صفحه 2 از 33 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 321

موضوع: گرفتن Fund در رشته اقتصاد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن Fund در رشته اقتصاد

در مورد فاند تو همه شون فاند داشتم غیر از concordia که وقتی برین دانشگاه خودشون بهتون سوپزوایزر می دن و بعد فاندتون معلوم می شه. فاندم هم به صورت TA هستش. دو تاش رو نمی تونین اقدام کنین یعنی اصلا منطقی نیست. من خودم PhD اقدام کردم و خودشون بهم زنگ زدن و خود رئیس دپارتمان هم گفت بهت پیشنهاد می کنم یه سال فوق بخونی و بعد اینطور پذیرش دادن. یعنی شما می تونین PhD اقدام کنین. اگه خوب باشین خودشون می گن بیاین از فوق چون می گم اصلا اقتصاد ایران خوندن قابل اعتماد نیست براشون این کار رو می کنن. راستش GRE رو دقیق یادم نیست فکر کنم 760و 320و 3.5. شایدم 780. شک دارم. مقاله هم خیر. تماسی هم با استادهایی که این دانشگاهها پذیرش دادن نداشتم. اما مصاحبه داشتن باهام.

راستی اما می شه برای دو رشته در دانشگاهی اقدام کرد چون دیدم نوشتین MS نفهمیدم منظورتون رشته دیگه همزمان با اقتصاده یا نه چون اقتصاد MA هستش.
    اون دوستی هم که پرسیده بودن چه رشته ای خب اقتصاد دیگه. موضوع بحث اقتصاده.

Crodet:
    مرسي از جوابتون. ببخشيد شايد به اين تاپيك مربوط نباشه اما لطف مي كنين راجع به مصاحبتون هم يه توضيحي بدين. چه سؤالاتي پرسيدن؟ همشون مصاحبه داشتن؟ چقدر طول كشيد؟ براي دانشگاههاي US و اروپا هم اقدام كردين؟ اگر اينطوره مي شه بگين كدوم دانشگاهها و چه نتايجي گرفتين؟

ممنون.موفق باشيد

با تشكر از لطف تمامي دوستان ،
    ميخواستم بدونم كسي كه اينجا ليسانس داره ، بهتره همينجا كنكور فوق ليسانس اقتصاد بده يا با همون ليسانسش براي MA اقتصاد اقدام كنه؟ اگه اينجا واسه ارشد كنكور بده و قبول شه آيا شانسش بالاتر ميره براي اينكه پذيرش با فاند براي Phd بگيره؟ يا پذيرش با فاند براي MA اقتصاد بيشتره؟

مرسي

Junior Member

ببینید به نظرم در بیشتر حالات باید اونجا دوباره فوق رو بخونید . همکلاسی های من که با من پذیرش گرفتن از SFU همه شون فوق دارن. اما خب تمام کسانی که با شما اقدام می کنن یا فوق دارن یا نمرات لیسانس عالی دارن که در مورد ایران زیاد نیست و بیشتری ها فوق دارن. پس سعی کنین فوق قبول شین و اقدام کنین.
    در مورد سوال پگاه:
    جوابهام هنوز کامل نیومده. اما اون claremont که نوشتم در امریکاست و اروپا هم انگلیس بوده که اقتصاد نبوده رشته مورد نظرم. سفارت هم نرفتم. شما کجاها اقدام کردی؟

http://chaay.ghoddusi.com/2005/12/post_166.htm
    يه توصيه خيلي مهم : فقط رياضي بخون فقط!!!!

آیا اسم دانشگاهی که تو ایران میخونی تو فاند گرفتن تاثیر داره؟یا شبانه خونده باشه یا روزانه تاثیر داره؟یا اینکه فقط معدل و ...تاثیر گذاره؟

