صفحه 15 از 30 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 292

موضوع: لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

پیش فرض پاسخ : لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

نقل قول نوشته اصلی توسط Greenboy نمایش پست ها
    اگه بخوام راستشو بگم، پذیرش مستقیم برای دکترا از دانشگاههای خوب سختتر از فوق لیسانس (بدون فاند) هست. به چند دلیل
    بله اینکه واضحه؟!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Greenboy نمایش پست ها
    1-تقریبا تمام پروگرام دکترا فاند همرهش، بنابر این شما اگه برای دکترا قبول بشید احتمال فاند گرفتنتون زیاده و این رقابت رو خیلی‌ سنگین می‌کنه. ۲- دقت کنید وقتی‌ واسه دکترا از لیسانس اقدام می‌کنید رقیب‌های شما اکثرا از فوق لیسانس هستن. حالا اگه رزومه شما عالی‌ نباشه (معدل، مقاله،...) و نمرهی‌ GRE هم خارق العادهٔ نباشه شانس پذیرش خیلی‌ کم می‌شه.
    1-نه لزوما، دانشگاه های تاپ این طورین: فوقشون تز نداره و فقط هم به PhD فاند میدن اگه هم را دادنش احتمال زیاد بهش فاند هم داده خواهد شد.
    2- نه! تعداد فوقی ها کمتر از لیسانسا نباشه بیشتر نیست.
    3- تمام این مسایل کاملا نسبی هست و هیچ قانون کلی وجود نداره. لطفا این قضیه رو همیشه در تمام مراحل apply در نظر بگیرین.

Junior Member

سلام.
    من شرایطم یکم ویژه هست.
    الان دانشجوی ارشد مکانیکم.تا حالا 18 واحد از دروس رو گذروندم.6 واحد مونده و پایان نامه.به دلیل عدم مدیریت نمره ها در طول این سه ترم معدلم خیلی پایین شده و الان میخوام انصراف بدم و برم سربازی و بعد از اون ادامه بدم.
    البته الان انصراف بدم دانشگاه بهم ریز نمرات دروس گذرونده شده رو میده.واسه مقاله هم مشکلی ندارم و همه چی آماده بود واسه پایان نامم. و اگه انصراف بدم میتونم همین پایان نامم رو به صورت آزاد مقاله کنم و تافل و gre هم تا پایان سربازی میگیرم
    میخوام اینو بگم که با داشتن یک مقاله و تافل و GRE و همچنین داشتن ریز نمرات ارشد ( و نه مدرک ارشد) چه وضعیتی برای گرفتن phd به طور مستقیم دارم؟چون هم سطح علمیش رو دارم و علاقه به پژوهش.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط cardesign نمایش پست ها
    سلام.
    من شرایطم یکم ویژه هست.
    الان دانشجوی ارشد مکانیکم.تا حالا 18 واحد از دروس رو گذروندم.6 واحد مونده و پایان نامه.به دلیل عدم مدیریت نمره ها در طول این سه ترم معدلم خیلی پایین شده و الان میخوام انصراف بدم و برم سربازی و بعد از اون ادامه بدم.
    البته الان انصراف بدم دانشگاه بهم ریز نمرات دروس گذرونده شده رو میده.واسه مقاله هم مشکلی ندارم و همه چی آماده بود واسه پایان نامم. و اگه انصراف بدم میتونم همین پایان نامم رو به صورت آزاد مقاله کنم و تافل و gre هم تا پایان سربازی میگیرم
    میخوام اینو بگم که با داشتن یک مقاله و تافل و GRE و همچنین داشتن ریز نمرات ارشد ( و نه مدرک ارشد) چه وضعیتی برای گرفتن phd به طور مستقیم دارم؟چون هم سطح علمیش رو دارم و علاقه به پژوهش.
    خوب من احساس می کنم که باید توی تاپیک شانس پذیرش این رو مطرح کنید ! اما باز هم اطلاعات شما کافی برای قضاوت نیست !

