صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: تفاوت apply برای ترم پاییز یا بهار (زمان مناسب)

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

Lightbulb تفاوت apply برای ترم پاییز یا بهار (زمان مناسب)

سلام
    از دوستان با تجربه خواهش می کنم راهنمایی کنن که بهتره برای کدوم ترم apply کنیم. یعنی شانس گرفتن پذیرش و تعداد program ها برای کدوم ترم بیشتره? برای master
    چون من درسم اسفند 90 تموم میشه و اگر بخوام برای fall 2012 اقدام کنم مجبورم ترم آخرم رو داخل ریز نمرات نیارم. همین باعث میشه که هم معدلی که باهاش apply می کنم کمتر باشه و هم اینکه وضعیت پروژه و چند تا از درسهای تخصصی ام مشخص نباشه. من فکر می کنم مورد دوم شانش پذیرش گرفتنم رو کمتر می کنه. حالا اگر بخوام برای ترم spring 2013 کنم آیا دانشجوی کمتری جذب می کنن و یا تعداد program های پیشنهادیشون کمتره یا . . .
    متشکرم. خیلی زیاد!

Senior Member naeemtop آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تفاوت apply برای ترم پاییز یا بهار (زمان مناسب)

سلام

به صورت کلی اپلای کردن برای ترم پاییز بهتر از ترم اسپرینگ هست ولی باید دانشگاه به دانشگاه چک کنید. بعضی دانشگاهها شرایطشون برای هر دو ترم یکسان و بعضی ها واسه ترم اسپرینگ فقط برای جاهای خالی که ار ترم پاییز مونده دانشجو میگیرن.

به نظر من با دانشگاههایی که میخواید اپلای کنید تماس بگیرید و ازشون بپرسید که چطوریه
    By failing to prepare, You are preparing to fail / برای همه دوستای خوبم که دارن میرن واسه ویزا آروزی موفقیت میکنم !
    آماده همکاری برای مقاله : تحلیل آماری پایان نامه های مهندسی توسط شبکه های عصبی و RBF . بهینه سازی با الگوریتم زنتیک (پیغام خصوصی)

این تاپیک خوبیه. دیدم بعضی از دوستان بدون آگاهی میرن سمت spring بعد به سنگ میخورن. اول بگم حرفهای نعیم خان تایید میشه. بعضی جاها (در اکثریت هستن) اصلا پذیرش برای spring ندارند. بعضی جاها (در اقلیت) تقریبا هیچ تفاوتی بین Fall , Spring قائل نمیشن، اگر اشتباه نکنم Madison این جوری بود. بعضی جاها هم تعداد خیلی کم و بدون فاند پذیرش میدن. روی سایت چک کن.

اما در مورد کیس شما:
    1- اگر شما اسفند درست تموم بشه هم عملا باز به ترم spring نخواهی رسید. در واقع اگر دانشگاه سیستم semester داشته باشه، در اسفند ترم spring دو ماه هست که شروع شده البته اگر دانشگاه سیستم quarter داشته باشه ترم spring از حدود اول فروردین شروع میشه (ترم Winter قبلش برگزار شده) ولی بازهم تقریبا بعیده با ریز نمره کامل بتونی به deadline ش برسی. حتی اگر برسی هم که مجبوری انتخاب هاتو به دانشگاه های quarter ی محدود کنی که خودش یک معضلی هست. تازه ویزا و اینا رو میخوای چه کنی؟؟؟ خودش چند ماه زمان میبره. در واقع برای ما deadline مربوط به Fall و Spring سال بعدش عملا تفاوتی نداره. شما باید مدارکت رو تقریبا همزمان آماده داشته باشی.
    2- تعداد بیشماری از دانشجوها (از جمله خود من و بسیاری از دوستان من) قبل از تموم شدن درس اپلای کردن و این هیچ مشکلی نیست. حالا مگه معدل شما چقدر قرار تغییر کنه که میخواهی یکسال از زندگی ات را به خاطرش تلف کنی؟ شما فکر کنم 8 ترم ریز داری که همون از سرشون هم زیاده.

