صفحه 71 از 73 نخستنخست ... 2161626364656667686970717273 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 701 تا 710 , از مجموع 727

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ و کار در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidahadian نمایش پست ها
    سلام

همسر من دانشگاه Aalto فنلاند پذیرش دکترا گرفته است.خود منم فوق لیسانس مکانیکم و برای چند تا پوزیشن دکترای فنلاند اپلای کرده ام. حالا اگر نتوانم پذیرش دکترا بگیرم، سوال اول اینکه آیا بدون زبان فنلاندی می توانم کار پیدا کنم؟
    سوال دوم آیا با ویزای اقامت موقت قانونا میشه خود شخص کاری رو راه بندازه؟

سلام. راجع به کار راه انداختن به نظر من مشکلی نخواهید داشت قانونا. این که بتونین مشتری پیدا کنید و درآمدزایی کنید موضوع جدایی است ولی فنلاند از خداشه هر کی که اینجاست کار راه بندازه زودتر و مالیات بده. برای این که مطمين بشید میتونید به این صفحه مراجعه کنید
    https://www.prh.fi/en/kaupparekister...#privatetrader

شما به محض این که وارد فنلاند شدید باید برید یه جایی شبیه ثبت احوال خودمون (Maistraatti) برای دریافت کدملی فنلاندی. اونجا اگه بهشون بگید میخواهید آدرس دايمتون فنلاند باشه اونا براتون ثبت میکن و از اون به بعد میتونید کار خودتون رو راه بندازید.

این صفحه هم اطلاعات خوبی داره راجع به راه انداختن کسب و کار...
    https://www.prh.fi/en/kaupparekister...ustaminen.html
    ترجیحا فقط به چیزایی اعتماد کنید که با سند و مدرک بهتون گفتم.

Junior Member

دوستان من خیلی برای گرفتن خونه اذیت شدم براتون مسیرایی که امتحان کردم رو میگم اگه چیز دیگه ای پیشنهاد داشتید خواهشا بگید چون بعد از چند ماه تلاش هنوز موفق نشدم و پروازم هم هفته ی دیگه ست. TYS گفت اولیت با دانشجوهاست و الان خیلی شلوغه و هیچ offer نداد. از سایت vuokraovi برای هر خونه ای پیام گذاشتم جوابی نگرفتم. از سایت oikotie چند مورد انتخاب کردم و چون پول پیش می خواست به استادم گفتم برام اقدام کنه. اقدام کرد و گفت برای گرفتن خونه از این سایت حضور مستجر اجباریه. از سایت Lumo خونه امتحان کردم حساب بانکی می خواست. یکی از دوستان گفت که از اسکان موقت دانشگاه استفاده کنم که متوجه شدم که نداره. استاده گفت یکی از آپارتمان های دانشگاه خالیه ولی 870 یورو بود که به نطرم خیلی گرون میومد. گفتم از Air bnb موقت یه جایی بگیرم ، برای apply شماره تلفن می خواست که من نداشتم خواستم شماره ایران بدم که دیدم کشورهای ایران، سوریه و کره شمالی رو نداره. حالا یه وضعی شده که دیدم استاده تو پیج facebook پیامی داده مبنی بر نیاز من به خونه و از دوستاش پرسیده. حالا با در نظر گرفتن مسیر طی شده کسی پیشنهادی داره؟ خیلی ممنون میشم
    ویرایش توسط mhadad : July 24th, 2018 در ساعت 11:51 PM

