صفحه 25 از 30 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 292

موضوع: لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

با سلام خدمت دوستان می خواستم بدونم اگه ما فوق لیسانس رو در ایران بخونیم و بعد از لیسانس به دکترا اپلای کنیم موقع آزادسازی مدارک مشکلی واسمون پیش نمیاد؟یعنی بهمون گیر نمیدن که چرا داریم مدرک لیسانسمونو آزاد میکنیم و فوق رو نه؟

دوستان سوال دیگه ای که دارم اینه که دکتری مستقیم حدودا چند سال طول میکشه؟
    ویرایش توسط Simon : March 30th, 2014 در ساعت 06:55 AM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

دوستان کسی میدونه fullfound اپلای مستقیم دکتری واسه طراحی شهری رو چه دانشگاه هایی دارند?

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من در سایت وزارت علوم در قسمت ارزشیابی مدرک(براي ارزشيابي مداركي كه شروع دوره تحصيلي مربوط به آنها، بعد از اول سپتامبر 2013باشد)
    خوندم که یه جا نوشته بود
    9-6 مدارک تحصيلي مقطع دکتري که بدون گذراندن دوره کارشناسي ارشد و پس از اتمام دوره کارشناسي اخذ شده باشد، قابل بررسي و ارزشيابي نمي باشد.
    تبصره: كساني كه داراي مدرك كارشناسي با درجه ممتاز ‌باشند، در صورتي كه به علت ممتاز بودن به صورت مستقيم و بدون گذراندن دوره كارشناسي ارشد، به دوره دكتراي موسسات ممتاز و خوب وارد شده باشند، مدرك تحصيلي دكتري آنان، مشروط به بررسي و تأييد كيفيت رساله و ارزيابي توانمندي‌هاي علمي پژوهشي متقاضي از طريق انجام مصاحبه تخصصي و يا درخواست مقاله و رعايت كليه ضوابط و مقررات، به ماخذ دكتري قابل بررسي و ارزشيابي است.
    می خواستم دوستانی که اطلاع دارند از این موضوع مخصوصا اونایی که سال قبل مستقیم دکترا پذیرش گرفتن ما رو هم کمکون کنند.
    می خواستم بدونم که این قانون واسه آمریکا هم صادقه؟ چون ظاهرا این بحث قبلنا برای سایر کشورها برقرار بود.
    و این که منظورشون از مدرک کارشناسی با درجه ممتاز چیه؟(مثلا من دانشجوی برق دانشگاه تبریز با معدل 18.25 ممتاز شمرده می شه مدرکم؟)
    و این تبصره به نظرتون اگه کسی از دانشگاه گروه 2(خوب) آمریکا بگیره و برگرده ایران واسش مشکل ایجاد می شه؟
    متشکر می شم اگه من و امثال منو راهنمایی کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    صنایع.دانشگاه تبریز

با سلام به همه دوستان
    من مهندسی صنایع ترم 6 ام معدل 16.30 میخام gre,toefl بدم
    و میخام ببینم کجا میشه دکترا مستقیم گرفت که فاندم داشته باشه
    حالا به نظرتون من چیکار کنم؟ بزنم توکار مقاله و زبان و معدل تو این یه سال و نیم مونده
    یا بیخیال شم و واسه ارشد ایران بخونم؟؟؟

Junior Member

با سلام
    کسی در مورد رشته ی IT اطلاعاتی داره؟
    خیلی از دانشگاه ها گرایش های IT رو برای دکترای مستقیم ندارند. اینکه یکی از رشته های کامپیوتر رو انتخاب کنیم و بخونیم، مشکلی پیش نمیاره ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD @ QUT

Greetings everyone, apologize for not writing in Persian as I'm not very good at it.
    recently I graduated from Bachelor of civil engineering with honors from a respectful university in Malaysia. My CGPA is 3.75/4, I have 4 published papers. I was in the Dean's list for the entire degree. Plus I have several certificates such as TOEFL with high score and STAAD Pro official certificate from Bentley. I was representative of international Students because of my multi-linguistic ability. I'm member of two professional engineering bodies as well.
    My supervisor suggested me to apply directly for PhD, I started to apply for top 50 universities in the civil and structural field based on QS ranking. So far I got plenty of replies from various professors.

