صفحه 19 از 30 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 292

موضوع: لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

نقل قول نوشته اصلی توسط soroushar نمایش پست ها
    آقا من هرچی اینجا خوندم فقط گیج تر شدم. میدونم که ممکنه وزارت علوم گیر بده ولی کسی الان دقیق میدونه که اگر پذیرش برای phd از لیسانس برای آمریکا یا کانادا داشته باشیم و سربازی هم نرفته باشیم به مشکلی برمیخوریم یا نه؟
    نه خیر به مشکلی بر نمی خورید.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط niloot نمایش پست ها
    بچه ها از کجای سایت دانشگاه ها میشه فهمید که از لیسانس به دکترا میگیره؟؟؟؟ کسی می تونه چند تا دانشگاه توی کانادا و آمریکا رو معرفی کنه؟ یا لیستی از این نوع دانشگاه ها هست که بفرستید..ممنونم
    از سایت دانشگاه نمی شه اینو متوجه شد! از سایت دانشکده ی مورد نظر باید فهمید. این موضوع از دانشکده به دانشکده متفاوته. به طور کلی در امریکا رایجتره تا کانادا، مخصوصن در science و engineering.
    اگر اشاره ای به این مطلب نشده بود تو سایتشون، بهشون ایمیل بزنید و سوال کنید که ممکنه یا نه.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سلام

دوستان توی امریکا کدوم دانشگاه ها دایرکت دکترا ارایه میکنن و طول این دوره چند سال هستش؟

من لیسانس کامپیوتر هستم و برای مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر میخوام اقدام کنم
    در رشته ی شما تقریبن همه جا، درخواست دانشجوی لیسانس برای ورود به دکترا رو بررسی می کنند و اتفاقن خیلی از افرادی که پذیرفته میشن هم ارشد ندارن! طول دوره ی دکترا متغییره، ولی معمولش برای کسانی که از لیسانس وارد دکترا میشن 5 ساله.

