صفحه 66 از 73 نخستنخست ... 16565758596061626364656667686970717273 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 727

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Aalto University

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط behboudi007 نمایش پست ها
    سلام . من میخواهم با همسرم بیایم .فقط خودم ویزا دانشجویی میگیرم وهمسرم به عنوان همراه ایا میتوانیم هر دو نفر از خوابگاه استفاده کنیم
    سلام دوست عزیز
    راستش من دقیق متوجه منظورتون نمی شم. منظورتون از خوابگاه دقیقا چیه؟ شما می خوای با همسرتون بیای و خب طبیعتا می خواین با هم زندگی کنین دیگه، پس قاعدتا باید برای خونه متاهلی اپلای کنین (حالا اگر برای دکتری می آیین می تونین به HOAS (تو هلسینکی و اسپو) درخواست بدین که براتون خونه پیدا کنن و اگر برای ارشد می آیین می تونین به ayy برای پیدا کردن خونه درخواست بدین) و با این حساب هر دو می تونید تو یک خونه باشید. ولی اگر بد متوجه شدم بگید.

سلام دوستان من الان تو اولو زندگی میکنم دوستان اگه سوالی دارن در خدمتم ایمیل من: yaraghi. navid@gmail.com

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

دوستان عزیز سلام

من از دانشگاه هلسینکی پذیرش گرفتم برای دکتری در urban studies و گفتن که از 1 ژانویه میتونم وارد بشم تا آخر ترم بهار (گفته هر زمان که خواستی میتونی شروع کنی)
    البته من چند دانشگاه دیگه تو امریکا و جاهای دیگه هم اپلای کردم که هنوز نتیجه اش نیومده و فکر میکنم دیگه تا عید تکلیف اونها روشن بشه
    هلسینکی که بعید میدونم فاند بهم تعلق بگیره. البته 7 تا پوزیشن اعلام کردن که منم اپلای کردم و با توجه به اینکه تاریخ اعلامش گذشته و هنوز ایمیلی به من نزدن بعید میدونم بهم فاند تعلق بگیره. ولی از اونجا که تحصیل در فنلاند رایگان هست اگر نتونم از جاهای دیگه بورس بگیرم احتمال اینکه بعد از عید تا وقتی که هنوز فرصت مونده تا پایان ترم بهار برم فنلاند.
    حالا من با توجه به شرایطم چندتا سوال دارم که ممنون میشوم پاسخ بدن دوستانی که آشنایی دارن. البته برخی سوالات مربوط به تاپیک های دیگه هم میشن که دیگه با عرض پوزش چون اینجا مسأله رو طرح کردم همینجا هم میپرسم.

1- من متاهل هستم و اگر قرار به رفتن به فنلاند باشه با همسرم میرم. لطف میکنید بفرمایید هزینه یک زندگی «معمولی» برای دو نفر ما تو هلسینکی چقدر در ماه میشه؟ من برای یکی دو سال اول از همین الان میتونم هزینه زندگی خودم و همسرم رو تأمین کنم ولی برای بقیه اش میتونم امیدوار به فاند و یا کار باشم؟

2- (ببخشید اینجا میپرسم) ممکنه بفرمایید گرفتن ویزا برای فنلاند برای ما چقدر طول میکشه؟ اگر مثلا عید تصمیم بگیریم با توجه به شرایطی که توضیح دادم بریم فنلاند میتونم فوری ویزا بگیریم و مثلا اردیبهشت بریم؟

3- کلاً چقدر احتمال گرفتن اقامت و یافتن کار بعد از تحصیل وجود داره؟ قطعا باید فنلاندی یاد بگیریم در این صورت چقدر این پروسه امکانپذیره؟

ببخشید طولانی شد چون من الان تو شرایط حساسی برای انتخاب هستم و میخوام با اطلاعات کامل اقدام کنم. از دوستان هر تعدادی که اطلاع دارن جواب بدن ممنون میشم
    یا حق ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Aalto University

