صفحه 5 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 137

موضوع: آرشیو شده : تغییر اساسی مهاجرت به استرالیا از اول جولای 2012 ( تا سال 2012 )

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural Conservation

پیش فرض پاسخ : تغییر اساسی مهاجرت به استرالیا از اول جولای 2012

نقل قول نوشته اصلی توسط armin54 نمایش پست ها
    ممنون میشم اگر به این چند سوال من جواب بدید. برای اینکه به تغییرات جدید نخوریم اگر برای ارزیابی (اسس) اقدام کنیم قبلش نیاز به ایلتس هم داره یا خیر؟ در ضمن من هنوز دقیقا مفهوم اینکه استانی اقدام کنیم را با فدرال متوجه نمیشم. اینکه چه استانی چه متخصصی نیاز داره کجا مشخص شده؟ آیا امتیاز کمتری نیاز داره؟ در کد 475 ذکر شده که اقدام کننده یا خویشاوند و یا اسپانسر استانی داشته باشه ضمن اینکه ایمگرنتی هم محسوب نمیشه فرقش دقیقا با کد 176 تنها نیاز به امتیاز کمتر و عدم مهاجرت است؟

1-برای اینکه به تغییرات جدید نخورید باید تا قبل از یکم جولای ۲۰۱۲ که میشه ۱۰ تیر ۹۱ لاج کنید و شرط لازم برای لاج کردن این هست که مدارک تحصیلی و شغلی شما اسس شده باشه بنابراین چنانچه تا اون تاریخ شما اسس کرده باشید ولی هنوز لاج نکرده باشید شامل تغییر قوانین میشید و این زیاد موضوع وحشتناکی نیست فقط شما باید با قوانین جدید لاج کنید

۲- بستگی به سازمان اسسور و رشته تحصیلی شما داره بیشتر رشته ها برای مرحله اسس نیاز به آیلتس دارند اما برخی رشته ها مثل کامپیوتر برای مرحله اسس نیاز به آیلتس ندارند

۳-در پروسه مهاجرت به استرالیا این اصطلاحات فدرال و استانی عملا مفهومی نداره
    من برای نمونه ۳ تا از معروف ترین ویزاها را که حدس میزنم شما هم دنبالش هستید و به کارتون میاد رابراتون میگم اگه نظرتون را تامین نکرد بگید تا سایر ویزاها را هم توضیح بدم
    اول از همه که شما باید ۶۵ امتیاز بیارید برای هر کدوم از ویزاها

۱۷۵ : شما ۶۵ امتیاز را توسط مدارک تحصیلی و آموزشی و سابقه کار و زبان بدست آوردید و لاج میکنید و در انتهاب پروسه یک ویزای شهروندی ۵ ساله دریافت میکنید با این ویزا میتونید در هر کدوم از ایالت های استرالیا که مایل باشید مشغول کار و زندگی باشید و چنانچه ۳ سال از این ۵ سال را در استرالیا بوده باشید میتونید پس از شرکت در آزمون شهروندی پاسپورت استرالیایی و حق رای هم داشته باشید و دیگه کاملا با یک متولد استرالیا برابر میشید

۱۷۶ :
    شما ۶۰ امتیاز را توسط مدارک تحصیلی و آموزشی و سابقه کار و زبان بدست آوردید و ۵ امتیاز برای لاج کم دارید بنابراین به فهرست رشته های مورد نیاز ایالت های مختلف مراجعه میکنید و شرایط شما به هرکدوم جور بود از اون ایالت درخواست میکنید که اسپانسر شما شود چنانچه نامه پذیرش اسپانسری را دریافت کنید به این معناست که شما ۵ امتیاز از این طریق گرفتید حالا با داشتن ۶۵ امتیاز لاج میکنید و در انتهاب پروسه یک ویزای شهروندی ۵ ساله دریافت میکنید با این ویزا برای ورود و دوسال اول زندگی تنها در همان ایالتی که برای شما اسپانسر شده (حتی در شهرهای بزرگ آن ایالت) میتونید مشغول کار و زندگی باشید و چنانچه ۳ سال از این ۵ سال را در استرالیا بوده باشید میتونید پس از شرکت در آزمون شهروندی پاسپورت استرالیایی و حق رای هم داشته باشید و دیگه کاملا با یک متولد استرالیا برابر میشید

