست داری میتونی هر روز بری ایران و برگردی

نقل قول نوشته اصلی توسط Alir3zA نمایش پست ها
    اگر اتفاقی در ایران بیفته و بخوایم سریعا برگردیم ایران و بعد 2-3 روز دوباره به فنلاند برگردیم مشکلی وجود داره ؟ یعنی محدودیتی هست ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط latino نمایش پست ها
    نه دوست عزیز هیچ مشکلی نیست. اگه دوست داری میتونی هر روز بری ایران و برگردی
    ممنون دوست عزیز
    حالا دوستامون خواستن بیان پیشمون باید چی کار کنن ؟
    من حتما باید دعوتنامه بفرستم ؟ سالی چند تا دعوتنامه میشه فرستاد ؟ خودشوم میتونن ویزا بگیرن بیان ؟
    ممنون

Member latino آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic Eng

فقط واسه اقوام درجه 1 میتونی دعوت نامه بفرستی!

ممنون دوست عزیز
    حالا دوستامون خواستن بیان پیشمون باید چی کار کنن ؟
    من حتما باید دعوتنامه بفرستم ؟ سالی چند تا دعوتنامه میشه فرستاد ؟ خودشوم میتونن ویزا بگیرن بیان ؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط latino نمایش پست ها
    فقط واسه اقوام درجه 1 میتونی دعوت نامه بفرستی!
    و اگر یک دوست خواست بیاد باید چی کار کرد ؟

Member latino آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic Eng

باید بره سفارت و درخواست ویزا بده!

و اگر یک دوست خواست بیاد باید چی کار کرد ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Innovative Business Services

سلام دوستان

من برای مادرم میخوام دعوت نامه بقرستم که طرفای فوریه اینجا باشه...می تونید بگید چطور باید اقدام کنم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اميركبير-صنايع

سلام
    يه سري اطلاعات از فنلاند دارم ممنون ميشم براي تاييد يا رد كنيد.
    1- دانشگاه توييشن في نداره
    2- دانشگاه ها تقريبا يه سطح رنكينگ دارن
    3- آب و هوا خوبه
    4- فقط فينلند هست كه موضوع 2 ماه شب و 2 ماه روز داره
    5- دانشجو كار ميتونه بكنه با 25ساعت هفتگي و در تابستون
    6- كار سخت پيدا ميشه براي مهندسي صنايع و اگرهم پيدا بايد زبان فنلاندي يا سوئدي بدوني
    با تشكر

Member

Smile پاسخ : اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya67 نمایش پست ها
    سلام
    يه سري اطلاعات از فنلاند دارم ممنون ميشم براي تاييد يا رد كنيد.
    1- دانشگاه توييشن في نداره
    2- دانشگاه ها تقريبا يه سطح رنكينگ دارن
    3- آب و هوا خوبه
    4- فقط فينلند هست كه موضوع 2 ماه شب و 2 ماه روز داره
    5- دانشجو كار ميتونه بكنه با 25ساعت هفتگي و در تابستون
    6- كار سخت پيدا ميشه براي مهندسي صنايع و اگرهم پيدا بايد زبان فنلاندي يا سوئدي بدوني
    با تشكر
    جالب پرسیدید.
    1. در حال حاظر, تایید میشه.
    2. رنکینگ واستون مهمه؟ اگه آره بنده اطلاعی ندارم.
    3. اب و هوا بستگی به موقعیت شما در فنلاند داره. تو لاپلند 73 روز خورشید طلوع نمیکنه تو زمستون. اما تو هلسینکی اصلا چنین چیزی نیست. طول روز به حداقل 4-5 ساعت میرسه. اما منهای زمستون که همه از سرما شاکین تو 9 ماه باقی مونده هوا خوب میشه.
    4. مثل پاسخ شماره 3.
    5. 25 ساعت هفتگی و تابستون تمام وقت.
    6. کار پیدا شدن یا نشدن بستگی به خیلی فاکتورا داره. اما در فنلاند منهای IT تقریبا بقیه ی صنایع این طور که دانش فعلیم میگه زبان فنلاندی یک must هست. سوئدی مهم نیست, اگه بلد باشید نکته ی مثبته.

