صفحه 6 از 28 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 271

موضوع: وسایلی که در سفر به مالزی مورد نیاز است

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : وسایلی که در سفر به مالزی مورد نیاز است

بابا! قفل که دیگه اینجا پیدا میشه!!!!!
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

Banned

Roya راست می گه اینجا قفل فراوونه نگران نباشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science-Dalhousie

من يه توصيه خدمت دوستاني كه وسايل ميخواهند زيادتر ببرند و ممكنه اضافه بار كمي اذيتشون كنه دارم...
    شما علاوه بر باري كه مجاز هستيد و ميزانش در بليط درج شده ميتوانيد يك چمدان كوچك و يك كوله پشتي رو هم باخودتون به هواپيما ببريد... قوانين پروازي هواپيمايي الاتحاد كه من باهاش مسافرت كردم ميگه ميتونيد هر نفر 15 كيلو بار با خودتون به هواپيما ببريد به شرطي كه دست و پا گير نباشه... البته من به شخصه 40 كيلو با خودم به داخل هواپيما بردم و چمدانم هم آنقدر بزرگ بود به كمك چندتا از مسافران جا به جا كردم... به نظر من قرار نيست به شما مدال افتخار بدهند... بي خيال ضايع بازي كار خودتون رو بكنيد... البته معمولا جلوي كانتر تحويل بار يه شاخص وجود داره كه ميگه ابعاد چمدان شما نبايد از اينقدر تجاوز كنه... البته چمدان من 3 برابر شاخص بود و كاري نداشتند و اولش فقط گفتند خودتون ممكنه اذيت بشيد... كه من هم اذيت در كارم نيست... علاوه بر چمدان يك عدد كوله پشتي نيز مشكلي ندارد براي حمل.... ميشه از اين كوله پشتي هاي فانتزي كه فقط چندتا مداد توش جا ميشه استفاده كرد ميشه هم از اين كوهنوردي ها داشت كه براي بنده حقير از نوع دوم بود...
    دوربين عكاسي ديجيتال آماتور تو رنج قيمت 200-300 هم قيمت اينجاست.... اما دوربين حرفه اي نيكون و كانون كه اينجا از 600-700 شروع ميشه تا 3-4 ميليون اونجا حداقل 25% ارزونتره و هرچه قيمت بالاتر باشه درصد ارزونيش هم بيشتر... من دوربين كانون نصف قيمت تهران خريدم...
    لپ تاپ از اينجا بسيار ارزونتره... دوستان مك بوك اونجا تجربه اي باور نكردني خواهند داشت... هم چنين دوستداران دل، سوني، ايسر، توشيبا ميتونند جديدترين لپ تاپهايي رو كه تا 2-3 ماه بعد وارد بازار ايران نخواهد شد با 20-30 درصد زير قيمت زمان توزيع در ايران خريداري كنند... اينجانب يك ايسوس خريدم 600 تومان... ايجا 1ميليون تومان بود... البته با گارانتي 2 ساله اينترنشنال در ايران...!!!
    گوشي موبايل هم مثل دوربين ميمونه... به مدد همت قاچاقچيان محترم اينجا ارزونتره... البته در رنج پرفروش... در رنج كم فروش كمثل سري ان نوكيا مدل ها بالا، آي فون، اچ تي سي و غيره اونجا با 20-30 % زير قيمت به راحتي ميشه پيدا كرد...
    از اونجايي كه اقتصاد مالزي در اختيار چيني هاست پس اجناس چيني به وفور يافت ميشن... اما نكته مهم در كيفيت اونهاست.. اجناس چيني با كيفيت بسيار قابل توجه حتي از مدل هاي اروپايي نيز برترند... اصلاً تفكر جنس چيني كه در ايران عرضه ميشه رو از ذهنتون خارج كنيد ... در محله چيني ها chinatown يك فروشگاه زنجيره اي بزرگ هست به اسم Mydin كه از شير مرغ تا جون آدميزاد هست با كيفيت بسيار عالي و قيمت بسيار ارزانتر از ايران...
    جديدترين مدل تلويزيون براويا سوني در سايز 46 اينچ با فول امكانات كه وقتي از فروشنده پرسيدم موجودي داريد گفت چون توليد هفته پيش هست موجودي داريم اما اجازه توزيع از هفته آينده داده ميشه، قيمتي برابر 2.400.000 تومان داشت... دوستان اگر سري به جمهوري بزنند متوجه اختلاف قيمت شديد آن خواهند شد...
    در كل وسايل الكترونيكي كه اينجا كمتر بصورت قاچاق مياد و يا كمتر طرفدار داره اونجا ارزونتره... پس اونجا ميتنويد بهترين ها رو با كمترين قيمت داشته باشيد...
    يه نكته در مورد لباس...
    فروشگاه هاي مالزي بهترين البسه را با قيمتهاي بسيار بسيار پايين عرضه ميكنند... تي شرتي كه شما تو تهران وسط شهر بايد 20 تومن پول بديد اونجا با قيمت 3-4 تومن ميتونيد تهيه كنيد... شلوار جين با كيفيت خوب از 2-3 تومان ( تعجب نكنيد، حتي قيمت هاي با كيفيت بالا مي باشند فقط در حراج با اين قيمتها عرضه مي شوند و خدا را شكر هر روز حراجه) تا گرون گرون كه لي اصل باشه 25 تومن ميتونيد خريداري كنيد...
    دوستداران كفش ورزشي نايك حتما با مدل air آشنايي دارند... يك جفت كفش نايك اصل مدل اير كه در تهران چيزي حدود 220 تومان قيمت دارد در نمايندگي هاي رسمي نايك در مالزي به قيمت 42 تومان (خرداد 87) فروخته ميشد...
    تو خود حديث مفصل بخوان...

