صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 137

موضوع: آرشیو شده : تغییر اساسی مهاجرت به استرالیا از اول جولای 2012 ( تا سال 2012 )

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : تغییر اساسی مهاجرت به استرالیا از اول جولای 2012

نقل قول نوشته اصلی توسط mohajer نمایش پست ها
    يعني روال مشخصي نداره ؟ ميخوام بدونم بر فرض اگر من اسپانسر از SA بگيرم و آيلتس 6 داشته باشم جمع امتيازاتم 65 ميشه آيا ميتونم انتظار داشته باشم براي ويزاي 475 (كه بعدا شماره ويزاش عوض ميشه) انتخاب بشم يا بازم اما و اگر داره؟
    ببینین، در سیستم جدید شما اول اسپانسر نمیگیرین. در هنگام پرکردن فایل EOI علاقه مندی خودتون رو برای دریافت اسپانسر اعلام میکنین و این خود استانها هستن که بسته به نیازشون کسانی رو که ابراز علاقه کرده اند بر میدارن. اطلاعات بیشتر:
    http://migrationblog.immi.gov.au/201...ons-explained/

http://www.pomsinoz.com/forum/migrat...ll-select.html
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    ببینین، در سیستم جدید شما اول اسپانسر نمیگیرین. در هنگام پرکردن فایل EOI علاقه مندی خودتون رو برای دریافت اسپانسر اعلام میکنین و این خود استانها هستن که بسته به نیازشون کسانی رو که ابراز علاقه کرده اند بر میدارن. اطلاعات بیشتر:
    http://migrationblog.immi.gov.au/201...ons-explained/

http://www.pomsinoz.com/forum/migrat...ll-select.html
    اين كه خيلي پيچيده است ! با توجه به تجربه اي كه من از اين اوزي ها دارم فكر ميكنم مشكلات زيادي پيش بياد . خدا به داد برسه .
    در وبلاگ رسمي سايتشون نوشته :

Equally scoring EOIs will be separated by time of submission with earlier submission dates ranking more highly

اين يعني اينكه كساني كه اول EOI را سابميت كردن امتيازشون بالاتره؟! يا اولويتشون بالاتره؟

Junior Member

دوستان عزیز ممنون میشم راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_jkh نمایش پست ها
    ....
    من اخیرا بعد از حدود 13-14 ماه ویزای 476 رو گرفتم ولی چون خیلی پروسش طولانی شد شرایطم تغییر کرد و فعلاً قصد ندارم برای موندن به استرالیا برم. میخوام اگر بشه برای اقامت دائم اقدام کنم و نهایتش از داشتن ویزای 476 استفاده کنم که برای 885 اقدام کنم (البته اگه واقعاً مزیتی داشته باشه).
    طبق چیزی که توی نامه grant گفتند من میتونم هر دو گزینه 885 و 175 رو اقدام کنم ولی برای اولی باید برم از داخل استرالیا اقدام کنم. میخوام بدونم آیا اقدام برای 885 مزیت معنا داری نسبت به 175 داره یا نه؟ اگه نداره خب کلاً ویزای 476 رو رها کنم و هزینه سفر رو صرفه جویی کنم.
    ....

این سئوال رو من توی یه فروم دیگه پرسیدم اما بعدش وقتی بیشتر در خصوص تغییرات ویزاهای مهاجرت از اول جولای جستجو کردم، به این نتیجه رسیدم که سئوالمو به صورت زیر اصلاح کنم:

من تا اول جولای فرصت نمی کنم که مدارکمو برای 175 تکمیل کنم (باید یه بار دیگه آیلتز بدم) ، با این اوصاف دو گزینه بیشتر ندارم 885 یا پروسه جدید EOI. با شرایط من ، شما پیشنهاد می کنید که من برای 885 اقدام کنم (که گویا تا آخر 2012 کماکان باز خواهد بود) یا با سیستم جدید برم سراغ پروسه EOI.