کدوم کشور ؟
    معدل لیسانس از مهمترین ( تاکیید می کنم مهمترین ) فاکتورهای لیسانس به دکتری هستش ! واسه این آمریکایی ها هیچی به اندازه اون مهم نیست !
    رشته و تا حدودی دانشگاه لیسانس ؟
    نمره های زبان و نمره هاش توی بخش های مختلف ! برای RA حداقل نمره رایتینگت باید 22 باشه و برای TA حداقل نمره اسپیکینگت باید 24 ( که البته برای دانشگاههای مختلف فرق داره )
    مقاله ها چه قدر ارزش علمی دارند و کجا چاپ یا ارائه شدند ؟
    SOP خوب و از اون بهتر Statement of Research Interests و Research Proposal.
    ریکامندیشن خوب ؟
    سوابق RAو TA قبلی داری ؟
    سابقه کار ؟

اگر اینها رو داشته باشی و برای ما بنویسی می تونیم بهت بگیم !

اینکه سطح علمیش رو داری 1 بحث هستش و اینکه چه قدر خودت رو بتونی خوب نشون بدی هم یه حرف دیگست !

اگه ادعا کنی خیلی درس خوندن رو دوست داری اونها از روی معدلت می فهمند که داری راست می گی یا دروغ !
    اگه بگی ریسرچ دوست داری بلا فاصله ازت ریکام می خواند که استادات برات بنیوسند که تو خیلی خوب بودی + مقاله هات نشون می دند !

پس پیش قضاوت کردن بدون این اطلاعات غیر ممکن خواهد بود.

ایشالا موفق می شی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    خوب من احساس می کنم که باید توی تاپیک شانس پذیرش این رو مطرح کنید ! اما باز هم اطلاعات شما کافی برای قضاوت نیست !

کدوم کشور ؟
    معدل لیسانس از مهمترین ( تاکیید می کنم مهمترین ) فاکتورهای لیسانس به دکتری هستش ! واسه این آمریکایی ها هیچی به اندازه اون مهم نیست !
    رشته و تا حدودی دانشگاه لیسانس ؟
    نمره های زبان و نمره هاش توی بخش های مختلف ! برای RA حداقل نمره رایتینگت باید 22 باشه و برای TA حداقل نمره اسپیکینگت باید 24 ( که البته برای دانشگاههای مختلف فرق داره )
    مقاله ها چه قدر ارزش علمی دارند و کجا چاپ یا ارائه شدند ؟
    SOP خوب و از اون بهتر Statement of Research Interests و Research Proposal.
    ریکامندیشن خوب ؟
    سوابق RAو TA قبلی داری ؟
    سابقه کار ؟

اگر اینها رو داشته باشی و برای ما بنویسی می تونیم بهت بگیم !

اینکه سطح علمیش رو داری 1 بحث هستش و اینکه چه قدر خودت رو بتونی خوب نشون بدی هم یه حرف دیگست !

اگه ادعا کنی خیلی درس خوندن رو دوست داری اونها از روی معدلت می فهمند که داری راست می گی یا دروغ !
    اگه بگی ریسرچ دوست داری بلا فاصله ازت ریکام می خواند که استادات برات بنیوسند که تو خیلی خوب بودی + مقاله هات نشون می دند !

پس پیش قضاوت کردن بدون این اطلاعات غیر ممکن خواهد بود.

ایشالا موفق می شی.
    ممنون از جوابتون
    اطلاعات بیشتر ندادم چون واسه الان نمیخوام.الان هنوز مراحل انصراف رو هم تموم نکردم
    واسه حدود دو سال آیندست
    کدوم کشور که چی بگم!!! اصرار خاصی رو کشور نیست.ولی طبق اون چیزی که تو همین تاپیک دوستان گفتن واسه بعضی دانشگاه های آمریکا این راه وجود داره و یه چند تا کشور دیگه
    معدل لیسانس تو کارشناسیم خوب نبود.کلا تو کسب معدل زیاد مهارت ندارم. نزدیک 14 بود.ولی حداقل تو آمریکا که ظاهرا میشه این معدل کم رو با GRE پوشش داد!!!
    دانشگاه کارشناسیم هم آزاد بود.واحد ابهر و الان هم آزاد تاکستان هستم که میخوام انصراف بدم.
    زبان هم که هنوز امتحان ندادم و دارم آماده میشم.ولی با اینکه رایتینگم نسبت به سایر مهارت ها ضعیف تره ولی چون از RA بیشتر خوشم میاد تا TA سعی میکنم رایتینگ رو بیشتر تقویتش کنم
    در مورد مقاله هم همینطور (همونطور که گفتین این بحث باید تو قسمت شانس گفته میشد ) چون هنوز شروع به کار نکردم. ولی خوب قابلیت مقاله شدن رو داره.کجا نمیدونم!!
    اگه مستقیم از کارشناسی قراره بریم به PHD دیگه توصیه نامه از کجا باید بیاریم؟ چون توصیه نامه رو استاد راهنما تو ارشد مینویسه!!!!
    سوابق RA و TA هم ندارم.فقط SOFTWARE چرا!!
    کار هم نه.دانشجو بودم
    میدونم هیچ کدوم از شرایط هنوز آماده نیست.شما فرض کنید دو سال دیگه اماده باشه کجاها میشه اقدام کرد؟

