صفحه 28 از 30 نخستنخست ... 18192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 292

موضوع: لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiapplyabro نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان

من تمام مطالب این بخش رو مطالعه کردم. بنده دانشجوی کارشناسی مکانیک هستم که برای بعضی از دانشگاههای تاپ قصد اپلای برای دکترا مستقیم دارم. نکته ای که برام اهمیت داره اینه که مدرک توی ایران پذیرفته بشه که این مساله مستلزم داشتن مدرک ارشده. واسه همین با دانشگاههایی که تشویق به دکترا مستقیم کرده بودن مکاتبه و تماس تلفنی داشتم. بعضی از دانشگاهها مثل Johns Hopkins یا Washington st. Louis گفتند که به شما مدرک ارشد هم خواهیم داد.
    با توجه به نکته فوق فکر می کنم مشکلی در ایران پیش نیاد. البته ممنون میشم دوستانی که اطلاعات و تجربه بیشتری دارند نظر بدن.
    ممنون
    سلام

این مسئله اساساً نباید باعث نگرانی شما بشه چون طیف گسترده ای از دانشگاه ها در صورت درخواست شما، مدرک ارشد هم میدند. البته نه به این معنا که اگر چنین قانونی نداشته باشند با درخواست شما تغییر قانون میدند، بلکه منظورم اینه که یک سری از دانشگاه ها الزامی به اعطای مدرک ارشد به دانشجوی دکترای مستقیم ندارند و در صورت درخواست دانشجو، جواب مثبت میدند. بهتره با دانشکده های هدفتون مکاتبه کنید ولی این مسئله نباید باعث نگرانی باشه چون وقتی از یک دانشگاه تاپ در امریکا دکترا میگیرید، طبعاً توانمندی های بالایی دارید که بعیده کسی طالب حضور شما نباشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام من برای یک دانشگاه دارم مدارکمو میفرستم تو هیچ جای سایتش نگفته بود که بدون مستر نمیشه برای دکترا اقدام کرد. دانشگاه مد نظرم آمریکا هست. امروز یک سوال دیگه از آفیسشون پرسیدم یک سری اطلاعات فرستاد یکیشون این بود که بدون مستر برای phd اپلای نکنید. من با یکی از استادای این دانشگاه مصاحبه کرده بودم و جئاب نسبتا خوبی داده بود اما صد در صد نبود. به نظرتون
    1- واسه مستر اپلای کنم ؟ من پذیرش با فاند میخوام حتما
    2- واسه همون پی اچ دی اپلای کنم بیخیال این جمله بشم شاید استاده خودش یه کاری کرد یا آفر مستر با فاند دادن بم
    یا اینکه اصن کلا اپلای نکنم اینجا ؟

Junior Member

سلام
    دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی پلیمر دانشگاه آزاد شیراز معدلم تا الان 16 هست و 47 واحد دیگه هم دارم که تو بهترین حالت به 17 میرسه معدل کلم.نزدیک به 10 ماه وقت دارم زبانم هم متوسط رو به بالا هست دارم روی gre , تافل کار میکنم به فکر مقاله هم هستم آیا میتوانم از دانشگاه آمریکا (زیاد مهم نیست چه دانشگاهی) فاند برای دکتری بگیرم؟؟؟؟(منظورم این هست که با gre بالا 315 , تافل 100 و این معدل و مقاله ورشته تحصیلیم فاند بگیرم برای دکتری آمریکا))

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

چرا که نه. البته هر دانشگاهی PhD مستقیم از لیسانس نداره. اگر دانشگاه های هدفتون رو مشخص کنید، از حالا بهتر می تونید شرایط مورد نظر اونها رو کسب کنید.

سلام دوستان من برای بار دوم در ازمون فوق لیسانس شرکت کردم با امادگی کامل ولی فکر نمیکنم نتیجه جالبی بیارم . هدفم این بود که فوق در یه دانشگاه خوب قبول شم و یه پایان نامه قوی بدم تا بتونم برای امریکا راحت تر اقدام کنم . ولی کنکور همه چیز رو بهم ریخت الان نمیدونم چیکار کنم . با توجه به اینکه در دوره لیسانس هیچ کار خاصی نکردم . الان هم 28 سالمه . من با این شرایط میتونم برای اپلای اقدام کنم ؟ واقعا الان نمیدونم دیگه چیکار کنم. با تشکر.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای بار دوم در ازمون فوق لیسانس شرکت کردم با امادگی کامل ولی فکر نمیکنم نتیجه جالبی بیارم . هدفم این بود که فوق در یه دانشگاه خوب قبول شم و یه پایان نامه قوی بدم تا بتونم برای امریکا راحت تر اقدام کنم . ولی کنکور همه چیز رو بهم ریخت الان نمیدونم چیکار کنم . با توجه به اینکه در دوره لیسانس هیچ کار خاصی نکردم . الان هم 28 سالمه . من با این شرایط میتونم برای اپلای اقدام کنم ؟ واقعا الان نمیدونم دیگه چیکار کنم. با تشکر.
    معدل لیسانس شما چند هست؟ از چه دانشگاهی؟ نمرات زبان دارید؟ اگر معدلتون مینیمم دانشگاه مورد نظر رو داشته باشه با نمرات زبان خوب میتونید پذیرش ارشد یا دکتری مستقیم بگیرید که میزان شانستون به مواردی که عرض کردم بستگی داره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering - Sharif University of Technology

سلام دوستان،چندتا سوال از خدمتتون داشتم
    ۱.آیا برای لیسانس به دکترا نیازی هست به اساتید ایمیل زد؟(آمریکا و کانادا) آخه ایمیل به اساتید معمولا شامل زمینه های کاری و ایناست که توی کارشناسی معمولا اینها انجام نمیشه.
    ۲.اگر جواب ۱ مثبته اینکار باید قبل اپلای باشه یا بعد ثبت ادمیشن؟
    ۳.پیشنهاد شما برای متن نامه یه دانشجوی کارشناسی چی هست؟ نمونه های موجود توی اینترنت همه برای ارشده و اونا هم کلی از کاراشون گفتن اما کارشناسیا در صورت مثبت بودن جواب ۱ باید چی بگن توی ایمیل؟
    بسیار ممنون میشم اگه جواب بدین.

Junior Member armylan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پرتو پزشکی آزاد علوم و تحقیقات تهران

با عرض سلام ممنون میشم کمکم کنید
    من خرداد ۹۶ از رشته ی مهندسی پرتوپزشکی دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران فارغ‌التحصیل میشم در مقطع کارشناسی ...... برای ادامه تحصیل میخوام فیزیک پزشکی بخونم اما یکم بر سر دو راهی ام که آیا ارشدو برم وزارت بهداشت کنکور بدم و برای دکترا آوای کنم یا نه مستقیم برم لیسانس به دکترا اقدام کنم ؟ .... معدل کل کارشناسیم ۱۶/۲۵ میشه و سطح زبان انگلیسیم قبلاً تافل ibt دارم ۱۰۵ ولی gre ندارم و از نظر خدمت سربازی هم تا بهمن ۹۷ معافیت تحصیلی دارم و این یک سال معافیت فرصت خوبیه هم برای امتحان مجدد تافل جهت بالا بردن نمره و یک جی آر ای خوب .... به نظرتون چه کنم ؟؟؟ از نظر هزینه ها هم کلا نزدیک ۳۰ هزار دلار هم پول دارم .... توروخدا راهنمایی کنید ..... کشور علی مد نظر من هم آمریکا و استرالیا و کاناداست و در مکاتباتی که با دانشگاه شیکاگو داشتم بهم گفتن که فاند و بیمه درمانی و کمک هزینه های دیگر بهم میدن ..... ممنون ازتون منتظر جواباتونم

Member SASOLO آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

سلام دوستان عزیز
    من امسال با نمرات نه چندان رقابتی ایلتس و جی ار ای برای مقطع ارشد اپلای کردم که متاسفانه تا اینجا نتونستم به نتیجه خوبی برسم. سال اولی بود که اپلای میکردم و تجربه های خوبی هم کسب کردم. با این حال قصد دارم برای بهار 2018 و همچنین فال 2018 دوباره اقدام کنم. معدلم 15.71 هست و مقاله ندارم فعلا. اگر بتونم نمره جی ار ای به 312 تا 315 و ایلتس رو به نمره 7 تا نهایت 7.5 برسونم به همراه مقاله شانس برای دکتری مستقیم و فاند دارم؟ کلا چه فاکتورهایی برای کسی که میخواد مستقیم از لیسانس به دکتری بره مهمتره؟

Junior Member a747asma آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

دوستان میشه مزیت های دکتری مستقیم رو بگید؟ اگر درخواست کنیم مدرک ارشد بهمون تعلق میگیره؟؟ و اینکه اینطوی شانسمون برای یادگیری بیشتر و دادن مقالات بیشتر از دست نمیره؟ تو ایران این مدرک قابل قبوله؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)