صفحه 11 از 33 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 321

موضوع: گرفتن Fund در رشته اقتصاد

Junior Member raha85 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گرفتن Fund در رشته اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط danialsolimany نمایش پست ها
    این که موضوع عجیبی نیست! چند نفر از 1000 نفر اول کنکور موقع انتخاب رشته اقتصاد رو انتخاب میکنن؟(البته من بهشون 101% حق می دم) باقی هم که از رشته های مهندسی یا علوم هستن که خیلی کم هستن.شما اطلاع دارید بچه های دانشگاه شریف 2012 از کجاها پذیرش گرفتن؟ لطف یه کم در مورد رزومتون هم صحبت بفرمایید.
    آره حق با شماست. راستش من واقعا از بچه های ایران اطلاعات ندارم. ولی یه فروم هست که برای تحقیق خیلی خوبه. من خودمم تازه عضو شدم
    http://www.urch.com/forums/forum.php

رزومه منم اینه:
    لیسانس اقتصاد بوعلی معدل 3
    فوق لیسانس اقتصاد تهران مرکز معدل 3.3
    تافل 93
    GRE حدود یه ماه دیگه میدم.
    سه تا مقاله کنفرانس بین المللی که یکیش تو ایران ارائه شده یکیشم خارج از ایران
    یه مقاله تو مجله خارجی، و یه مقاله تو مجاله داخلی
    حدود یک سال و نیم تجربه کار پژوهشی

در ضمن من هرکدوم از دانشگاهای امریکارو میبینم حدود 3 ترم ریاضی میخوان با مباحث خااص. فکر میکنم که واسه دکترا پذیرش سخت باشه.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط raha85 نمایش پست ها
    آره حق با شماست. راستش من واقعا از بچه های ایران اطلاعات ندارم. ولی یه فروم هست که برای تحقیق خیلی خوبه. من خودمم تازه عضو شدم
    http://www.urch.com/forums/forum.php

رزومه منم اینه:
    لیسانس اقتصاد بوعلی معدل 3
    فوق لیسانس اقتصاد تهران مرکز معدل 3.3
    تافل 93
    GRE حدود یه ماه دیگه میدم.
    سه تا مقاله کنفرانس بین المللی که یکیش تو ایران ارائه شده یکیشم خارج از ایران
    یه مقاله تو مجله خارجی، و یه مقاله تو مجاله داخلی
    حدود یک سال و نیم تجربه کار پژوهشی

در ضمن من هرکدوم از دانشگاهای امریکارو میبینم حدود 3 ترم ریاضی میخوان با مباحث خااص. فکر میکنم که واسه دکترا پذیرش سخت باشه.
    البته انجمنی که معرفی کردید رو خیلی وقتِ که مطالبش رو دنبال می کنم و واقعا هم جامع ترین انجمن برای بچه های اقتصاد هست.
    رزومتون خوبه و امیدوارم بتونید پذیرش بگیرید،در مورد ریاضی هم حتما سه درس جبرخطی،معادلات دیفرانسیل و آنالیز حقیقی (که در ایران به نام "مبانی آنالیز ریاضی" ارائه میشه و معادل حسابان پیشرفته در دانشگاه های امریکاست) رو باید گذرونده باشید تا بتونید رقابت کنید(میشه گفت تقریبا تمامی دانشجوهای امریکایی و اروپایی و درصد بالایی از دانشجوهای آسیایی که دنبال پذیرش دکترا هستن این 3 درس رو به شکل اختیاری می گذرونن) اما امیدوارم مقاله ی خارجیتون جبران مافات کنه.(فقط اگه ممکنه لینک مقالتون رو با پیام خصوصی بفرستید،ممنون)

ممنون خوشحال میشم شمام رزومه خودتونو بگین. راستی منم خیلی جاها راجع به دوره های ریاضی شنیدم. میدونین این دوره رو کجا میتونم بگذرونم ؟
    مقاله رم براتون میفرستم.

البته انجمنی که معرفی کردید رو خیلی وقتِ که مطالبش رو دنبال می کنم و واقعا هم جامع ترین انجمن برای بچه های اقتصاد هست.
    رزومتون خوبه و امیدوارم بتونید پذیرش بگیرید،در مورد ریاضی هم حتما سه درس جبرخطی،معادلات دیفرانسیل و آنالیز حقیقی (که در ایران به نام "مبانی آنالیز ریاضی" ارائه میشه و معادل حسابان پیشرفته در دانشگاه های امریکاست) رو باید گذرونده باشید تا بتونید رقابت کنید(میشه گفت تقریبا تمامی دانشجوهای امریکایی و اروپایی و درصد بالایی از دانشجوهای آسیایی که دنبال پذیرش دکترا هستن این 3 درس رو به شکل اختیاری می گذرونن) اما امیدوارم مقاله ی خارجیتون جبران مافات کنه.(فقط اگه ممکنه لینک مقالتون رو با پیام خصوصی بفرستید،ممنون)