My question is do I need to take GRE? Cause most of universities in the US require GRE and I canceled them out. Right now I have potential chance to get to PhD with fund from some universities in the AUS and Asia. Since my pinpoint of searching was based on QS ranking, there was only 3-4 US universities and I ignore them. Please guide me accordingly. Shall I grab the current opportunities I have or be patient and get the GRE for US universities?
    Millions of thanks my compatriots

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Shoja1991 نمایش پست ها
    Greetings everyone, apologize for not writing in Persian as I'm not very good at it.
    recently I graduated from Bachelor of civil engineering with honors from a respectful university in Malaysia. My CGPA is 3.75/4, I have 4 published papers. I was in the Dean's list for the entire degree. Plus I have several certificates such as TOEFL with high score and STAAD Pro official certificate from Bentley. I was representative of international Students because of my multi-linguistic ability. I'm member of two professional engineering bodies as well.
    My supervisor suggested me to apply directly for PhD, I started to apply for top 50 universities in the civil and structural field based on QS ranking. So far I got plenty of replies from various professors.

My question is do I need to take GRE? Cause most of universities in the US require GRE and I canceled them out. Right now I have potential chance to get to PhD with fund from some universities in the AUS and Asia. Since my pinpoint of searching was based on QS ranking, there was only 3-4 US universities and I ignore them. Please guide me accordingly. Shall I grab the current opportunities I have or be patient and get the GRE for US universities?
    Millions of thanks my compatriots
    به شما پیشنهاد میکنم که در این تاپیک (برای امریکا) و این تاپیک یا این تاپیک (برای کانادا) پست بگذارید تا شرایط شما به طور دقیقتری بررسی بشه. عجله نکنید و کمی صبور باشید. به نظر میاد که فرصت های خوبی در امریکا و کانادا نصیبتون بشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام دوستان
    بنده فوق لیسانس M.tech در رشته مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه آندرا یونیورسیتی در هندوستان را با first class with distinction و نمره 81% را گرفته ام و لیسانس را با نمره 13.37 از دانشگاه آزاد تهران جنوب گرفته ام و در حال حاضر هم استاد حق التدریس دانشگاه آزاد می باشم. و از دانشگاه utm در مالزی هم برای دکترا پذیرش گرفته ام. با این شرایط کدام کشور اروپایی می توانم برای لیسانس به دکترا و یا دکترا مستقیم پذیرش بگیرم.
    با تشکر مهدی نجفیان

ApplyAbroad Hero

یکی از دوستان اینجا گفت که برای اقدام به دکترای مستقیم واسه بعضی از دانشگاه ها دو سری مدارک فرستاده! دوستان آیا این موضوع عملی هست؟ مثلاً وقتی اپلای می کنیم آیا میشه با اسم واقعی که دو بار فرم پر کرد؟؟ یا مثلاً رکامندیشن ها رو چی کار باید کرد؟ هم یه سری باید واسه ارشد بگیریم و هم واسه دکترا؟

Junior Member

سلام،من دانشجوی ارشد هستم.میخام برای گرفتن پذیرش دکترا از لیسانس اقدام کنم.چون هزینه آزاد کردن مدرک ارشدم 20برابر شده و نمیتونم مدرکمو آزاد کنم.در ضمن میخام بهار 2015آیتلس بدم و احتمال میدم که 7رو میارم بعد اونم برای GRE اقدام میکنم.فعلا مقاله ای هم ندارم اما میتونم از پایانمم مقاله خوبی بنویسم.اگه ممکنه راهنماییم کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)