ممنون میشم دوستان عزیز راهنمایی کنن.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

من یک سوال برام پیش امده. اگر کسی ویزای 4 ساله داشته یاشه، depended بعد شغل تمام وفت مرتبط به رشته در یک شرکت معروف و بین المللی در استرالیا داره و مدرکش هم از استرالیا قبلا گرفته . امتیازش هم الان 65 هست. می تونه با این سیستم جدید اقامت بگیره؟ یا باید انقدر در pool بمونه مثلا یکی که در ایران یا زیمباوه زندگی میکنه و امتبازش 75 هست اولویت داره و اون رو می گیرن؟
    ویرایش توسط farveh : June 7th, 2012 در ساعت 12:02 PM

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    من یک سوال برام پیش امده. اگر کسی ویزای 4 ساله داشته یاشه، depended بعد شغل تمام وفت مرتبط به رشته در یک شرکت معروف و بین المللی در استرالیا داره و مدرکش هم از استرالیا قبلا گرفته . امتیازش هم الان 65 هست. می تونه با این سیستم جدید اقامت بگیره؟ یا باید انقدر در pool بمونه مثلا یکی که در ایران یا زیمباوه زندگی میکنه و امتبازش 75 هست اولویت داره و اون رو می گیرن؟
    میشه در مورد شرایط این شخص توضیح بیشتری بدین؟ مثلا منظورتون رو از depended متوجه نشدم.
    اینها شرایط یک شخص واقعی هست یا یک حال فرضی رو میفرمایید؟ تحصیلات این فرد در چه سطحی هست؟ رشته او چی هست.

از زوایای مختلف:
    1- اگر فردی با تمام کمالات ممکن در استرالیا رشته اش در SOL نباشه و اسپانسرشغلی هم نداشته باشه، تمام این کمالات به هیچ دردش نمیخوره و یک نفر از خارج از استرالیا که رشته اش در لیست هست میتونه برای PR اقدام کنه ولی اون فرد نمیتونه!

2-به طور کلی اگر کسی از خارج از استرالیا بتونه 75 بگیره یعنی اینکه نسبت به فرد مورد اشاره شما سطح زبان، مدرک تحصیلی و سابقه کار بسیار بیشتری داره.به طور مثال این فرد اگر مثلا بتونه از سن 25 امتیاز بگیره یعنی اینکه این فرد الف: اسپانسر استانی داره ب:حداقل 8 سال سابقه کار مرتبط داره پ:یا مدرک تحصیلی اش دکترا بوده وامتیاز کامل رو گرفته ( به علاوه اینکه آیلتس 7 در تمام مهارتها رو داشته) یا تمام مهارتهای ایلتسش بالای 8 بوده( و حداقل لیسانس رو داشته) که تونسته 75 امتیاز بگیره.
    درهر حال این شخص بدون درنظر گرفتن اینکه کجای دنیا هست از نظر تحصیلات و زبان بسیار بالاتر از فرد مورد اشاره شما هست و احتمال اینکه پس از ورود به استرالیا شغلی بهتر از اون فرد پیداکنه اصلا کمتر از فرد مورد اشاره شما نیست.
    ویرایش توسط icarus : June 7th, 2012 در ساعت 05:53 PM
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Junior Member

میشه در مورد شرایط این شخص توضیح بیشتری بدین؟ مثلا منظورتون رو از depended متوجه نشدم.
    اینها شرایط یک شخص واقعی هست یا یک حال فرضی رو میفرمایید؟ تحصیلات این فرد در چه سطحی هست؟ رشته او چی هست.

از زوایای مختلف:
    1- اگر فردی با تمام کمالات ممکن در استرالیا رشته اش در SOL نباشه و اسپانسرشغلی هم نداشته باشه، تمام این کمالات به هیچ دردش نمیخوره و یک نفر از خارج از استرالیا که رشته اش در لیست هست میتونه برای PR اقدام کنه ولی اون فرد نمیتونه!