۴۷۵:شما۵۵ امتیاز را توسط مدارک تحصیلی و آموزشی و سابقه کار و زبان بدست آوردید و ۱۰ امتیاز برای لاج کم دارید بنابراین به فهرست مخصوص رشته های مورد نیاز شهرهای کوچک ایالت های مختلف مراجعه میکنید و شرایط شما به هرکدوم جور بود از اونجا درخواست میکنید که اسپانسر شما شود چنانچه نامه پذیرش اسپانسری را دریافت کنید به این معناست که شما ۱۰ امتیاز از این طریق گرفتید حالا با داشتن ۶۵ امتیاز لاج میکنید و در انتهاب پروسه یک ویزای کار ۳ ساله دریافت میکنید با این ویزا برای ورود و دوسال اول زندگی تنها در همان ایالتی که برای شما اسپانسر شده (شامل شهرهای بزرگ آن ایالت نمیشود) میتونید مشغول کار و زندگی باشید و در نهایت در این مدت میتونید امتیاز هاتون را افزایش داده و برای یکی از ویزاهای ۱۷۵ یا ۱۷۶ دوباره درخواست بدید واین ویزای کار را به ویزای اقامت تبدیل کنید
    در نظر داشته باشید در این مدت شما برخی از مزایای دو ویزای دیگه مثل حق بیمه دولتی و تحصیل ارزانتر و شانس بهتر برای کار پیدا کردن را از دست میدید البته برای تمام این موارد راه حل هم هست

با زبان خیلی ساده توضیح دادم که برای تازه وارد ها هم مفید باشه
    ویرایش توسط سحرناز : April 24th, 2012 در ساعت 11:21 AM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط سحرناز نمایش پست ها
    [COLOR=#0000cd]
    1-برای اینکه به تغییرات جدید نخورید باید تا قبل از یکم جولای ۲۰۱۲ که میشه ۱۰ تیر ۹۱ لاج کنید و شرط لازم برای لاج کردن این هست که مدارک تحصیلی و شغلی شما اسس شده باشه بنابراین چنانچه تا اون تاریخ شما اسس کرده باشید ولی هنوز لاج نکرده باشید شامل تغییر قوانین میشید و این زیاد موضوع وحشتناکی نیست فقط شما باید با قوانین جدید لاج کنید

۲- بستگی به سازمان اسسور و رشته تحصیلی شما داره بیشتر رشته ها برای مرحله اسس نیاز به آیلتس دارند اما برخی رشته ها مثل کامپیوتر برای مرحله اسس نیاز به آیلتس ندارند

۳-در پروسه مهاجرت به استرالیا این اصطلاحات فدرال و استانی عملا مفهومی نداره
    من برای نمونه ۳ تا از معروف ترین ویزاها را که حدس میزنم شما هم دنبالش هستید و به کارتون میاد رابراتون میگم اگه نظرتون را تامین نکرد بگید تا سایر ویزاها را هم توضیح بدم

با زبان خیلی ساده توضیح دادم که برای تازه وارد ها هم مفید باشه
    ممنون از جواب كامل و جامع شما و شرمنده اگر به دليل خلوتي اين تاپيك سوالم رو جاي ديگه اي هم مطرح كرده بودم. رشته من مهندسي نفت است با حدود 10 سال سابقه كار. كجا ميتونم چك كنم كه براي اسس نياز به آيلتس هست يا نه چون ايلتس قبلي من اكادميك است و اورال 6 . آيا براي لاج نمودن ابتدا نياز به ايلتس نهائي است؟ يعني ميتوان تا جائي بدون آيلتس رفت و در كنارش براي آيلتس 7 كه سخت به نظر ميرسه اماده شد. باز هم خيلي ممنون از توضيح كاملتون و متاسف اگر سوالات ابتدائي هست.

من امروز متوجه شدم،میشه برای ویزاهای 885 و 886 تا آخر امسال لاج کرد و شامل قوانین جدید نمیشن. برای کسانی که واجد شرایط 885 یا 886 هستن (دانشجوهای داخل استرالیا) این شرایط ایده آلی هست.