دوستان سلام مرسی از اطلاعات خوبتون من سال دوم دبیرستان رشته انسانی هستم تقریبا چندماهیه توی فکر مهاجرت هستم و کاملا توی این موصوع جدی هستم کشور مد نظرمم فنلاند هست دوره ارایشگری و کاشت ناخن و تاتو رو هم دیدم و الان در کنار درسام تاتو ارایش دائم انجام میدم توی سالن های مختلف مربی دنس هم هستم تصمیم دارم از سریع ترین روش استفاده کنم برای اومدن اما واقعا نمیدونم چجوری از بزرگترین مشکلاتتم رشته تحصیلیمه نمیدونم باید چه شاخه ایی رو دتبال کنم توی رشته خودم مثلا به تربیت بدنی و عکاسی و روانشناسی فکر کردم میشه توی انتخاب رشته کمکم کنید؟ دانشگاه های فنلاند بیشتر خواستار چه رشته هایی هستن؟ بنظرتون تایم بزارم تاتو روی بدن رو یاد بگیرم؟ هدفمم اژ مهاجرت موندن توی کشور مقصده راهی وجود داره که با مدرک دیپلم بیام؟ چه راه هایی برای مهاجرت به فنلاند وجود داره؟من شنیدم فنلاند از اشپز های خوب هم استقبال میکنه ؟ناجی استخر بودن هم میتونه مفید باشه؟من چندسالی اسکیت کار کردم... واقعا سردرگمم دنبال روشی هم هستم که روی پای خودم وایسم و از کسی کمک نگیرم تا جایی که متوجه شدم با مدرک دیپلم نمیتونم مهاجرت کنم حتما باید لیسانس داشته باشم راه های دیگه هم به جز تحصیلی پردردسر و ریسکیه نمیخوام کور کورانه تصمیم بگیرم لطفا کمکم کنید..������
    ویرایش توسط Mahsapirvaice : August 12th, 2018 در ساعت 01:31 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط ommmmid نمایش پست ها
    با سلام. من با بخشی از حرفهای شما موافقم با بخشیش نیستم.
    - بسیاری از رشته ها در مقطع لیسانس به انگلیسی برگزار میشن.
    - من خودم دانشجو ام و تقریبا فنلاندیم خوبه، البته که وقت زیاد گذاشتم روش ولی مثل هر زبون دیگه ای باید وقت بذاری روش و راه دیگه ای نیست برای یاد گرفتنش.
    - کار ساده توی ایران حقوقش ماهی چقدره؟ پونصد هزار تومن؟ اینجا روزی پونصد هزار تومن میشه گرفت.

نهایتا به رشته بستگی داره. اگه رشته فنی باشه مثل کامپیوتر و مخصوصا برنامه نویسی، میتونی اینجا کار پیدا کنی و ماهی سه هزار یورو حقوق بگیری و زندگیت بچرخه. اگه رشتت غیر فنی باشه و کار براش کم باشه، زندگی خیلی سخت میشه.
    سلام به شما.
    یه سوال پوزیشن های پست دکترا در فنلاند حقوقشون عد از کسر مالیات حدودا چقدره ؟

پیش فرض پاسخ : کار دانشجویی در فنلاند

سلام، یه سوال در مورد بیمه و خدمات درمانی دارم؛ از دوستانی که فنلاند هستن و یا اطلاع دارن ممنون میشم واقعا کمکم کنن
    من میخوام برای دکتری اقدام کنم، همسر من بیماری ام اس داره که دو هفته یکبار آمپولی تزریق میکنه.
    آیا بیمه اجباری دانشگاه شامل حال بیماری ام اس همسرم هم میشه؟ اگه نه هزینه بیمه کردنش چقدره تقریبا که بتونه با خیال راحت آمپول هاش رو بگیره
    واقعا بدجوری ذهنمون رو درگیر کرده.ممنون میشم کمک کنید
    اگه از یه جایی معتبر بتونید اونجا سوال کنید و منو مطئن کنید

اگر پذیرش دکترا داشته باشید هم شما هم همسرتون به طور خودکار بیمه هستید ، بیمه تکمیلی دانشگاه فقط شامل شما میشه ولی همون بیمه معمول کارهای همسرتون رو انجام میدن. تو قانون جدید اگر هزینه های درمان از یک سقفی بیشتر بشه مجانی هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam_joker نمایش پست ها
    سلام، یه سوال در مورد بیمه و خدمات درمانی دارم؛ از دوستانی که فنلاند هستن و یا اطلاع دارن ممنون میشم واقعا کمکم کنن
    من میخوام برای دکتری اقدام کنم، همسر من بیماری ام اس داره که دو هفته یکبار آمپولی تزریق میکنه.
    آیا بیمه اجباری دانشگاه شامل حال بیماری ام اس همسرم هم میشه؟ اگه نه هزینه بیمه کردنش چقدره تقریبا که بتونه با خیال راحت آمپول هاش رو بگیره

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam_joker نمایش پست ها
    دوست عزیز
    بنده دانشجوی دکتری در فنلاند هستم
    شما اگر فقط پذیرش دکتری دارید و هیچگونه پوزیشن یا اسکالرشیپی نداشته باشید باید بیمه سویس کر یا هر نوع دیگر با هزینه شخصی فراهم نمایید
    اگر اسکالرشیپ بگیرید حدودا ماهی ۲۰۰ یورو از گرنت شما بابت بیمه و مالیات کسر می شود
    تنها در صورتی که پوزیشن در ریسرچ گروه بگیرید کلا کارت به شما تعلق می گیردkela
    در صورت اول و دوم بسیار بعید هست به همسر شما هیچ ساپورت مالی تعلق بگیرد مگر برای ایشان جداگانه بیمه بخرید ولی قبل از خرید از پوشش بیمه از بیمه گر سوال کنید
    فقط در حالت سوم چون به شما ویزای کار تعلق می گیرد بیمه kela به همسر شما هم تعلق می گیرد و قاعدتا همه مزایای درمانی که شامل هزینه دارو و درمان هست کامل تعلق می گیرد
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