یه سوال دیگه اینه که آیا اگه ریز نمرات ارشد رو داشته باشم.میشه این واحدها رو تو دکترا معادل سازی کرد و دیگه اونجا همه دروس ارشد رو نخونم؟(با توجه به اینکه مدرک ارشد اینجا ندارم ولی 18 واحد از دروسش رو گذروندم!!)

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط cardesign نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون
    اطلاعات بیشتر ندادم چون واسه الان نمیخوام.الان هنوز مراحل انصراف رو هم تموم نکردم
    واسه حدود دو سال آیندست
    کدوم کشور که چی بگم!!! اصرار خاصی رو کشور نیست.ولی طبق اون چیزی که تو همین تاپیک دوستان گفتن واسه بعضی دانشگاه های آمریکا این راه وجود داره و یه چند تا کشور دیگه
    معدل لیسانس تو کارشناسیم خوب نبود.کلا تو کسب معدل زیاد مهارت ندارم. نزدیک 14 بود.ولی حداقل تو آمریکا که ظاهرا میشه این معدل کم رو با GRE پوشش داد!!!
    دانشگاه کارشناسیم هم آزاد بود.واحد ابهر و الان هم آزاد تاکستان هستم که میخوام انصراف بدم.
    زبان هم که هنوز امتحان ندادم و دارم آماده میشم.ولی با اینکه رایتینگم نسبت به سایر مهارت ها ضعیف تره ولی چون از RA بیشتر خوشم میاد تا TA سعی میکنم رایتینگ رو بیشتر تقویتش کنم
    در مورد مقاله هم همینطور (همونطور که گفتین این بحث باید تو قسمت شانس گفته میشد ) چون هنوز شروع به کار نکردم. ولی خوب قابلیت مقاله شدن رو داره.کجا نمیدونم!!
    اگه مستقیم از کارشناسی قراره بریم به PHD دیگه توصیه نامه از کجا باید بیاریم؟ چون توصیه نامه رو استاد راهنما تو ارشد مینویسه!!!!
    سوابق RA و TA هم ندارم.فقط SOFTWARE چرا!!
    کار هم نه.دانشجو بودم
    میدونم هیچ کدوم از شرایط هنوز آماده نیست.شما فرض کنید دو سال دیگه اماده باشه کجاها میشه اقدام کرد؟

یه سوال دیگه اینه که آیا اگه ریز نمرات ارشد رو داشته باشم.میشه این واحدها رو تو دکترا معادل سازی کرد و دیگه اونجا همه دروس ارشد رو نخونم؟(با توجه به اینکه مدرک ارشد اینجا ندارم ولی 18 واحد از دروسش رو گذروندم!!)
    چی ؟

ریکام رو فقط باید استاد راهنمای ارشدت بهت بده ؟ کی این رو گفته ؟
    من خودم دو تا از استادام + رئیس دانشکده فنی مون + مدیر منابع انسانی جایی که توش کار می کنم بهم ریکام دادند ! همش هم قبول هستش !

معدل شما کم هستش ! نزدیک 14 یعنی زیرش ؟ این طوری میشه کمتر از 3.00 توی مقیاس آمریکایی !
    فک کردی واقعا روی نمره GRE میشه حساب باز کرد ؟ پیشنهاد می کنم 1 سری تست BB رو ببینی اون وقت می فهمی که گرفتن نمره 400 از وربال برای خیلی از آدم های دنیا رویاست !!!!! پس اصلا فقط و فقط روی اون حساب باز نکن !

در ضمن من مقاله اول رو 6 ماه روش کار کردم و در یک چشم به هم زدن توسط دانشگاه صنعتی اصفهان رد شد ! 3-4 تا مقاله باید بدی تا دستت بیاد چه جوری میشه مقاله نوشت ! تازه الانم که الانه ژورنال های توپ به شبیه سازی یکی از مقاله هام گیر دادند که باید گسترشش بدم ! این پروسه برای شما نزدیک به 2 سال کار سخت در بر خواهد داشت !