سلام خدمت بزرگواران

دوستان ن شرایط میگم ممنون میشم راهنماییم کنید

متولد ۱۳۶۳ (۲۸ سال)
    کارت سربازی
    کارشناسی مهندسی مکانیک سیالات سال ۸۶
    سابقه کاری با بیمه : سال ۸۷ تا ۸۹ (۲ سال و ۶ ماه ) : مشاور و ناظر هیدرومکانیک و نیروگاه سد (کار در سایت) (بازرس جوش،بازرس نصب،بازرس رنگ،Q.C)
    سابقه کاری بدون بیمه : ۱ سال
    در حال حاضر دانشجوی فوق لیسانس مهندسی نفت در ایتالیا (به زبان انگلیسی)
    مجرد

سال دیگه درس در ایتالیا تموم میشه ممنون مشم نظر افراد با تجربه بشنوم واسه مهاجرت داشته باشم)
    .

اینارو ابهام دارم
    ۱-یه سایتی چیزی که امتیازم متوجه شم؟
    ۲-برای مهاجرت تخصص میتونم قبل اینکه کار گیر بیارم، اقدامات اولیه کرد واسش؟
    ۳-من الان اسپانسرم ، مستقلم ، ناحیه ایم ؟

۴-این recognised graduate به درد مخوره واسه مهاجرت؟

۵-واسه اینکه به قبل جولای بخورم چه مدارکی باید اماده کنم (ایا ایلس برای باز کردن پرونده لازمه؟)

یک دنیا ممنون.

جهت تشکر ، +\- یا * گوشه پایین سمت راست هر پست کلیک کنید
    این خانه قشنگ است ولی خانۀ من نیست،این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست.

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural Conservation

نقل قول نوشته اصلی توسط polimi نمایش پست ها

اینارو ابهام دارم
    ۱-یه سایتی چیزی که امتیازم متوجه شم؟
    ۲-برای مهاجرت تخصص میتونم قبل اینکه کار گیر بیارم، اقدامات اولیه کرد واسش؟
    ۳-من الان اسپانسرم ، مستقلم ، ناحیه ایم ؟
    ۴-این recognised graduate به درد مخوره واسه مهاجرت؟
    ۵-واسه اینکه به قبل جولای بخورم چه مدارکی باید اماده کنم (ایا ایلس برای باز کردن پرونده لازمه؟)

۱-این سایت اصلی اداره مهاجرت استرالیاhttp://www.immi.gov.au
    این هم لینک امتیاز ها از همون سایتhttp://www.immi.gov.au/skilled/gener...oints-test.htm
    این هم لینک امتیاز ها به زبان فارسیپست ۵۹۲ را بخونیدhttp://www.applyabroad.org/forum/sho...C%D8%A7/page60
    ۲-بله نیازی به پیشنهاد کاری ندارید
    ۳-پست 602 را بخونیدhttp://www.applyabroad.org/forum/sho...C%D8%A7/page61
    ۴-شامل فارغ التحصیلان بعضی از دانشگاه ها میشه با سابکلاس ویزاس ۴۷۶ از این لینک دانشگاهتون را چک کنیدhttp://www.immi.gov.au/skilled/gener...stitutions.htm
    ۵-بستگی به سازمان اسسور و رشته تحصیلی شما داره بیشتر رشته ها برای مرحله اسس نیاز به آیلتس دارند اما برخی رشته ها مثل کامپیوتر برای مرحله اسس نیاز به آیلتس ندارند

در انتها ممنون میشم اگر یک سوال را در چند تاپیک نپرسید شما سوالتون را در مرتبط ترین تاپیک بپرسید حتما پاسخ میگیرید / شما باید این سوالات را در این تاپیک مطرح میکردیدhttp://www.applyabroad.org/forum/sho...C%D8%A7/page63

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

سلام یک سوال داشتم.
    می امسال امدم استرالیا برای دکتری business. ایلتس 7 هم دارم .بورس دولت استرالیا و خود دانشگاه را هم گرفتم. لیسانس و فوقم را هم در ایران گرفتم مدیریت بامعدلهای 18 به بالا از دانشگاه سراسری. الان ویزای 4 ساله دارم. می خواستم بدونم با توجه به این عوض شدن قانون و بعد از گذشت 2 سال، شرایط اقدام برای PR رو دارم یا نه؟ و اینکه بورس خود دولت هستم ، تاثیری می گذاره؟ مورد دیگه اینکه ایلتسم تا اون موقع EXPIRE می شه یعنی دوباره باید امتحان بدم؟

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام یک سوال داشتم.
    می امسال امدم استرالیا برای دکتری business. ایلتس 7 هم دارم .بورس دولت استرالیا و خود دانشگاه را هم گرفتم. لیسانس و فوقم را هم در ایران گرفتم مدیریت بامعدلهای 18 به بالا از دانشگاه سراسری. الان ویزای 4 ساله دارم. می خواستم بدونم با توجه به این عوض شدن قانون و بعد از گذشت 2 سال، شرایط اقدام برای PR رو دارم یا نه؟ و اینکه بورس خود دولت هستم ، تاثیری می گذاره؟ مورد دیگه اینکه ایلتسم تا اون موقع EXPIRE می شه یعنی دوباره باید امتحان بدم؟
    درود
    اجازه بدین یک کمی موضوع رو باز کنیم تا پاسخمون عمومی تر شه:
    الف: قوانین جاری که تا 10 تیرماه 1391 یا 1 جولای 2012 اعتبار دارن:
    در این قوانین پرونده متقاضیان اقامت دایم در دوگروه بررسی میشه: کسانی که از داخل استرالیا اپلای میکنن یا onshore ( تحت ویزای885،886) و کسانی که از خارج از استرالیا اپلای میکنن یا offshore( تحت ویزاهای 175،176) سیستم امتیاز بندی هردوگروه در قوانین جاری یکسان هست ولی پرونده هایی که از داخل استرالیا لاج میشوند پروسه کوتاهتری دارن.

ب: قوانین جدید که از روز 10 تیرماه 1391 یا 1 جولای 2012 اجرا میشن:
    در این قوانین کلیه متقاضیان اعم از داخل یا خارج از استرالیا ابتدا باید یک EOI پرکنند و منتظر پاسخ باشند. اگر پاسخ آن مثبت باشد میتوانند فایل مهاجرتی باز کنند.
    در این قوانین تفاوتی بین متقاضیانی که از داخل استرالیا اقدام میکنند با انهایی که از خارج از استرالیا لاج میکنند وجود ندارد. کلیه ویزاهای نامبرده بالا حذف میشوند و تمام متقاضیان بسته به شرایطشان در دو گروه( 189 برای متقاضیان مستقل و 190 برای متقاضیان اسپانسردار) قرار میگیرند.
    توضیحات در:
    http://www.immi.gov.au/skilled/gener...sted-visas.pdf

سیستم امتیاز دهی در قوانین جدید تفاوت خاصی با سیستم جاری نخواهد داشت.
    توضیحات در:
    http://www.immi.gov.au/skilled/gener...fact-sheet.pdf

اما درمورد سوالات شما:
    بعد از گذشت 2 سال، شرایط اقدام برای PR رو دارم یا نه؟
    اگر امتیاز لازم برای مهاجرت رو میارین همین الان هم شما شرایط لازم رو دارین. ولی اگر میخواهید که از امتیاز تحصیل در استرالیا و امتیاز مدرک دکترا استفاده کنید باید یک مدرک تحصیلی از استرالیا داشته باشید که حداقل 2 سال برایش تحصیل کرده باشید. یعنی اینکه تنها به شرطی بعد از 2 سال میتونین از امتیاز تحصیل استفاده کنید که مدرکتون رو گرفته باشید. درغیر این صورت تا دریافت مدرک تحصیلیتون باید صبر کنید.

و اینکه بورس خود دولت هستم ، تاثیری می گذاره؟
    خیر. مگر اینکه به یک نحوی یک کارفرما یا یک ایالت اسپانسرشما بشه.

ایلتسم تا اون موقع EXPIRE می شه یعنی دوباره باید امتحان بدم؟
    بله. درموقع باز کردن پرونده مهاجرتی باید ایلتس شما اعتبار داشته باشه.
    ویرایش توسط icarus : May 31st, 2012 در ساعت 06:44 PM
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    درود
    اجازه بدین یک کمی موضوع رو باز کنیم تا پاسخمون عمومی تر شه:
    الف: قوانین جاری که تا 10 تیرماه 1391 یا 1 جولای 2012 اعتبار دارن:
    در این قوانین پرونده متقاضیان اقامت دایم در دوگروه بررسی میشه: کسانی که از داخل استرالیا اپلای میکنن یا onshore ( تحت ویزای885،886) و کسانی که از خارج از استرالیا اپلای میکنن یا offshore( تحت ویزاهای 175،176) سیستم امتیاز بندی هردوگروه در قوانین جاری یکسان هست ولی پرونده هایی که از داخل استرالیا لاج میشوند پروسه کوتاهتری دارن.