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamnn
    اینجا لوازم تحریر یه خورده گرونه ولی جنساش خوب بهتر از ایرانه ، دیگه خودتون میدونید.
    من يكي از اهدافم اين بود كه لوازم التحرير از مالزي صادر كنم به ايران...
    فكر كنم شما تو ايران لوازم التحرير نخريدي....
    مداد فابر كاستل اصل تو مالزي 1 رينگيت بود ... اينجا مداد ايراني 300 تومنه...
    انواع خودكار و مدادپاك كن و روان نويس بسيار ارزونتر بود... البته من از بي بي پلازا خريد كردم...
    از نظر لوازم نقاشي مثل مداد رنگي، جهت اطلاع عرض كنيم 12 رنگ فابر كاستل تو ايران (ارژينالش اگر گير بياد) 68 تومان قيمت داره... اونجا فقط 12 تومان بود...

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط isatis2006
    سلام
    دستتون درد نكنه
    فقط من يه خرمن سي دي دارم(همشون رايتين)
    نكنه بهم گير بدن؟
    اگه پذيرشم اومد و قرار شد بيام بدون دفر اونوقت حتما بايد اونارو با خودم داشته باشم
    تو فرودگاه (چه ايران و چه مالزي) بهم گير ميدن؟
    سلام
    دوست عزيز اونجا هم مثل ايران خودمون انواع سي دي نرم افزار كرك شده با قيمت بسيار پايين پيدا ميشه... در ضمن سرعت اينترنت بسيار بالا و قيمت اون بسيار پايينه... خدا سايت p30download رو هم حفظ كنه كه همه چيز توش گير مياد... ناراحت هيچي نباشيد... وقتي 2 روز تو كوالا قدم ميزني روز سوم احساس ميكني سر كوچه خودتوني!!!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط majid.nasirinegad
    دوربين عكاسي ديجيتال آماتور تو رنج قيمت 200-300 هم قيمت اينجاست.... اما دوربين حرفه اي نيكون و كانون كه اينجا از 600-700 شروع ميشه تا 3-4 ميليون اونجا حداقل 25% ارزونتره و هرچه قيمت بالاتر باشه درصد ارزونيش هم بيشتر... من دوربين كانون نصف قيمت تهران خريدم...
    لپ تاپ از اينجا بسيار ارزونتره... دوستان مك بوك اونجا تجربه اي باور نكردني خواهند داشت... هم چنين دوستداران دل، سوني، ايسر، توشيبا ميتونند جديدترين لپ تاپهايي رو كه تا 2-3 ماه بعد وارد بازار ايران نخواهد شد با 20-30 درصد زير قيمت زمان توزيع در ايران خريداري كنند... اينجانب يك ايسوس خريدم 600 تومان... ايجا 1ميليون تومان بود... البته با گارانتي 2 ساله اينترنشنال در ايران...!!!
    گوشي موبايل هم مثل دوربين ميمونه... به مدد همت قاچاقچيان محترم اينجا ارزونتره... البته در رنج پرفروش... در رنج كم فروش كمثل سري ان نوكيا مدل ها بالا، آي فون، اچ تي سي و غيره اونجا با 20-30 % زير قيمت به راحتي ميشه پيدا كرد...
    از اونجايي كه اقتصاد مالزي در اختيار چيني هاست پس اجناس چيني به وفور يافت ميشن... اما نكته مهم در كيفيت اونهاست.. اجناس چيني با كيفيت بسيار قابل توجه حتي از مدل هاي اروپايي نيز برترند... اصلاً تفكر جنس چيني كه در ايران عرضه ميشه رو از ذهنتون خارج كنيد ... در محله چيني ها chinatown يك فروشگاه زنجيره اي بزرگ هست به اسم Mydin كه از شير مرغ تا جون آدميزاد هست با كيفيت بسيار عالي و قيمت بسيار ارزانتر از ايران...
    جديدترين مدل تلويزيون براويا سوني در سايز 46 اينچ با فول امكانات كه وقتي از فروشنده پرسيدم موجودي داريد گفت چون توليد هفته پيش هست موجودي داريم اما اجازه توزيع از هفته آينده داده ميشه، قيمتي برابر 2.400.000 تومان داشت... دوستان اگر سري به جمهوري بزنند متوجه اختلاف قيمت شديد آن خواهند شد...
    در كل وسايل الكترونيكي كه اينجا كمتر بصورت قاچاق مياد و يا كمتر طرفدار داره اونجا ارزونتره... پس اونجا ميتنويد بهترين ها رو با كمترين قيمت داشته باشيد...
    يه نكته در مورد لباس...
    فروشگاه هاي مالزي بهترين البسه را با قيمتهاي بسيار بسيار پايين عرضه ميكنند... تي شرتي كه شما تو تهران وسط شهر بايد 20 تومن پول بديد اونجا با قيمت 3-4 تومن ميتونيد تهيه كنيد... شلوار جين با كيفيت خوب از 2-3 تومان ( تعجب نكنيد، حتي قيمت هاي با كيفيت بالا مي باشند فقط در حراج با اين قيمتها عرضه مي شوند و خدا را شكر هر روز حراجه) تا گرون گرون كه لي اصل باشه 25 تومن ميتونيد خريداري كنيد...
    دوستداران كفش ورزشي نايك حتما با مدل air آشنايي دارند... يك جفت كفش نايك اصل مدل اير كه در تهران چيزي حدود 220 تومان قيمت دارد در نمايندگي هاي رسمي نايك در مالزي به قيمت 42 تومان (خرداد 87) فروخته ميشد...
    سلام، این که اینجا به صورت میانگین قیمت ها ارزون تره قبول دارم، بویژه اگر منتظر حراجی ها بمونیم ولی نه تا این حدی که دوستمون نوشتند. تازه اینجا هم خیلی از جنس ها رو باید از مرکزش بخرید. البته مثل ایران نیست که هر کی با هر قیمتی می خواد جنس می فروشه.