درباره قسمت آخر سوالت من اطلاعاتی ندارم که می شه انتقال داد یا نه.

نتیجه گیری :

من نمی تونم با این شرایط شما نظری بدم! اما به نظر من با این چیزی که شما الان داری می گی نمی تونی از کانادا پذیرش بگیری چون اونها حداقل معدل رو 16 می خواند ! درباره آمریکام بزار خودم اول برم ! ایشالا بهد از اینکه رفتم برات تعریف می کنم که ادمیشن به چه چیزی بستگی داره !

برای کمک بهت توصیه می کنم توی قسمت نظرخواهی برای شانس پذیرش شرایط خودت رو بنویسی

و من الله توفیق

Junior Member

مرسی
    معدل دقیق 14.63
    در مورد توصیه نامه خوب بهتر شد اینکه هر کی میتونه بده.
    طبیعی هست با این اوضاع کار سختی در پیشه.خیلی هم عجله ندارم.

Member Seabird آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST-Industrial Engineering

با توجه به تجربه خودم یه نکته ای که توی اپلای برای direct PhD خیلی مهم هست اینه که با مشورت با دانشجوهای دانشکده مورد نظرتون و بررسی نتایج پذیرش سالهای پیش، تا حدودی دستتون بیاد که دید کلی اون دانشگاهی (=دانشکده ای) که میخواهید اپلای کنید نسبت به کسانی که مدرک مستر ندارند چطور هست. به هیچ وجه به اطلاعات وب سایت اکتفا نکنید، بیشتر دانشگاه های آمریکا طبق اطلاعات وب سایت داشتن مدرک مستر رو requirement به حساب نمیارند، اما در عمل قضیه متفاوته. تا اون جایی که من متوجه شدم و خوب طبیعی هم هست اکثر اساتید به شدت دانشجوهای مستر رو ترجیح میدند، مگر این که شما به عنوان دانشجوی لیسانس مثلا مقاله ISI و به طور کلی رزومه پژوهشی خیلی خوب داشته باشید و با داشتن نمره زبان خوب بتونید سایر رقبا که دوره مستر رو گذروندند رو کنار بزنید. (واضحه که در شرایط مساوی باز هم اونا ارجحیت دارند) مثلا اگر نمره تافل و GRE خوب و معدل مناسبی هم دارید( اما رزومه پژوهشی تون چنگی به دل نمیزنه) و شانس پذیرفته شدن برای PhD رو در خودتون می بینید، خیلی خیلی در انتخاب دانشگاه دقت کنید و اون دانشگاه هایی رو انتخاب کنید که به معدل و نمره زبان (خصوصا GRE) برای پذیرش و funding در مقایسه با مقاله وزن بیشتری میدند وگرنه اگه بقیه شرایطتون هم عالی باشه اما مقاله خوب نداشته باشید، فقط یه پذیرش مستر یا PhD خشک و خالی (بدون فاند) نصیبتون میشه و هیچ استادی حاضر نمیشه supervisor شما بشه. (البته مثال نقض هم وجود داره) بیشتر اپلیکیشن های من برای direct PhD به این وضع دچار شدند.
    به طور مثال وب سایت دانشکده صنایع دانشگاه Oklahoma اولین سوالی که در FAQ آورده اینه که امکان اپلای بدون داشتن مدرک master هست یا نه؟ و جواب هم اینه که اصلا ضرورتی نداره.
    اما این دانشگاه فقط پذیرش مستر به من داد و در ایمیلی که برای من اومده این طور نوشته شده:
    From your application it is our understanding that you are interested in our Ph.D. program. We accept applications for the Ph.D. program from candidates who have completed or who are near to completion of an M.S. degree.
    من به graduate coordinator ایمیل زدم و گفتم خوب مگه آزار دارید توی وب سایتتون اطلاعات گمراه کننده میذارید؟! و اونم فقط گفت مرسی که خبر دادی، شما راست می گی درستش می کنیم. به نظر من بچه های صنایع که مدرک فوق ندارند به کلی دور این دانشگاه رو برای PhD خط بکشند، مگر این که جواب صد در صد از استاد داشته باشند.
    ویرایش توسط Seabird : April 19th, 2011 در ساعت 12:50 PM