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط pooladnezhad
    آیا اسم دانشگاهی که تو ایران میخونی تو فاند گرفتن تاثیر داره؟یا شبانه خونده باشه یا روزانه تاثیر داره؟یا اینکه فقط معدل و ...تاثیر گذاره؟
    شبانه و روزانه که هیچی .. یعنی اصلآ نمی دونن فرقشون چی هست ... !
    درمورد دانشگاه ... بستگی داره که از اون دانشگاه قبلآ کسی اونجا رفته باشه یا نه ... یعنی اینکه از قبل یه شناختی داشته باشن ، اره می تونه تاثیر بذاره ...
    البته برای رشته های مدیریتی و اقتصادی برای اینکه بچه های خیلی کمتری نسبت به فنی ها رفتن عملآ فرقی نمی کنه ...
    در مجموع شریف و تهران رو تا حدی می شناسن ... اونم اگه کسی قبلآ از اینجاها رفته باشه اونجا وگرنه اینم اونقدر تاثیرگذار نیست ...
    به نظر من که رزومه ت خیلی بیشتر از اسم دانشگاه و روزانه-شبانه بودنت موثره ..

میشه بگید تو رزومه چه چیزائی هست که باعث انگیزه ی استاد واسه فاند کردن دانشجو میشه؟یعنی رزومه ی خوب برای اقتصاد شامل چه مطالبی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pooladnezhad
    میشه بگید تو رزومه چه چیزائی هست که باعث انگیزه ی استاد واسه فاند کردن دانشجو میشه؟یعنی رزومه ی خوب برای اقتصاد شامل چه مطالبی است؟
    راستش اين سؤال خودم هم هست. چيزي كه تا حالا متوجه شدم. معدل بالا، نمرات بالا تو درسهاي رياضي، نمره بالاي GRE و TOEFL ، داشتن Recommendation هاي خوب از اساتيد، مقاله داشتن و نداشتنش ظاهراً خيلي تأثير گذار نيست. تماس با اساتيد هم خيلي فايده نداره چون مثل رشته هاي مهندسي تصميم گيري در مورد پذيرش و فاند دست اساتيد نيست. اطلاعات اينجا رو هم بد نيست بخونين :
    http://paziresh.info/./index.php/%D9...8C%DA%A9%D8%A7

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoor_11mehr
    سلام دوستان عزیز
    من لیسانس ریاضی دارم با معدل13.25
    فوق صنایع سیستم را هم از پلی تکنیک دارم می گیرم ولی هنوز دفاع نکردم(اما حدودا معدلم با پایان نامه 16.3 خواهد شد)اقتصاد سنجی با 19 و کلان پیشرفته با 16 پاس کردم تو فوق)البته یه درسم افتادم که با 18 جبرانش کردم بازم تو فوق.نمره 20 هم دارم تو فوق(برنامه ریزی استراتژیک برای مدیران)12 هم دارم تو فوق(مدیریت عملیات و سیستم دینامیک)نمره های لیسانسم هم خوب نیستن(اما جبر خطیم 17 هست).راستی از پایان نامم یه مقاله isi در می یارم.اما به 6 ماه دیگه اکسپتش نمی رسه
    شرمنده(سرتون درد اوردم)من می خوام برم.چه مدیریت چه صنایع و چه اقتصاد/فاند هم می خوام.همه گذاشتم واسه ibt , gre yd gmdt
    اگه من نمره بالا بگیرم چقدر شانس دارم؟امریکا/کانادا/اروپا و استرالیا؟
    واقعا ممنونم ازتون حتی اگه نظر ندین/چون وقت گذاشتین تا همینجاش/اما اگه اطلاعاتی دارین لطف کنین چون واسه من خیلی مهمه/ان شاا.. موفق باشین همتون

راستی/شرمنده اما موضوع پایان نامم بحثهای مدیریتی در برنامه ریزی استراتژیک و ارزیابی عملکرد(balance scorecard)هست که یه سری بحثهای فازی و anp دارم بهش اضافه میکنم.بدرود دوستان
    مسلما یه سری نکات خوبی در مورد تحصیلتون هست که به نظرم می تونین برای اقتصاد اقدام کنین. یکیش همون لیسانس ریاضی و دیگه نمره هاتون تو کلان و سنجی ه.
    دانشگاه های جنوب آمریکا و اگه براتون جاش مهم نیست بعضی دانشگاه های کانادا اقدام کنین. تو امریکا ریاضی خیلی خیلی مهمه. نمی دونم حالا از کدوم دانشگاه لیسانس گرفتین و اینکه چقدر دیگه درسهای اقتصادی گذروندین ولی بعضی دانشگاه ها فوق لیسانس عملی یا Msc برای اقتصاد دارن که شانستون برای اونها بیشتره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)