صفحه 10 از 30 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 292

موضوع: لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

Senior Member

پیش فرض پاسخ : لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid-Spsl نمایش پست ها
    سهیل جان من اینجا الان مشغول دکترام هستم، و اجازه ای از وزارت علوم نگرفتم. به نظر شما من اگر 3 ماهه دیگه با گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع دکترا برگردم ایران ، وزارت علوم وضعیت فعلی من را تایید میکنه و معافیتم را افزایش میده؟

متشکرم
    شما موقع خروج از ایران برای کارشناسی ارشد از وزارت علوم اجازه گرفتید؟ اگر گرفتید باید الان تقاضای تغییر سطح بدید. پ
    برای طرح درخواست لزومی به حضور خودتون نیست، بنابراین پیشنهادم اینه که خودتون بر نگردید ایران، فقط مدارک رو بفرستید تا یک نفر درخواست رو براتون در وزارت علوم و بعد هم نظام وظیفه مطرح کنه. اینجوری اگر هم تایید نکنند حداقل در ایران گیر نمی افتید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid-Spsl نمایش پست ها
    سهیل جان من اینجا الان مشغول دکترام هستم، و اجازه ای از وزارت علوم نگرفتم. به نظر شما من اگر 3 ماهه دیگه با گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع دکترا برگردم ایران ، وزارت علوم وضعیت فعلی من را تایید میکنه و معافیتم را افزایش میده؟

متشکرم
    سلام همونطور که میدونی هر نوع تغییری در شرایط تحصیلی باید به اطلاع نظام وظیفه برسه ،به نظرم هرچه زودتر این کارو بکنی بهتره،چون اون نامه معافیت برای فوق برای شما صادر شده و برای دکترا باید نامه جدید صادر بشه،حالا بازم دوستان دیگر هم نظر بدهند
    هوای خونه برگشته/تموم جاده بارونه/یه حسی تو دلم میگه/تو نزدیکی به این خونه

اگر از دانشگاه های درجه 2 و 3 مثل دانشگاه پیام نور، آزاد و غیرانتفاعی فارغ التحصیل شده باشیم تکلیف چیه ؟بازم میشه apply کرد؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام دوست من، چرا نشه؟! کی این درجه ها رو داده که ما خبر نداریم؟
    ما تعداد کمی دانشگاه داریم که در پذریش گرفتن اسمشون تاثیر گذاره در جهت مثبت (مثل شریف تهران امیرکبیر و...) در بقیه موارد زیاد تفاوتی نداره، با خیال راحت اقدام کنید.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal_IT_eng نمایش پست ها
    اگر از دانشگاه های درجه 2 و 3 مثل دانشگاه پیام نور، آزاد و غیرانتفاعی فارغ التحصیل شده باشیم تکلیف چیه ؟بازم میشه apply کرد؟
    البته که میشه. در کشور ما این دانشگاه ها سطحی کمتر از سایر مثل دانشگاه های دولتی در تهران دارند (طبق آمار نه، طبق نظر دانشجویان، اساتید و امکانات اونها). و ما اونها رو متاسفانه رتبه بندی میکنیم. ولی حقیقت اینه که در مقایسه با کشورهای دیگه این مقایسه چندان تفاوت زیادی نداره. فرض کنید که بخواید در کنار رنک هر دانشگاه به اون یه عدد امتیاز هم بدید. مثلا شریف 10، تهران 9.9 و ... و پیام نور 5. ولی وقتی امتیاز MIT هزار باشه پس در سطح جهانی چقدر تفاوت بین دو دانشگاه در ایران هست؟ یعنی این تفاوت در scale جهانی کمرنگ میشه. برای همین دانشگاه های خارج به غیر از دو سه تا از دانشگاه های ما (شریف و ...)، بقیه رو تقریبا به یک سطح میبینند و عملا مهم نیست شما زیر نمراتتون رو از کدوم دانشگاهی براشون میفرستید. اونها برای ارزیابی شما و رهایی از تفاوت ارزش نمرات در دانشگاه ها به نمره GRE روی میارن. لذا اگر GRE و تافل بالایی داشته باشید خیلی خوب میتونید با دانشجوهای تاپ سایر دانشگاه ها رقابت کنید.

