نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: امتیاز ثبت اختراع بین المللی بیشتر است یا مقالات؟

Junior Member

پیش فرض امتیاز ثبت اختراع بین المللی بیشتر است یا مقالات؟

با سلام خدمت دوستان محترم
    سوالات
    1- یک ثبت اختراع بین المللی تا چه اندازه تاثیر در پذیرش دارد؟
    2- آیا می توان از سابقه شرکت در نمایشگاه های ثبت اختراع خارجی برای امتیاز در پذیرش استفاده کرد؟
    3- نحوه امتیاز دهی به یک اختراع ٍبت شده بین المللی چگونه است؟
    4- تعداد افراد مالک اختاع در میزان امتیاز به یکی از آنها تاثیر دارد؟
    5- دانشگاه های آلمان و آمریکا که ثبت اختراع در آنها تاثیر بیشتری دارند کدامند؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - برق

پیش فرض پاسخ : امتیاز ثبت اختراع بین المللی بیشتر است یا مقالات؟

سلام . سوالی دارم از حضورتون . مقاله مهمی برای چاپ دارم در رابطه با پژوهش و اختراع خودم و تا جایی که اطلاع دارم تا پیش از این جایی ثبت نشده اما روال کار رو نمیدونم . ایا لازمه که اول ثبت اختراع کنم و بعد مقاله بدم یا اول مقاله رو بدم بعد ثبت اختراع کنم؟ ضمن اینکه بهتره داخل ایران اقدام بکنم یا نهاد و ارگان خارجی ؟ بهترین جایی که میشه یک اختراع رو ثبت کرد یا یک مقاله راجع به اون داد کجاست ؟

بسیار مرددم لطفا راهنمایی بفرمایید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط az4deh نمایش پست ها
    سلام . سوالی دارم از حضورتون . مقاله مهمی برای چاپ دارم در رابطه با پژوهش و اختراع خودم و تا جایی که اطلاع دارم تا پیش از این جایی ثبت نشده اما روال کار رو نمیدونم . ایا لازمه که اول ثبت اختراع کنم و بعد مقاله بدم یا اول مقاله رو بدم بعد ثبت اختراع کنم؟ ضمن اینکه بهتره داخل ایران اقدام بکنم یا نهاد و ارگان خارجی ؟ بهترین جایی که میشه یک اختراع رو ثبت کرد یا یک مقاله راجع به اون داد کجاست ؟

بسیار مرددم لطفا راهنمایی بفرمایید.
    در بسیاری از کشورها وقتی مقاله ای درمورد پژوهشتان چاپ کنید دیگر نمیتوانید بعنوان اختراع به ثبتش برسانید یا محدودیت زمانی برای به ثبت رساندن اختراع خواهید داشت. بستگی داره قصدتان چه باشد. اگر برای ادامه تحصیل درخارج است دنبال چاپ مقاله بروید بهتر است چون ثبت اختراع کلا کار راحتی نیست و زمانبر هم هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - برق

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در بسیاری از کشورها وقتی مقاله ای درمورد پژوهشتان چاپ کنید دیگر نمیتوانید بعنوان اختراع به ثبتش برسانید یا محدودیت زمانی برای به ثبت رساندن اختراع خواهید داشت. بستگی داره قصدتان چه باشد. اگر برای ادامه تحصیل درخارج است دنبال چاپ مقاله بروید بهتر است چون ثبت اختراع کلا کار راحتی نیست و زمانبر هم هست.
    سپاس از پاسختون

برداشت بنده از پاسخ شما اینه که اگر مقاله چاپ کنم ممکنه امتیاز ثبت اختراع رو از دست بدم. ایا امکانش هست که توضیح بدید که چرا این سیاست در مورد مقالاتی که راجع به اختراعات هست اعمال میشه ؟

ضمن اینکه حالا بصورت کلی این سوال برام پیش اومده درصورتی که مقاله ای چاپ بشه و پژوهش انجام شده مورد استقبال مجامع علمی قرار بگیره چه اتفاقی میفته ؟ ایا این موضوع روال ثبت اختراع رو ساده تر میکنه ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط az4deh نمایش پست ها
    سپاس از پاسختون

برداشت بنده از پاسخ شما اینه که اگر مقاله چاپ کنم ممکنه امتیاز ثبت اختراع رو از دست بدم. ایا امکانش هست که توضیح بدید که چرا این سیاست در مورد مقالاتی که راجع به اختراعات هست اعمال میشه ؟

ضمن اینکه حالا بصورت کلی این سوال برام پیش اومده درصورتی که مقاله ای چاپ بشه و پژوهش انجام شده مورد استقبال مجامع علمی قرار بگیره چه اتفاقی میفته ؟ ایا این موضوع روال ثبت اختراع رو ساده تر میکنه ؟
    تا جایی که میدونم در اروپا بمحض چاپ یک مقاله حق ثبتش بعنوان اختراع رو از دست میدید چون اطلاعاتش در اختیار عموم قرار گرفته است. در امریکا و کانادا یکسال بعد از چاپ وقت دارید که تقاضای حق اختراع کنید وگرنه بصورت اطلاعات عمومی درمیاد.
    برای اطلاعات بیشتر روی این تاپیک سوال کنید تا دوستان واردتر بتونند پاسخ بدهند:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...4%DB%8C-Patent

Junior Member

دوستان مشخص نشد ارزش اختراع بیشتره یا مقاله برای دانشگاهای آمریکا ؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1995 نمایش پست ها
    دوست من،

به طور معمول امتیاز مقالات بیشتر است، چون استاد دنبال کسی هست که تحقیق آکادمیک بکند به نتایجی برسد و آنرا منتشر کند و وزن آکادمیک تالیفات از اختراع بیشتر هست. این هم مدنظرتان باشد که برای پدیرش کل رزومه فرد سنجیده می شود و صرفا مقایسه دو آیتم تعیین کننده نیست.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1995 نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط halcyon نمایش پست ها
    دوست من،

به طور معمول امتیاز مقالات بیشتر است، چون استاد دنبال کسی هست که تحقیق آکادمیک بکند به نتایجی برسد و آنرا منتشر کند و وزن آکادمیک تالیفات از اختراع بیشتر هست. این هم مدنظرتان باشد که برای پدیرش کل رزومه فرد سنجیده می شود و صرفا مقایسه دو آیتم تعیین کننده نیست.
    و االبته اینم یادتون نره که US Patent با اختراع ثبت شده در داخل ایران زمین تا آسمون فرق داره و ارزشمندتره. در پناه حق
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

تا جایی که میدونم در اروپا بمحض چاپ یک مقاله حق ثبتش بعنوان اختراع رو از دست میدید چون اطلاعاتش در اختیار عموم قرار گرفته است. در امریکا و کانادا یکسال بعد از چاپ وقت دارید که تقاضای حق اختراع کنید وگرنه بصورت اطلاعات عمومی درمیاد.

Junior Member

[QUOTE=TuKoji;1919891]

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)