صفحه 29 از 30 نخستنخست ... 192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 292

موضوع: لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

درود
    دوستان من با معدل 17.60 به زودي از رشته مكانيك فارغ التحصيل ميشم دانشگاهم رنك دو و سه هست ولي دولتيه و با يكي از اساتيد دارم رو يه مقاله كار ميكنم كه به احتمال زياد از ieee اكسپت ميگيره متاسفانه هنوز ايلتس و جي ار اي ندادم ولي راحت ميتونم نمره خوب بگيرم، حالا سوالم اينه اگه مثلا ايلتس 8 يا بيشتر بگيرم و نمره جي از اي هم خوب بشه امكان پذيرش دكتراي مستقيم رو دارم يا نه؟!اگه اره ميتونم فول فاند بگيرم و از چه دانشگاه هايي؟!؟
    خيلي ممنون ميشم اگه بتونيد راهنماييم كنيد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Uni of Guilan

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad95 نمایش پست ها
    درود
    دوستان من با معدل 17.60 به زودي از رشته مكانيك فارغ التحصيل ميشم دانشگاهم رنك دو و سه هست ولي دولتيه و با يكي از اساتيد دارم رو يه مقاله كار ميكنم كه به احتمال زياد از ieee اكسپت ميگيره متاسفانه هنوز ايلتس و جي ار اي ندادم ولي راحت ميتونم نمره خوب بگيرم، حالا سوالم اينه اگه مثلا ايلتس 8 يا بيشتر بگيرم و نمره جي از اي هم خوب بشه امكان پذيرش دكتراي مستقيم رو دارم يا نه؟!اگه اره ميتونم فول فاند بگيرم و از چه دانشگاه هايي؟!؟
    خيلي ممنون ميشم اگه بتونيد راهنماييم كنيد.
    'گرفتن پذیرش برای دکتری مستقیم فول فاند منوط به شرایط دیگه ای هم هست مثل ظرفیت دانشگاه و اینکه دانشگاه چقدر پول داره که بتونه دانشجو های دکتراش رو ساپورت کنه. حتما موقع اپلای به قسمت financial aid دپارتمان سر بزنید ببینید چجوریه. بعضی ها نوشتن همه دانشجوهای phd شون فاند کامل میگیرن، بعضی ها نوشتن رقابتیه به مقدار کمی میدن. به هر حال شما معدل خوبی دارین، رزومتون رو تکمیل کنین و اپلای کنین. نمرات زبان رو جدی بگیرین چون چینی ها و هندی ها ماکزیمم میزنن و اونا هستن که شما باید باهاشون رقابت کنین.

مراقبت کنین
    تعادل برای گوجه است، تو این مسیر باید فریک باشی!
    <دوستان دانشگاه گیلانی: اگر در روند پست مدارک از دانشگاه مشکل دارید بهم پیغام بدین
    >

سوال سوال سوال منظور از عبارت زیر چیست ؟
    هر چه سریع تر، ترجيجا ١٥ تا ١٨ ماه پيش از آغاز دوره تحصيلی، اقدام به آماده سازی و تحقيق نمایید،، اقدام به ارسال تقاضا كنيد.
    تحقيقات خود را انجامدهید: از مركز مشاوره حمايت تحصيلی ايالات متحده(٥) ديدن نماييد، مراجع و منابع تخصصی در دانشکده ها و دانشگاه های
    ايالات متحده و گروه هایی كه اطلاعات لازم در باره ميزان كمك مالی ممکن را در اختيار می گذارند را مطالعه كنيد.
    سوال من اینجا هست که چرا باید از ۱۸ ماه قبل شروع کنیم یعنی ۱۸ ماه قبل باید اپلای کنیم(اقدام به ارسال تقاضا كنيد.)مدارک بفرستیم یا پروسه جمع آوری مدارک مورد نیاز ازقبیل gre tofel gpa recom fee هیجده ماه طول میکشه مگه نباید تا قبل ددلاین همه مدارک تسلیم کنیم
    مثلا من ۹۵ اپلای کنم پذیرش فول فاند ؛}بگیرم باید سال بعد ۹۶سفارت تا ویزا و کلیر .. پرواز ... سر کلاس دانشگاه مقصد بشینم
    تنوع بسیاری در حرف های من به چشم میخورد با این حال از راهنمایی شما سپاسگزار هستم
    جواب شما به اندازه کافی مفید واقع شده باشد سبب تشویق بقیه دوستان بشود
    هر چند که امیدوار هستم جواب شما برای من مثمر به ثمر واقع بشود

Junior Member

سلام و عرض ادب دوستان جان
    ی سوالی دارم از خدمتتون اگر جوابمو بدید یک دنیا ممنون میشم

من فارغ التحصیل کارشناسی رادیولوژی ۹۶/۱۰ با معدل 17.49 از دانشگاه دولتی ع پ گیلان و معدل کل دیپلم 19.49 هستم بالغ بر ۱۳ عنوان مقاله ای اس ای پابمد و اسکوپوس داذم ۴ طرح پایان یافته ۹ طرح مصوب داور سه مجله ای اس ای ۲۳ مقاله کنفرانس داخلی. مدرک زبان ام اچ ال ای .. کلی مقاله در حال داوری در مجلات بین المللی دارم که هیچوقت هم اینو ترک نمیکنم یعنی در حال نوشتن هم دارم ... ی افتخارات پژوهشگر برجسته کشوری وزارت بهداشت.. پژوهشگر برتر ع پ گیلان... پژوهشگر برتر منطقه شمال غرب ایران... عضو استعداد درخشان ... چندین بار دانشجو نمونه دانشگاه شدم --- روی مدرک زبان بخاطر مسائل تحقیقاتی نتونستم متمرکز بشم ولی پتانسیلی که در خودم میبینم سه چهار ماهه جمعش میکنم --- سربازی هم هنوز مدرکم از وزارت بهداشت تایید نشده اقدام نکردم و گویا باید مثلبقیه بروم