2-به طور کلی اگر کسی از خارج از استرالیا بتونه 75 بگیره یعنی اینکه نسبت به فرد مورد اشاره شما سطح زبان، مدرک تحصیلی و سابقه کار بسیار بیشتری داره.به طور مثال این فرد اگر مثلا بتونه از سن 25 امتیاز بگیره یعنی اینکه این فرد الف: اسپانسر استانی داره ب:حداقل 8 سال سابقه کار مرتبط داره پ:یا مدرک تحصیلی اش دکترا بوده وامتیاز کامل رو گرفته ( به علاوه اینکه آیلتس 7 در تمام مهارتها رو داشته) یا تمام مهارتهای ایلتسش بالای 8 بوده( و حداقل لیسانس رو داشته) که تونسته 75 امتیاز بگیره.
    درهر حال این شخص بدون درنظر گرفتن اینکه کجای دنیا هست از نظر تحصیلات و زبان بسیار بالاتر از فرد مورد اشاره شما هست و احتمال اینکه پس از ورود به استرالیا شغلی بهتر از اون فرد پیداکنه اصلا کمتر از فرد مورد اشاره شما نیست.
    icarus عزیز ،
    به نظر من هم صحبت شما تا حدودی درسته نه کاملاً. قطعاً این مسئله برای خود دیاک هم بدیهی که نفس تعداد سالهای سابق کار ،مدرک و یا نمره زبان تعیین کننده قابلیت یک نفر نمی تونه باشه و اصلاً برای همین هم هست که پرونده رو CO بررسی می کنه تا از لحاظ مثلاً کیفیت تحصیل فرد ، جزئیات سوابق کاری و... فرد رو ارزیابی کنه. به نظر من هم اگر سیستم جدید شروع به بررسی پرونده متقاضی رو صرفاً منوط به خروج اون از pool بکنه یه ایراد اساسی خواهد داشت و اون این که خیلی ها که به لحاظ کیفی (و نه لزوماً امتیاز) در شرایط قابل قبولی هستند اصلاً فرصت پیدا نمی کنند که وارد مرحله بررسی پرونده بشن. شخصاً فکر می کنم که این موضوع را دیاک هم مدنظر داره و صرفاً امتیاز رو ملاک قرار نخواهند داد، البته این صرفاً یه نظر شخصی و چه بسا درست هم نباشه.
    دوستان دیگه اگر اطلاعات موثقی در این خصوص دارند لطفاً نظر بدن.