من اینجا از بس حرفامو سان.سور کردن یا حذف مدیر ها دیگه میلی ندارم جواب بنویسم, چون من ملاحظه کار نیستم و جواب هارو نمیپیچونم. ایران بودم پستام حذف میشد فکر میکردم مشکل از منه, اومدم اینجا فهمیدم نخیر, تو این فروم بحث منطقی و مودبانه تعریف نشدست.

این رو نوشتم که اینو بگم: (این یک پیشنهاد دوستانه به همه میتونه باشه)

اگه با این attitude میخواید بیاید فنلاند از افسردگی و دوست پیدا نکردن و منزوی بودن نابود میکنید خودتونو. همین فنلاندی که میبینید اینقدر پشت سرش حرف میزنند اگه نیاز به نیروی کار نداشت 100 سال سیاه ماهارو راه نمیدادن تو کشورشون. فنلاند همیشه اغوشش واسه فرد تحصیل کرده بازه, اما برید فروم های پناهندگی رو بخونید ببینید همهنایی که اینقدر راحت ویزا میدن به دانشجو چجوری از مرزشون مراقبت میکنن که احد الناسی که به درد جامعه نمیخوره از مرز رد نشه. از هرچیزی بگید فنلاند یکی از بهترین هاست. از "معرفت" فنلاندی ها بگیر, احترامشون به شما, دانش, سطح انگلیسی, رفاه اجتماعی, ازادی, نظام اموزشی و ....

به نظر من هرچی از ایرانیای تو فنلاند میشنوی قبل از اینکه باور کنی تحقیق کن و بعد قبول کن.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hexor نمایش پست ها
    از "معرفت" فنلاندی ها بگیر, احترامشون به شما, دانش, سطح انگلیسی, رفاه اجتماعی, ازادی, نظام اموزشی و ....

به نظر من هرچی از ایرانیای تو فنلاند میشنوی قبل از اینکه باور کنی تحقیق کن و بعد قبول کن.
    خب هر جایی و هر آدم هایی خوب و بد دارند. بستگی داره شما با کی و کجا مقایسه می کنید. فنلاند با وجودی که توی خیلی از شاخص ها بهترین های دنیا رو داره، اما جامعه کوچکی داره. هنوز نمی تونند با خارجی ها کار کنند و نمی تونند اعتماد کنند. به جز توی شرکت های بزرگ و اینترنشنال، خیلی سخته که بتونید کار مناسب پیدا کنید. توی شرکت های بزرگ هم فرصت های کاری خیلی کمه.
    با وجود ادعای خودشون درباره تساوی حقوق، اما discrimination هر روز و همه جا وجود داره. حتی توی دانشگاه که دانشجو و محقق خارجی دارند، باز تفاوت بین فنلاندی و بقیه خیلی واضحه. البته اگر شما آمریکایی باشی، موضوع فرق داره، آمریکایی ها رو از خودشون هم بیشتر دوست دارند.
    به هر حال، یک مدتی باید بگذره و با لایه های جامعه آشنا بشید. همه چیز در حدود استاد دانشگاه و منشی دانشکده نیست.