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

دوستان فاکتور های مهم برای پذیرش پذیرش مستقیم از لیسانس به دکترا چیه؟ چه چیزایی رزومه شخص رو عالی نشون میده؟
    مرسی
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    دوستان فاکتور های مهم برای پذیرش پذیرش مستقیم از لیسانس به دکترا چیه؟ چه چیزایی رزومه شخص رو عالی نشون میده؟
    مرسی
    سوال شما کلیه. بستگی به رشته داره. همین طور به دانشکده/دانشگاه مورد نظر. معدل و زبان و GRE مهم ترین فاکتور ها هستند.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    سوال شما کلیه. بستگی به رشته داره. همین طور به دانشکده/دانشگاه مورد نظر. معدل و زبان و GRE مهم ترین فاکتور ها هستند.
    مگر نه این هست که رزومه شخص باید عالی باشه تا نظر اون ها جذب بشه. حتما بعضی موارد ارجحیت هایی دارند. مثلا آیا یه معدل خفن از یه دانشگاه معروف میتونه باشه؟ یا رزومه پژوهشی موفق با مقالات خوب؟ مثلا دوستی در انجمن هستند با معدل 18 و نیم یه دانشگاه ناشناخته ( اسم دانشگاهش هم عجیب غریب بود ) از کانادا direct گرفته. یا مثلا شما خودتون فقط با معدلتون و اسم شریف تونستید. رزومه یه هندی رو نگاه می کردم با سابقه پژوهشی خیلی خوب ( چند تا ISI و چند تا award و عناوین مختلف ) تونسته بگیره. شاید بهتره بپرسم یه وزنه بسیار سنگین کافیه برای جلب توجهشون؟ ( مثلا یه معدل عالی و بقیه موارد در حد نرمال )
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    مگر نه این هست که رزومه شخص باید عالی باشه تا نظر اون ها جذب بشه. حتما بعضی موارد ارجحیت هایی دارند. مثلا آیا یه معدل خفن از یه دانشگاه معروف میتونه باشه؟ یا رزومه پژوهشی موفق با مقالات خوب؟ مثلا دوستی در انجمن هستند با معدل 18 و نیم یه دانشگاه ناشناخته ( اسم دانشگاهش هم عجیب غریب بود ) از کانادا direct گرفته. یا مثلا شما خودتون فقط با معدلتون و اسم شریف تونستید. رزومه یه هندی رو نگاه می کردم با سابقه پژوهشی خیلی خوب ( چند تا ISI و چند تا award و عناوین مختلف ) تونسته بگیره. شاید بهتره بپرسم یه وزنه بسیار سنگین کافیه برای جلب توجهشون؟ ( مثلا یه معدل عالی و بقیه موارد در حد نرمال )
    همه ی ما دوست داریم راجع به این سوال یه جواب خوب پیدا کنیم... ولی متأسفانه نمیشه! یعنی هر کی هم نظر قطعی بده اشتباه می کنه. چون هیچ فرمول عمومی ای وجود نداره؛ این کاملن یه پروسه ی انسانیه. ممکنه یه دانشگاه عشق معدل باشه، یه جا دیگه فقط به ریسرچ اهمیت بده، دیگری به GRE گیر باشه... بعضی ها هم ترکیبی از اینا. البته در مورد خودم که گفتید، به جز اون دو مورد، جی آر ای ها، هر دو، و همین طور رنک یک بودنم در کلاس هم نقش خوبی داشته. در ضمن توصیه نامه ها اساتید اگه تأثیرگذار نوشته شده باشه گاهی خیلی مهمه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    همه ی ما دوست داریم راجع به این سوال یه جواب خوب پیدا کنیم... ولی متأسفانه نمیشه! یعنی هر کی هم نظر قطعی بده اشتباه می کنه. چون هیچ فرمول عمومی ای وجود نداره؛ این کاملن یه پروسه ی انسانیه. ممکنه یه دانشگاه عشق معدل باشه، یه جا دیگه فقط به ریسرچ اهمیت بده، دیگری به GRE گیر باشه... بعضی ها هم ترکیبی از اینا. البته در مورد خودم که گفتید، به جز اون دو مورد، جی آر ای ها، هر دو، و همین طور رنک یک بودنم در کلاس هم نقش خوبی داشته. در ضمن توصیه نامه ها اساتید اگه تأثیرگذار نوشته شده باشه گاهی خیلی مهمه.
    دقیقا مثل grand unified theory هست فرمول خاصی براش نیست! در ضمن به نظرم شما میتونیم این قانون ( هر چند دست و پا شکسته! ) رو بگیم که باید تو رزومه یه چیز خیلی متمایز از بقیه و جذاب باشه که یه لحظه استادو جذب خودشو بکنه!

سلام به همگی دوستان

بنده با رزومه ی زیر چقدر شانس دارم برای رشته کامپیوتر یا فناوری اطلاعات با گرایش شبکه با فاند پذیرش لیسانس به دکتری بگیرم؟
    1- معدل لیسانس 17.80 از دانشگاه غیر انتفاعی
    2- تافل 83
    3- 8 مقاله کنفرانسی خارجی + 3 مقاله ی ISI
    ممنون میشم راهنمایی کنید که به کجا اپلای کنم؟ کدوم دانشگاهها اقدام کنم؟امریکا یا کانادا یا استرالیا؟
    از دوستانی که تو رشته ی بنده پذیرش مستقیم به دکتری گرفته چه دانشگاههایی رو پیشنهاد میکنه؟
    با تشکر از مدیریت فروم

Member
    رشته و دانشگاه
    بیولوژی دانشگاه تهران

سلام دوستان. من لیسانس زیست شناسی دانشگاه تهران دارم. تافل 583وTWE=4.5
    جی ار ای یک ماه دیگه دارم. معدلم 15.65 و مقاله هم ندارم. اکثر دانشگاه های آمریکا در سایتشون نوشتن که می تونید مستقیم از لیسانس به PHD اپلای کنید. حالا سوالم اینه که آیا باید حتماً دانشجوی لیسانس مقاله داشته باشه تا بپذیرنش برای دکترا؟ اگر نه ، آیا با این شرایط بهتره برای دکترا اپلای کنم یا مستر؟ برای دکترا با این شرایط پذیرفته می شم همرا با فاند؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)