صفحه 14 از 30 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 292

موضوع: لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

سلام
    وزارت علوم ايران مدرك دكتراي پيوسته كره جنوبي رو قبول داره؟دانشگاه هاي معتبر و زير رنك 500 ؟
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

ApplyAbroad Guardian
    shamim65 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science-NMSU

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام
    وزارت علوم ايران مدرك دكتراي پيوسته كره جنوبي رو قبول داره؟دانشگاه هاي معتبر و زير رنك 500 ؟
    سلام
    این طور که پیداست،خیر.قبول ندارند.
    مدارک Ph.Dازدانشگاه‌هاي‌گروه‌ 1درصورت‌داشتن‌كارشناسي‌ارشد، "دكترا" ارزشيابي‌مي‌شود
    منبع: http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/D...8%A8%DB%8C.htm

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط $Farzad$ نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
    من بیش از 20 تا از سایتهای دانشگاههای آمریکا رو در رشته خودم, بیولوژی سلولی و مولکولی و گرایشهای مرتبط جستجو کردم همگی بدون استثنا دکتری مستقیم داشتند و همچین با آب و تاب میگفتن داوطلبا اصلا لازم نیست مسترز داشته باشن که دل آدم قیلی ویلی میرفت. البته بعضی رنک بالاها در کنار این قضیه روی پیشینه تحقیقاتی تاکید داشتند ولی درکل رویکرد مثبتی در زمینه دکتری مستقیم وجود داره و این از یک تفاوت دیدگاه اساسی ناشی میشه تفاوتی که باعث میشه ماها این موضوع خیلی بنظرمون بعید و در ابتدا غیر قابل باور برسه. اون تفاوت در اینجاست که ما به سطوح تحصیلی صرفا بچشم رتبه های علمی که هر چه بالاتر بودنشون برابر با اعتبار و موقعیت های بیشتره نگاه میکنیم و اینجوریه که با پدیده هایی مثل لیسانس بیکار و این روزها حتی فوق بیکار روبرو میشیم چون مدرک بالاتر رو مساوی با شانس بیشتر کار میدونیم که بیشترش هم زاییده شرایط خاص اجتماعی و اقتصادی و بینش های غلطیه که وجود داره. ولی از اون طرف میبینیم که جایگاهها کاملا تعریف شده است و سطح تحصیل هر فرد کاملا وابسته به اهداف حرفه ای او تعریف میشه. یکی که هدفش جذب شدن تو صنعت یا بازار کاره (applied) هیچ وقت نمیره سراغ PHD کسی میره که دغدغه ی تحقیق و علم داشته باشه. اونوقت تو جامعه ی مدرک زده ای مثل ما که این مسائله ی ظاهرا پیش پا افتاده جا نیفتاده وقتی از دکترای مستقیم حرف میزنی با دید شک بهش نگاه میشه و حتی بعضیا سوال واسشون پیش میاد که اگه همچین چیزیی هست خوب دیگه مسترز چه سیقه ایه؟! یبارکی دانشگاهه مسترزو ورمیداشت همه یراست از Bs میرفتن دکتری. من در چندین تا از سایتهای دانشگاهها دیدم که صریحا میگن اگه دنبال موقعیت شغلی خوب در صنایع, شرکتها, و غیره میگردین بهترین راه qualified شدن شرکت در Ms program هست و اگه واسه تحقیق باصطلاح flare دارین و جویای علمین واسه PHD programمون اپلای کنین.
    بنابراین دوستان شک بخودتون راه ندین و این موقعیت رو که برادرای آمریکایی فراهم کردن از دست ندین
    قطعا 5-6 سال مطالعه و تحقیق متمرکز و یکپارچه می ارزه به همین میزان مدت یا بیشتر دوپارچه یا بلکه هم چندپارچه!, خصوصا اینکه در خیلی دانشکاهها فارغ از اینکه شما لیسانسی یا فوق همون مدت 5-6 سال رو باید بگذرونی واسه PHD و یک سال(اول معمولا) Lab Rotation داشته باشی. پس پیشنهاد میکنم بجای اینکه نگران باشید پذیرش تو کدوم آسونتره و یا ممکنه در برابر بروبچه های مسترزدار تو رقابت کم بیارین بفکر قوی کردن رزومه و تقویت روحیه ریسک پذیری و بلند پروازیتون باشید! ببخشید سرتونو درد آوردم.