Member

Smile پاسخ : اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    خب هر جایی و هر آدم هایی خوب و بد دارند. بستگی داره شما با کی و کجا مقایسه می کنید. فنلاند با وجودی که توی خیلی از شاخص ها بهترین های دنیا رو داره، اما جامعه کوچکی داره. هنوز نمی تونند با خارجی ها کار کنند و نمی تونند اعتماد کنند. به جز توی شرکت های بزرگ و اینترنشنال، خیلی سخته که بتونید کار مناسب پیدا کنید. توی شرکت های بزرگ هم فرصت های کاری خیلی کمه.
    با وجود ادعای خودشون درباره تساوی حقوق، اما discrimination هر روز و همه جا وجود داره. حتی توی دانشگاه که دانشجو و محقق خارجی دارند، باز تفاوت بین فنلاندی و بقیه خیلی واضحه. البته اگر شما آمریکایی باشی، موضوع فرق داره، آمریکایی ها رو از خودشون هم بیشتر دوست دارند.
    به هر حال، یک مدتی باید بگذره و با لایه های جامعه آشنا بشید. همه چیز در حدود استاد دانشگاه و منشی دانشکده نیست.
    همین صحبت های نسبی بود که منو خسته کرده بود. هر جایی خوب و بد داره. چه جمله زیبایی در ظاهر! در باطن اما کاملا بی مفهومه. همه میدونن چقدر ادم بد و دزد و شارلاتان تو ایران وجود داره, منو شما هم میدونیم چقدر اینجا ادم خوب زیاده. زیاد که چه عرض کنم, ادم پدر سوخته ببینی باید جداش کنی از لیستت. شما جملاتتون رو با ملاحظه مینویسید که مورد انتقاد قرار نگیرید, اما خودتون در درون میدونید که اینجا چقدر ادم ها خوب زیاد هستند.

با کی و کجا مقایسه میکنم؟ ایران که برای مقایسه 300 سال عقبه. من با کشور های دیگه اروپایی مقایسه میکنم. کدوم کشور رو در اروپا سراغ دارید ( منهای اسکاندیناوی ها ) که وقتی وارد جمعشون میشید انگلیسی حرف بزنند به خاطر حضور شما فرد "اینترنشنال" . این یعنی احترام به حضور شما. فنلاند جامعه کوچکی داره, بله درسته. اما اصلا با اینکه نمیتونن با خارجیا کار کنن موافق نیستم. همه جای دنیا discrimination هست, اینجا شما پوستت سیاه باشه احتمال میدن اهل سومالی هستی و پناهنده و حالشون به هم میخوره ازت, در غیر این صورت به جز نگاه های مردم چیز دیگه ای نیست که اذار بده شمارو. اونم چون باز شک میکنن پناهنده ای, بفمن دانشجویی مشکلی ندارید دیگه.

این جمله "
    به جز توی شرکت های بزرگ و اینترنشنال، خیلی سخته که بتونید کار مناسب پیدا کنید" دقیقا مصداق همون جمله ای بود که گفتم قبل از قبول هر ایرانی های فنلاند تحقیق کنید. ببینید, بازار کار اینجا واسه IT اینترنشناله و با انگلیسی کار راه میفته. در غیر این صورت "باید" فنلاندی بلد باشید, این قانونه بازار کاره. ما حتی IT میخونیم بازم همش به ما میگن Finnish رو جدی بگیرید. خیلی فاکتورای دیگه هم هست برای استخدام که خودتون هم میدونید. یک دوستی در جمع ایرانیا چند وقت پیش میگفت من میخوام فنلاندی یاد بگیرم. چندین کامنت زیرش بود که "اصلا چرا؟" . با خودمون صادق باشیم.

چطوری که شما discrimination رو هر روز و همه جا حس میکنید اما من نمیکنم؟ مثال بزنید. خیلی از این چیزایی که ما فک میکنیم اینا از ما خوششون نمیاد ریشه در فرهنگشون داره. مثلا یک دوست پاکستانیم به من میگفت اینجا دختر ها در اتوبوس یا مترو نمیان کنار اسیایی ها بشینن. فرهنگ اینا اینه که هر کسی در دورترین فاصله باشه در مترو یا اتوبوس, چند روز بعدشم دقیقا یک دختر فنلاندی روبروی من نشست در قطار. اصلا به این چیزا فک نمیکنن, ساخته ذهن ماست.

لایه های جامعه؟ من 60 تا دوست اینترنشنال دارم 40 تا فنلاندی بعد از 3 ماه. دوست واقعی, نه سلام علیکی. با همشونم راجع به همه چی حرف زدم. اگه فک میکنید دامنه فعالیت اجتماعی من در استاد و دانشگاه و دانشکده خلاصه میشه سخت در اشتباهید. لطفا منطقی بحث کنید چون حتی 50 سال هم در فنلاند بودید دلیل نمیشد حرفاتون درست باشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)