من تهران دی ماه گذشته لپ تاپ o,nم رو با مشخصات خوب در حالی که تو بازار حدود یک ملیون سیصعد و پنجاه تا پهارصد بود با گشتن و تخفیف به همراه گارانتی یکساله معتبر یک ملیون دویست و پنجاه خریدم، این قضیه برای شش ماه پیش بوده الان همین لپ تاپ تو ایران حدود یک ملیون و صد تا صد و پنجاه هستش، با همین مشخصات از سایت رسمی دل می تونید تو مالزی این لپ تاپ رو با قیمت 3184 رینگیت یعنی حدود 955000 هزارتومان بخرید تومان به پول ما بخرید، پس این جوری هم نیست که مفت باشه، منتها نکته اینجاست که تو اینجا تنوع نوت بوک های ارزونن زیادتره.

تو لباس و ... هم اگه اهل brand خریدن باشید که خوب مطمئنا اینجا ارزون تره، ولی شلوار جین 2-3 هزار تومنی خوب! ما که ندیدیم احتمالا این دوستمون هم تو یه حراج اساسی شانس باهاشون یار بوده به همچین موردی برخوردند.
    این تصویری که من داشتم ... گفتم بگم بد نیست

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط abletx
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid.nasirinegad
    يه نكته در مورد لباس...
    سلام، این که اینجا به صورت میانگین قیمت ها ارزون تره قبول دارم، بویژه اگر منتظر حراجی ها بمونیم ولی نه تا این حدی که دوستمون نوشتند. تازه اینجا هم خیلی از جنس ها رو باید از مرکزش بخرید. البته مثل ایران نیست که هر کی با هر قیمتی می خواد جنس می فروشه.

من تهران دی ماه گذشته لپ تاپ o,nم رو با مشخصات خوب در حالی که تو بازار حدود یک ملیون سیصعد و پنجاه تا پهارصد بود با گشتن و تخفیف به همراه گارانتی یکساله معتبر یک ملیون دویست و پنجاه خریدم، این قضیه برای شش ماه پیش بوده الان همین لپ تاپ تو ایران حدود یک ملیون و صد تا صد و پنجاه هستش، با همین مشخصات از سایت رسمی دل می تونید تو مالزی این لپ تاپ رو با قیمت 3184 رینگیت یعنی حدود 955000 هزارتومان بخرید تومان به پول ما بخرید، پس این جوری هم نیست که مفت باشه، منتها نکته اینجاست که تو اینجا تنوع نوت بوک های ارزونن زیادتره.

