صفحه 9 از 30 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 292

موضوع: لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

پیش فرض پاسخ : لیسانس به PhD-سوالات و دغدغه های مهم

نقل قول نوشته اصلی توسط danialmdt

If you want to apply for MS programs then you would have a higher chance. Even you can go to TOP rank schools and then after a year or so you can apply for admission to PhD. However, you would need to pay usually and they would not offer scholarships in most of the cases. PhD programs are more competitive and they look at your recommendation letters, previous research experience, previous universities, your GRE and TOEFL scores, etc ....

[/left]
    پس با این حرف دوستتون باید خیلی کم واسه گرفتن فاند برای مستر امید داشته باشیم یا فقط منظورشون scholarship بوده و به TA وRA میشه امید داشت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط banafshz
    پس با این حرف دوستتون باید خیلی کم واسه گرفتن فاند برای مستر امید داشته باشیم یا فقط منظورشون scholarship بوده و به TA وRA میشه امید داشت؟
    من از ایشون اینطور پرسیدم :

As I told you I want to apply for some American Universities for fall 2010. Although I've studied about some of them, but before any communication with American professors I wanted to consult with you, please.
    according to my summary educational background, which US universities are proper for me to apply? I am very interested in ...........

Do you think I have any chance for getting admission and fund from good US universities for MSc or even direct PHD???
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Junior Member

سلام
    تجربه به من ثابت کرده که پذیرش از MS برای PhD راحتتره، یعنی‌ حداقل دانشگاه ما اینطوری بوده.
    اگر رزومه خوبی‌ دارین، فاند می‌خواین یعنی‌ زیاد پول ندارین، می‌خواین حتما دکترا بگیرین، مستقیم واسه PhD اپلی‌ کنین
    اگر پول دارین!!!، هنوز مطمئن نیستین که می‌خواین دکترا بگیرین، و میتونین ریسک دوباره اپلی‌ کردن از MS به PhD رو تو خود آمریکا بپذیرین، مستر اپلی‌ کنین. همانطوری که دوستان هم گفتن، در این حالت شانس پذیرش دکترا از یه دانشگاه خفن!! خیلی بالاتره...اما بستگی داره خفن رو چی‌ بگیم! مثلا اگه میتونین واسه MS از تاپ ۵۰ پذیرش بگیرین می‌شه واسه دکترا رو تاپ ۱۰ حساب کرد... اما اگه مثلا MS رنک ۱۵۰ پذیرش بگیرین، زیاد فرقی‌ نمی‌کنه رو تاپ ۱۰ بودن پذیرش دکترا. البته این چیزی که من میگم بیشتر نتیجهٔ چیزایی که تاحالا دیدم. حتما استثنا هم وجود داره.

دقت کنین که دانشگاه تاپ ۵ محدود آدمایی بودن که تونستن برن، من از برق شریف فقط انگشت شمار میشناسم
    و اینکه برای رشتهٔ مهندسی‌، رنک مثلا ۵۰ با رنک ۲۵ خیلی‌ تفاوت فاحشی نداره. تو مهندسی‌ رنک دانشگاه مهمه اما مهمتر از اون کاری هست که شما می‌خواین انجام بدین تو دورهٔ دکترا. این مساله تو business فرق داره... تو business رنک خیلی‌ مهمتر از مهندسی‌ هست

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

دوستان این بحث خیلی گیج کننده شده . لطفا یکی جمع بندی کنه
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

ApplyAbroad Champion

من تجربیات خودم در این زمینه رو می‌گم و لازمه که تاکید کنم که من از ایران فوق گرفته بودم و بعد برای دکترا پذیرش گرفتم، در نتیجه خودم در این پروسه نبودم و اون چه که می‌گم حاصل دیده‌ها و شنیده‌هام هست، نه اونچه که برای خودم اتفاق افتاده.
    ۱. شانس گرفتن پذیرش دکترا وقتی که مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید بیشتر از وقتی است که مدرک کارشناسی داشته باشید، اما شانس گرفتن پذیرش کارشناسی ارشد با مدرک کارشناسی لزوما بیشتر از شانس گرفتن پذیرش دکترا با مدرک کارشناسی نیست. به عبارت دیگه مدرک کارشناسی ارشد یک امتیاز مثبت هست برای گرفتن پذیرش دکترا، اما گرفتن پذیرش دکترا از کارشناسی لزوما سخت‌تر از گرفتن پذیرش کارشناسی ارشد نیست.
    ۲. شانس گرفتن پذیرش کارشناسی ارشد با بورس در بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا زیاد نیست و اولویت اول بورس‌های تحصیلی و سایر انواع کمک هزینه‌های تحصیلی با دانشجویان دکتراست. در نتیجه اگر داشتن کمک هزینه برای شما ضروریه، مستقیم برای دکترا اقدام کنید. به خصوص در شرایط فعلی اقتصادی که بورس‌های تحصیلی بسیار محدود شده، احتمال گرفتن بورس با پذیرش کارشناسی ارشد بسیار پایینه.
    ۳. به طور کلی مقاله در گرفتن پذیرش دکترا تاثیر زیادی داره. اگر از کارشناسی برای دکترا اقدام می‌کنید داشتن مقاله می‌تونه بسیار مفید باشه.

