صفحه 6 از 73 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 727

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

پیش فرض پاسخ : پیدا کردن کار دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009
    سلام
    یک نظر کلی:
    همه چیز به عرضه خود فرد بر می گرده من کسانی رو می شناسم که توی هندوستان با یک میلیارد جمعیت داره خرج تحصیل و زندگیشو در میاره.نظراتی که برخی دوستان میدن کمی محافظه کارانه به نظر میاد .. به قول دوستان خوف نکنید. توکل به خدا+کمی عرضه ....حله.. موفق باشید یا علی
    من نمیگم خوف کنید ، مسلما توکل به خدا تو هرکاری گره گشاست ، اما منظور این هست که فکر این وضعیت رو هم بکنید ، یعنی پیشبینی بکنید بعد توکل و برید ! اما با برنامه و حساب شده !
    هیچ چیز هم غیر ممکن نیست ، البته اون دوستتونم که الان داره خرجش رو در میاره فکر نکنم از ماه اول دوم کار کرده باشه !چون هند با توجه به همون جمعیت که گفتیم و مثل همه کشورا (غیر ایران) حجم درس و سختی امتحان ها کار کردن یکم سخت هست چون تازه هنوز آدم به محیط عادت نکرده ، دستش نیومده !
    شما از شهرستانم بیایین تهران حتی با اینکه زبونم میدونید باز واسه کار مشکل دارن هرقدر هم متخصص باشد .

البته همه این حرفا برای برنامه ریزی هست نه برای عقب نشستن و پس زدن .
    امضا

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009
    سلام
    یک نظر کلی:
    همه چیز به عرضه خود فرد بر می گرده من کسانی رو می شناسم که توی هندوستان با یک میلیارد جمعیت داره خرج تحصیل و زندگیشو در میاره.نظراتی که برخی دوستان میدن کمی محافظه کارانه به نظر میاد .. به قول دوستان خوف نکنید. توکل به خدا+کمی عرضه ....حله.. موفق باشید یا علی
    شما زندگی در هندوستان با کشورهایی نظیر نروژ که با قوانینی که سخت رعایت می شوند را مقایسه نکنید.
    What Goes Around...Comes Around

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

چه فنلاند چه نروژ روزای آسونی در پیش نداری . چون به زبانشون مسلط نیستی و واسه همین ممکنه حتی واسه کارهای casual به مشکل بخوری
    البته میشه در جاهایی مثل McDonald هم کار کرد که template انگلیسی هم دارن (اگه واقعا به مشکل بخوری )....
    البته امیدوارم اینقدر بهت وام دانشجویی و غیر دانشجویی و فاند پروژه و .... بدن که نیازی به این کارا نداشته باشی
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نگران کا ر نباش که اونجا ها زیاده.
    دوست من وقتی فوق دانشجو بود اونجا یه کار روزنامه پخش کردن بودن که انجام می داد .می گفت صبح ساعت 5 میرفتم تا 6 صبح در خونه ها روزنامه میزاشتم ماهی 700 یوری می گرفت که پول واقعا خوبه واسه یک ساعت در روز بلاخره چون هزینه ها در این کشور بالاست دستمزد ها هم بالاست. در ضمن شیفت شب پمپ بنزین یادت نره که کاره خوبی و زبان زیادی هم نمیخواهد فقط باید رقم ها رو بلد باشی. حال این کشور ببر که یکی از بهترین کشورهای دنیا از نظر سرمایه و درآمد هست فقط بپا پسر جوان که افسرده نشی که معمولا زمستون ها هوا از ساعت 3 به بعد تاریک میشه.
    What Goes Around...Comes Around

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در فنلاند

سلام به همه
    این یه لینک در رابطه با تحصیلو زندگی تو فنلانده (البته از دید پاکستانیا!) تو قسمتstudent database میتونید ایمیل اوناییو که تو فلاند دزس میخونند رو پیدا کنید و ازشون در مورد دانشگاهها بپرسید
    http://www.psafinland.com-a.googlepages.com/faqs

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معرفی چند سایت جهت آشنایی با فنلاند