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_jkh نمایش پست ها
    icarus عزیز ،
    به نظر من هم صحبت شما تا حدودی درسته نه کاملاً. قطعاً این مسئله برای خود دیاک هم بدیهی که نفس تعداد سالهای سابق کار ،مدرک و یا نمره زبان تعیین کننده قابلیت یک نفر نمی تونه باشه و اصلاً برای همین هم هست که پرونده رو CO بررسی می کنه تا از لحاظ مثلاً کیفیت تحصیل فرد ، جزئیات سوابق کاری و... فرد رو ارزیابی کنه. به نظر من هم اگر سیستم جدید شروع به بررسی پرونده متقاضی رو صرفاً منوط به خروج اون از pool بکنه یه ایراد اساسی خواهد داشت و اون این که خیلی ها که به لحاظ کیفی (و نه لزوماً امتیاز) در شرایط قابل قبولی هستند اصلاً فرصت پیدا نمی کنند که وارد مرحله بررسی پرونده بشن. شخصاً فکر می کنم که این موضوع را دیاک هم مدنظر داره و صرفاً امتیاز رو ملاک قرار نخواهند داد، البته این صرفاً یه نظر شخصی و چه بسا درست هم نباشه.
    دوستان دیگه اگر اطلاعات موثقی در این خصوص دارند لطفاً نظر بدن.
    مرسی از پستتون
    در این دنیا هیچ قانونی کاملا صحیح نیست چه برسه به صحبتهای من!
    اما حالا شما خودتون رو بگذارین جای دیاک، این کیفیتی رو که شما بهش اشاره میکنین چطوری میشه سنجید؟ بالاخره باید با یکسری معیارهایی این سنجش انجام بشه. اگر این معیارها سطح زبان انگلیسی( که مهمترین فاکتور مثبت برای جا افتادن در استرالیا هست) یا مثلا سطح تحصیلات و سابقه کار و نداشتن سو سابقه کیفری یا مشکل پزشکی و.... نباشه چه معیارهایی رو میشه برای سنجش اون کیفیتی که شما بهش اشاره میکنین در نظر گرفت؟
    بالاخره دیاک که نمیتونه یک کیس افیسرش رو بفرسته مثلا ایران که یک مدتی رو با متقاضی بگذرونه و حسابی بشناستش تا تصمیم بگیره که مثلا ممکنه که این ادم امتیاز نمیاره ولی آدم شایسته ای هست. اصلا معیار این شایستگی چی میتونه باشه؟
    درمورد کیس افیسر که فرمودین، کیس آفیسر هیچ کار خیلی خاصی نمیکنه که بتونه خارج از سیستم امتیاز بندی متقاضی رو ارزیابی کنه. یعنی حتی با شما صحبت نمیکنه که بفهمه که مثلا ممکنه که نمره ایلتستون کم باشه ولی درعوض انگلیسی رو خیلی خوب صحبت میکنین. کیس افیسر هم بر مبنای سیستم امتیازدهی موجود مدارک شما رو بررسی میکنه تا از صحت یا سقم اطلاعات ارایه شده مطمین بشه و بر اساس مدارک ارایه شده امتیاز شما رو محاسبه میکنه.
    ممکنه که مدارک بیشتری ازتون بخواد تا از صحت ادعای شما مطمین بشه ولی شایستگی متقاضی رو صرفا براساس همون معیارهایی میسنجه که ممکنه به نظر ما منطقی باشه یا نباشه
    ویرایش توسط icarus : June 8th, 2012 در ساعت 12:48 AM

Junior Member

مرسی از پستتون
    در این دنیا هیچ قانونی کاملا صحیح نیست چه برسه به صحبتهای من!
    اما حالا شما خودتون رو بگذارین جای دیاک، این کیفیتی رو که شما بهش اشاره میکنین چطوری میشه سنجید؟ بالاخره باید با یکسری معیارهایی این سنجش انجام بشه. اگر این معیارها سطح زبان انگلیسی( که مهمترین فاکتور مثبت برای جا افتادن در استرالیا هست) یا مثلا سطح تحصیلات و سابقه کار و نداشتن سو سابقه کیفری یا مشکل پزشکی و.... نباشه چه معیارهایی رو میشه برای سنجش اون کیفیتی که شما بهش اشاره میکنین در نظر گرفت؟
    بالاخره دیاک که نمیتونه یک کیس افیسرش رو بفرسته مثلا ایران که یک مدتی رو با متقاضی بگذرونه و حسابی بشناستش تا تصمیم بگیره که مثلا ممکنه که این ادم امتیاز نمیاره ولی آدم شایسته ای هست. اصلا معیار این شایستگی چی میتونه باشه؟
    درمورد کیس افیسر که فرمودین، کیس آفیسر هیچ کار خیلی خاصی نمیکنه که بتونه خارج از سیستم امتیاز بندی متقاضی رو ارزیابی کنه. یعنی حتی با شما صحبت نمیکنه که بفهمه که مثلا ممکنه که نمره ایلتستون کم باشه ولی درعوض انگلیسی رو خیلی خوب صحبت میکنین. کیس افیسر هم بر مبنای سیستم امتیازدهی موجود مدارک شما رو بررسی میکنه تا از صحت یا سقم اطلاعات ارایه شده مطمین بشه و بر اساس مدارک ارایه شده امتیاز شما رو محاسبه میکنه.
    ممکنه که مدارک بیشتری ازتون بخواد تا از صحت ادعای شما مطمین بشه ولی شایستگی متقاضی رو صرفا براساس همون معیارهایی میسنجه که ممکنه به نظر ما منطقی باشه یا نباشه