ب: قوانین جدید که از روز 10 تیرماه 1391 یا 1 جولای 2012 اجرا میشن:
    در این قوانین کلیه متقاضیان اعم از داخل یا خارج از استرالیا ابتدا باید یک EOI پرکنند و منتظر پاسخ باشند. اگر پاسخ آن مثبت باشد میتوانند فایل مهاجرتی باز کنند.
    در این قوانین تفاوتی بین متقاضیانی که از داخل استرالیا اقدام میکنند با انهایی که از خارج از استرالیا لاج میکنند وجود ندارد. کلیه ویزاهای نامبرده بالا حذف میشوند و تمام متقاضیان بسته به شرایطشان در دو گروه( 189 برای متقاضیان مستقل و 190 برای متقاضیان اسپانسردار) قرار میگیرند.
    توضیحات در:
    http://www.immi.gov.au/skilled/gener...sted-visas.pdf

سیستم امتیاز دهی در قوانین جدید تفاوت خاصی با سیستم جاری نخواهد داشت.
    توضیحات در:
    http://www.immi.gov.au/skilled/gener...fact-sheet.pdf

اما درمورد سوالات شما:
    بعد از گذشت 2 سال، شرایط اقدام برای PR رو دارم یا نه؟
    اگر امتیاز لازم برای مهاجرت رو میارین همین الان هم شما شرایط لازم رو دارین. ولی اگر میخواهید که از امتیاز تحصیل در استرالیا و امتیاز مدرک دکترا استفاده کنید باید یک مدرک تحصیلی از استرالیا داشته باشید که حداقل 2 سال برایش تحصیل کرده باشید. یعنی اینکه تنها به شرطی بعد از 2 سال میتونین از امتیاز تحصیل استفاده کنید که مدرکتون رو گرفته باشید. درغیر این صورت تا دریافت مدرک تحصیلیتون باید صبر کنید.

و اینکه بورس خود دولت هستم ، تاثیری می گذاره؟
    خیر. مگر اینکه به یک نحوی یک کارفرما یا یک ایالت اسپانسرشما بشه.

ایلتسم تا اون موقع EXPIRE می شه یعنی دوباره باید امتحان بدم؟
    بله. درموقع باز کردن پرونده مهاجرتی باید ایلتس شما اعتبار داشته باشه.
    البته من یه نکته اضافه کنم و اینکه ویزاهای 885 و 886 تا آخر امسال باز میمونن و هر شخصی که شرایطشو داره میتونه تا 31 دسامبر 2012 اقدام کنه. بدون احتیاج به گذراندن سیستم EOI

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    البته من یه نکته اضافه کنم و اینکه ویزاهای 885 و 886 تا آخر امسال باز میمونن و هر شخصی که شرایطشو داره میتونه تا 31 دسامبر 2012 اقدام کنه. بدون احتیاج به گذراندن سیستم EOI
    مرسی mojt عزیزاز یادآوریتون.
    همونطور که اشاره کردین تا آخر سال میلادی 2012 متقاضیان onshore شامل قوانین جدید نمیشن.
    راستی شما به سلامتی درستون تموم شد؟ اگر طبق برنامه پیش رفته باشه فکر کنم تا قبل از skill select بتونین اپلای کنید.
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    مرسی mojt عزیزاز یادآوریتون.
    همونطور که اشاره کردین تا آخر سال میلادی 2012 متقاضیان onshore شامل قوانین جدید نمیشن.
    راستی شما به سلامتی درستون تموم شد؟ اگر طبق برنامه پیش رفته باشه فکر کنم تا قبل از skill select بتونین اپلای کنید.
    ممنون icarus جان
    راستش منتظر نظر examiner ها هستم. فکر کنم تا جولای تموم بشه و بتونم برای 885 یا 886 اقدام کنم. اسس EA رو گرفتم و آیلتس 7 رو دارم. فقط منتظر مدرک اینجا هستم.
    اگه تشریف آوردی سیدنی خوشحال میشم در خدمت باشم.
    موفق باشی