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed1908 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام

من از دانشگاه هلسینکی پذیرش گرفتم برای دکتری در urban studies و گفتن که از 1 ژانویه میتونم وارد بشم تا آخر ترم بهار (گفته هر زمان که خواستی میتونی شروع کنی)
    البته من چند دانشگاه دیگه تو امریکا و جاهای دیگه هم اپلای کردم که هنوز نتیجه اش نیومده و فکر میکنم دیگه تا عید تکلیف اونها روشن بشه
    هلسینکی که بعید میدونم فاند بهم تعلق بگیره. البته 7 تا پوزیشن اعلام کردن که منم اپلای کردم و با توجه به اینکه تاریخ اعلامش گذشته و هنوز ایمیلی به من نزدن بعید میدونم بهم فاند تعلق بگیره. ولی از اونجا که تحصیل در فنلاند رایگان هست اگر نتونم از جاهای دیگه بورس بگیرم احتمال اینکه بعد از عید تا وقتی که هنوز فرصت مونده تا پایان ترم بهار برم فنلاند.
    حالا من با توجه به شرایطم چندتا سوال دارم که ممنون میشوم پاسخ بدن دوستانی که آشنایی دارن. البته برخی سوالات مربوط به تاپیک های دیگه هم میشن که دیگه با عرض پوزش چون اینجا مسأله رو طرح کردم همینجا هم میپرسم.

1- من متاهل هستم و اگر قرار به رفتن به فنلاند باشه با همسرم میرم. لطف میکنید بفرمایید هزینه یک زندگی «معمولی» برای دو نفر ما تو هلسینکی چقدر در ماه میشه؟ من برای یکی دو سال اول از همین الان میتونم هزینه زندگی خودم و همسرم رو تأمین کنم ولی برای بقیه اش میتونم امیدوار به فاند و یا کار باشم؟

2- (ببخشید اینجا میپرسم) ممکنه بفرمایید گرفتن ویزا برای فنلاند برای ما چقدر طول میکشه؟ اگر مثلا عید تصمیم بگیریم با توجه به شرایطی که توضیح دادم بریم فنلاند میتونم فوری ویزا بگیریم و مثلا اردیبهشت بریم؟

3- کلاً چقدر احتمال گرفتن اقامت و یافتن کار بعد از تحصیل وجود داره؟ قطعا باید فنلاندی یاد بگیریم در این صورت چقدر این پروسه امکانپذیره؟