با سلام و عرض ادب
    فرزاد جان من کارشناسی مهندسی منابع طبیعی -گرایش محیط زیست خوندم میتونی بهم در مورد phd مستقیم این رشته تو یه دانشگاه رایگان کمک کنی

Junior Member

سلام،
    ۱-کسی‌ از دانشگاه‌های US که direct PHDدر رشته صنایع داشته باشن لیستی داره یا اطلاعاتی‌ که کمک کنه
    ۲-برای direct PHD چه چیزیی‌ مهمه تا قبولت کنن
    ۳-من چند سال از لیسانسم گذشته و ۸ ساله کار می‌کنم، این موضوع منفیه یا مثبت
    ویرایش توسط shamim65 : February 11th, 2011 در ساعت 12:13 AM دلیل: پینگیلیش نوشتن خلاف مقررات فروم است.

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    نوشتن کتاب در دوره کارشناسی به عنوان نویسنده و گرد اورده اصلی چقدر میتونه شانس گرفتن پذیرش برای دکترا رو افزایش بده؟اصلا تاثیر داره؟
    ممنون
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

سلام
    نوشتن کتاب در دوره کارشناسی به عنوان نویسنده و گرد اورده اصلی چقدر میتونه شانس گرفتن پذیرش برای دکترا رو افزایش بده؟اصلا تاثیر داره؟
    ممنون
    یه بار یکی از بچه های باتجربه سایت ( بهرنگ) منو به نوشتن کتاب راهنمایی کرد. مسلما خیلی خوبه. البته اگه خودت یک کتاب بنویسی و اصول جدیدی رو در یک علمی پیدا بکنی و در قالب کتاب ارایه بدی خیلی عالیه.

موفق باشی

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

ممنون سپهر جان. اما اگر اصول جديدي بخام بديم كه ميشيم انيشتيني يا نيوتوني!؟!!!؟!؟!!؟
    الانم تو ايران براي يه درس مثلا فيزيك 2 20جور كتاب هست كه شايد 2تاش مرجع باشن.بقيه نوشته ي دست استاد هاست كه اونم از اين ور اون ور كندن 4تا تمرينم اضافه كردن شده كتاب.البته يه چيز هايي اضافه كه ميكن.اما كلا گفتم اگر يه كتاب چاپ شده به نام خودت داشته باشي تاثير پذير هست تو گرفتن پذيرش؟

ممنون سپهر جان. اما اگر اصول جديدي بخام بديم كه ميشيم انيشتيني يا نيوتوني!؟!!!؟!؟!!؟
    الانم تو ايران براي يه درس مثلا فيزيك 2 20جور كتاب هست كه شايد 2تاش مرجع باشن.بقيه نوشته ي دست استاد هاست كه اونم از اين ور اون ور كندن 4تا تمرينم اضافه كردن شده كتاب.البته يه چيز هايي اضافه كه ميكن.اما كلا گفتم اگر يه كتاب چاپ شده به نام خودت داشته باشي تاثير پذير هست تو گرفتن پذيرش؟
    نوشتن کتاب بسیار وقت گیر و کم ثمره، شما خودت گفتی کار مهمی نمی شه کرد، پس بهتره معدلتو بیاری بالا. تعداد افرادی که کتاب می نویسن (اونور) بسیار بسیار کمه و همشون حرف برای گفتن دارن، شما که انتظار نداری با چنین دیدی به کتابت نگا بشه؟ از من بپرسی میگم تاثیرش صفره اگه منفی نباشه حتی بسیاری از این مقالاتی که ملت در لیسانس هم می دن با دید دیگه ای نگاه خواهد شد. بهترین کار انجام کاریست که به عهده شماست: معدل بالا، زبان بالا.

Junior Member

سلام دوستان

من الان مستقیم از لیسانس به دکترا پذیرش گرفتم (البته از مالزی!) و الان ساله اولمه.

