صفحه 59 از 73 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 727

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط siavashdrn نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یه سوالی دارم که ذهنم رو یک دو ساله مشغول کرده:
    ما میایم و زبان انگلیسی مون رو کامل می کنیم؛ولی برای چندتا دانشگاه در کشورهای غیر انگلیسی زبان (مثلا همین فنلاند) اپلای می کنیم و فرضا در یکی هم قبول می شیم.حالا:
    1-آیا خودشون دوره زبان رسمی اون کشور رو دارن؟
    2-تا مدتی که طول بکشه تا زبان اون کشور رو یاد بگیری،چطوری می خوای زندگی بگذرونی؟(گیریم که همه انگلیسی ندونن)
    3-چه قدر طول می کشه تا زبانت راه بیفته؟
    Dear Friend,
    I am in Finland for about 20 days up to now,
    I can say 95 % of people under 50 -years-old knows English in high or intermediate level
    Besides if you can afford tuition fee so, Go to US, UK Australia and any other English language nation,
    We are here in Finland because there is no tuition fee in Master or Bachelor,
    and Finally university provides Finnish courses as obligatory courses , So No problem here if you dont know Finnish here unless you want to work
    Sorry I dont have a Persian letter on my keyboard

سلام دوستان
    من 26 سالمه و تازه شروع به تحصیل کردم که دیپلم 11 ساله دارم و الان دانشجوی ترم 3 کاردانی دانشگاه علمی کاربردیم
    شانس پذیرش تو دانشگاه های فنلاند تو مقطع کارشناسی با دیپلم رو دارم ؟؟
    اگه دارم
    1- چه رشته ای؟؟
    2- هزینه های یک سال زندگی دانشجویی تو یه وضع کاملا صرفه جو ب تو فنلاند چقدر هست؟؟
    3- اگه زارو زندگیمو بفروشم و هزینه یک سال فنلاند و به دست بیارم و بیام برای تحصیل می تونم اونجا کاری پیدا کنم که بعد از سال اول که آورده نقدیم تموم میشه بتونم ادامه تحصیل بدم و زندگیمو ادامه بدم و مدرک بگیرم؟؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmasoud_ati نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 26 سالمه و تازه شروع به تحصیل کردم که دیپلم 11 ساله دارم و الان دانشجوی ترم 3 کاردانی دانشگاه علمی کاربردیم
    شانس پذیرش تو دانشگاه های فنلاند تو مقطع کارشناسی با دیپلم رو دارم ؟؟
    اگه دارم
    1- چه رشته ای؟؟
    2- هزینه های یک سال زندگی دانشجویی تو یه وضع کاملا صرفه جو ب تو فنلاند چقدر هست؟؟
    3- اگه زارو زندگیمو بفروشم و هزینه یک سال فنلاند و به دست بیارم و بیام برای تحصیل می تونم اونجا کاری پیدا کنم که بعد از سال اول که آورده نقدیم تموم میشه بتونم ادامه تحصیل بدم و زندگیمو ادامه بدم و مدرک بگیرم؟؟
    ممنون
    برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس شما احتیاج به نمره ی قبولی در کنکور فنلاندی دارید. شهریه های برخی از دانشگاه ها بیشتر هست و البته بستگی به رشته ای داره که شما قبول میشید بعلاوه هزینه زندگی برای هر نفر سالانه حدود6000-7000 یورو میباشد. وضعیت کار برای غیر فنلاندی ها چندان خوب نیست البته اگر تسلط به زبان فنلاندی داشته باشید شانس بیشتری دارید که در کنار تحصیل کار هم پیدا کنید. پیشنهاد من اینه که تا مقطع لیسانس را در ایران با معدل و رزومه خوب بگذرونید و برای ارشد و دکترا از دانشگاه های فنلاند پذیریش بگیرید.
    باز کن پنجره ها را که نسیم
    روز میلاد
    اقاقی ها
    را جشن میگیرد...

متشکرم از راهنماییت و اینکه بر خلاف دیگر دوستان پیشنهادی داشتین
    اما یه نکته
    مگه دانشگاه های فنلاند رایگان نیستند؟
    اگه اینطور باشه خرج یک سال رو داشته باشم و تو این مدت زبان فنلاندی رو کار کنم برای سال های بعد نمی تونم به جواب برسم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmasoud_ati نمایش پست ها
    متشکرم از راهنماییت و اینکه بر خلاف دیگر دوستان پیشنهادی داشتین
    اما یه نکته
    مگه دانشگاه های فنلاند رایگان نیستند؟
    اگه اینطور باشه خرج یک سال رو داشته باشم و تو این مدت زبان فنلاندی رو کار کنم برای سال های بعد نمی تونم به جواب برسم؟
    من شدیدا به شما توصیه میکنم که اگه میخواید بیاید اینجا فقط رشته ای رو انتخاب کنید که اسکلارشیپ داره و هزینه زندگی رو ماهی 500 یورو بهتون میده. وگرنه ممکنه کم بیارید و مشکل ساز بشه. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط alikhani2011 نمایش پست ها
    Dear Friend,
    I am in Finland for about 20 days up to now,
    I can say 95 % of people under 50 -years-old knows English in high or intermediate level
    Besides if you can afford tuition fee so, Go to US, UK Australia and any other English language nation,
    We are here in Finland because there is no tuition fee in Master or Bachelor,
    and Finally university provides Finnish courses as obligatory courses , So No problem here if you dont know Finnish here unless you want to work
    Sorry I dont have a Persian letter on my keyboard
    Thank you for very useful response
    You mentioned that there are no tuition fees in "Master" or "Bachelor" either. But when I visited some Finnish universities' website, they had said there is 5000 to 8000 euro or so tuition for bachelor degree. So how do you study there for free? several years ago,Scandinavian countries declared they've removed the free education system for foreigners,specifically.
    After all, how about everyday living costs? In a previous post, a user said there is 7000 euro cost annually. Do you think as a person who lives in Finland,someone must have a solid financial source in Iran to pay annual cost in Finland?