پس به نظر من اشتباه نکن و برای Fall 2012 با همون چیزهایی که داری اپلای کن.
    ویرایش توسط ibanez : May 11th, 2011 در ساعت 11:53 AM
    Sometimes one pays most for the things one gets for nothing.<<Albert Einstein
    I never learned anything from someone who always agreed with me.<<
    Unknown

رشته و دانشگاه

مرسی از پاسخ. من گفتم بهار 2013 نه 12! :-) پس همه معتقدید که برای آمریکا حتما fall اپلای کنیم؟ حتی کسی مثل من که 27 واحدش می مونه برای تره آخر و معرفی به استاد؟؟؟!!!
    کسی هست که قبل از اتمام کامل اپلای کرده باشه و به مشکلی برخورده باشه؟
    مرسی

سلام
    منم همین مشکل رو برای fall 2013 and spring/winter 2014 خواهم داشت.
    بنظرتون چی کار میشه کرد؟برای من اینکه با نمرات کامل اپلای کنم مهمه. منم ریز نمرات کاملم رو خیلی زود بدن بازم تا اوایل اسفند یا آخرای بهمن طول میکشه حاضر شه.ریسکش بالاست که بخوام به این آمار اطمینان کنم(در ضمن 6 ماه فرجه سربازی هم هست برا من).بنظرتون نگه دارم 9 ترمه تموم کنم(ورودی بهمن هستم)؟
    یا اینکه میشه بعد ددلاین ریزنمرات رو فرستاد؟

رشته و دانشگاه

سلام دوستان
    من خرداد 91 فازغ التحصیل می شم. زمان مناسب برای apply کردنم کی هستش؟ fall 2012 مناسبه؟ (برای آمریکا، کانادا و اروپا)
    هیـــــــــــــچ مشکلی پیش نمی یاد؟
    مرسی

رشته و دانشگاه

سلام دوستان
    دوستان میشه با 108 واحد apply کرد؟ منظورم اینه که مشکلی در گرفتن پذیرش پیش نمی یاد و به خاطر کمی تعداد واحدهای pass شده reject نمی کنن؟ (برای آمریکا)
    متشکرم

Junior Member

سلام دوستان
    من میخوام واسه fall 2012 آمریکا اقدام کنم. میشه بگید از کی باید مکاتبات رو شروع کنم. چون deadline ها عموما بین Jan تا May متغیره نمی دونم چند ماه قبل از deadline باید مکاتبات با استاد رو شروع کنم؟
    ممنون

سلام من می خوام برای cleceland state university اقدام کنم برای ترم بهار .(رشته حسابداری ) من نتونستم تفاوتی بین ترم بهار و تابستان و پاییز تو این پیدا کنم میشه شما هم نگاه کنید که من مطمئن شم که میزان پذیرش تفاوتی ندارد. دوما زمانی که فرم اپلیکیشن آنلاین رو پر میکنم میتونم بعدا بعضی از اطلاعات رو تغییر بدم یا دیگه ارسال میشه ؟
    یک قسمت از این فرم نوشته :
    Please provide any additional information that you would like to bring to the attention of the Graduate Program Director in your program of interest when considering your admission application.
    Personal essays, writing samples, and portfolios should be mailed under separate cover to the:

میشه دقیقات منظورش رو بگید : skill های اضافی که داریم رو بنویسیم یا اینکه یه چیزی مثل sop باید براشون بنویسیم ؟
    ویرایش توسط saram : July 29th, 2011 در ساعت 04:11 PM

Member sepanta آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Power, The University of Melbourne

درود
    یک سوال داشتم از دوستان مطلع
    دقیقا زمان شروع هر ترم در امریکا کی هست
    3 ترم fall, Spring , Summer.
    چون من جولای فارغ شدم و الان استاد میگه اپلای کن نمی دونم دقیقا در فرم کدوم ُSpring 2012 یا fall 2012 رو باید انتخاب کنم
    سپاسگذار
    برای آنچه که می خواهی تلاش کن وگرنه باید به آنچه که داری بسنده کنی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین