صفحه 11 از 30 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 292

موضوع: لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

پیش فرض پاسخ : لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

والله به نظر من رزومه یه چیزی هستش که بایکم تلاش بیشتر میشه بدست آورد... من با مطالعه دقیق این تاپیک به خیلی نکات دست پیدا کردم

که مهمترینش اینه که شما با یک نمره خوب toefl & GRE و دوتا مقاله میتونید برای DIRECT PHD اپلای کنید. حالا زبان که مشکل بزرگی نیست... یعنی اصلا مشکل نیست... اما مقاله یکم مشکله که اونم با راهنمایی شهروز و بهرنگ راحت میتونم بهش دست پیدا کنم...

حالا چه کاریه بیام عمرم رو حروم کنم واسه فوق لیسانس... البته اینم بگم من دانشگاه های سطح بالا و درجه اول مد نظرم نیست... دانشگاه درجه 2 و 3 هم عالیه... اینطور نیست که مثلا بگم فقط کلمبیای یا فقط بگم استنفورد ... من به همون NUS سنگاپور هم قانعم( هرکی ندونه فکر میکنه NUS دانشگاه سطح پایینیه... رتبه این دانشگاه 30 هست در رنکینگ ها)

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام. نروژ که direct phd نداره.ولی سنگاپور رو نمیدونم. برای direct phd تو همون ای میل اول باید به استاد بگیم که می خوایم دکترا پیوسته بخونیم؟ یه خواهش دیگه.از بچه های با تجربه می خوام لطفا نظرشونو راجب مقایسه امریکا و نروژ بدن. تو فروم نروژ

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام. نروژ که direct phd نداره.ولی سنگاپور رو نمیدونم. برای direct phd تو همون ای میل اول باید به استاد بگیم که می خوایم دکترا پیوسته بخونیم؟ یه خواهش دیگه.از بچه های با تجربه می خوام لطفا نظرشونو راجب مقایسه امریکا و نروژ بدن. تو فروم نروژ
    برای قبولی دکتری مستقیم قبل هر چیزی باید بگردید ببینید کدوم دانشگاه ها این جوری دانشجو می گیرند.من تا حالا جز آمریکا ندیدم اما فکر کنم کانادا هم داشته باشه.تو همون آمریکا هم همه دانشگاه ها اینجوری نیستند و تعدادی این نوع پذیرش رو دارند.بنا براین تا همین جا به این نتیجه می رسیم که رقابت شدیدی برای ایگونه پذیرش به وجود خواهد آمد.
    ثانیا سپهر جان، به این سادگی ها هم که شما فکر می کنید نیست که بگیک با دو تا مقاله همه چی درست میشه.نه داداش، خیلی خیلی سخت هست که دانشجویی از ایران با یه معدل معمولی مثل شما و من بخواد پذیرش دکتری بگیره.نمی خوام نا امیدت کنم اما شانس شما، من و امثال ماها برای دکتری مستقیم بسیار بسیار نزدیک به صفر هستش عزیزم و بهتره بهش زیاد فکر نکنید.
    اما می تونید با داشتن نمره GRE , TOEFL مناسب از بهترین دانشگاه های دنیا و آمریکا پذیرش ارشد بگیرید و اگه چند تا مقاله و اینا هم داشته باشی و نمره GRE خیلی خوب باشه حتی برای ارشد فاند بگیرید.

کوشش و تلاش شما ها که الان هنوز سال دوم و سوم دانشگاه هستید برای من شخصا ستودنی هست، این مطالب رو گفتم که خدایی نکرده از مسیر درست منحرف نشید.شما ها اول از هر چیزی سعی کنید معدلتون رو بالاتر برسونید.هر چی بیشتر بهتر.بعدشم از الان به صورت مستمر خودتون رو برای GRE , TOEFL با یه برنامه زمان بندی شده آماده کنید.مطمئن باشید که این راه امکان به نتیجه رسیدنش تقریبا قطعیه.
    موفق باشید.
    I am not in this site anymore.Alireza

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

با تشکر از حسن و علیرضای عزیز

والله حسن جان کشورهای انگلیس - استرالیا - سنگاپور - کانادا و آمریکا دکترای پیوسته پذیرش میدن... پذیرش گرفتن دکترای پیوسته مثل همون دکترا هستش...

یعنی از طریق پیدا کردن دانشگاهی که دکترای پیوسته پذیرش بده و پیدا کردن موقعیت تحقیقاتی و ایمیل زدن به استاد و...

علیرضا جان ممنونم از راهنمایی های شما
    کاملا درست میفرمایید... راه سختی هستش اما خب نشدنی هم نیست... کلا من از دبیرستان با این معدل مشکل داشتم... اما چشم. سعی میکنم معدلم رو بالا ببرم... و اگر با اطمینان صحبت میکنم علتش پست های بابک عزیز در صفحات اول این تاپیک هستش... ایشون بارها گفتن که میشه با مقاله ، معدل رو یه طوری پوشاند... اما خب معدل هم جای خودش رو داره...

