صفحه 12 از 30 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 292

موضوع: لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

پیش فرض پاسخ : لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

سلام

اولین کار اینه که رزومه خوبی داشته باشید... میتونید رزومه دوستانی رو که برای direct phd اپلای کرده بودند رو در صفحات قبلی این تاپیک ببینید...

قبلا مدارک direct phd سنگاپور مورد قبول نبود اما حالا مشکل برطرف شده...

موفق باشید

Senior Member naeemtop آواتار ها

من شنیدم اگه کسی سربازی نرفته باشه و برای دکترای مستقیم از لیسانس پذیرش داشته باشه واسه خروج از کشور مشکل پیدا میکنه

آیا این درسته؟

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop نمایش پست ها
    من شنیدم اگه کسی سربازی نرفته باشه و برای دکترای مستقیم از لیسانس پذیرش داشته باشه واسه خروج از کشور مشکل پیدا میکنه

آیا این درسته؟
    اینطور که من از نوشته های این تاپیک متوجه شدم اگه ایران مدرک دکترای پیوسته اون کشور رو قبول نداشته باشه با مشکل مواجه میشیم...

موفق باشید

Senior Member naeemtop آواتار ها

یعنی اگه از آمریکا پذیرش دکترای مستقیم داشته باشیم و اینجا لیسانس باشیم و سربازی نرفته باشیم تو گرفتن خروج از کشو ر مشکل نداریم؟ (ریسکی تو این موضوع وجود نداره؟) مطمئن هستید؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop نمایش پست ها
    یعنی اگه از آمریکا پذیرش دکترای مستقیم داشته باشیم و اینجا لیسانس باشیم و سربازی نرفته باشیم تو گرفتن خروج از کشو ر مشکل نداریم؟ (ریسکی تو این موضوع وجود نداره؟) مطمئن هستید؟
    زمان خروج رو مطمئن نیستم اما زمان ارزیابی مدرک در وزارت علوم دچار مشکل میشین! متواتر دیدم که نوشتن ارزیابی مدرک دکترا به شرط داشتن مدرک کارشناسی ارشد معتبر ممکن می باشد! از این حیث هم تحقیقات کنید.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Junior Member $Farzad$ آواتار ها

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
    من بیش از 20 تا از سایتهای دانشگاههای آمریکا رو در رشته خودم, بیولوژی سلولی و مولکولی و گرایشهای مرتبط جستجو کردم همگی بدون استثنا دکتری مستقیم داشتند و همچین با آب و تاب میگفتن داوطلبا اصلا لازم نیست مسترز داشته باشن که دل آدم قیلی ویلی میرفت. البته بعضی رنک بالاها در کنار این قضیه روی پیشینه تحقیقاتی تاکید داشتند ولی درکل رویکرد مثبتی در زمینه دکتری مستقیم وجود داره و این از یک تفاوت دیدگاه اساسی ناشی میشه تفاوتی که باعث میشه ماها این موضوع خیلی بنظرمون بعید و در ابتدا غیر قابل باور برسه. اون تفاوت در اینجاست که ما به سطوح تحصیلی صرفا بچشم رتبه های علمی که هر چه بالاتر بودنشون برابر با اعتبار و موقعیت های بیشتره نگاه میکنیم و اینجوریه که با پدیده هایی مثل لیسانس بیکار و این روزها حتی فوق بیکار روبرو میشیم چون مدرک بالاتر رو مساوی با شانس بیشتر کار میدونیم که بیشترش هم زاییده شرایط خاص اجتماعی و اقتصادی و بینش های غلطیه که وجود داره. ولی از اون طرف میبینیم که جایگاهها کاملا تعریف شده است و سطح تحصیل هر فرد کاملا وابسته به اهداف حرفه ای او تعریف میشه. یکی که هدفش جذب شدن تو صنعت یا بازار کاره (applied) هیچ وقت نمیره سراغ PHD کسی میره که دغدغه ی تحقیق و علم داشته باشه. اونوقت تو جامعه ی مدرک زده ای مثل ما که این مسائله ی ظاهرا پیش پا افتاده جا نیفتاده وقتی از دکترای مستقیم حرف میزنی با دید شک بهش نگاه میشه و حتی بعضیا سوال واسشون پیش میاد که اگه همچین چیزیی هست خوب دیگه مسترز چه سیقه ایه؟! یبارکی دانشگاهه مسترزو ورمیداشت همه یراست از Bs میرفتن دکتری. من در چندین تا از سایتهای دانشگاهها دیدم که صریحا میگن اگه دنبال موقعیت شغلی خوب در صنایع, شرکتها, و غیره میگردین بهترین راه qualified شدن شرکت در Ms program هست و اگه واسه تحقیق باصطلاح flare دارین و جویای علمین واسه PHD programمون اپلای کنین.
    بنابراین دوستان شک بخودتون راه ندین و این موقعیت رو که برادرای آمریکایی فراهم کردن از دست ندین
    قطعا 5-6 سال مطالعه و تحقیق متمرکز و یکپارچه می ارزه به همین میزان مدت یا بیشتر دوپارچه یا بلکه هم چندپارچه!, خصوصا اینکه در خیلی دانشکاهها فارغ از اینکه شما لیسانسی یا فوق همون مدت 5-6 سال رو باید بگذرونی واسه PHD و یک سال(اول معمولا) Lab Rotation داشته باشی. پس پیشنهاد میکنم بجای اینکه نگران باشید پذیرش تو کدوم آسونتره و یا ممکنه در برابر بروبچه های مسترزدار تو رقابت کم بیارین بفکر قوی کردن رزومه و تقویت روحیه ریسک پذیری و بلند پروازیتون باشید! ببخشید سرتونو درد آوردم.

Junior Member

سلام می خواستم ببینم با معدل کارشناسی 13.9 کارشناسی و 3مقاله کنفرانس و 1 مقاله ژورنال چه شانسی برای ارشد و یا دکترای مستقیم ممکنه داشته باسم؟

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

با سلام

دوستان اگر کسی کشور دیگه ای به جز سنگاپور - انگلیس - استرالیا - آمریکا میشناسه که میشه direct phd اپلای کرد لطفا معرفی کنه...

با تشکر

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام

چون پرسیدید:

من والا نمیدونم درست

اما زیاد تو قید و بند دیرکت نباشید
    هیچ فرقی نداره
    شما باید در هر دو تعداد کورسی رو پاس کنید که اگه قبلا مستر داشته باشی اون تعداد کمتر میشه

مثلا من واسه دکترام باید 42 پاس میکردم
    حالا همش با هم 51 واحد شده
    یعنی اینکه از فوق هم حساب شده
    بنابراین این دیرکت یه نمه misleading هستش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چرا جواب نمی دن پس؟

با سلام و معذرت خواهي من تازه با اين سايت آشنا شدم و نمي دونم سوالم رو كجا بپرسم ؟ راهنمايي كنيد لطفا
    دو م اصل سوال : من مي خواهم با مدرك ليسانس براي دكتري اقدام كنم دانشگاهي هست كه اين امكان رو بده لطفا راهنمايي نماييد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)