Junior Member

سلام دوستان من می‌خواستم در مورد سوئد سوال کنم که اگه از لیسانس بریم phd یعنی‌ مدرک قبول نداره وزارت علوم و اینکه باز هم کمک هزینه( همون حقوق) بهش تعلق میگیره یا نه ، بد هم من چون از مدرک لیسانسم میگذار و ۲ سالی‌ هست که کار نکردم تقریبا یه مقدار از فضا دورم ، بخوام برم phd بخونم برام مشکل به وجود میاد یا نه بعضی‌ از مهارتم قبل ندارم مثل قبل که کار می‌کردم اگه کسی‌ اطلاعی دربا من در میون بزاره لطفا

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط baghshahr نمایش پست ها
    سلام دوستان من می‌خواستم در مورد سوئد سوال کنم که اگه از لیسانس بریم phd یعنی‌ مدرک قبول نداره وزارت علوم و اینکه باز هم کمک هزینه( همون حقوق) بهش تعلق میگیره یا نه ، بد هم من چون از مدرک لیسانسم میگذار و ۲ سالی‌ هست که کار نکردم تقریبا یه مقدار از فضا دورم ، بخوام برم phd بخونم برام مشکل به وجود میاد یا نه بعضی‌ از مهارتم قبل ندارم مثل قبل که کار می‌کردم اگه کسی‌ اطلاعی دربا من در میون بزاره لطفا
    همونطور که قبلا هم گفتم ، در سوئد امکان این کار وجود ندارد .
    برای اطلاعات بیشتر همین تاپیک رو مطالعه بفرمایید
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

Senior Member naeemtop آواتار ها

سلام

من دانشجوی لیسانس هستم دانشگاه سراسری شهرستان رشته مکانیک جامدات
    3 مقاله isi دارم (البته هنوز ثبت نشده ولی 2 تاش صد در صده) که موضوعش انتقال حرارت هست (سیالات) البته بیشتر به ریاضیات مربوط میشه

معدلم خیلی تاپ نیست (14.5 تا 15) سطح زبانم هم متوسط هست ولی میتونم برسونم

ایا میتونم پذیرش دکترای مستقیم از یک دانشگاه خوب در آمریکا با بورس بگیرم؟

توجه کنید که من جامدات هستم ولی فیلدی که توش مقاله دادم سیالات هست.آیا بهتره پذیرشم مرتبط با مقالات باشه؟

اگه نباشه بهتره چون من به رباتیک و دینامیک بیشتر علاقه دارم

نظرتون چی هست؟

ضمنا من سربازی نرفتم آیا نظام وضیفه با پذیرش مستقیم دکترا مشکلی نداره؟
    و اینکه لازمه 2 بار خارج بشم یکبار برای ویزا و یکبار برای سفر به امریکا.(توجه داشته باشید)

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

سلام

مدتیه به سرم زده direct phd بخونم در رشته نفت... به نظر شما دوستان کدوم کشور در این رشته بهتره و دکترای پیوسته پذیرش میده؟؟؟ خودم سنگاپور و انگلیس مد نظرم هست البته اگه نروژ پذیرش نده...

من معدل بالایی ندارم. معدلم 14/5 هستش... اما برا زبان مشکل ندارم... برای تافل و GREمیخونم و نمره خوبی کسب خواهم کرد انشالله... یک مقاله هم ارایه دادم که accept نشد... اما خب بازم تلاش میکنم که مقاله ارایه بدم...

شما کدوم کشور رو با توجه به رشته نفت توصیه میکنید؟؟؟؟؟؟؟

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    سلام
    مدتیه به سرم زده direct phd بخونم در رشته نفت... به نظر شما دوستان کدوم کشور در این رشته بهتره و دکترای پیوسته پذیرش میده؟؟؟ خودم سنگاپور و انگلیس مد نظرم هست البته اگه نروژ پذیرش نده...
    من معدل بالایی ندارم. معدلم 14/5 هستش... اما برا زبان مشکل ندارم... برای تافل و GREمیخونم و نمره خوبی کسب خواهم کرد انشالله... یک مقاله هم ارایه دادم که accept نشد... اما خب بازم تلاش میکنم که مقاله ارایه بدم...
    من خودم هم یه بار همچین فکری به سرم زد (البته من لیسانس برقم)...بخاطر همین از چندنفری پرس و جو کردم...مثلا نظر یکی از دوستام تو شریف این بود:

----------------------
    " البته تو این زمینه بین علما اختلافه. ولی‌ به نظر من اگه واسه فوق بری شانس اینو داری که برای دکترا یه جای به مراتب بهتر بری، ولی‌ اگه یه ضرب دکترا باشه دیگه چاره ای نداری!!! به نظر من این حرف وقتی‌ درسته که رزومه خیلی خیلی‌ خفنی داشته باشی‌ مثل شاگرد ممتازی برق شریف! ... در نهایت به نظر من کسایی‌ که رزومه متوسطی دارن یه ضرب دکترا نرن حتی اگه بشه (که سخت هم می‌شه)."
    ----------------------
    ویرایش توسط hsnkh7 : July 12th, 2010 در ساعت 01:26 AM
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)