ممنونم

Junior Member hadinayebi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS chemistry/tabriz uni ******* MS Organic chemistry/sharif uni

خب سلام دوستای عزیز

همگی تون خسته نباشین و نتیجه ی این کاری که میکنید و ما هارو راهنمایی می کنید همین فردا پس فردا بگیرین

من تو این تاپیک دیدم که بعضیا می گن که کدوم رزومه خوبه و میتونه واسه دکتری مستقیم پذیرش بگیره

می خواستم لطف کنین به رزومه ی منم یه نظری بدین البته یکم ناقص ولی تخمینی تکمیلش کردم
    من تبریز شیمی تموم کردم الانم ارشد گرایشی که دوس دارم 6 شدم (رتبه کلی ام 9 بود ) میرم شریف ارشد رو شروع کنم، تو المپیاد دانشجویی بین المللی(نه اون جور بین المللی، بعضی کشور ها بودن نطیر روسیه ، اکراین ، ترکنمستان،...) یه بار 13 شدم و امسال هم 3 (مدال برنز) شدم. مقاله ندارم ولی اگه ارشد رو تا آخر بخونم یه 4-5 تا می تونم مقاله بدم،
    GRE subject:870/960
    GRE general: ندادم هنوز امسال بهمن ماه میدم، ریاضی رو کامل می زنم و بخش لغت هم متوسط به پایین،
    TOEFL: ندادم ، دارم می خونم تا 1-2 ماه میدم، الان امتحان بدم 80-90 میارم ولی یکی دو ماه هم می خونم بالای 100 بشه
    GPA: BS/3.71 و رنک اول کلاس
    زبان آلمانی هم خوندم تا یه جا هایی

حالا می خوام ببینم ارشد رو تا آخر تو شریف بخونم و بعد واسه دکتری اپلای کنم یا همین امسال اپلای کنم واسه دکتری مستقیم؟

ممنون میشم با توضیحاتتون منو راهنمایی کنین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیدش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا

سلام!
    اگه من بخوام از لیسانس برای دکترا اپلای کنم چه فرقی با اپلای کردن برای فوق داره؟
    چه چیزی اضافه تر می خواد؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط hadinayebi نمایش پست ها
    خب سلام دوستای عزیز

همگی تون خسته نباشین و نتیجه ی این کاری که میکنید و ما هارو راهنمایی می کنید همین فردا پس فردا بگیرین

من تو این تاپیک دیدم که بعضیا می گن که کدوم رزومه خوبه و میتونه واسه دکتری مستقیم پذیرش بگیره

می خواستم لطف کنین به رزومه ی منم یه نظری بدین البته یکم ناقص ولی تخمینی تکمیلش کردم
    من تبریز شیمی تموم کردم الانم ارشد گرایشی که دوس دارم 6 شدم (رتبه کلی ام 9 بود ) میرم شریف ارشد رو شروع کنم، تو المپیاد دانشجویی بین المللی(نه اون جور بین المللی، بعضی کشور ها بودن نطیر روسیه ، اکراین ، ترکنمستان،...) یه بار 13 شدم و امسال هم 3 (مدال برنز) شدم. مقاله ندارم ولی اگه ارشد رو تا آخر بخونم یه 4-5 تا می تونم مقاله بدم،
    GRE subject:870/960
    GRE general: ندادم هنوز امسال بهمن ماه میدم، ریاضی رو کامل می زنم و بخش لغت هم متوسط به پایین،
    TOEFL: ندادم ، دارم می خونم تا 1-2 ماه میدم، الان امتحان بدم 80-90 میارم ولی یکی دو ماه هم می خونم بالای 100 بشه
    GPA: BS/3.71 و رنک اول کلاس
    زبان آلمانی هم خوندم تا یه جا هایی

حالا می خوام ببینم ارشد رو تا آخر تو شریف بخونم و بعد واسه دکتری اپلای کنم یا همین امسال اپلای کنم واسه دکتری مستقیم؟

ممنون میشم با توضیحاتتون منو راهنمایی کنین
    دوست عزیز،اولا به شما تبریک میگم که رزومه ی خوبی دارید. به نظر من اگر بتوانی ارشدتو توی شریف بخونی و تا سال آینده که بخوای اپلای کنی یک نمره تافل بالای 100 و یک GRE بالای 1200 بیاری و چند تا مقاله بدی، شرایطت بسیار عالی خواهد بود و می تونی برای دانشگاههای تاپ اپلای کنی. به نظر من، تمام تلاشت رو برای این سه چیز (تافل، GRE و مقاله) بذار و مطمئن باش که بهترین نتیجه رو می تونی بگیری. چون رزومه ی خیلی خوبی داری که اگر این سه فاکتور رو بهش اضافه کنی Perfect خواهد شد.

موفق و موید باشید

Junior Member hadinayebi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS chemistry/tabriz uni ******* MS Organic chemistry/sharif uni

نقل قول نوشته اصلی توسط M.jorfi نمایش پست ها
    دوست عزیز،اولا به شما تبریک میگم که رزومه ی خوبی دارید. به نظر من اگر بتوانی ارشدتو توی شریف بخونی و تا سال آینده که بخوای اپلای کنی یک نمره تافل بالای 100 و یک GRE بالای 1200 بیاری و چند تا مقاله بدی، شرایطت بسیار عالی خواهد بود و می تونی برای دانشگاههای تاپ اپلای کنی. به نظر من، تمام تلاشت رو برای این سه چیز (تافل، GRE و مقاله) بذار و مطمئن باش که بهترین نتیجه رو می تونی بگیری. چون رزومه ی خیلی خوبی داری که اگر این سه فاکتور رو بهش اضافه کنی Perfect خواهد شد.

موفق و موید باشید
    مرسی فراوان، منظورت از اینکه رزومه ی خوبی دارم یعنی می تونم واسه MIT هم پذیرش بگیرم؟ من آرزومه که اونجا درس بخونم

Junior Member

سلام من تازه مي خوام در مورد گرفتن پذيرش از اقدام كنم سال دوم ليسانسم براي دانشگاه سنگاپور ميشه به من راهنمايي كنيد اولين قدم چيكار بايد بكنم؟

Junior Member

سلام مي خواستم ببينم درسته كه ميگن ايران مدرك پيوسته از ليسانس به دكتراي كشوري مثل سنگاپور رو قبول نداره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)