دوستان عزیز سلام
    ممنون میشم که من رو راهنمایی کنید...من یک اسکالرشیپ برای شروع دوره دکتری دریافت کردم و مبلغ فاندم 2400 یورو هستش میخواستم ببینم با این فاند چقدر هزینه هام هستش و چقدر میتونم در ماه سیو کنم؟ هزینه زندگی چقدره، چقدر مالیات دارم، چقدر باید اجاره خونه بدم و چقدر باید بیمه پرداخت کنم؟با تشکر

Member soheil_r7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Process Control & CFD - FI

نقل قول نوشته اصلی توسط dsh نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    ممنون میشم که من رو راهنمایی کنید...من یک اسکالرشیپ برای شروع دوره دکتری دریافت کردم و مبلغ فاندم 2400 یورو هستش میخواستم ببینم با این فاند چقدر هزینه هام هستش و چقدر میتونم در ماه سیو کنم؟ هزینه زندگی چقدره، چقدر مالیات دارم، چقدر باید اجاره خونه بدم و چقدر باید بیمه پرداخت کنم؟با تشکر
    سلام،
    بستگی به زمان ورودتون به فنلاند، سال مالیاتی حساب میشه براتون. میزان مالیات کسر شده برای کسی که در وسط سال کارش رو شروع میکنه کمتره با کسی که از اول سال مالیاتی در فنلانده. در نتیحه میشه گفت چیزی حدود ۴۰۰ تا ۷۰۰-۸۰۰ یورو [تقریب] برای مالیات کم میشه. از اول سال میلادی اگه لحاظ شه ماکسیمم خواهد بود.
    اجاره خونه بستگی به خودتون داره..اگه بشه مجتمع‌های خوابگاهی که دانشگاه میده رو کرایه کنید، طبیعتا هزینه‌های خیلی کمتری داره تا اینکه بطور مستقل اپارتمان کرایه کنید. کرایه خونه مستقل هم از ۵۰۰ به بالا میشه تقریب زد [یه گوگل کنید، قیمت‌ها در شهر مورد نظر بدست میاد ]. هزینه‌ی خوابگاه‌ها رو هم که با توجه به دانشگاه می‌تونید در سایت‌شون چک کنید طبیعتا...که بصورت سینگل و استودیو خیلی بعیده از همون اول قسمتتون شه..ولی بصورت مشترک با دو یا سه نفر ممکنه خالی باشه که هزینه‌ی کمتری داره. کمتر از ۲۵۰ یورو نیست احتمال زیاد.
    هزینه‌ی زندگی هم باز به شیوه‌ی خودتون بستگی داره..متغیر بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ [شاید!]. در کل اون مبلغ برای یک زندگی خیلی راحت با قابلیت سیو مناسبه.

دوست عزیز منم دانشجوی دکترا در فنلاند هستم و تمامی دوستانم هم که اینحا دانشجوی دکترا هستن هم خودشون و هم همسرشون کلا کارت دارن.
    با قانون جدید حتی کسایی که با اسکلارشیپ میان هم ویزا نوع آ میگیرن و کلا کارت دارن. من فقط دیدم کسایی که میان فرصت مطالعاتی مشکل بیمه دارن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوست عزیز
    بنده دانشجوی دکتری در فنلاند هستم
    شما اگر فقط پذیرش دکتری دارید و هیچگونه پوزیشن یا اسکالرشیپی نداشته باشید باید بیمه سویس کر یا هر نوع دیگر با هزینه شخصی فراهم نمایید
    اگر اسکالرشیپ بگیرید حدودا ماهی ۲۰۰ یورو از گرنت شما بابت بیمه و مالیات کسر می شود
    تنها در صورتی که پوزیشن در ریسرچ گروه بگیرید کلا کارت به شما تعلق می گیردkela
    در صورت اول و دوم بسیار بعید هست به همسر شما هیچ ساپورت مالی تعلق بگیرد مگر برای ایشان جداگانه بیمه بخرید ولی قبل از خرید از پوشش بیمه از بیمه گر سوال کنید
    فقط در حالت سوم چون به شما ویزای کار تعلق می گیرد بیمه kela به همسر شما هم تعلق می گیرد و قاعدتا همه مزایای درمانی که شامل هزینه دارو و درمان هست کامل تعلق می گیرد

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)