نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: اوضاع واقعی کار پزشکان در کانادا

پیش فرض اوضاع واقعی کار پزشکان در کانادا

با سلام به تمامی همکاران گرامی

عواقب مهاجرت ما پزشکان بدلیل سن وتحصیلات بالاتر در صورت موفق نبودن ممکن است جبران ناپذیر باشد
    هدف از ایجاد این تاپیک همفکری پزشکانی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند.

خصوصا از همکاران ساکن کانادا خواهشمندیم اطلاعات و راهنمایی هایشان را دریغ نفرمایند. چه بسا میتواند در تعیین سرنوشت کسی موثر باشد

با تشکر
    ویرایش توسط مسافرکانادا : May 10th, 2011 در ساعت 09:19 AM

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار پزشکان در کانادا

ابتدا شخصا با اطلاعاتی را که بدست اورده ام شروع میکنم

بنظر میزسد ورود به سیستم پزشکی کانادا کاری بسیار مشکل است.گویا چیزی شبیه پارتی بازی خودمان حاکم است.البته دوستان برای ان لغتNetworking بکار میبرند.مقاله سابقه کار در ایرانو حتی داشتن تخصص هم تاثیر چندانی ندارد.تا انجا که من متوجه شده ام فاکتور های زیر مهم هستند
    1) سابقه کار در کانادا و معرفی نامه از پزشکان کانادایی
    2)تسلط کامل به زبان انگلیسی

بسیاری برای بدست اوردن سابقه کار بصورت داوطلبانه کار میکنندتا بتوانند معرفی نامه و سابقه کار تهیه کنند
    البته گذراندن MCCEE داشتن pr شرط الزامی است
    گویا امسال پذیرش نسبت به سالهای گذشته بهتر بوده است .

ApplyAbroad Guru

مشکل اصلی عدم ارزیابی مدرک شماست که بدون آن امکان کار ندارید. networking و تجربه در این خصوص چندان موثر نیست چون سیستم پزشکی کانادا دولتی است و پزشکان بنوعی حقوق بگیر دولت هستند. در خدمات پزشکی کار داوطلبانه هم امکان پذیر نیست. باید دید دولت کانادا در دوره جدید چه تمهیداتی برای ارزیابی مدارک پزشکی خارجی فراهم خواهد کرد.

در واقع فقط مدارک ایرانی پس از گذراندن مراحل تایید نشاندهنده پزشک بودن فرد است ولی برای دریافت مجوز طبابت تا انجا که من میدانم یکی از شرایط ذیل باید وجود داشته باشد

1)فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کانادا یا امریکا
    2)پذیرفته شدن واتمام دوره هایی به نامready for practice
    3)'گذراندن امتحانات پزشکی )mccee و ورود به دانشکده های پزشکی کانادا بعنوان رزیدنت
    البته پس از قبولی در سیستم matching و انگاه مشکل ترین قسمت قضیه پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری

کار داوطلبانه امکانپذیر است و طبق نظر پزشکان مقیم کانادا networking اساس پذیرش است

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط مسافرکانادا نمایش پست ها
    در واقع فقط مدارک ایرانی پس از گذراندن مراحل تایید نشاندهنده پزشک بودن فرد است ولی برای دریافت مجوز طبابت تا انجا که من میدانم یکی از شرایط ذیل باید وجود داشته باشد

1)فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کانادا یا امریکا
    2)پذیرفته شدن واتمام دوره هایی به نامready for practice
    3)'گذراندن امتحانات پزشکی )mccee و ورود به دانشکده های پزشکی کانادا بعنوان رزیدنت
    البته پس از قبولی در سیستم matching و انگاه مشکل ترین قسمت قضیه پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری

کار داوطلبانه امکانپذیر است و طبق نظر پزشکان مقیم کانادا networking اساس پذیرش است
    رشته پزشکی همانطور که می دانید جزو رشته های تحت نظارت دولت است وبرای پرداختن به این حرفه باید امتحانات لازم را بگذرانید و بعد از گرفت مجوز در آخر کار اگر در مصاحبه هم قبول شدید می توانید امیدوار باشید، پس اینطور نیست که شما بتوانید بطور داوطلبانه مشغول کار شوید چرا که مسولیت حرفه ای بسیار در اینجا مهم است.بله به شما کار داوطلبانه می دهند آن هم تحت شرایط خاصی و گاهی بعد از گذراندن کلاس مربوط به آن.اما تصور نکنید که در این کار مجاز هستید بیمار ویزیت کنید.شما حتی مجاز نیستید به پرونده بیمار دست بزنید چه برسد به ویزیت و شرح حال و....شاید خنده اتان بگیرد ولی برای نمونه چند تا را مثال می زنم.برای سالمندان بستری شده کتاب بخوانید...با آن ها همدردی و هم صحبتی کنید....در بخش فروش گیفت ها کار کنید....در جابجا کردن بیماران.....
    به هر حال مزایایی هم دارد اینکه با استاندارها و کدهای بیمارستانی و خدمات دهی آشنا می شوید وداشتن این سابقه در رزومه شما بی تاثیر نیست.

من توصیه می کنم سریال آناتومی گری رو ببینید تا حدی دستتون میاد اونجا چه خبره.داستاندر مورد چند تا یی رزیدنت جراحی توی بیمارستانی در سیاتل آمریکاست
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)