Member

ممنون خوشحال میشم شمام رزومه خودتونو بگین. راستی منم خیلی جاها راجع به دوره های ریاضی شنیدم. میدونین این دوره رو کجا میتونم بگذرونم ؟
    مقاله رم براتون میفرستم.
    من الان سال سوم لیسانس هستم،من تا حالا در مورد دوره های ریاضی چیزی نشنیدم،فقط یه سری برنامه ها به اسم Diploma for Graduates که تو بریتانیا خیلی رایج هست تا جاهای دیگه و البته خیلی هم پرهزینه(البته به شکل حضوری) اما یکی از بهترین هاش(چه از لحاظ کیفیت و چه هزینه) که به شکل مجازی هم برگزار میشه متعلق به دانشگاه لندن و زیرمجموعش LSE هست که لینکش رو اینجا میزارم:
    http://www.londoninternational.ac.uk...es-mathematics
    این یه راه حل خوبه اما اگه تونستید پذیرش بگیرید حتما خودتون دنبال چندتا درس ریاضی تو همون دانشگاه باشید.

Junior Member

من الان سال سوم لیسانس هستم،من تا حالا در مورد دوره های ریاضی چیزی نشنیدم،فقط یه سری برنامه ها به اسم Diploma for Graduates که تو بریتانیا خیلی رایج هست تا جاهای دیگه و البته خیلی هم پرهزینه(البته به شکل حضوری) اما یکی از بهترین هاش(چه از لحاظ کیفیت و چه هزینه) که به شکل مجازی هم برگزار میشه متعلق به دانشگاه لندن و زیرمجموعش LSE هست که لینکش رو اینجا میزارم:
    http://www.londoninternational.ac.uk...es-mathematics
    این یه راه حل خوبه اما اگه تونستید پذیرش بگیرید حتما خودتون دنبال چندتا درس ریاضی تو همون دانشگاه باشید.
    راستی منم خیلی جاها راجع به دوره های ریاضی شنیدم. میدونین این دوره رو کجا میتونم بگذرونم ؟
    چون دروس ریاضی در فرایند پذیرش خیلی مهم هستند سعی کنید هر طور شده چند تا درس ریاضی اضافه بردارید. بهترین حالت اینه که درس و نمره توی ریز نمرات شما بیاد. حالت بعدی اینه که بتونید گواهی حضور در کلاس (مستمع آزاد یا Audit) از دانشگاه بگیرید و در آخر اگر موفق به هیچ کدوم از این کارا نشدید از استاد ریاضی که سر کلاسش رفتید توصیه نامه بگیرید.

برای حالت اول راه حل هایی که به نظرم میرسه اینهاست که تجربه خودم رو هم در مورد هر کدومش میگم.

1- یک راه حل به نظر من اینه که درس هایی که میخواید رو از دانشگاه خودتون بردارید. در خیلی از دانشگاه ها می تونید درسای ریاضی رو از سایر دانشکده ها هم بگیرید حتی اگه در سرفصل درسهای رشته شما نباشه. این گزینه کاملا به قوانین و مقررات دانشگاه بستگی داره ولی تمام تلاشتون رو بکنید. در تربیت مدرس و شریف این کار کاملا عملی هست (شریف رو در مقطع تحصیلات تکمیلی کاملا مطمئنم). در دانشگاه تهران ظاهرا این روال تعریف شده بود ولی زمانی که من بهشون مراجعه کردم هنوز عملیاتی نشده بود (سال 89). پلی تکنیک هم شبیه تهران بود تا حدی.
    اگه بتونید دانشگاه رو راضی کنید که چند تا درس اضافه بگیرید (به عنوان اختیاری یا هر عنوان دیگه) و نمراتش در کارنامه تون بیاد، این گزینه بهترین گزینه هستش.

2- دوره های آموزش آزاد (تکدرس بدون مدرک). از چند سال پیش چند تا از دانشگاه های تهران این دوره ها رو معرفی کردن که تربیت مدرس و شریف از بین بقیه دارن اجرا می کنن این دوره ها رو. این دوره ها به این شکل هست که شما هر ترم میتونید 3 درس رو با رعایت پیش نیاز بردارید و مثل بقیه دانشجوها سر کلاس برید و امتحان بدید و نمره بگیرید. این فایل رو ببینید (لینک) که در مورد این دوره توضیحات کامل داده.
    سال 89 من خودم از این دوره دانشگاه شریف استفاده کردم و به نظرم در فرایند پذیرش خیلی مفید بود. تنها مشکل ماجرا اینه که به شما ریز نمره به معنی استاندارد داده نمیشه و فقط گواهی گذراندن دروس با ذکر نمره و به زبان فارسی داده میشه که البته قابل ترجمه است و جایی هم از من ایرادی نگرفت.
    به نظر من این دوره های بدون مدرک یک راه حل عملی و مطمئن برای حل این مشکل هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط fnima2000 نمایش پست ها