بنظر شما میتونم درخواست phd direct بدهم و قبول میشود؟

سلام دوستان
    من و همسرم تقریبا به تازگی تصمیم به رفتن گرفتیم میخواستم بدونم با شرایط من آیا شانس گرفتن ویزای تحصیلی لیسانس به Phd رو دارم یا نه
    کارشناسی علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان معدل ۱۶/۵۰
    معدل دیپلم ۱۸/۸۰ و ۷ سال راهنمایی ودبیرستان فرزانگان بود
    آیلتسو تازه شروع کردم به خوندن و با توجه به سطح زبانم و آزمون های شبیه سازی حدودا نمره ۷،۷/۵
    دو سالم سابقه کار مرتبط با رشته دارم ومیتونم از دو تا از استادای مطرحم recommendation داشته باشم
    مقاله ندارم ولی تو این مدت باقی مونده احتمالن بتونم ارائه بدم
    و اینکه احتمال گرفتن فاند برای من چقدره؟؟

ApplyAbroad Superstar

سلام همه کشورها به شما چنین اجازه ای نمیدهند و باید از مسیر ارشد به دکتری برسید. از جمله ایران خودمان.
    در انگلستان این امکان پذیر ولی بسیار بسیار مشکل است. دانشجو باید واقعا شاخص باشد و استادها محکم پای او بایستند.
    برای همین داشتن مقاله شاید یکی از ملزومات مهم باشد تا نظام /کمیته پذیرش دانشجو های خاص متقاعد شود دانشجوی لیسانس به دکتری خیلی مستعد است.
    در این صورت اگر دانشجویی موفق به اخد پذیرش شود احتمال بسیار بسیار زیاد فاند هم خواهد داشت.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Negary1235 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من و همسرم تقریبا به تازگی تصمیم به رفتن گرفتیم میخواستم بدونم با شرایط من آیا شانس گرفتن ویزای تحصیلی لیسانس به Phd رو دارم یا نه
    کارشناسی علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان معدل ۱۶/۵۰
    معدل دیپلم ۱۸/۸۰ و ۷ سال راهنمایی ودبیرستان فرزانگان بود
    آیلتسو تازه شروع کردم به خوندن و با توجه به سطح زبانم و آزمون های شبیه سازی حدودا نمره ۷،۷/۵
    دو سالم سابقه کار مرتبط با رشته دارم ومیتونم از دو تا از استادای مطرحم recommendation داشته باشم
    مقاله ندارم ولی تو این مدت باقی مونده احتمالن بتونم ارائه بدم
    و اینکه احتمال گرفتن فاند برای من چقدره؟؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

دانشگاهایی که مستر ارایه نمیدهند،یعنی پذیرش از لیسانس به دکترا میدهند؟

ApplyAbroad Superstar

سلام

لزوما خیر. بیشتر یعنی اینکه موسسه آموزشی/دانشگاه وارد دوره postgrad نمیشود نه ارشد ارایه میدهد و نه دکتری.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sabasahami نمایش پست ها
    دانشگاهایی که مستر ارایه نمیدهند،یعنی پذیرش از لیسانس به دکترا میدهند؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام و درود.

پرسشی مهمی دارم چون برنامه ریزی باید بکنم و دو دل شدم.
    لیسانس ازاد رشته ای تی دارم با معدل 14.62 در دانشگاه ازاد.
    من دایی و عموی من امریکا است و میخواستم حتما اپلای کنم برای دکترای مستقیم به امریکا و دانشگاه و رنکینگ برای من مهم نیست فقط اینکه فاند بگیرم مهمه.
    مدرک زبان تافل 100 دارم اما نمیدونم میتونم پذیرش بگیرم یا نه!؟
    لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم!؟
    چون راه حل دوم اینه که فوق لیسانس بخونم و دوباره اپلای کنم. میخواستم ببینم شانس پذیرش الان دارم یا نه. ممنونم

Junior Member

سلام بر همه دوستان
    پذیرش مستقیم به دکترا با مدرک لیسانس به مراتب سختتر از پذیرش از فوق به دکتراست.
    بچه های لیسانس معمولا موضوع و زمینه کاری مشخصی ندارن و اون استادی هم که قراره به شما فاند بده عاشق چشم و ابروتون که نیست! میخواد پروژه ای که داره روش کار میکنه جلوتر بره و قطعا براش مهمه که دانشجویی بگیره که با ریسرچ و موضوع پروژه آشناتره و کارش رو راه میندازه. در ضمن شما قراره با یک جماعتی مقایسه بشید که به لطف دوره فوق لیسانس تونستن مقاله بدن، تی ای بشن، معدلشون رو بهتر کنن، حتی سابقه کار داشته باشن! و این قطعا کار رو برای بچه های لیسانس که بطور کل در حال درس پاس کردن بودن سخت میکنه.
    اینکه در سایت دانشگاه ها نوشته میشه که هیچ فرقی در ارزیابی بین دارندگان مدرک لیسانس و فوق لیسانس نیست، از این بابته که همه به یک چشم نگاه میشن و هر کی قوی تر باشه انتخاب میشه!!! نه اینکه بگن چون این لیسانسه پس یک رزومه ضعیفتر هم ازش قابل قبوله. دانشگاه میخواد دانشجوی خوب بگیره حالا چه لیسانسه چه فوق لیسانسه!
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)