صفحه 8 از 30 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 292

موضوع: لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

نقل قول نوشته اصلی توسط amir32002
    Usually you wont find anything about "dirct PhD". you can check the requirements for PhD. If holding a MS degree is among the requirements you are not eligible otherwise you can get into PhD program holding a BS degree. At least for me it worked that way...l
    ممنون.

الان یه دانشگاهی تو سایتش واسه graduate نوشته:
    Have earned a degree that is equivalent to the United States bachelor’s degree. For example,
    some bachelor’s degrees are based on three-year programs and are not considered equivalent
    to the U.S. bachelor’s degree. Completion of upper secondary or high school education is not
    equivalent to a U.S. bachelor’s degree.

این یعنی میشه یا نه phd direct ؟ از این لحاظ می پرسم که خوب graduate واسه هر دوی master و PhD هست دیگه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_a
    ممنون.

الان یه دانشگاهی تو سایتش واسه graduate نوشته:
    Have earned a degree that is equivalent to the United States bachelor’s degree. For example,
    some bachelor’s degrees are based on three-year programs and are not considered equivalent
    to the U.S. bachelor’s degree. Completion of upper secondary or high school education is not
    equivalent to a U.S. bachelor’s degree.

این یعنی میشه یا نه phd direct ؟ از این لحاظ می پرسم که خوب graduate واسه هر دوی master و PhD هست دیگه؟
    It says BS degree... so applicants holding a BS degree are eligible to apply aparently...!l

Junior Member

سلام

دوستان توی سایت دانشگاهها کجا باید بریم تا بفهمیم Phd direct دارن یا نه؟
    بعد مخفف phd direct چیه؟ یعنی مثل master=MS یا Bs و اینا...

I think you should ask via Email. I checked many universities that I was eligible to PhD, but they said I should have masters degree first
    send an email to be sure

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

با اجازه دوستان ، جمع بندی:

مزایا :
    1- فاند به PHD بهتر داده میشه
    2- دردسر پذیرش دوباره phd از MS نداره
    3- زودتر مدرک PHD دریافت میشه

معایب :
    1- وزارت علوم این مدرک رو از بعضی کشور ها قبول نداره
    2- برای ثبت در ایران حتما باید یک الی دو مقاله ISI داده بشه تا وزارت علوم قبول کنه (در انتهای دوره phd
    3- احتیاج به مطالعه بیشتری دارد (نسبت به بچه های MS همون ورودی)
    4- اگر دانشگاه مدرک MS رو جدا نده ، برای تطبیق در وزارت علوم به مشکل بر میخوریم (وزارت علوم تو سایتش گفته برای ثبت PHD باید 2 سال تمام برای گرفتن MS تحصیل شده باشه )
    5- تو سایت دانشگاه آلبرتا بود اگه اشتباه نکنم ، نوشته بود باید رزومه خیلی خوب با معدل بالایی داشته باشید برای پذیرش BS به PHD

مورد 4 برای خودم یک سوال بوده همیشه . در این مورد 100% اطمینان ندارم ولی بنظر معقول هم میاد .

دوستان اگر موردی ذکر نشده اظافه کنید تا تاپیک زیاد بزرگ نشه .

شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT

مزایا :

معایب :
    2- برای ثبت در ایران حتما باید یک الی دو مقاله ISI داده بشه تا وزارت علوم قبول کنه (در انتهای دوره phd
    4- اگر دانشگاه مدرک MS رو جدا نده ، برای تطبیق در وزارت علوم به مشکل بر میخوریم (وزارت علوم تو سایتش گفته برای ثبت PHD باید 2 سال تمام برای گرفتن MS تحصیل شده باشه )
    5- تو سایت دانشگاه آلبرتا بود اگه اشتباه نکنم ، نوشته بود باید رزومه خیلی خوب با معدل بالایی داشته باشید برای پذیرش BS به PHD

مورد 4 برای خودم یک سوال بوده همیشه . در این مورد 100% اطمینان ندارم ولی بنظر معقول هم میاد .

ممنون از ibt عزیز که زحمت کشید جمع بندی کرد. موارد 1، 2 و 4 مربوط به وزارت علوم هستش و و دو مورد دیگه بستگی به فرد داره... می خواستم از بچه هایی که PhD direct اقدام کردن مثل mina moony بپرسم که قبول دارن این معایب رو؟ یا حتی مزایا رو؟

nayyeri
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT

مزایا :

معایب :

من خودم از لیسانس به دکترا مستقیم اقدام کردم در امریکا و پذیرش گرفتم و منتظر کلیرنس هستم. من یه چند تا نکته رو بگم شاید کمک کنه:

تا جایی که من می دونم تو ارزیابی مدارک چنین مدرکی از تمام دانشگاههای لیست شده توسط وزارت علوم در امریکا قابل قبوله حتی بدون گرفتن فوق ولی از تمام کشورهای دیگه خیر. بنابراین اگر از کانادا یا استرالیا یا انگلیس که چنین مدرکی متداولتر از جاهای دیگه (بعد از امریکا البته) هست گرفته بشه تو ارزیابی مشکلاتی هست که اگر بتونین از دانشگاه مدرک فوق رو هم بگیرین حله. کلا گرفتن چنین پذیرشی از کشورهایی غیر از امریکا مشکلتره و فقط امریکاست که با این مساله بهتر برخورد کرده البته اونم در یه سری دانشگاهها نه همه اونها.

ضمنا این مساله رشته به رشته هم دارای تفاوتهایی هست و تو بعضی رشته ها راحت تر و تو بعضی سخت تر هست.

