صفحه 65 از 73 نخستنخست ... 1555565758596061626364656667686970717273 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 727

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    سلام
    یک برگه هست که روش شماره نوشته شده و دو هلوگرام مخصوص داره که برای برخی از خدمات شهری مورد نیاز هست
    همزمان با کارت اقامت به شما می دهند
    خوب الان من کارت اقامت رو گرفتم اما چیزی به من ندادن. باید به سفارت بگم یا اینکه بعد از اینکه رفتم فنلاند؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Amiram نمایش پست ها
    خوب الان من کارت اقامت رو گرفتم اما چیزی به من ندادن. باید به سفارت بگم یا اینکه بعد از اینکه رفتم فنلاند؟
    اگه ندادن مایستراتی شهری که تشریف می برید اپلای کنید
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی-طراحی فرایند

نقل قول نوشته اصلی توسط rebvar1 نمایش پست ها
    سلام دوستان

تو یک وبسایت لیست یک سری خونه واسه فروش پیدا کردم که بعضی از خونه ها قیمت های به نسبت خوبی دارن. البته اگە اشتباه متوجه نشده باشم.
    این لینک وبسایتشه:
    http://www.etuovi.com/myytavat-asunn...page=1&so=praq

یک نمونه از خونه های خوبم اینه مثلا:
    http://www.etuovi.com/kohde/967856?s...&so=praq&pos=4

حالا من که برای دکترای چهار ساله میخوام برم فنلاند و قرارە هر ماه حداقل 500 یورو کرایه خونه بدم، به نظرتون خرید یکی از خونه ها به صرفه تر نیست؟ حداقل از سال دوم به بعد؟

ممنون
    سلام دوست عزیز
    تا اونجایی که من پرسیدم و در جریان هستم تا زمانی که اقامت دائم فنلاند رو نگرفتی نمیتونی خونه به نام خودت بگیری. در ضمن شما خونه با کرایه کمتر هم میتونی اجاره کنی.
    موفق باشی

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering, PhD, University of Oulu

فکر میکنم امکان خرید خونه هست، ولی اون نمونه ای که من ارسال کردم مثل اینکه دقیقا واسه فروش نیست. من این رو تو سایت انجمن فنلاند پرسیدم و اونا گفتن خونه ای که متری تقریبا کمتر از ١٠٠٠ یورو باشه فروشی نیست. این رو راستش من سر درنیاوردم قضیش چیه ولی ی جاهایی معرفی کردن که توضیح داده بود (البته باخوندنش هم متوجه نشدم).

نقل قول نوشته اصلی توسط nobandegani نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    تا اونجایی که من پرسیدم و در جریان هستم تا زمانی که اقامت دائم فنلاند رو نگرفتی نمیتونی خونه به نام خودت بگیری. در ضمن شما خونه با کرایه کمتر هم میتونی اجاره کنی.
    موفق باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

سلام

الان این بیمه ای که دانشجو ها دارن(Swisscare) چه جوریه؟ منظورم اینه که پول عمل و اینا رو هم می ده؟ به طور نمونه من الان تازه می خوام برم فنلاند و ممکنه یه سری کار بیمارستانی داشته باشم یا حتی عمل هم بخوام الان چه جوری میشه؟ به خودشون Email زدم جواب ندادن.

ممنون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

سلام
    یه سوال از اونایی که تو تورکو هستن. بهترین جا برای خرید مواد غذایی کجاست، مثل برنج و نون و چیزهایی از این قبیل؟

ممنون.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Amiram نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال از اونایی که تو تورکو هستن. بهترین جا برای خرید مواد غذایی کجاست، مثل برنج و نون و چیزهایی از این قبیل؟

ممنون.
    فروشگاه لیدل در همینکاتو و دقیقا روبروی ان فروشگاه دلی مارکت برای خرید گوشت و مرغ مناسب هست.
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسكن از كجا مي توان يافت؟

سلام دوستان
    من و همسرم هردو مهندس کامپیوتر هستیم و شغل فعلی من در ایران برنامه نویسی است، تمایل داریم جهت زندگی به فنلاند برویم و اقامت کار بگیریم،
    لطفاً در صورتی که اطلاع دارید سوالات زیر را پاسخ دهید.
    1- رشته کاری من در فنلاند چقدر خواستار دارد
    2- ایا شغل مناسب برای من پیدا می شود؟
    3- هزینه زندگی در فنلاند برای دو نفر حدودا چقدر است؟
    4- با حدود چقدر سرمایه باید اقدام کنم؟
    5- جهت اقامت دائم یا کاری از کجا باید شروع کنم؟
    6 اینم اضافه کنم که من زبانم زیاد خوب نیست ولی خانمم مدرک ایلس داره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Aalto University

پیش فرض پاسخ : مسكن از كجا مي توان يافت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Omidaj نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من و همسرم هردو مهندس کامپیوتر هستیم و شغل فعلی من در ایران برنامه نویسی است، تمایل داریم جهت زندگی به فنلاند برویم و اقامت کار بگیریم،
    لطفاً در صورتی که اطلاع دارید سوالات زیر را پاسخ دهید.
    1- رشته کاری من در فنلاند چقدر خواستار دارد
    2- ایا شغل مناسب برای من پیدا می شود؟
    3- هزینه زندگی در فنلاند برای دو نفر حدودا چقدر است؟
    4- با حدود چقدر سرمایه باید اقدام کنم؟
    5- جهت اقامت دائم یا کاری از کجا باید شروع کنم؟
    6 اینم اضافه کنم که من زبانم زیاد خوب نیست ولی خانمم مدرک ایلس داره
    سلام دوست عزیز

