آقا من پارسال 5-6 جا دکترای اقتصاد اقدام کردم که نشد و با توجه به اطلاعاتی هم که داشتم با نمره تافل 587 و جی.آر.ای. 1130 و تحصیل مهندسی صنایع خواجه نصیر با معدل 16.74 و ام.بی.ای. مالک اشتر با معدل 19.05 و یکی دو مقاله داخلی (بی ربط به اقتصاد) جمع بندیم این بود که شانسم برای دکترای اقتصاد بسیار بسیار کمه. بخصوص که اگه درست یادم باشه خیلی دانشگاه ها یا تافل 600 به بالا می خواستن یا به خلاف چیزی که خیلی جاها خوندم، حتی در خود امریکا، بکگراند تحصیلی در اقتصاد هم لازم بود و خلاصه دیدم با شرایط من از این راه نمی شه رفت.
با تغییر رزومم در بخش مقاله به دو کنفرانس داخلی یک مجله درپیت داخلی و دو کنفرانس خارجی، استراتژیم امسالم این بود که اولا فقط فوق اقتصاد (فایلی شامل اطلاعات 223 دانشگاه تهیه کردم و ما تحتم هم به فنا رفت تا این حجم اطلاعات رو در مورد دانشگاه های اونور جمع کنم که شامل قریب 200 دانشگاه یکی از رنکینگهای شناخته شده در اقتصاد بعلاوه بخشی از پرت و پلاترین دانشکده های اقتصاد امریکا که توی لیست رنکینگ نبودن (چون فقط فوق دارن و دکترا ندارن و لیستشون رو باز از یه سایت مربوط به لیست کلیه دانشکده های اقتصاد امریکا در آوردم (البته اون لیست خودش مشخص می کرد کدوم دانشکده ها فقط فوق دارن کدوما دکترا هم دارن))، ثانیا فقط دانشکده هایی که معلومه شانس مشخصی دارم برای گرفتن فاند کامل ( دانشگاه رنک 61 در بررسی اولیه رزومم که بدون هزینه بود نوشت که شانس قبولیت در فوق بالاست اما ما به دانشجوهای فوق فاند نمی دیم! منم این طو جاها رو کلا گذاشتم کنار، پزش خوبه اما فایده ای نداره برای کسی مثل من که پول نداره بره) ثالثا امید اصلیم هم همون دانشکده هایی بودن که دکترا نداشتن! چون اونان که فوق لیسانس بالاترین دانشجوشونه و اولویت اول فاند با اوناست.
اما نتیجه تا این لحظه: 5 تا ریجکت، سه تا جواب ندادن هنوز، 4 تا پذیرش که: یکیش از یه دانشگاه رنک خوب (یعنی 93 یه رنکینگ مربوط به رشته اقتصاد) بود اما فاند رو نداد. دومیش از رنک 184 (از یه رنکینگ مربوط به رشته اقتصاد) فقط 15% شهریه رو در قالب فلوشیپ تخفیف داد، سومیش از اون بدون رنکینگ های افتضاحه (حتی توی وبومتریک نیست فک کن! اما توی لیست وزارت علوم جزء گروه دو و دانشگاه های خوبه!) که هنوز تصمیم نگرفته پول می ده یا نه، چهارمیش رنکش بده (627 وبومتریک) که شهریه رو ویو کرد، دستیار تدریسی داد بهم (در حالی که نمره اسپیکینگ نداره تافل من و باید پائیز اونجا امتحان بدم! فک کن چه وضعی بوده که ترجیح دادن به من آفر بدن!!!!) با 5000 دلار فاند که اگه درست حساب کرده باشم فقط 7000 تا کم دارم و فکر کنم بتونم با حساب پس انداز خودم و کمک والدین و صرفه جویی!!!! پوششش بدم. حالا بگین دستیار تدریس توی چه درسی هستم... ریاضیات؟ آمار؟ هر کوفتی که به ریاضی ربط داشته باشه؟ نع! مبانی اقتصاد! در مرحله دادن پذیرش ایمیل زدن که توی ام.بی.ای. که توی کارنامت نوشته اقتصاد خرد و اقتصاد کلان، بگو چیا خوندی و من هرچی زور زدم بهشون بگم بذارین در مورد ریاضیاتی که خوندم هم بگم که گفتن نه! فقط بگو اقتصاد چیا خوندی!
در لیست 223 تایی من یک چیز کاملا مشهوده... بک گراند اقتصادی برای فوق اقتصاد هم لازمه یعنی برای پذیرش لازمه چه برسه به فاند که اونم صد در صد جی.آر.ای. باید داشته باشین. این یعنی بی خیال دکترای مستقیم اونم رنک بالاها وقتی اقتصاد نخوندین جز چندتا واحد. بچه ها فعلا شرمندم این فایلو نمی تونم بدم به کسی چون جاش داره هنوز درد می کنه )))))) اما سوالی باشه تا حدی که بتونم جوابگو هستم.