کلا به نظر میاد که این نوع تحصیل دو تا فایده داره: یکی اینکه شما از ابتدا با تمرکز روی یه زمینه تو اون تحقیق می کنین و طبعا می تونین کار بیشتری انجام بدین. دوم اینکه مدت زمان تحصیل شما حدود یک یا دو سال از کسی که فوق رو می گیره بعد می ره دکترا کمتر می شه تفاوت هم بیشتر در حذف یه سری درسهای تحقیقی مربوط به فوق هست وگرنه معمولا همه جا واحدهای اصلی فوق رو باید پشت سر بگذارن و بعد از حدود یک سال یه امتحان کلی بدن که با گرفتن نمرات لازم PhD Candidate می شن.

در مورد مطالعه بیشتر چون این مورد جزو دغدغه های خود من بوده به عنوان کسی که با لیسانس ریاضی کاربردی به دکترای Computer Science می رم همونطوری که بالا گفتم یه سری دانشگاهها که لیسانس به دکترا براشون متداولتره یه سری واحدهای اصلی رو تو یکی دو سال اوّل با فرد کار می کنن که در عمل مثل خوندن فوق هست و مشکلی وجود نداره ولی یه سری دانشگاهها این طور نیستن. در کل اگر کسی بتونه از یه دانشگاه پذیرش اینچنینی بگیره می تونه خیالش راحت باشه که توانایی پشت سر گذاشتن مراحل تحصیلی رو داره. اونایی هم که اونجا نشستن و پذیرش دادن تا اطمینان پیدا نکنن چنین کاری رو نمی کنن. این حرفیه که استاد راهنمای من و یکی از دانشجوهای دکترای فعلیش هر دو در جواب همین سوال من بهم گفتن. طبیعی هم هست که اونا که دارن سرمایه گذاری می کنن روی یه فرد کسی رو انتخاب کنن که می تونه.

در مورد گرفتن پذیرش هم من مواردی که تا به الان دیدم همه دارای موارد خاصی تو رزومه خودشون بودن که نسبت به سطح دانشگاهی که اقدام کردن پذیرش گرفتن و معمولا این موارد خاص هم چیزهایی بوده که متقاعد کننده بوده برای گرفتن پذیرششون.

نکته آخر که هم چند نفر به من گفتن از جمله استاد راهنمای خودم در امریکا و اونم اینه که اگه واقعا شک دارین که می خواین دکترا بگیرین یا نه بهتره برین از فوق شروع کنین.

Junior Member

ممنون از ibt عزیز که زحمت کشید جمع بندی کرد. موارد 1، 2 و 4 مربوط به وزارت علوم هستش و و دو مورد دیگه بستگی به فرد داره... می خواستم از بچه هایی که PhD direct اقدام کردن مثل mina moony بپرسم که قبول دارن این معایب رو؟ یا حتی مزایا رو؟

سلام
    من کاملا مزایا رو قبول دارم که به نظرم خیلی‌ مهم هستن
    اما راجع به معایب باید بگم که اطلاعات ندارم! باید از وزارت علوم سوال کرد. البته مورد 3 و 5 درسته اما من فکر می‌کنم یه 5 % هم باید شانس پذیرش گرفتن رو در نظر گرفت اگه رزومه خیلی‌ خوب نیست

GOOD LUCK

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng. Oil and Gas, MUN

بر خلاف دوستان که می گن گرفتن پذیرش از ms به phd سختتره ، من نظر بر عکس دارم. حداقل برای رشته های مهندسی که الان نمیشه اصلا دانشگاههای تاپ امریکا پذیرش گرفت(به سختی میشه گرفت!) ؛ به نظر اگه یه دانشگاه خوب در ms آدم بره دکتراش توی جای خفنی تضمینه!
    وقتی به بیشترین نا امیدی رسیدم ,به هدفم هم رسیده بودم
    t

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2020
    بر خلاف دوستان که می گن گرفتن پذیرش از ms به phd سختتره ، من نظر بر عکس دارم. حداقل برای رشته های مهندسی که الان نمیشه اصلا دانشگاههای تاپ امریکا پذیرش گرفت(به سختی میشه گرفت!) ؛ به نظر اگه یه دانشگاه خوب در ms آدم بره دکتراش توی جای خفنی تضمینه!
    وقتی من هم از یکی از دوستانم که در دانشگاه میشیگان مقطع PHD هستن در رابطه با پذیرش مستقیم از لیسانس به PHD پرسیدم ایشون اینطور چواب دادن :

Dear Danial,

If you want to apply for MS programs then you would have a higher chance. Even you can go to TOP rank schools and then after a year or so you can apply for admission to PhD. However, you would need to pay usually and they would not offer scholarships in most of the cases. PhD programs are more competitive and they look at your recommendation letters, previous research experience, previous universities, your GRE and TOEFL scores, etc ....

دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط danialmdt
    وقتی من هم از یکی از دوستانم که در دانشگاه میشیگان مقطع PHD هستن در رابطه با پذیرش مستقیم از لیسانس به PHD پرسیدم ایشون اینطور چواب دادن :

Dear Danial,

If you want to apply for MS programs then you would have a higher chance. Even you can go to TOP rank schools and then after a year or so you can apply for admission to PhD. However, you would need to pay usually and they would not offer scholarships in most of the cases. PhD programs are more competitive and they look at your recommendation letters, previous research experience, previous universities, your GRE and TOEFL scores, etc ....

از گفته های دوستتون این طور بر میاد که ، برای PHD مستقیم باید رزومه عالی داشته باشید و ممکنه هر دانشگاهی هم نتونید برید ولی اگر برای MS اقدام کنید شانس پذیرش برای دانشگاه های تاپ بیشتر هست . من فکر میکنم درصد پذیرش غیر مستقیم بیشتر باشه و چون بیشتر هست فاند ها تعدادش بیشتر هست (ممکنه مقدار اون کم یاشه)
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)