اگه بخوام راستشو بگم، پذیرش مستقیم برای دکترا از دانشگاههای خوب سختتر از فوق لیسانس (بدون فاند) هست. به چند دلیل

در مورد آمریکا و کانادا صحبت می‌کنم

تقریبا تمام پروگرام دکترا فاند همرهش، بنابر این شما اگه برای دکترا قبول بشید احتمال فاند گرفتنتون زیاده و این رقابت رو خیلی‌ سنگین می‌کنه. ۲- دقت کنید وقتی‌ واسه دکترا از لیسانس اقدام می‌کنید رقیب‌های شما اکثرا از فوق لیسانس هستن. حالا اگه رزومه شما عالی‌ نباشه (معدل، مقاله،...) و نمرهی‌ GRE هم خارق العادهٔ نباشه شانس پذیرش خیلی‌ کم می‌شه. من به دوستانی که از لیسانس میخوان اقدام کنم توصیه می‌کنم فقط در صورتی‌ که استدیو میشناسن، رزومه عالی‌ دارن،و نمرهشونم خوب برای دکترا مستقیم اقدام کنن (اگه میخواین از یه جای خوب پذیرش بگیرین) در غیر این صورت

کسی‌ میدونه که اگر بخوام دوباره برای دانشگاههای آمریکا و کانادا اپلای کنم بهتره بگم که من الان دکترا یه جای دیگه هستم می‌خوام بیام اونجا یا اصلا چیزی نگم؟

اگه غلط زیاده توی متن مال بهنویسه ؛)

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Greenboy نمایش پست ها
    سلام دوستان

من الان مستقیم از لیسانس به دکترا پذیرش گرفتم (البته از مالزی!) و الان ساله اولمه.

اگه بخوام راستشو بگم، پذیرش مستقیم برای دکترا از دانشگاههای خوب سختتر از فوق لیسانس (بدون فاند) هست. به چند دلیل

در مورد آمریکا و کانادا صحبت می‌کنم

تقریبا تمام پروگرام دکترا فاند همرهش، بنابر این شما اگه برای دکترا قبول بشید احتمال فاند گرفتنتون زیاده و این رقابت رو خیلی‌ سنگین می‌کنه. ۲- دقت کنید وقتی‌ واسه دکترا از لیسانس اقدام می‌کنید رقیب‌های شما اکثرا از فوق لیسانس هستن. حالا اگه رزومه شما عالی‌ نباشه (معدل، مقاله،...) و نمرهی‌ GRE هم خارق العادهٔ نباشه شانس پذیرش خیلی‌ کم می‌شه. من به دوستانی که از لیسانس میخوان اقدام کنم توصیه می‌کنم فقط در صورتی‌ که استدیو میشناسن، رزومه عالی‌ دارن،و نمرهشونم خوب برای دکترا مستقیم اقدام کنن (اگه میخواین از یه جای خوب پذیرش بگیرین) در غیر این صورت

کسی‌ میدونه که اگر بخوام دوباره برای دانشگاههای آمریکا و کانادا اپلای کنم بهتره بگم که من الان دکترا یه جای دیگه هستم می‌خوام بیام اونجا یا اصلا چیزی نگم؟

اگه غلط زیاده توی متن مال بهنویسه ؛)
    والا من که نفهمیدم چی نوشتی ! اما کلا برای پذیرش در هر مقطعی مشکلات خاص خودش هستش. اما برای دکتری مستقیم کسایی که ریسرچشون خوب هستش معمولا اقدام می کنند. خود مناصلا حوصله نشستن سر کلاس و گوش دادن به چرت و پرت های استاد ها ندارم ( چه ایرانی ، چه خارجی!) رزومم هم داد می زنه که من ریسرچ بیس کار می کنم پس اون استادی که واقعا دنبال RA می گرده می یاد کسی رو گیر می یاره که نیاد بعد 3 ترم بهش روش تحقیق یاد بده !

پس حتما رزومه تعیین کننده خواهد بود که یه بخشیشم نمره زبان هستش و نیازی به خارق (خارغ) یا حتی ( خوارق) العاده بودنش نیست !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)