صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: مقاله یا امتحان؟

Junior Member

پیش فرض مقاله یا امتحان؟

به نظر شما برای پذیرش و بورس گرفتن برای فوق کقاله لازمه یا نمره امتحان زبان رو بالا ببریم بهتره؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : مقاله یا امتحان؟

مقاله ها پشتوانه هایی هستند که بیشتر در جذب اساتید کمک میکنه
    نمره زبان نمره ای هست که هم در جذب اساتید کمک میکنه هم عبور از رقیب ها هم در graduate office های دانشگاه و دانشکده

با توجه به اینکه وجود هر دوش حالت ایده ال هستش بنظر من از نمره زبان بالا غافل نشید

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

با اینکه جفتشون مهم هستند اما من به این نتیجه رسیدم که نمره زبان بالا مخصوصآ توی GRE , GMAT از نون شب هم واجب تره ... !
    شما با یه مقاله عادی کنفرانس خارجی و نمره خیلی خوبه توی این امتحانا بیشتر امکان بورس گرفتنون هست تا یه نمره ضعیف و یه مقاله خیلی خوب ... !

مقاله بیشتر برای اینکه شما یه کار تحقیقاتی توی عمرتون انجام داده باشین .. اما نمره زبان بیشتر از یه نمره زبان براشون معنی داره ... !
    نشون می ده که شما چقدر توی خوندن درس ها و مقاله ها و ارتباط با استاد و بچه های دیگه و مکاتبات دانشگاهی می تونین موفق باشین ...

من می گم جفتش اما اگه بخوای یه ذره به یکیشون بیشتر وزن بدی نمره زبان به نظر مهم تره ...
    برای مقاله راه زیاد که بتونی یه چیزی بدی ... اما نمره زبان بالا یه راه بیشتر نداره !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself

من می گم جفتش اما اگه بخوای یه ذره به یکیشون بیشتر وزن بدی نمره زبان به نظر مهم تره ...
    برای مقاله راه زیاد که بتونی یه چیزی بدی ...
    دوست عزیز میشه بگی این راههای زیاد که برای مقاله دادن وجود دارن چیا هستن!؟ کمی راهنمایی میفرمایید. یه چیزی که آدمو دلسرد میکنه از مقاله دادن اینه که گویا مقالات داخلی زیاد براشون مهم نیست! و مقالات خارجی هم مال ژورنالهای معتبر براشون مهمه که این کار حضرت فیله! یعنی در این حالت برا نمره زبان بخونیم فکر کنم بهتره! کلی وقت بذاریم که رو مقاله کار کنیم بعدش تا اکسپت بشه( اگه بشه!) .... کلی طول میکشه!!!!

Senior Member

یک بار برای من این امکان پیش اومد که با یک استاد دانشگاه در آمریکا صحبت کنم. می گفت اولویت هاش برای گرفت دانشجو این هاست:
    معدل
    نمره زبان
    GRE
    اگر مقاله هم بود که چه بهتر!

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

[quote=jalil ]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself

برای مقاله راه زیاد که بتونی یه چیزی بدی ...
    دوست عزیز میشه بگی این راههای زیاد که برای مقاله دادن وجود دارن چیا هستن!؟ کمی راهنمایی میفرمایید. یه چیزی که آدمو دلسرد میکنه از مقاله دادن اینه که گویا مقالات داخلی زیاد براشون مهم نیست! و مقالات خارجی هم مال ژورنالهای معتبر براشون مهمه که این کار حضرت فیله! یعنی در این حالت برا نمره زبان بخونیم فکر کنم بهتره! کلی وقت بذاریم که رو مقاله کار کنیم بعدش تا اکسپت بشه( اگه بشه!) .... کلی طول میکشه!!!!
    [/quote

منظورم از اینکه راه های زیادی هست این بود که می تونین بالاخره با توجه به رشتتون و مقاله هایی که تا حالا داده شده یه مقاله و یه موضوع پیدا کنین و یه جوری با اطلاعاتی که خودتون جمع می کنی و یه کی از متدهایی که توی رشتتون هست بالاخره یه کنفرانسی چیزی یه جوری پیدا کنین ...
    اما اگه GREتون مثلآ آبان زیاد خوب نشه باید تا اسفند صبر کنین و ممکنه به خیلی از deadlineها نرسین ... تازه توی مقاله submit کردن دردسر های ثبت نام و جای خالی و ریپورت نمره هم ندارین و مجبور نیستین دو ماه زودتر به فکر دادن امتحان باشین ...