Junior Member silver_star973 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master Of Science

در مورد لیسانس به phd
    هر کس اطلاعات جدیدی داره لطفا در اختیار ما بذاره.و اینکه آیا شرایط خاصی داره؟ مثل معدل بالا یا........ لطفا بیشتر توضیح بدین
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir32002 نمایش پست ها
    1)اگه بدون فوق بریم برای Phd بهمون فشار نمیاد؟

2)از بقیه رقیبها کم نمیاریم؟یعنی شانسمون کم نیست؟

3)به نظر شما MS از یه رنک بالا رو قبول کنیم یا Phdاز یه رنک پایین تر؟

4)تازه من شنیدم نظام وظیفه در این صورت ممکنه مشکل ایجاد کنه!کسی چیزی میدونه؟
    اگه شما با لیسانس برای دکترا پذیرش بگیرید، روالش به این صورت هست که شما به عنوان دانشجو دکترا تحصیل میکنید، بخاطر همین اصولا به شما fund تعلق میگیره ولی اول دروس فوقو میگذرونین برای همینه که اگه از لیسانس برای دکترا پذیرش بگیرید دورتون تقریبا 5 ساله ولی اگه با فوق اقدام کنید حدود 2 سال میشه. تازه شما اگه با لیسانس برای دکترا پذیرش بگیرید بعضی از دانشگاهها بهتون اجازه میدن که اگه خواستین بعد از گرفتن فوقتون دیگه دکترا نخونین یا برین جای دیگه. مثل Notredame university بعضی جاهها هم مثل Pennsylvania state university اگه با لیسانس برای دکترا پذیزش گرفتید باید تا اخرش همونجا باشی و دکتراتو بگیر.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان،
    من برای کارشناسی ارشد انگلیس اومدم ولی بعد از 2 ماه تغییر سطح به دکترا دادم. سایت وزارت علوم در مورد انگیس گفته:
    ‌نحوه‌ ارزشيابي‌ مدارك‌ تحصيلي:
    - مدارك‌Ph.D. با شرط‌ داشتن‌ مدرك‌ كارشناسي‌ ارشد، "دكترا" ارزشيابي‌ مي‌شود.
    ‌تبصره: در صورتي‌ كه‌ مدارك‌ دكترا بدون‌ تحصيل‌ در مقطع‌ كارشناسي‌ ارشد(Master) و پس‌ از دريافت‌ مدرك‌ كارشناسي‌(Bachelor) اخذ شده‌ باشد، در ذيل‌ ارزشنامه‌ جمله‌ "اين‌ تحصيلات‌ پس‌ از اتمام‌ دوره‌ كارشناسي‌ انجام‌ شده‌ است" قيد مي‌شود.
    منبع: http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/D...8%A7%D9%86.htm

1) من احساس میکنم که جملات فوق تناقض دارند. لطفآ نظر خودتون را بفرمایید؟
    2)با توجه به اینکه من معافیت تحصیلی دارم و خلاف قوانین وزارت علوم در انگلیس تغییر سطح دادم، امکان داره که وزارت علوم معافیت تحصیلی من را باطل کنه؟

متشکرم از توجهتون،
    سعید
    Change does not necessarily assure progress, but progress implacably required change. Education is essential to change, for education creates both new wants and the ability to satisfy them.
    Henry Steele Commager

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid-Spsl نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان،
    من برای کارشناسی ارشد انگلیس اومدم ولی بعد از 2 ماه تغییر سطح به دکترا دادم. سایت وزارت علوم در مورد انگیس گفته:
    ‌نحوه‌ ارزشيابي‌ مدارك‌ تحصيلي:
    - مدارك‌Ph.D. با شرط‌ داشتن‌ مدرك‌ كارشناسي‌ ارشد، "دكترا" ارزشيابي‌ مي‌شود.
    ‌تبصره: در صورتي‌ كه‌ مدارك‌ دكترا بدون‌ تحصيل‌ در مقطع‌ كارشناسي‌ ارشد(Master) و پس‌ از دريافت‌ مدرك‌ كارشناسي‌(Bachelor) اخذ شده‌ باشد، در ذيل‌ ارزشنامه‌ جمله‌ "اين‌ تحصيلات‌ پس‌ از اتمام‌ دوره‌ كارشناسي‌ انجام‌ شده‌ است" قيد مي‌شود.
    منبع: http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/D...8%A7%D9%86.htm

1) من احساس میکنم که جملات فوق تناقض دارند. لطفآ نظر خودتون را بفرمایید؟
    2)با توجه به اینکه من معافیت تحصیلی دارم و خلاف قوانین وزارت علوم در انگلیس تغییر سطح دادم، امکان داره که وزارت علوم معافیت تحصیلی من را باطل کنه؟

متشکرم از توجهتون،
    سعید
    تغییر مقطع از فوق لیسانس به دکترا خلاف قوانین وزارت علوم و نظام وظیفه نیست. اما باید تقاضای تغییر سطح رو به نظام وظیفه و وزارت علوم بدید تا بررسی کنند. اگر تغییر سطح رو قبول کنند مدت معافیت تحصیلی تون رو معادل طول دوره دکترا در نظر خواهند گرفت. (برای کارشناسی ارشد معمولا معافیت 3 ساله در نظر میگیرن، در حالیکه برای دکترا معافیت 6 ساله)

Junior Member

سهیل جان من اینجا الان مشغول دکترام هستم، و اجازه ای از وزارت علوم نگرفتم. به نظر شما من اگر 3 ماهه دیگه با گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع دکترا برگردم ایران ، وزارت علوم وضعیت فعلی من را تایید میکنه و معافیتم را افزایش میده؟

متشکرم
    Change does not necessarily assure progress, but progress implacably required change. Education is essential to change, for education creates both new wants and the ability to satisfy them.
    Henry Steele Commager

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)