صفحه 26 از 30 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 292

موضوع: لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

پیش فرض پاسخ : لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

با درود به همه دوستان، من هم چندتا سوال داشتم :

1- من دانشجوی کارشناسی پیوسته معماری از دانشگاه آزاد هستم، معدلم در حال حاضر بالای 19 هستش، و حدود یکسال دیگه هم فکر کنم تموم بشه (احتمالا معدلم رو بتونم یکم دیگه بالا ببرم).
    2- در حال حاضر مشغول کار هم هستم، و رزومه کاری خوبی هم دارم، هم طراحی شهری داشتم که اجرا شده، و طراحی های معماری خوب.
    3- در یک مسابقه بین المللی هم با دوتا از دوستانم شرکت کرده بودیم، (اسمم نفر دوم هست)
    4- یه مقاله هم برای مجله یکی از دانشگاه های تاپ امریکا دارم مینویسم که تا حدود یه ماه دیگه وقت دارم. (با خود دانشگاه مکاتبه کردم و دانشگاه اوکی داده که مقاله رو براشون بفرستم؛ تا الان مقاله ام رو به فارسی نوشتم و دارم ترجمه میکنم و روی جمله بندیش کار میکنم)
    5- کارهایی که در دوران تحصیل تا اینجا انجام دادم (در قالب طرح های معماری که بعدا میشه پورتفولیو)، بنا بر گفته اساتید، خیلی خوب بوده.
    6- قبلا دوبار تافل دادم، که مدتش اکسپایر شده، حالا دوباره باید هم تافل بدم و هم GRE.

برنامه ام اینکه بعد از اتمام این مقاله شروع کنم برای GRE و TOEFL بخونم، هرچند با دوتا دیگه از استادها صحبت کردم برای مقاله ISI (فکر کنم تا سال دیگه بتونم دستکم یک یا دو تا مقاله ISI بدم )

سوالم از دوستان آگاه اینه که :
    به نظر شما شانسم برای پذیرش مستقیم به دکتری معماری چقدره؟
    مواردی که بهشون اشاره کردم چقدر میتونن تاثیر داشته باشن؟
    چقدر امکان داره که بتونم فاند بگیرم؟ (فاند برام خیلی مهمه)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi_8382 نمایش پست ها
    با درود به همه دوستان، من هم چندتا سوال داشتم :

1- من دانشجوی کارشناسی پیوسته معماری از دانشگاه آزاد هستم، معدلم در حال حاضر بالای 19 هستش، و حدود یکسال دیگه هم فکر کنم تموم بشه (احتمالا معدلم رو بتونم یکم دیگه بالا ببرم).
    2- در حال حاضر مشغول کار هم هستم، و رزومه کاری خوبی هم دارم، هم طراحی شهری داشتم که اجرا شده، و طراحی های معماری خوب.
    3- در یک مسابقه بین المللی هم با دوتا از دوستانم شرکت کرده بودیم، (اسمم نفر دوم هست)
    4- یه مقاله هم برای مجله یکی از دانشگاه های تاپ امریکا دارم مینویسم که تا حدود یه ماه دیگه وقت دارم. (با خود دانشگاه مکاتبه کردم و دانشگاه اوکی داده که مقاله رو براشون بفرستم؛ تا الان مقاله ام رو به فارسی نوشتم و دارم ترجمه میکنم و روی جمله بندیش کار میکنم)
    5- کارهایی که در دوران تحصیل تا اینجا انجام دادم (در قالب طرح های معماری که بعدا میشه پورتفولیو)، بنا بر گفته اساتید، خیلی خوب بوده.
    6- قبلا دوبار تافل دادم، که مدتش اکسپایر شده، حالا دوباره باید هم تافل بدم و هم GRE.

برنامه ام اینکه بعد از اتمام این مقاله شروع کنم برای GRE و TOEFL بخونم، هرچند با دوتا دیگه از استادها صحبت کردم برای مقاله ISI (فکر کنم تا سال دیگه بتونم دستکم یک یا دو تا مقاله ISI بدم )

سوالم از دوستان آگاه اینه که :
    به نظر شما شانسم برای پذیرش مستقیم به دکتری معماری چقدره؟
    مواردی که بهشون اشاره کردم چقدر میتونن تاثیر داشته باشن؟
    چقدر امکان داره که بتونم فاند بگیرم؟ (فاند برام خیلی مهمه)
    سلام

1- با توجه به معدل و آیتم هایی که ذکر کردید، اگر پورتفولیوی خوبی آماده کنید و حساب شده اپلای کنید، شانستون بالاست. هم رشتۀ شما در همین فورم هست که از USC پذیرش گرفته.
    2- تأثیر مثبت داره اما چقدرش بستگی داره به نظر کمیتۀ بررسی کننده.
    3- اگر نمرۀ زبان و GRE بالا باشه، فاندتون حتمی هست.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

میبخشید که باز میپرسم، اما از چه نظر حساب شده؟ یعنی چه کار باید بکنم؟

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

میبخشید که باز میپرسم، اما از چه نظر حساب شده؟ یعنی چه کار باید بکنم؟
    "حساب شده" یعنی در چیدن لیست دانشگاه هایی که اپلای خواهید کرد، نه خیلی رؤیایی فکر کنید و نه خیلی خودتونو دست کم بگیرید؛ معقول و حساب شده رفتار کنید. به عبارت دیگر، به درستی از داشته هاتون استفاده کنید. در حال حاضر، معدل 19 یا 19.5 فرق چندانی در پروسۀ اپلای برای شما ایجاد نخواهد کرد؛ در حالی که نمرۀ 95 تافل با نمرۀ 105 خیلی فرق داره.

ضمناً به این نکتۀ مهم توجه کنید که داشتن نمرۀ زبان و GRE بالا، برای اخذ پذیرش فول فاند از دانشگاه های top 50، جزء واجبات هست؛ در حالی که داشتن مقاله برای فارغ التحصیل مقطع لیسانس، مستحب هست.

پس با این حساب بهتره بی خیال مقاله دادن بشم، چون تا اونجا که من دیدم، دانشگاه های خوب نمره تافل بالای 100 میخوان، و باید حسابی برای زبان بخونم.
    و یه سوال دیگه :
    با توجه به اینکه سال دیگه بهار درسم تموم میشه، مشکلی برای اپلای کردن پیش نمیاد؟

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پس با این حساب بهتره بی خیال مقاله دادن بشم، چون تا اونجا که من دیدم، دانشگاه های خوب نمره تافل بالای 100 میخوان، و باید حسابی برای زبان بخونم.
    و یه سوال دیگه :
    با توجه به اینکه سال دیگه بهار درسم تموم میشه، مشکلی برای اپلای کردن پیش نمیاد؟
    پیشنهاد من هم اینه که برای تافل حداقل 100 (با تأکید بر بالانس نمره بین مهارت ها) و GRE حداقل 315 تلاش کنید.
    خیر.

با درود به همه دوستان گرامی:
    وقتی داشتم تو سایت دانشگاه ها میگشتم یه موردی دیدم که برام عجیبه، دانشگاه نمره مورد نظر TOEFL برای دکتری رو زده بود، اما برای GRE فقط گفته Yes !!! من متوجه نشدم که این یعنی چی؟

TOEFL: Minimum scores required: 650 (280 for computer-based, 114 for internet-
    based) for Ph.D. candidates in History, Theory,
    and Criticism; 600 (250 for computer-based, 100 for internet-
    based) for all other programs
    TOEFL waiver accepted: No

GRE: Yes (M.Arch, S.M.B.T., Ph.D.
    in Building Technology, and Ph.D.
    applicants in History, Theory, and Criticism)

اینجا که گفته GRE: Yes یعنی چی؟! یعنی فقط GRE بدیم و تموم؟! نمره خاصی نمیخواد؟!

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

با درود به همه دوستان گرامی:
    وقتی داشتم تو سایت دانشگاه ها میگشتم یه موردی دیدم که برام عجیبه، دانشگاه نمره مورد نظر TOEFL برای دکتری رو زده بود، اما برای GRE فقط گفته Yes !!! من متوجه نشدم که این یعنی چی؟

TOEFL: Minimum scores required: 650 (280 for computer-based, 114 for internet-
    based) for Ph.D. candidates in History, Theory,
    and Criticism; 600 (250 for computer-based, 100 for internet-
    based) for all other programs
    TOEFL waiver accepted: No

GRE: Yes (M.Arch, S.M.B.T., Ph.D.
    in Building Technology, and Ph.D.
    applicants in History, Theory, and Criticism)

اینجا که گفته GRE: Yes یعنی چی؟! یعنی فقط GRE بدیم و تموم؟! نمره خاصی نمیخواد؟!
    سلام

شما در صفحۀ الزامات مورد نیاز، به این مطالب بر خوردید و در نتیجه، این Yes به این معناست که باید نمرۀ GRE داشته باشید. هر چند که به طور معمول، الزامات زبان و GRE مورد نیاز برای دکتری، بالاتر از دورۀ ارشد هست، اما به نظر میاد که این دانشگاه صحبتی از مینیمم نمرۀ GRE نکرده و با توجه به کلیت رزومۀ متقاضی و وضعیت رقبا، تصمیم گیری میشه.

با سلام می خواستم بدونم با معدل 14.5 مقطع لیسانس از دانشگاه دولتی روزانه و یک مقاله ISI (اسم من نفر دوم ثبت شده) و حدود دو سال سابقه کار مرتبط امکان پذیرش مستقیم به دکترا دارم یا نه؟آیلتس 6.5

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyaranamir نمایش پست ها
    با سلام می خواستم بدونم با معدل 14.5 مقطع لیسانس از دانشگاه دولتی روزانه و یک مقاله ISI (اسم من نفر دوم ثبت شده) و حدود دو سال سابقه کار مرتبط امکان پذیرش مستقیم به دکترا دارم یا نه؟آیلتس 6.5
    سلام

به طور کلی بله. اگر میخواید جواب دقیقتری بگیرید و از الزامات مورد نیاز مطلع بشید، در تاپیک اختصاصی بررسی شانس پذیرش پست بگذارید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)