Senior Member naeemtop آواتار ها

سلام

من دانشجوی لیسانس هستم و نمره GRE ام خوب نیست(البته q رو 800 زدم و وربال رو کم زدم) اما سابقه پزوهشی خوب (مقاله/سابقه کار در آزمایشگاه/طرح اختراع و ...) داشتم. از دو دانشگاههای خوب پذیرش direct PhD گرفتم البته فاند نداره. لازم به ذکره که همون دانشگاه یکی از دوستای فوق لیسانس من که رزومش خیلی از من بهتر بود و یکی از بچه های لیسانس که اون رزومش و نمره زبان و ... همه چیش از من بهتر بود فقط معدلش کمتر و سنش 4 سال بیشتر بود رو ریجکت کردن

به نظر من برای دکترای مستقیم این فاکتور ها له ترتیب بیشترین نقش رو دارن :

SOP خوب که نشون بده شما تو این سن و سال توانایی هایی تونستید کسب کنید که باهاش میتونی کارای خوبی بکنید. (این فاکتور به نظر خیلی خیلی مهمه. حداقل واسه direct PhD )
    نمره gre (اگه q رو 800 بزنید هم خیلی افاقه میکنه. میتونی تو رزومه به این اشاره کنید که چون سنتون کم بوده فرصت کافی نداشتید. برای خود من به این اشاره کردم که امتحان GRE ام 7 روز بعد از تافلم بود)
    مقاله
    معدل خوب لیسانس (حداقل باید 3 رو داشته باشید. چون خیلی از دانشگاهها حتی حاضر نیست به کسی که معدل لیسانسش 2.99 باشه و مستر نداشته باشه دکترا بدن)

من خودم رشتم مکانیک بود اما تو ریاضیات کاربردی و محاسبات عددی روش هایی رو بلد بودم و همچنان هم دارم ادامه میدم. کارهای دوره لیسانسم هم به ریسرچ اینترستم زیاد ربط نداشت.
    By failing to prepare, You are preparing to fail / برای همه دوستای خوبم که دارن میرن واسه ویزا آروزی موفقیت میکنم !
    آماده همکاری برای مقاله : تحلیل آماری پایان نامه های مهندسی توسط شبکه های عصبی و RBF . بهینه سازی با الگوریتم زنتیک (پیغام خصوصی)

Junior Member

سلام دوستان

من از يكي از دانشگاه هاي آمريكا پزيرش از ليسانس به دكترا با فاند خيلي خوب گرفتم. اما رنك دانشگام خيلي خوب نيست و دوست ندارم تا دوره دكترا اونجا باشم. علت اين كه براي دكترا اپلاي كردم اين بود كه تو يه قسمت اپلاي ابراد خوندم كه اگه دوست نداشته باشيد مي تونيد بعد از مدتي درخواست مدرك فوق كنيد. من اطلاع كافي دارم كه اين كار در دانشگاه ما ممكنه. اما اون چيزي كه منو نگران كرده عكس العمل استاده. من خبري شنيدم كه بعضي از استادها برخورد هاي بدي كردند. مسلما دست استاد براي هر كاري بازه. مي تونه كاري كنه كه شما از هيچ يك از اساتيد نتوني ريكام بگيري و يا استاد شما در دانشگاهي كه مي خواهيد PhD بخونيد رو پيدا كنه و با ايشون تماس بگيره و ايشون رو منصرف كنه. به غير از اين ، اين كار كار اخلاقي هم نيست. مي خوام بدونم كه كسي هست كه يه همچين تجربه اي داشته باشه يا مثلا يكي از دوستانش يه همچين اتفاقي براش افتاده باشه.

راستش من از دو جاي ديگه براي Ms پزيرش دارم اما فاندش كافي نيست. چند روزه تصميم گرفتم كه به استادم ايميل بزنم و بهش يه جوري بگم كه ممكنه بعد از Msc نخام اونجا ادامه بدم. اما مي ترسم كلا قضيه به هم بخوره. به نظرتون من بايد دقيقا چي كار كنم. لطفا دوستان راهنمايي كنيد.

Junior Member eye آواتار ها

هرچی گشتم مرتبط تر از این پست با سوالم نیافتم,چرا از سایت دانشگاه های آمریکا سر در نمیارم؟آخه چیکار کنم؟؟انگلیسیم خوبه ولی...
    من میخوام امتحان زبان از اول بدم اما یه بار امتحان دادم و نمره هام:
    gre:990
    toefl ibt:100
    مفاله ندارم
    معدل16.20
    رشته فیزیک
    به نظر شما واسه phd با فول فاند اقدام کنم؟یا بمونم و فوق لیسانسم رو بگیرم تو ایران؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)