ببخشید طولانی شد چون من الان تو شرایط حساسی برای انتخاب هستم و میخوام با اطلاعات کامل اقدام کنم. از دوستان هر تعدادی که اطلاع دارن جواب بدن ممنون میشم
    سلام آقا حامد عزیز
    یه راست می رم سراغ سوال هاتون.
    1. من هم مثل شما متاهل هستم و دارم تو اسپو زندگی می کنم. هزینه زندگی در اسپو و هلسینکی خیلی خیلی شبیه هم هستن فقط شاید خونه ها (البته در بعضی نقاط) در هلسینکی گرون تر باشن. ببین عزیز کل هزینه های خورد و خوراک و رفت و آمد (کارت اتوبوس) شما در ماه بسیار بعیده که بیشتر از 500 یورو بشه (البته با فرض اینکه شما گفتین زندگی "معمولی" و نه ول خرج. همین الآن هم بگم منظورم از معمولی زندگیه که شما خوب می خورید، رفت و آمدهاتون رو هم دارین ولی تو لباس خریدن خیلی ولخرجی نمی کنید. سعی کنید لباس ها رو از ایران بخرید و بیارید یا بگذارید ایامی که حراجی می ذارن خرید کنید). از این 500 یورو ماهیانه 50 یورو هزینه کارت اتوبوس خودتون و 50 یورو برا خانمتون می شه (البته اگر تک zone باشه که اینا دیگه توضیحشون یه خورده زیاده و من فعلا بیخیال می شم. معمولا اکثر بچه ها تک zone هستن و نیازی به شارژ کارتشون برا دو zone پیدا نمی کنن پس من هم همون 50 یورو رو در نظر می گیرم). خب پس 100 یورو هزینه رفت و آمدهای خودتون و خانمتون شد و 400 یورو دیگه هم هزینه خورد و خوراکتون. با فرض اینکه خیلی خوب بخورید. اما عاملی که خیلی خیلی تعیین کننده است اجاره خونه است نه خوراک. اگر شما بتونید از HOAS خونه دانشجویی بگیرین که احتمالش خیلی زیاده نهایت ماهی بین 550 تا 650 یورو اجاره بدین. بعید می دونم بیشتر از این اجاره خونه های HOAS بشه. گرونتر داره ولی معمولا خونه هاش بزرگن مثلا 70 متری که به کار ما دانشجوها نمی آن. با فرض اینکه شما بتونین از HOAS یه خونه 50 متری با ماهی 600 یورو بگیرین هزینه ماهیانه تون می شه 1100 یورو. البته من یه نمه دست بالا زدم تا در عوضش هزینه های برق (که سه ماه یکبار می آد) و تلفن رو حساب نکنم. قسمت دوم سوالتون که گفتین می تونین امیدوار به فاند یا کار باشین، در مورد کار بستگی به رشته تون داره. تو رشته کامپیوتر کار زیاد هست و معمولا بچه ها بیکار نمی مونن به خصوص تو حوزه های شبکه و امنیت و یادگیری ماشین. برا رشته های دیگه کار یه نمه سخت گیر می آد و بهتره روش برنامه ریزی نکنین. در مورد فاند هم کاملا بستگی به استادتون داره. فعلا متاسفانه اوضاع اقتصادی فنلاند خوب نیست و فاندها کم شدن ولی اینجور هم نیست که اصلا فاند پیدا نشه.
    2. گرفتن ویزا شنگن برای شما و خانمتون بین 50 تا 60 روز طول می کشه. واسه ما 54 روزه اومد. در نتیجه اگر عید تصمیم بگیرید شاید احتمالش باشه که تا آخر اردیبهشت بتونین ویزا بگیرید ولی باز هم یه نمه لب مرزی می شه.
    3. در مورد گرفتن اقامت تو فنلاند، خیلی کار سختی نیست. کافیه شما 4 سال اجازه اقامت نوع A داشته باشید و یه آزمون زبان فنلاندی هم بدین. البته این "یه آزمون زبان فنلاندی" خودش دریایی از مفاهیم و مشکلات توش نهفته است!!!! یه هفت خانیه برا خودش. همین قدر بگم که ظاهرا می گن زبان فنلاندی دومین زبان سخت دنیاست!!! البته اینجا برای دانشجوها و همسرانشون کلاس آموزش زبان فنلاندی به صورت رایگان می ذارن ولی در کل سخته دیگه. در ضمن هر یکسال اجازه اقامت نوع B هم، 6 ماه A به حساب می آد. اگر شما فاند نداشته باشین احتمالا نوع ویزاتون B به حساب می آد. می گم احتمالا چون دانشجوی دکتری بدون فاند اصلا ندیدم اینجا و نمی دونم اصلا ویزا می دن یا نه. باید بپرسین. برای کار باز هم بستگی داره به رشته و کارتون. با توجه به اینکه شما تو کار طراحی شهری هستین فکر می کنم بدون زبان فنلاندی پیدا کردن کار تقریبا غیر ممکن باشه
    اینها جواب هایی بودن که صرفا بر اساس تجربه من هستن. اگر دوستان دیگری نظرات کامل تری دارن خوبه که جواب بدن. شاید بعضی چیزها رو من جا انداخته باشم
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineer-Azad University

اقا یه سئوال خیلی فنی.اونجا کانال های ماهواره ای ایران رو میشه گرفت؟اصلا ریسیور و این چیزا هست ؟ یا اینترنتی باید دید شبکه هارو؟