تو لباس و ... هم اگه اهل brand خریدن باشید که خوب مطمئنا اینجا ارزون تره، ولی شلوار جین 2-3 هزار تومنی خوب! ما که ندیدیم احتمالا این دوستمون هم تو یه حراج اساسی شانس باهاشون یار بوده به همچین موردی برخوردند.
    این تصویری که من داشتم ... گفتم بگم بد نیست
    سلام دوست جون
    والا من این چیزایی که گفتم رو خرید کردم... اونقدر هم زیاد خرید کردم که 40 کیلو اضافه بار داشتم... در مورد لپ تاپ شاید شما اصلاً دنبال قیمت پایین آوردن نباشی... اما تو همون لو یت پلازا لپ تاپ رو قیمت کردم 800 تومان که همون لپ تاپ رو تو طبقه آخر خریدم 606 تومان... دوربین کانون هم نمایندگی رسمی کانون فکر کنم سوم بود یا دوم قیمت کردم 680 تومان که باز یگ طبقه بالاتر خریدم 510 تومان با کلی مخلفات... مالزی کشور چونه زدنه... شلوار جین هم تو سوگو تو فروش بزرگ فوق العاده با 80% تخفیف خریدم... همه اینا برای کوالا بود... یه روز رفتم ماینز (میخواستم برم یو پی ام) سر راه رفتم تو فروشگاه بزرگ ماینز... اونجا شلوار جین بیشتر از 10 تومن پیدا نمیشه... جنس خیلی خوب ها نه آت آشغال... اوجا کفش کالج باتا اصل با یکسال گارانتی خریدم 8 تومان... نمایندگی باتا تو میدون تجریش همون رو داره میدن 45 تومان... تو مید ولی نمایندگی باتا همون رو قیمت زده 14 تومان...
    همه این عرایضم فاکتورش موجوده... اگر صلاح باشه براتون میفرستم...
    واقعیتش اینه که مالزی کشور چونه زدنه... از راننده تاکسی گرفته تا مغازه ها... البته فروشگاه های بزرگ که صندوق دارن معمولاً نمیشه تخفیف گرفت .... ولی باز تو بی بی پلازا وقتی 4 تا کیف زنانه خریدم بهش گفتم تحفیف پول 3 تا رو ازم گرفت... مشابه اون کیف رو برای همسرم تو خیابان سپهسالار برای عید خریدم 45 تومن... که اونجا خریدم فقط 12 تومان... با همون جنس و همون تیپ فقط در رنگهای مختلف...
    از تاکسی هم بگم که از جلوی کی ال سی سی میخواستم برم مید ولی گفت 25 رینگیت ... که من گفتم 6 رینگیت... گفت خیلی کمه... گفتم 7 رینگیت آخرش... گفت بریم... البته برگشتنه از راننده خواستم حتما با تاکسی متر حساب کنه که تا کی ال سی سی با تاکسی متر شد 7.5 رینگیت...
    شما درمورد سایت و اینا درست میگید اما فراموش نکنید اونجا هم مثل ایرانه خودمونه... قیمت نمایندگی از خرید در فروشگاه ارزونتره.... ضمناً به یاد داشته باشید از اونجایی که بسیاری از افراد با کارت اعتباری خرید می کنند و این یعنی دریافت پول حداقل یک هفته بعد، هر وقت خواستید خرید کنید بگید نقدی می خرید و باید برای خرید نقدیتون بهتون تخفیف خوب بدن...
    تو فروشگاه مای دین (انتهای چتینا تاون) البسه و خوراکی بسیار ارزونه...
    اگر چیزی خواستید قیمت پایین بگید من بهتون بگم از کجا بخرید...
    من تقریباً تمامی پاساژهای کوالا رو زیر و رو کردم...

ApplyAbroad Veteran

اینجا قراره در مورد وسایلی که توی مالزی لازم هست که بجه ها از ایران بیارن ، صحبت بشه! فکر نمیکنم صحبت در مورد این موضوع خیلی واجب باشه توی این تاپیک.
    ممنون میشم دیگه ادامه ندین.
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Roya82
    اینجا قراره در مورد وسایلی که توی مالزی لازم هست که بجه ها از ایران بیارن ، صحبت بشه! فکر نمیکنم صحبت در مورد این موضوع خیلی واجب باشه توی این تاپیک.
    ممنون میشم دیگه ادامه ندین.
    سلام دوست عزيز
    ببخشيدا...
    من هم اين موارد رو نوشتم كه دوستان بدونند چي نبايد بيارن كه الكي بارشون رو سنگين نكنند تا اضافه بار شاملشون نشه...
    البته به مواردي كه لازم هست همراه داشته بهشاند هم حتماً خواهيم پرداخت...

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

در این مدتی که من اینجام متوجه شدم که همراه داشتن ادویه هایی که در ایران استقاده می کردیم لازمه

بخصوص زعفران

ادویه های اینجا به ذایقه ما ایرانیها سازگار نیست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)