نقل قول نوشته اصلی توسط fa123456 نمایش پست ها
    برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس شما احتیاج به نمره ی قبولی در کنکور فنلاندی دارید. شهریه های برخی از دانشگاه ها بیشتر هست و البته بستگی به رشته ای داره که شما قبول میشید بعلاوه هزینه زندگی برای هر نفر سالانه حدود6000-7000 یورو میباشد. وضعیت کار برای غیر فنلاندی ها چندان خوب نیست البته اگر تسلط به زبان فنلاندی داشته باشید شانس بیشتری دارید که در کنار تحصیل کار هم پیدا کنید. پیشنهاد من اینه که تا مقطع لیسانس را در ایران با معدل و رزومه خوب بگذرونید و برای ارشد و دکترا از دانشگاه های فنلاند پذیریش بگیرید.
    سلام
    ببخشید مگه برای دانشجوهای خارجی هم کنکور بر گزار می شه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Manufacturing

نقل قول نوشته اصلی توسط siavashdrn نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید مگه برای دانشجوهای خارجی هم کنکور بر گزار می شه؟
    برای مقطع لیسانس (کارشناسی) بعله! برگذار میشه.

ارادتمند

سلام دوستان عزیز
    سوالی داشتم خیلی کوتاه ولی جوابی طولانی دارد.
    من مهندس IT در ایران هستم و کلاس های networking مایکروسافت را کاملا گذرانده ام. به انگلیسی و فرانسوی تسلط نسبی خوبی دارم. می خواهم برم فنلاند. در وافع فکر می کنم و بر اساس گفته دیگران فنلاند مناسب ترین کشور اروپایی برای مهاجرت می باشد. نمی دانم فنلاند مثل کانادا مهاجرت دارد یا نه؟ اگر نداشته باشد راهی جز پناهندگی نیست؟ خواهشی دارم دوستان عزیز می تونین من را در بدست آوردن اطلاعات پناهندگی یا مهاجرت به فنلاند کمک کنی؟ از طرفی می خواست از شرایط پناهندگی فنلاند به طور کامل مطلع باشم و مدت گرفتن کارت اقامت، شرایط زندگی پناهنده ها در فنلاند و آیا شما فنلاند را پیشنهاد می کنی برای پناهندگی یا نه؟ در هر دو صورت خواهش می کنم برام توضیح بدین. سپاسگزارم. در ضمن سرما برام مهم نیست. من به فکر آینده کاری و رفاه اجتماعی خودم و خانواده ام می باشم.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lonelyamir نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    سوالی داشتم خیلی کوتاه ولی جوابی طولانی دارد.
    من مهندس IT در ایران هستم و کلاس های networking مایکروسافت را کاملا گذرانده ام. به انگلیسی و فرانسوی تسلط نسبی خوبی دارم. می خواهم برم فنلاند. در وافع فکر می کنم و بر اساس گفته دیگران فنلاند مناسب ترین کشور اروپایی برای مهاجرت می باشد. نمی دانم فنلاند مثل کانادا مهاجرت دارد یا نه؟ اگر نداشته باشد راهی جز پناهندگی نیست؟ خواهشی دارم دوستان عزیز می تونین من را در بدست آوردن اطلاعات پناهندگی یا مهاجرت به فنلاند کمک کنی؟ از طرفی می خواست از شرایط پناهندگی فنلاند به طور کامل مطلع باشم و مدت گرفتن کارت اقامت، شرایط زندگی پناهنده ها در فنلاند و آیا شما فنلاند را پیشنهاد می کنی برای پناهندگی یا نه؟ در هر دو صورت خواهش می کنم برام توضیح بدین. سپاسگزارم. در ضمن سرما برام مهم نیست. من به فکر آینده کاری و رفاه اجتماعی خودم و خانواده ام می باشم.
    شما که مهندس IT هستید خیلی با شخصیت برای ارشد یا دکترا اپلای کنید و قانونی به فنلاند بیاید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)