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering, PhD, University of Oulu

اینجا اینترنت اینقد ارزونه که راحت میشه کانال ها رو نگاه کرد. من که تلویزیون نگرفتم و همه چی رو آنلاین نگاه میکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط donchicho نمایش پست ها
    اقا یه سئوال خیلی فنی.اونجا کانال های ماهواره ای ایران رو میشه گرفت؟اصلا ریسیور و این چیزا هست ؟ یا اینترنتی باید دید شبکه هارو؟
    Rebvar Hosseini
    PhD Researcher of Computer Software Engineering, Department of Information Processing Science
    University of Oulu, Oulu, Finland.

آرشتکت با سابقه کار در دانمارک . الان هم ساکن دانمارکم. به نظرتون امکان یافتن کار در فنلاند چقدره؟ مرسی پیشاپیش
    ویرایش توسط awesomegirl : December 20th, 2015 در ساعت 11:52 AM

Junior Member

سلام
    من برنامه ریزی کرده بوذم برای مهاجرت به استرالیا که نشد
    من ایلتس 6 دارم
    دیپلم کارو دانش جوشکاری با 1800 ساعت اموزش عملی
    دیپلم لوله کشی هم دارم
    سوالم اینه ایا برای تحصیل در فنلاند رشته هایی وجود داره که در این خصوص یا مشابه باشه؟
    ایا بعد از تحصیل در این رشته ها شانس پیدا کردن کار تا چه حدی هست؟ و ایا درامد این کارها حقوقشون تقریبا چقدره
    ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

من برای چند دانشگاه استرالیایی اپلای کردم.اما از اونجایی که خیلی امید به فاند ندارم تصمیم گرفتم کشورهای اسکاندیناوی را هم بررسی کنم.قصد داشتم برای دکترای مارکتینگ اقدام کنم.آیلتس 6 دارم و مجددا اقدام کردم تا 6.5 بگیرم.می خواستم بپرسم
    برای رشته های بیزنس شرایط کار چطوره؟
    آیا می تونم در کنار تحصیل به کار با زبان انگلیسی امیدوار باشم ؟
    آیا این کلاس زبان فنلاندی که دوستان فرمودن برای دانشجوها هم هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی-طراحی فرایند

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    من برای چند دانشگاه استرالیایی اپلای کردم.اما از اونجایی که خیلی امید به فاند ندارم تصمیم گرفتم کشورهای اسکاندیناوی را هم بررسی کنم.قصد داشتم برای دکترای مارکتینگ اقدام کنم.آیلتس 6 دارم و مجددا اقدام کردم تا 6.5 بگیرم.می خواستم بپرسم
    برای رشته های بیزنس شرایط کار چطوره؟
    آیا می تونم در کنار تحصیل به کار با زبان انگلیسی امیدوار باشم ؟
    آیا این کلاس زبان فنلاندی که دوستان فرمودن برای دانشجوها هم هست؟
    سلام.
    در مورد شرایط کار بعد از فارغ التحصیلی تو این رشته من زیاد اطلاع ندارم. ولی خوب مطمئنا زبان فنلاندی رو لازم خواهید داشت.
    کار دانشجویی بستگی به شهری که میرید داره. تو شهرای کوچیک که فقط کار تابستونی میتونید پیدا کنید(مثل کار در مزرعه). ولی در شهرهای بزرگ مثل هلسینکی یا تامپره یا تورکو کار رو بهتر میتونید پیدا کنید(البته نه کار تخصصی. کارهایی مثل توزیع روزنامه یا تحویل پیتزا)
    در مورد کلاس فنلاندی هم شما در صورت قبولی در دانشگاه میتونید از کلاسهای زبان فنلاندی در دانشگاهها از سطح خیلی مقدماتی تا سطح پیشرفته به صورت رایگان استفاده کنید.
    موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)