نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
این شخص وافعی است و همسرم هست. من خودم ویزای دانشجویی دارم و اون ویزای همراه. فوق نفت داره از استرالیا که 2007 گرفته بعد برگشته ایران برای سریازی. یک ماه پیش با هم امدیم . الان در شرکت شل کار می کنه بصورت فول تایم. امتیازش الان می شه 65 تا و تا جولای هم فکر نمی کنم بتونیم اپلای کنیم. اینکه در اینجا می گن آنهایی که داخل استرالیا هستند تا 2013 وقت دارند من در سایت da دیدم که همچین چیزی نیست و انهایی که داخل هم هستند از جولای باید EOI پر کنند مثل کسانی که از خارج اقدام می کنند. حالا سوال من اینه ما که اینجا هستیم، شعل همسرم هم کاملا برای اینها مهمه و 2 هفته ایی بهش کار فول تایم دادند و در لیست هم هست. قبلا هم که اینجا درس خونده، خودم هم که دارم دکتری می خونم و بورس دولت اینجام. ما دو نفر که کل پروسه چک امنیتی و پزشکی و اینها رو پاس کردیم. ساکن هستیم و به دولت هم داریم مالیات می دیم و ... ، با کسی که در خارج هست و مثلا 75 امتیاز داره، در پول که قرار بگیریم، سیستتم اون رو انتخاب می کنه چون مثلا 10 امتیاز بیشتر از ما داره؟!

من این استدلال شما که کسی که 75 امتیاز داره بهتر از کسی است که 65 امتیاز دراه رو قبول ندارم. چون مثلا:
همسرم ایلتس 7 داره. فوق نفت- حفاری و 3 سال سابقه کار که سرپرست دکل حفاری بوده یعنی بالاترین مرتبه در رشته اش... با اینکه سایقش بالا نیست اما اینجا 2 هقته ایی کار بهش دادن و کارشم مرتبط به رشته است و سمتش هم بالاست پون خیلی در کارش وارد هست. دلیل نمی شه کسی که مثلا 15 سال کارمند بوده از کسی که 3 سال سایقه داره بهتر باشه و کار زودتر پیدا کنه.
دوست عزیز
ویزایهای 885 و 886 تا آخر امسال میلادی برای اپلای کنندگان جدید باز خواهد بود. اگر همسر شما شرایطشو دارن میتونن برای هر کدوم از اینها اقدام کنن. میتونین از این لینک فایل pdf مربوط به تغییرات از اول جولای رو ببینید. زیر عنوان key dates در صفحه دوم میبینید که نوشته :
From 1 July 2012, points tested skilled migration visas granted outside Australia (subclasses 175, 176 and 475) will be closed for new applications
From 1 January 2013, points tested skilled migration visas granted in Australia (subclasses 885, 886 and 487) will be closed for new applications.
موفق باشید

ضمنا میتونین به بلاگ DIAC در این لینک یه سر بزنید راجب این موضوع کلی سوالات پرسیده شده و توسط دیاک پاسخ داده شده.