همونطوری که sunshine گفت حکم مقاله چه بهتره !

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunshine
    یک بار برای من این امکان پیش اومد که با یک استاد دانشگاه در آمریکا صحبت کنم. می گفت اولویت هاش برای گرفت دانشجو این هاست:
    معدل
    نمره زبان
    GRE
    اگر مقاله هم بود که چه بهتر!
    احتمالا" منظور اون استاد این بوده که از بالا هرکی "حداقل" ها نیاورد از نظر اون می ره کنار!!!! وگرنه هر کدوم یک پارامترند که در پذیرش سهیم هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    مقاله ها پشتوانه هایی هستند که بیشتر در جذب اساتید کمک میکنه
    نمره زبان نمره ای هست که هم در جذب اساتید کمک میکنه هم عبور از رقیب ها هم در graduate office های دانشگاه و دانشکده

با توجه به اینکه وجود هر دوش حالت ایده ال هستش بنظر من از نمره زبان بالا غافل نشید
    بله! نمرات زبان چون توسط یک سازمان معلوم (ETS) گرفته می شه، از نظر آمریکاییها معیار استاندارد تری هست.و به همین دلیل در بررسی مدارک متقاضیان بیشتر به چشم میان. به هر حال هر دانشگاهی یک متوسط معدلی داره (= دو متقاصی از دو دانشگاه رو نمی شه مقایسه کرد).
    If A equals success, then the formula is&nbsp; A =&nbsp; X + Y + Z<br /> X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut

Junior Member

ببخشید یه سوال! من شنیدم که نمره زبان فقط باید از required minimum scoreبیشتر باشه! مثلا" اگه نمره حداقل 600 ورقه ای هست اگه یه داوطلب نمره ش مثلا" 605 باشه و یکی دیگه 650! داوطلب دومی بر اولی مزیت نداره! ولی مثل اینکه GRE هر چه بیشتر باشه بهتره! میشه راهنمایی بفرمایید؟! ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jalil
    ببخشید یه سوال! من شنیدم که نمره زبان فقط باید از required minimum scoreبیشتر باشه! مثلا" اگه نمره حداقل 600 ورقه ای هست اگه یه داوطلب نمره ش مثلا" 605 باشه و یکی دیگه 650! داوطلب دومی بر اولی مزیت نداره! ولی مثل اینکه GRE هر چه بیشتر باشه بهتره! میشه راهنمایی بفرمایید؟! ممنون
    من در مورد اون استاده که گفتم احساسم اینه که به 650 اولویت میده. البته این احساس من بود در 10 دقیقه صحبت تلفنی. به من گفت برام معدل و نمره زبان و GRE خیلی مهمه که نمره اش خوب باشه. گفتم پس مقاله چی؟ گفت اگر مقاله هم داشتی که چه بهتر!

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط jalil
    هرگز اینطور نیست
    این تفاوت تنها شاید در گذر از سد admisssions در دانشگاه بگذره ولی موقعی که مدارک دست اساتید رسید- یا موقعی که با اونها تماس گرفته شده توسط چند تا دانشجو نمره تافل خیلی هم مهمه
    در مورد مقایسه GRE و تافل دیگه اون سلیقه استاده هستش
    اگه استاد و دانشگاهی که من پذیرش دارم الان میخواست به ار پی جی من گیر بده- شک نکنید ریجکتم میکردند!!!!!!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)