سلام
    سایت سراغ ندرید که ایرانیهای مقیم فنلاند توش حضور داشته باشن ؟
    می‌دونم که تعداد کمی‌ ایرانی‌ هست ولی‌ توی سایت سفارت خندم که حدود ۲۵۰۰ نفر ایرانی‌ تو فنلاند هست
    می‌شه کمکم کنین و آدرس میلی‌ حداقل ازشون بهم بدید تا وقیتا رو از زبان اونا هم بشنویم و ازشون کمک بگیریم ؟
    شاید به خیلی‌ از بچها بتننا کمک کنن
    من لیست یه سری از دانشجوهای مسلمون اونجا رپیدا کردم اگه ه دردتن می‌خوره بذارم اینجا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معرفی چند سایت جهت آشنایی با فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط yakazum
    سلام
    سایت سراغ ندرید که ایرانیهای مقیم فنلاند توش حضور داشته باشن ؟
    می‌دونم که تعداد کمی‌ ایرانی‌ هست ولی‌ توی سایت سفارت خندم که حدود ۲۵۰۰ نفر ایرانی‌ تو فنلاند هست
    می‌شه کمکم کنین و آدرس میلی‌ حداقل ازشون بهم بدید تا وقیتا رو از زبان اونا هم بشنویم و ازشون کمک بگیریم ؟
    شاید به خیلی‌ از بچها بتننا کمک کنن
    من لیست یه سری از دانشجوهای مسلمون اونجا رپیدا کردم اگه ه دردتن می‌خوره بذارم اینجا
    ایرانیان مقیم فنلاند 2 سایت دارند :
    www.iranian.fi
    www.persia.fi

من ایمیل چند تا از ایرانیان ساکن فنلاند دارم اگه لازم دارید بگید که بهتون بدم

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

سلام

دوستان پیدا کردن کار در کشورهای اسکاندیناوی بدون دانستن زبانشان فوق العاده فوق العاده مشکل است.

توجه کنید که زبان فنلاندی جزو زبانهای ایندو اروپایی نیست! کلمات بسیار باند و سختی برای ما دارد. زبان سوئدی نروژی و دانمارکی بالای 90% مثل هم هستند و یادگیری آن برای کسی که انگلیسی بلد است تقریبا آسان است. این سه زبان جزو زبانهای ایندو اروپایی و شاخه ژرمنیک هستند. از فرانسه و آلمانی ساده تر اند.
    Resigned Mod. <br />.

پیش فرض پاسخ : FAQ

بعداز گذشته ۸ماه من الان در turku هستم، و می‌تونم بهتون بگم که بسیار راضی‌ هستم، و اینجا هم برا خانومم position گرفتم فاند و هم برای دوستم. کلا خوب ساپورت می‌کنن... هیچ مشکلی‌ بابت خون و.... نیس، همه چی‌ اینجا مهیاس.... حتا اونیی که با هزینه خودشون میخوان بیان به نظر من خیلی‌ اینجا جای خوبیه... جدیدا اینجا دانشجو از ایران زیاد داره میاد، به خصوص برا master و phd در رشتهی شیمی‌ و پتروشیمی و یات..... من اینجا ۲۰۰۰ه میگیرم ولی‌ پذیرش اسلو هم داشتم که ۳۴۰۰ه میداد، ولی‌ ترجیح دادم اینجا بمونم، چون آیندش برا من خیلی‌ بهتره ، هرچن که جبران کمیشیش نسبت با اسلو با فوند خانومم جبران می‌شه؛) ولی‌ کلا من اینجا رو recommend می‌کنم ، ۱۰۰%

پیش فرض پاسخ : زندگی در فنلاند

کسی می دونه اگر یک نفر که برای تحصیل داره می یاد فنلاند،اگر با خودش 25000 EU پول بیاره با این پول چه کاری می تونه بکنه؟
    مثلا می تونه خونه یا آپارتمان یا زمین بخره؟
    می تونه با این پول یک کاری شروع کنه؟
    اگر این پول رو تو بانک بزاره چه قدر سود بهش تعلق می گیره؟
    ممنون می شم نظراتتون رو بشنوم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)