صحبت من بیشتر از این منظر بود که این مسئله به نظر یه ایراد منطقی داره ولی منم حرف شما رو قبول دارم که شاید در عمل چون باید بتونن معیاری برای سنجش تعداد خیلی زیادی درخواست تو مدت کم داشته باشن به روش هایی مثل امتیاز دهی متوسل بشن. راستش یه جستجویی هم در مورد مبنای عمل SkillSelect کردم و باید اعتراف کنم بیشتر به این موضوع که مبنای اصلی همون امتیاز هست رسیدم.
    البته گویا چون امکان دسترسی به تخصص های افراد داخل pool توسط کارفرماهای استرالیایی وجود داره شاید در مواردی با وجود امتیاز کمتر ولی تخصص مورد نیاز بشه انتخاب شد (این استنباط من از چیزهایی که خوندم، جایی صراحتاً ذکر نشده بود).

Senior Member

من با خوندن پستها و سایت دیاک بالاخره متوجه تفاوت کسانی که از داخل استرالیا اقدام میکنند با کسانی که بیرون از استرالیا هستند نشدم. با توجه به اینکه الان ظاهرا کلاس ویزای متقاضیان داخل (با درس خوندن 2 سال یا بیشتر در داخل استرالیا) با متقاضیان خارج یکی هست، باید متقاضیان داخل هم منتظر بشند تا اسمشون از پول در بیاد؟خوب اینکه ممکنه خیلی طول بکشه مثل همه متقاضیان دیگه. پس درس خوندن در داخل استرالیا به غیر از اون 5 امتیاز چه حسنی میتونه داشته باشه؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

از زوایای مختلف:

این شخص وافعی است و همسرم هست. من خودم ویزای دانشجویی دارم و اون ویزای همراه. فوق نفت داره از استرالیا که 2007 گرفته بعد برگشته ایران برای سریازی. یک ماه پیش با هم امدیم . الان در شرکت شل کار می کنه بصورت فول تایم. امتیازش الان می شه 65 تا و تا جولای هم فکر نمی کنم بتونیم اپلای کنیم. اینکه در اینجا می گن آنهایی که داخل استرالیا هستند تا 2013 وقت دارند من در سایت da دیدم که همچین چیزی نیست و انهایی که داخل هم هستند از جولای باید EOI پر کنند مثل کسانی که از خارج اقدام می کنند. حالا سوال من اینه ما که اینجا هستیم، شعل همسرم هم کاملا برای اینها مهمه و 2 هفته ایی بهش کار فول تایم دادند و در لیست هم هست. قبلا هم که اینجا درس خونده، خودم هم که دارم دکتری می خونم و بورس دولت اینجام. ما دو نفر که کل پروسه چک امنیتی و پزشکی و اینها رو پاس کردیم. ساکن هستیم و به دولت هم داریم مالیات می دیم و ... ، با کسی که در خارج هست و مثلا 75 امتیاز داره، در پول که قرار بگیریم، سیستتم اون رو انتخاب می کنه چون مثلا 10 امتیاز بیشتر از ما داره؟!

من این استدلال شما که کسی که 75 امتیاز داره بهتر از کسی است که 65 امتیاز دراه رو قبول ندارم. چون مثلا:
    همسرم ایلتس 7 داره. فوق نفت- حفاری و 3 سال سابقه کار که سرپرست دکل حفاری بوده یعنی بالاترین مرتبه در رشته اش... با اینکه سایقش بالا نیست اما اینجا 2 هقته ایی کار بهش دادن و کارشم مرتبط به رشته است و سمتش هم بالاست پون خیلی در کارش وارد هست. دلیل نمی شه کسی که مثلا 15 سال کارمند بوده از کسی که 3 سال سایقه داره بهتر باشه و کار زودتر پیدا کنه.
    ویرایش توسط farveh : June 8th, 2012 در ساعت 02:17 PM