در مورد سوالهای شما سعی کردم جواب ها رو کامل و تا جایی که خودم اطلاعات دارم بدم. امیدوارم مفید باشن
    1- خدا رو شکر رشته کامپیوتر و زیرشاخه هاش به خصوص Machine Learning و Computer Vision اینجا اوضاعشون خوبه و بازار کار دارن. البته یکی دو سال اخیر اوضاع اقتصادی فنلاند بد شده ولی این زمینه ها بازار کار خودشون رو دارن. یه خوبی که شرکت های به طور کلی IT دارن اینه که زبان فنلاندی نمی خوان (البته بعضی ها هم می خوان) و خب این شانس شما رو بالا می بره.
    2- منظورتون از مناسب رو باید تعریف کنید ولی اگر منظورتون حقوق هست اینجا حقوق ها تو یه رنج خاص هستن و خیلی بالا یا پایین ندارن. یعنی مثلا معمولا حقوق کارمندایی که تازه شروع به کار می کنن تو رنج 1800 تا 2800 هست. البته باز هم بسته به تخصص و نیازمندی ممکنه بالاتر هم باشه ولی نمونه هایی که من دیدم که در حال حاظر مشغول کار تو شرکت ها هستن حقوقشون تو این رنج بوده. تا اونجایی هم که من می دونم اینجا تو فنلاند مثل ایران نیست که مثلا پایه حقوق تو تهران 2 میلیون باشه و تو شهرستان مثلا 1 میلیون (اعداد رو صرفا برای مثلا گفتم و هیچ دیدی ندارم که درسته یا غلط). حالا نه اینکه کسی که تو هلسینکی و اسپو زندگی می کنه حقوقش هیچ فرقی با کسی که تو مثلا اولو زندگی می کنه نداره ولی اگر هم داشته باشه خیلی زیاد نیست. از طرف دیگه چون گفتین برنامه نویس هستین بهتره این رو هم در نظر داشته باشین که اگرچه اوضاع کاری این رشته خوبه ولی رقیب هم زیاد هست و فنلاندی ها واقعا برنامه نویسی شون خوبه.
    3- بستگی به شهر داره. چیزی که خیلی تعیین کننده است اجاره خونه است. با فرض اینکه شما ساکن هلسینکی یا اسپو باشید که یه جورایی بالاترین هزینه ها رو باید برای مسکن بپردازید، به طور متوسط باید ماهی حدود 850 یورو برای اجاره خونه با هزینه آب و برق و اینترنت بدین (عددی که گفتم متوسط هست و می تونه کمتر و یا حتی بیشتر بشه. همه چیز بستگی به شانس شما داره). بقیه هزینه های زندگی که شامل خورد و خوراک و حمل و نقل می شه تقریبا تو تمام فنلاند یکسان هست و برای دو نفر می تونم بگم به طور متوسط 450 یورو در ماه می شه. که مجموعا می شه 1300 یورو در ماه. دیگه هزینه های تفریح و مسافرت که بستگی به خودتون داره رو حساب نمی کنم. پس می بینید که اگر یکی از شما هم بتونه یه کار پیدا کنه زندگیتون راحت می گذره اگرچه پیدا کردن کار راحت نیست.
    4- چون خودم برای کار نیومدم نمی دونم ولی هزینه سفارت برای کسی که پوزیشن پیدا کرده 540 یورو و برای همراه 450 یورو بود که رو هم چیزی حدود 4 میلیون می شه. هزینه بلیط رو هم دو نفر رو هم 2 میلیون حساب کنید مجموعا می شه 6 میلیون. برای ماه اول هم با توجه به اینکه باید وسایل هم بخرین حدود 2000 یورو کنار بذارین که مجموعا می شه 14 میلیون (البته با فرض اینکه شما کار پیدا کرده باشین و بعد بخواین بیاین چون در غیر اینصورت باید برای چند ماه اول پول بیارین. تازه بماند که اگر بدون پیدا کردن کار بخواین بیاین سفارت هم ممکنه خیلی گیر بده).
    5- نمی دونم. فقط یه مساله رو می دونم که جدیدا برای اقامت دائم دادن خیلی سخت گیرتر شدن چون دولت جدید فنلاند خیلی ضد مهاجر هست. تا اونجایی که من می دونم برای اقامت دائم باید حداقل 4 سال Type A resident باشید و یه آزمون زبان فنلاندی هم بدین که خیلی خیلی زبان مشکلی (اگه توهین نباشه می گم مزخرفی!!!) هست. همین قدر بگم که بنا به نقل متواتر دومین زبان سخت دنیاست!!!!
    6- اگر زبانتون خوب نباشه برای کار به مشکل بر می خورید. چون معمولا محیط های کاری شرکت های کامپیوتری اینترنشنال هست و تسلط به زبان انگلسی خیلی براشون مهمه.
    موفق باشید

سلام . من میخواهم با همسرم بیایم .فقط خودم ویزا دانشجویی میگیرم وهمسرم به عنوان همراه ایا میتوانیم هر دو نفر از خوابگاه استفاده کنیم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)