2- دوره های آموزش آزاد (تکدرس بدون مدرک). از چند سال پیش چند تا از دانشگاه های تهران این دوره ها رو معرفی کردن که تربیت مدرس و شریف از بین بقیه دارن اجرا می کنن این دوره ها رو. این دوره ها به این شکل هست که شما هر ترم میتونید 3 درس رو با رعایت پیش نیاز بردارید و مثل بقیه دانشجوها سر کلاس برید و امتحان بدید و نمره بگیرید. این فایل رو ببینید (لینک) که در مورد این دوره توضیحات کامل داده.
    سال 89 من خودم از این دوره دانشگاه شریف استفاده کردم و به نظرم در فرایند پذیرش خیلی مفید بود. تنها مشکل ماجرا اینه که به شما ریز نمره به معنی استاندارد داده نمیشه و فقط گواهی گذراندن دروس با ذکر نمره و به زبان فارسی داده میشه که البته قابل ترجمه است و جایی هم از من ایرادی نگرفت.
    به نظر من این دوره های بدون مدرک یک راه حل عملی و مطمئن برای حل این مشکل هست.
    ممنون از اطلاعات مفیدتون. با این حساب اگه بخوام این دوره ها رو بگذرونم باید ترم پاییز و بی خیال شم برا بهار اقدام کنم
    برا دانشجوهای دانشگاهای دیگه اجازه داده میشه تو دوره های شریف باشن یا نه؟

سلام دوستان من رشتم اقتصاد کشاورزیه می خوام برای دکتری اقدام کنم. آیا ای دروسی که میگین (دروس ریاضی) برای من هم میتونه مفید باشه؟کسی اطلاعی داره از این موضوع؟

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط memol_mary نمایش پست ها
    سلام دوستان من رشتم اقتصاد کشاورزیه می خوام برای دکتری اقدام کنم. آیا ای دروسی که میگین (دروس ریاضی) برای من هم میتونه مفید باشه؟کسی اطلاعی داره از این موضوع؟
    اتفاقا برای شما واجب تره...چون اقتصاد کشاورزی گرایش های خیلی محدودی نسبت به اقتصاد داره،مثلا اگر کسی بخواد روی تاریخ اندیشه اقتصادی کار کنه دنبال نمرات درس های ریاضی تو رزومش نمی گردن اما اقتصاد کشاورزی،اقتصاد محیط زیست و اقتصاد منابع طبیعی چون زیربنای اقتصاد خرد رو دارند و اقتصاد خرد هم در مقاطع تکمیلی به شدت تحت تاثیر ریاضیات هست به راحتی میشه نتیجه گیری کرد حداقل 3 درس معادلات دیفرانسیل،جبرخطی ومبانی آنالیز ریاضی (همون آنالیز حقیقی یا حسابان پیشرفته) رو باید گذرونده باشید تا پرفایلتون قابل رقابت باشه.

یکی از دوستان میگفت زیادم سخت نگیر. چون ماها که تو لیسانس و فوق لیسانس چندتا ریاضی میخونیم دیگه بیشتر از اون چی باید بخونیم. تو رزومه بهتره سرفصل مطالبی که تو ریاضیا خوندینو بذارین.
    به هر حال من واسه پاییز چند تا رو اقدام میکنم ببینم نتیجه چی میشه. اگه نشد که باید برم دوره بگذرونم. نتیجه شو اینجام میذارم که شمام در جریان باشین

Member

یکی از دوستان میگفت زیادم سخت نگیر. چون ماها که تو لیسانس و فوق لیسانس چندتا ریاضی میخونیم دیگه بیشتر از اون چی باید بخونیم. تو رزومه بهتره سرفصل مطالبی که تو ریاضیا خوندینو بذارین.
    به هر حال من واسه پاییز چند تا رو اقدام میکنم ببینم نتیجه چی میشه. اگه نشد که باید برم دوره بگذرونم. نتیجه شو اینجام میذارم که شمام در جریان باشین
    اشتباه نکنید،اینکه سرفصل آموزشی رشته های اقتصاد در ایران محدود به 6 واحد ریاضی،8 واحد آمار و 3 واحد اقتصادریاضی و نهایتا 3 یا 4 واحد اقتصادسنجی هست به علت قدیمی بودنش هست(اگه اشتباه نکنم سرفصل این رشته ها قبل سال 75 تالیف شده) و اساسا مشکل ما تو بخش ریاضی هست چرا که مثلا آمار و اقتصادسنجی چیزی نزدیک 12 واحد رو پوشش میده که به اندازه هست اما ریاضی که ما می خونیم مدت هاست که با مرزهای علم اقتصاد امروز فاصله گرفته و شما این رو می تونید در ضعف پایان نامه های ارشد و دکترا به خصوص زمانی که کار نظری باشه ببینید(که فوق العاده کم هم انجام میشه و غالب کارها تجربی هست)،در نتیجه چه ایران چه هرجای دیگه که قصد انجام تحصیلات تکمیلی رو دارید به نفع خودمون هست که وضعیت ریاضیاتمون رو ارتقا بدیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)